نظر منتشر شده
۹۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419941
وزیر اقتصاد مطرح کرد:
اکثر حقوق‌های نجومی قانونی بود/نوسان نرخ ارز طبیعی است و جای نگرانی نیست
بخش اقتصادی الف، ۱۳ آذر ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۶
اکثر حقوق‌های نجومی قانونی بود/نوسان نرخ ارز طبیعی است[دیدار وزیر دارایی هنگ کنگ با علی طیب نیا]وزیر امور اقتصادی و دارای با اشاره به موضوع حقوق‌های نجومی می‌گوید پرونده افرادی که تخلف کرده‌اند در مراجع ذیربط در حال رسیدگی است. در صورتی که این تخلف‌ها به اثبات برسد با آنها برخورد می‌شود. وی همچنین درباره‌ نوسانات نرخ ارز در روزهای گذشته معتقد است که مدت نوسانات طبیعی بوده است.

به گزارش ایسنا، علی طیب‌نیا امروز در نهمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره‌ وضعیت پیگیری پرونده حقوق‌های نجومی گفت: اگر شخصی در دریافت حقوق تخلف کرده باشد، مطمئنا دیوان محاسبات به آن رسیدگی خواهد کرد و نتایج آن اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: پرونده اشخاص خاطی در مراجع مربوطه در حال رسیدگی است، اکثر دریافت‌ها طبق قوانین و مقرراتی بوده که برای مدیران تعیین کرده بودند، به همین دلیل ما ضوابط و آیین‌نامه‌ها را اصلاح کردیم.

طیب‌نیا در پاسخ به سوالی درباره‌ نوسانات نرخ ارز در روزهای گذشته، ادامه داد: نوسانات نرخ ارز طبیعی بوده است.

وی همچنین در همایش بین‌المللی بیمه و توسعه گفت: برجام یک توافق بین‌المللی است و به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسیده و یک توافق دوجانبه نیست که کشور آن را لغو کند.

طیب نیا اظهار کرد: برجام به تصویب شورای امنیت هم رسیده و ایران تمام تعهدات خود را به صورت کامل در این زمینه انجام داده است و این موضوع مورد تایید محافل بین‌المللی هم است. انتظار داریم طرف مقابل هم به طور کامل به وظایف و تعهدات خود عمل کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر این‌که تحریم‌ها عامل برگشت نیست، گفت: هر کشوری که تلاش کند تعهدهای بین‌المللی را نقض کند، همراهی کشورهای جهان را از دست می‌دهد و وجهه‌اش در سطح بین‌الملل از بین می‌رود.

وی تاکید کرد: امروز دنیا تایید می‌کند که ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده، بنابراین تحمیل دوباره تحریم‌ها امکان‌پذیر نیست. شرکت‌های بزرگ جهان قصد دارند به ایران بیایند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: تحریم اگر چه برای ایران هزینه‌هایی داشت، اما منافعی هم برای ما داشت. ما توانستیم در آن دوران نقاط ضعف و کاستی خود را شناسایی کنیم. ما موفق شدیم در شرایط تحریم و کاهش قیمت نفت به رشد اقتصادی مثبت برسیم. در بهار امسال رشد اقتصادی به ۵.۵ درصد رسید و تورم در شرایط تحریم از بالای ۴۵ درصد به هشت درصد کاهش پیدا کرده است و آرامش در بازارهای مختلف ایران به وجود آمده است.

طیب‌نیا اظهار کرد: ما مصمم هستیم که نه تنها وابستگی ایران به نفت و دولتی بودن اقتصاد را رفع کنیم بلکه  می خواهیم توان تولید درون‌زای کشور را بالا ببریم. حال که تحریم‌ها در حال رفع شدن است نباید از دستاوردهای آن غافل شویم.

وی تاکید کرد: هدف ما این نیست که صرفا ریسک‌های موجود در ایران را به شرکت‌های خارجی منتقل کنیم. این مشارکت‌ها باید منجر به سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه کشور شود و برای این امر بیمه مرکزی باید برنامه مشخصی را داشته باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره‌ مالیات بر ارزش افزوده روی بیمه‌ها، ادامه داد: در خصوص مالیات بر ارزش افزوده باید بگویم صنعت بیمه از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شده و امیدواریم با تصویب مجلس مالیات بر ارزش افزوده در صنعت بیمه حذف شود.

طیب‌نیا اضافه کرد: تردید ندارم که تحول پایدار در صنعت بیمه کشور از مسیر به اشتراک‌ گذاشتن دیدگاه‌های مختلف به وجود می‌آید. شکل‌گیری تفکرات گوناگون یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در بین اقتصاددان‌ها رواج دارد. یک دیدگاه می‌گوید که دولت نباید در امور اقتصادی کشورها مداخله داشته باشد و دیدگاه دیگر دولت را در همه مسائل اقتصادی دخیل می‌داند و معتقد است که تخصیص منابع باید از طریق دولت انجام گیرد.

وی افزود: امروز این جدال قدیمی بین اندیشه‌ها و دیدگاه‌های اقتصادی جای خود را به یک اصل نسبی داده است که هم دولت و هم بازار باید به امر مهم تخصیص منابع بپردازند. امروزه همه پذیرفته‌اند که پیشرفت اقتصادی کشور نیازمند بازار کارآمد است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: آنچه که امروز محل اختلاف نظر است این است که حوزه‌های مختلف هرکدام چه نقشی را باید ایفا کنند. این اختلاف درباره ساختار بازار و الزامات مرتبط با توسعه بازار است که تعیین می‌کند دولت و بازار هر یک چه نقشی را در صنعت ایفا کند تا تحول صنعت به وجود آید.

طیب‌نیا تاکید کرد: دولت جایگزین بازار نیست، بلکه مکمل آن است. امروز همه پذیرفته‌اند که بازار در تخصیص کارآمد منابع با کاستی‌هایی مواجه است. نقش دولت اصلاح نارسایی‌ها و کاستی‌ها در نظام بازار است.

وی تشریح کرد: دولت و اقتصادی موفق است که جایگاه بازار و دولت به نحو مناسب تنظیم شده باشد و دولت به جایگاه بازار کمک کند یکی از آسیب‌های جدی که اقتصاد ایران از آن رنج می‌برد دولتی‌بودن اقتصاد است. دولت ایران هنوز با این عارضه مواجه است همچنین وابسته بودن اقتصاد به نفت یکی دیگر از این موضوعات است. این موضوعات هر دو ناشی از نقش نفت در اقتصاد ایران است.  

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در برنامه‌های اصلاح ساختار اقتصادی ایران و سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص اقتصاد مقاومتی به خوبی به این دو موضوع اشاره شده است و برنامه عملیاتی گسترده‌ای برای مقابله با این مشکل برنامه‌ریزی و در حال اجراست.

طیب‌نیا تشریح کرد: ما به دنبال رفع نارسایی‌های بازار بیمه و رقابتی کردن آن هستیم و تاکید بر این است که دولت در پوشش ریسک‌های بیمه‌پذیر پیش‌قدم شود و راه را برای ورود بخش خصوصی در این حوزه فراهم کند. به این صورت که بیمه ایران بیمه‌نامه‌های جدید را که ریسک‌های بالایی دارد را می‌پذیرد و بعد از آنکه راه برای بخش خصوصی همورا  آنها هم وارد این مسیر می‌شوند.

وی افزود: در سال‌های اخیر بیمه‌ مرکزی اقدامات مناسبی برای کاهش نسبت بیمه اتکایی اجباری برداشته است. صنعت بیمه ایران در حال طی کردن مسیر مناسبی برای ایفای نقش مناسب دولت و بازار در اقتصاد کشور است.  

وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: یکی از معیارهای پیشرفته بودن کشورها، توسعه یافته بودن بازار بیمه‌نامه‌ها بوده است. یکی از اولویت‌های دولت یازدهم کاهش ریسک‌های کلان و مدیریت ریسک‌های عام کشور است.

طیب‌نیا افزود: در همین چارچوب بود که تعیین تکلیف پروژه هسته‌ای کشور در دستور کار قرار گرفت و دولت موفق شد در عرصه مذاکرات از حقوق ملت ایران دفاع کند و طرف‌های مذاکره در چنین فرآیندی بود که حق استفاده صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای را برای ایران به رسمیت شناخته‌اند و تحریم‌های ظالمانه لغو شد. در جوامعی که تورم بالا است و نرخ ارز نوسان شدیدی دارد پیش‌بینی از فعالیت‌های اقتصادی سلب می‌شود. در نتیجه مقابله با تورم با هدف کاهش ریسک‌های کلان صورت گرفت. دولت تمام توان خود را برای مدیریت‌ ریسک‌های عام به کار می‌بندد و آنچه می‌ماند مربوط به ریسک‌های خاص است که کنترل آن مربوط به بیمه‌هاست.
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۰:۰۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۰۵:۴۶
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ۱۳:۵۷
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۳ ۱۳:۲۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۰:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ ۰۷:۲۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۱۳:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۱۴:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۱۴:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۰۹:۵۸
 
 
کلمات کلیدی : طیب‌نیا+ حقوقهای نامتعارف + بیت المال + حقوق نجومی + دیوان محاسبات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۳۷:۲۰
طبیعتا حقوق گیرنده که هیچ کجای دنیا نمیتونه مقصر باشه بنده هر کجا کار کنم هر پولی بهم بدن اعتراض نمیکنم مگر اینکه حقی ازم ضایع شده باشه که میرم دنبالش بع عبارت دیگه هیشکی از حقوق زیاد شاکی نمیشه و دریافتش میکنه و حقوق دهنده اون هم اگر غیرقانونی پرداخت کرده میتونه مجرم شناخته بشه که اون هم قطعا عمدی نمیاد پول زیاد به کارمندها پرداخت کنه باید دید قانون چی میگه و ایا پرداختها طبق قانون بوده یا نه اگر طبق قانون بوده باید قانون رو اصلاح کرد. اگر هم خلاف قانون بوده فرد حقوق دهنده مجرم و مقصر است (4047528) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۰۳:۲۸
برای خودشان نجومی اشکالی ندارد ولی برای بازنشسته و کارمند ۱۲ درصد هم اضافی است این یعنی عدالت در جایی که همه دم از عدالت می زنند. (4047775) (alef-11)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۰۸:۵۷:۵۶
قوه قضائیه این همه در باره حقوق های نجومی به دولت گیر داده است حقوق های نجومی خودشان را چه کسی باید رسیدگی کند (4054941) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۱۸:۳۱
سلام
قانونی بودن یک مساله هست. مورد دوم اینه که حتی قانونی هم نباید بیش از حد میگرفتن. قانون را نباید به بازی گرفت. چون این افراد مسول بودن نه یک تاجر بازار که بتونه در رقابت بره جلو.
موفق باشید. (4047816) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۴۹:۴۸
ضعیف ترین وزیر کابینه..فقط جای تعجبه چرا توسط رئیس جمهور با یک وزیر کارآمد تر عوض نمیشه یا چرا توسط مجلس استیضاح نمیشه..حتی یک عملکرد مثبت بعنوان وزیر اقتصاد در بهبود معیشت عامه مردم ندارد ایشان ولی در عوض دست به مالیات گرفتن خوبی دارند ایشان و دیگر هیچ (4047889) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۵:۵۵:۵۸
باید آقایان حقوق های کلان بگیرند آن هم با چهار برابری گران فروشی قیمت دلار به ملت! (4048079) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۸:۱۲:۱۱
خوب به من هم حقرق بالا ميدانند هرگز نميرفتم حتي سوْال كنم چرا؟ واقعا مشكل قانون بوده. حالا قوانين اصلاح شدند؟ (4048284) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۰۹:۵۳:۰۴
بله قانون اصلاح شده و حداکثر دریافتی هم مشخص شده (4049172) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۲۲:۵۰:۳۳
درست می فرمایند خواستهای ملت غیر قانویی است ! تقاضای داشتن یک کار ساده ، یک حقوق بخور نمیر ، یک آلونک به قول وزیر راه ، یا تقاضا یا به قول آقایان گدایی یارانه غیر قانونی است ! نه دادش (4048686) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۰۲:۵۱:۴۸
کامنت شما ارتباطی به بحث من نداشت کسی که پول میگیره چه شرکت خصوصی چه دولتی هیچ کجای دنیا نمیتونه مقصر باشه که چرا اینقدر گرفتی میزان دستمزد رو حقوق دهنده تعیین میکنه قانونی هم برای مجازات گرفتن حقوق زیاد هیچ کحای دنیا نداریم.
این بحث بنده برای من و پدر بنده که حقوق بگیر هم هست صادقه یعنی کسی نمیتونه دو روز دیگه بیاد بهش بگه که چرا یک و نیم میلیون گرفتی باید یک و چهارصد میگرفتی تشخیص اینکه زیاده یا کمه با پرداخت کننده حقوق است نه گیرنده و تا این تاریخ هم کارمندی بخاطر اینکه حقوق بیشتری به حسابش ریخته شده زندان نرفته
3 تا عامل داریم:
1- حقوق دهنده
2-حقوق گیرنده
3- قانون
از این 3 تا اگر قانون درست باشه و حقوق دهنده زیاد پرداخت کرده مقصره اگر قانون پرداخت حقوق زیاد رو مجاز میدونه و حقوق دهنده هم طبق قانون پرداخت کرده مقصری نداریم و قانون باید عوض بشه ملاک قانون است
تقاضای ملت که فرمودین که یک کار و درامد و...است مطلب دیگری است و بحث اشتغال زایی و قرار دادن کشور در مسیر شد و توسعه مطرح میشود که با توجه به وضعیت تحریمها و قیمت نفت و وضعیت کنونی به سختی امکان پذیره و موضوع این بحث بنده هم نبود. (4048946) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۰:۴۸:۲۱
خودشون یا دوستانشون قانون وضع می کنند بعد خودشون هم اجرا می کنند ؟!!!
این یکی از قانون هایی است که صداش در آمد، قانونهای بسیار ی بنفع قشر خاص یا افراد خاص وضع شده و بعد اجرا شده است
چو دزدی با چراغ آید گزیده تر برد کالا (4049256) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۶ ۰۱:۲۷:۵۳
همه چیز خوب و طبیعه!خدا را شکر (4052547) (alef-11)
 
France
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۳۸:۲۴
عجب !!!!! (4047531) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۳۹:۵۱
نصف هیئت وزیران به علت ناکارآمدی باید برکنار شوند. (4047533) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۴۷:۰۱
نصف نه ؛ اکثر (4047878) (alef-3)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۵:۱۵:۵۶
اکثر نه همه .... (4051503) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۲۲:۵۱:۴۶
دوست عزیز می شود لطف کنید چند نفر از آن نصف کار آمد را نام ببرید (4048687) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۴۰:۲۸
این حقوقهای چند صدمیلیونی قانونی هستند بعد یارانه 40 هزارتومنی غیرقانونی هست و باعث عزای دولت میشود. خجالت هم خوب چیزیست !! (4047537) (alef-13)
 
علی
Australia
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۴۰:۳۳
استاد گرامی نوسان یعنی از 3660 بره 4000 و دوباره بیاد 3600 نه اینکه اگه هم پایین بیاد رو 3750 وایسه . این اسمش بی ارزشی پول ملی هست (4047535) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۰۰:۴۹
استاد اقتصاد ارزشهری پول فقط به برابری با دلار نیست ! شما با ارز های دیگر مقایسه کنید می بینید ثابت است! با لیر ترکیه یا یورو مقایسه کنید. ارزش دلار در همه جای دنیا بالا رفته است (4047766) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۵:۲۳:۳۴
حیف استاد که به امثال اینها گفته بشه متاسفم باری ما مردم که باید این افراد را تحمل کنیم (4047991) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۰۱:۱۷:۴۳
نوسان پول ملى (4048882) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۴۴:۱۶
همه چیز طبیعی است. وای به روزی که بگندد نمک اینها اصلا از وضع معیشت مردم خبر ندارند که چنین حرف هایی میزنند خدا خودش کمک کنه (4047548) (alef-13)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۴۹:۴۶
بله قانونا ميتوانستند پرداخت كنند.. در ديزي باز حياي گربه كجا رفته !!؟اينقدر توي اين وزارتخونه بلو بشو كه حد نداره اداره كل مارندان هم مالياتي وهم اقتصادي يك نفر بره بررسي كنه بيش از 200 نفر نيرو همه شون با پارتي سركارند (4047572) (alef-13)
 
مجتهد شهیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۲:۵۳:۴۲
همانا ذلت از آن دولت بی تدبیر روحانی هست (4047582) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۰۱:۵۳
یعنی چی جای نگرانی نیست بچه دبستانی هم میدونه این جابجای نرخ ارز چه بلای سر مردم واقتصاد و......میاره شمابا این نوع افکار چطور تو این مملکت مسول هستید .خدا به ما مردم رحم کنه (4047599) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۰۲:۵۵
از سال ۹۰-۹۲ که رحمت بود افزایش الان همین ۱۰۰ تومن زندگی شما را مختل کرده ؟ بعدشم احمدی نژاد روزی که روزی که رفت دلار آیا ۳۷۰۰ نبود ؟! بعد ۴ سال با تورم موجود باید دلار چند باشد ؟ (4047773) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۳:۴۴:۵۱
زمانی که رفت 3200 بود
درحال پایین آمدن بود تا اینکه قرار داد ژنو شد به 3000 هم رسید (چند ماه بعد از دولت احمدی نژاد) خود سیف گفت نمیزاریم دلار ارزون تر بشه
پس باید از دلار 3000 حساب کنیم
بعدش هم احمدی نژاد لا اقل هسته ایی مختل نکرد، مسکن مهر ساخت، راه های اصلی دو بانده کرد و ... تازه یارانه هم با افتخار میداد نه عزا (4049665) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۰۳:۱۴
توی این کشور فقط نون حلال در آوردن غیر قانونیه (4047604) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۸:۰۹:۳۹
درسته (4048279) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۰۶:۵۳
وقتی میگویید حقوق نجومی و نامتعارف معنی آن این است که قانونی نبوده و نیست. چطور به خود اجاره می دهید آن را قانونی بدانید. (4047614) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۰۸:۵۴
هرکسی به مقامی میرسه کلا فراموش میکنه مردم را و بدتر از ان حرف هایی میزنه گویا از هیچ چیز خبر نداره یا ان دایره که دور خود کشیده را فکر میکنه مردم اینها هستند و این انسان را زجر میدهد (4047623) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۰۹:۴۹
سلام حقوقها قانونی بوده مالیات انها چطور گرفته شده اصلا مالیاتی گرفته شده یا نه همه می دانیم که اگر مالیات گرفته می شد باید اصلا حقوق نجومی داده نمیشد (4047625) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۱۱:۱۱
عذر برتر از گناه همین است ! وای به حال ما مردم که کشورمان با چنین قانون هایی اداره می شود . کاش افراد مجرم بودند نه اینکه چنین عمل زشتی که مصداق غارت مردم و خندیدن به ریش فقرا است با توسل به قانون !!!! انجام شود (4047628) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۱۲:۴۷
دولت فقط براي بازنشستگان پول ندارد اما مي تونه حقوق نجومي پرداخت كنه وبراي همسان سازي ناله مي كند اين احترامي است كه براي كار قائل است. (4047630) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۱۴:۴۹
ما به روش جناب طيب نيا و دولت كه پيشرفت اهسته و پيوسته و پايدار هست اعتقاد داريم. (4047636) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۲۱:۲۹:۳۷
دولت تعطیل امید. (4048574) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۰:۵۱:۳۹
عزیز از خواب بلند شو 4 سال دولت تدبیر تمام شد، منتظره تحول 100 روزه نباش
بلند شو عزیز (4049265) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۱۶:۲۳
اگه این حقوقها قانونیه چرا به من نمیدید (4047639) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۱۷:۱۸
آقای وزیر قانون میگه حداکثر حقوق هفت برابرحداقل حقوق است مگر چندجور قانون داریم؟ (4047644) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۲۱:۰۲
جای نگرانی نیست!بنده تا۱۰روزقبل,ی ماشین لباسشوییه کره ای میخاستم بگیرم۱۷۸۰تومن دبروز قیمت زده بودن۱۹۲۰....
یخچال۱۹۸۰تومنی کره ای هم شده بود۱۱۸۰..برای شما سایدفول۲۹میلیآن تومنی هم طبیعیه جای نگرانی نیست!!!امابرای منه۸۰۰هزارتومن جیره بگیر ک با پس اندازه چندساله قراره ی زندگیه مشترک داشته باشم هم جای نگرانیه هم تاسف! برای رانت و دزدی و نجومی بگیران.... الف میدونم چاپ نمیکنی...حداقل مدیرسایت بخونه تابفهمه مردم زیردرجه شهروندی ک بنده هم جزو اون قشر هیتم وضعیتم ب چ صورتیه... (4047651) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۲۸:۱۶
وزیر محترم اقتصاد ادم دوست داشتنی و نازی است چون باحاله .
متاسفانه رییس جمهور محترم هم هیچ کاری در خصوص اقتصاد کشور انجام نداد بنابراین من انتخابات بعدی به ایشان رای نمی دهم چون از وزرای ضعیفی برای کابینه استفاده کرد. (4047668) (alef-3)
 
ارادتمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۳۱:۳۵
همه چی آرومه / من چقدر خوش بختم (4047677) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۳۴:۳۵
اگر قانونی بود چرا گفتید تقصیر دولت احمدی نژاده
چرا صفدر حسینی . صدقی و رییس بانک تجارت برکنار شدن
چرا دولت و هیات دولت از مردم عذرخواهی کردن
...کنتور نداره که (4047684) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۲۰:۲۴:۳۰
ممد جان غیر قانونی یعنی غیر قانونی!! وقتی بر اساس مقررات مصوب به شما حقوق پرداخت می شود یعنی مالیات آن کسر شده و همه دستگاههای نظارتی هم بر آن آگاه هستند. این پرداختها بالا بوده و چون قرار شد که زیر 20 میلیون باشد مابه التفاوت را پس گرفتند. خودت را به اون کوچه نزن داداش!!! (4048481) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۴۹:۴۳
چیزی که حتی از نظر یه بچه 15 ساله با عقل جور در نمی یاد (بنابراین مسلما خلاف شرع است)از نظر بعضی ها مطابق با قانونه. بعد انتظار پیشرفت داریم (4047726) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۴۹:۴۴
نوسان نرخ ارز طبیعی است ؟ ظرف یک 15 روز250 تومن گرون شده و طبیعیه؟!!
حیف که الف چاپ نمیکنه وگرنه هر چی در شان این جمله بود میگفتم !!!! (4047727) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۵:۴۳:۳۶
هرچه می خواهد دل تنگت بگو ، عمو ... (4048053) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۵۱:۵۵
چقد خوبه همچی قانونیه. شده جریان دزدی که همراه با مردم داد میزد ای دزد بگیریدش (4047741) (alef-13)
 
مب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۵۵:۵۷
چشمم روشن (4047751) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۳:۵۸:۴۱
متاسفانه تیم دکتر روحانی تیم قوی نیست .
از وزارت خارجه گرفته تا وزارت اقتصاد .لطفا زحمتی بکشید بروید ببینید در وزارتخانه های تخصصی هیچ کس راضی نیست. وزارت اقتصاد و وزارت خارجه از جمله این وزارتخانه هاست .
فقط می گویند ما تورم را کنترل کردیم .
متاسفانه رییس جمهور محترم هم هیچ کاری در خصوص اقتصاد کشور انجام نداد بنابراین من انتخابات بعدی به ایشان رای نمی دهم چون از وزرای ضعیفی از جمله دکتر طیب نیا برای کابینه استفاده کرد. (4047760) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۰۰:۲۱
اگر قانونیه چرا مزایای کامندان را قطع کردید حتما برای مدیران حقوقهای نجومی قانونیه ولی برای کامندان حقوقهای بخور و نمیر غیر قانونیه!!!!! (4047764) (alef-3)
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۰۲:۰۰
آنچه غیر طبیعی است,زنده موندن ملت با اینهمه گرانی و مشکلاته!!!!!!! (4047768) (alef-11)
 
علی
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۰۵:۴۴
گویا قانون پرداخت اون حقوقها در زمان احمدی نژاد تصویب شده بوده. (4047784) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۰۹:۲۷
این حرفها رو در انتخابات سال اینده یادتون باشه.
به نظرم انتخاب مجدد این دولت فاجعه تاریخ این مملکت خواهد بود (4047796) (alef-3)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۱۴:۳۷
آقای طیب نیا حق دارند بکویند همه حقوق های نجومی قانونی است چون اکثر لیست حقوق های نجومی از وزراتخانه تحت مسیولیت اش است و کسی که باید قانونا پاسخگو باشدشخص ایشان هست ولی متاسفانه پاسخگوی کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111 (4047806) (alef-3)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۱۸:۳۹
همه چی آرومه ؛ من چقدر خوشحالم
همه چی قانونی است >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> (4047819) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۳۶:۳۶
برای مملکتی روی نفت هرروز برای مردم یک بازی درست میکنند برای همه رشته های ورزشی کارشناس ازخارج میاید چرا برای اقتصاد که مدم پایین بالا میکن این کار انجام نمیگردد (4047853) (alef-3)
 
Spain
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۴۲:۲۲
کلا فکر میکنم اقتصاد کشور روش معقول و صحیحی را طی میکند و بسیاری از سر و صداها به خاطر از بین رفتن برخی رانت هاست که سهم می خواهند. موارد ذیل قابل تامل است:
- دولت کشور را با نفت 30-40 دلاری و صادرات 1 میلیون بشگه ای اداره کرد و کشور هم مانند عربستان، روسیه و ونزوئلا دچار بحران هم نشد. در دولت قبل نفت 120 دلار و به میزان 2 میلیون بشکه در روز صادر می شد.

- تورم از 45 درصد به زیر 10 درصد رسید.

- رکود و بیکاری ریشه در مسایلی همچون: تعریف چند صد میلیارد پروژه از طرف دولت بدون پشتوانه مالی دارد که اکنون متوقف شده اند؛ زیان بسیاری از بنگاه ها که وام های با بهره بالا گرفته بودند و به سیاست کنترل تورم دولت خوردند. البته دولت چاره جز اصلاح این سیستم و بازار کاذب را که به دلیل سیاستهای مالی غلط دولت قبل ایجاد شده بود را ندارد.

- بزرگترین معجزه ای که اگر دولت موفق شود شاهکار کرده "اصلاح سیاست مالیاتی و شفاف سازی مالی و بانکی است".

- حرکت به سمت ارز تک نرخی و بستن روزنه رانت ها.

- اصلاح و مکانیزه کردن گمرک که شاهد بازخورد آن و کشف بیشتر کالاها قاچاق هستیم گرچه کامل اجرا نشده.

تمام کار های بالا همچون پوست انداختن برای رشد سخت و دردناک است اما اگر بگزارند و اجرا شود نوید دهده ایرانی پیشرفته است.

در پایان لازم به ذکر است حقوق های نجومی در زمان دولت پاکدستان احمدی نژاد تصویب شد و اجرا کردند. اما صدای سازش در دولت روحانی بلند شد. (4047866) (alef-13)
 
omid
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۴:۵۰:۴۱
جساراتا رکود چی اونم قانونی هست؟بیکاری و نداشتن یه در امد بخور و نمیر برای این مردم طبیعیه؟4تا بانک و موسسه مالی زیر نظر وزیر کار و این بیکاری و بدبختی چی اینم مشکلی نیست.....؟
(منظور از 4تا موسسه مالی زیر نظر وزیر کاربانک توسعه تعاون،بانک رفاه کارگران،صندوق کار آفرینی امید(مهر امام رضا ع)،ضتدوق ضمانت بخش تعاون که فقط محلی بظاهر بنام مردم وکارگران مستضعف ولی بکام از ما بهترون)... (4047891) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۵:۲۹:۵۴
اگه قانونیه پس چرا از مردم عذر خواهی کردین ای کاش شما از جنس این مردم بودید ، ای کاش شما هم نمی تونستید برای بچه هاتون لباس عید بخرید ، ای کاش شما هم صاحبخانه می امد سراغتان و شرمنده میشدید ، ای کاش از شنیدن خبر واریز یارانه خوشحال میشدید ، ای کاش میتونستید کفش پاره تان را دیگه استفاده نکنید ، ای کاش شما هم یک شلوار را ۴ سال می پوشیدید و ای کاش های دیگر (4048011) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۵:۳۶:۰۳
طیق اعلامیه دیوان محاسبات کل حقوق نجومی 25 میلیارد تومنه که طبق قانون غلط سابق بوده و تازه داره بازگردانده میشه! حالا فرض کنیم طبق قانون هم نبوده و بازگردانده نمیشه. 25 میلیارد در مقایسه با 1500 میلیارد املاک نجومی کجاست؟! در مقایسه با 9000 میلیارد بابک جون و شرکاش چی محسوب میشه؟! (4048029) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۵:۳۷:۱۵
((ما موفق شدیم در شرایط تحریم و کاهش قیمت نفت به رشد اقتصادی مثبت

برسیم. در بهار امسال رشد اقتصادی به ۵.۵ درصد رسید و تورم در شرایط تحریم از

بالای ۴۵ درصد به هشت درصد کاهش پیدا کرده است و آرامش در بازارهای مختلف

ایران به وجود آمده است.)) کاهش نرخ تورم به 8 درصدی که مردم نتونن

احساسش کنند/ آقای طیب نیا میدونی معنی تورم چیه؟ کمر مردم زیر این گرونی

شکست مرد مومن. چی میگی وزیر؟ (4048036) (alef-11)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۵:۴۴:۱۳
همه چی خوب و قانونیه ، همه گرانی ها و نوسانات عجیب و غریب طبیعیه فقط این ما مردم هستیم که قاچاقی و غیر قانونی زنده ایم و نفس میکشیم (4048054) (alef-3)
 
احسان
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۶:۰۸:۵۹
جناب طیب نیا سوالی دارم اگر یه برج نصف حقوقتان را بدلیل نوسانات عرض کمتر پرداخت کنند باز هم می گویید طبیعی است و به همین راحتی از کنارش گذر می کنید؟ (4048108) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۶:۱۱:۰۴
جناب وزیر ، علی الظاهر فقط جان و سلامتیه مردم در ایران " غیر طبیعی " است . (4048115) (alef-11)
 
سورنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۶:۳۸:۳۸
کاشکی منم سه ماه از این حقوق های قانونی داشتم..... (4048159) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۸:۰۷:۱۰
اقای طیب نیا ویا هرکس دیگه که پست وتریبون وحمایت دولت رو دراختیارداشته باشه میتونه ازطرف خودشه حقوق های نجومی رو قانونی بدونه ...ولی این وجوهات از جیب مردم وبیت المال هست...با کدوم مجوز
واختیارقانونی یرداخت شده....توی این مملکت اکثریت با فقروفلاکت وحداقل
دریافتی دارن زندگی میکنن...معلوم میشه که چیزی به نام ملت ومردم وعدالت اجنماعی فقط شعاره....قانون توان رسیدگی ومجازات این اشخاص رو نداره... (4048276) (alef-13)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۹:۰۲:۲۸
عمرا به این دولتی که حقوق های نجومی را قانونی می داند رای بدهم (4048393) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۲:۰۸:۳۱
تو همه دولتها از این خبرها بوده ما خبر نداشتیم. (4049442) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۲:۲۰:۳۷
انقدر سرمون با برجام و تحریم گرم بود که نفهمیدیم دوروبرمون چه خبره.پس دریافت چنین حقوق هایی قانونیه؟ با چه معیار و حساب و کتابی؟طرف، از گلوش پایین میره؟ حالا توجیه کردن دریافتش بماند.کسی نمیگه از حق و حقوق این عزیزان زده بشه و تو جیب یک مشت تن پرور ریخته بشه.ولی اگر اینگونه پرداختها توجیه پذیره،پس چرا برای بقیه نیست؟ (4049480) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۹:۰۴:۴۳
اینها گوش به حرف رهبری هم نمی دهند ما را سرکار گذاشتند. (4048397) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۱۹:۴۱:۰۸
جناب طیب نیا لطف کنید توضیح دهید این قانون را چه کسانی وبرچه اساسی تصویب میکنند؟ چگونه است که حقوق کارمند و بازنشسته و..
سالی ده درصد افزوده شودولی حقوق مدیران نجومی n برابر.
اخر با چه رویی اینگونه رو در روی ملت می ایستید.؟ (4048439) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۲۱:۵۵:۳۷
قوه قضاییه ورود کند و بانیان هدر رفت بیت المال و واریز آن به جیب حرامخواران فیش های نجومی را به اعدام محکوم نماید . (4048622) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۳ ۲۲:۱۹:۱۳
اگر قانونی بوده پس چرا این همه بگیرو ببند راه انداختن که اینها بایداستعفا بدن؟ پس بخور بخور آقایان قانون بوده و باخیال راحت میخوردن، سوال بنده اینه آیا اختلاسها و دزدیها و چپاول هم قانونی است؟
آقایانی که ماهی خدا تومن میگیرن هم باید بگن بالا رفتن ارز طبیعی است، استعفا بدین بکشین کنار وقتی که نمیتوانید کاری کنید چه اجباری است سرکار باشین (4048649) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۰۰:۲۴:۴۴
چاقو دسته خود را نمی برد. (4048827) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۰۲:۲۳:۴۵
به قول معروف وقتی رئیس معزول شده بانک صادرات دوباره مدیر می شود خب معلوم است به یک نوعی به ریش همه مردم میخندند. پرداخت یارانه 45 هزار تومانی می شود شب عزای دولت. پرداخت معسری به رزمندگان فاقد شغل و معیشت می شود مصیبت. معلوم نیست چرا برای آقایان حقوق های نجومی قانونی است ولی پرداخت حقوق 500 هزار تومانی برای عده ای از رزمندگان که معسر هم هستند قانونی نیست و بودجه وجود ندارد. این برخورد دوگانه با قانون و پرداخت حقوق های نجومی به اعتماد مردم آسیب میزند. معلوم نیست چرا آقایان به این امر توجهی ندارند؟ سهوی است یا عمدا قصد بی اعتماد کردن مردم را دارند؟ (4048936) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۰۳:۰۱:۵۹
اگر قانون بوده ،پس وای به روزگار مردمی که باید این قانون رو داشته باشند. (4048952) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۰۸:۴۹:۵۹
بنده ماهی 12میلیون ریال حقوق بازنشستگی میگیرم بازهم شک دارم که حلال باشه اقایون چطور میگن 50 میلیون تومان قانونیه (4049098) (alef-11)
 
شهریار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۰۹:۴۴:۳۵
اگه قانونیه چرا بازنشستگان در فقرند چرا اینهمه بیکاری داریم چرا ارزش پول ملی در مقابل دلاراینقدر افت داره بابا انصاف هم خوب چیزیه۰۰۰۰۰۰۰۰ (4049158) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۰:۳۵:۱۹
نگرانی وجود ندارد. شهر در امان و امان است. راحت بخوابید .... بیدار هستند. مسولین خود را از خواب عوام فریبی بیدار کنند. رهبر می گوید حقوقهای نجومی مشکل دارد آن وقت دولتیها دارند برای آنها توجیه درست میکنند. (4049241) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۱:۳۶:۰۸
بابا ادم یه میلیون دو میلیون ده میلیون میخوره سیر میشه این دزدای نجومی چرا سیر نمیشن پس؟ (4049362) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۲:۱۷:۱۱
اگر قانونی بوده باید هرکسی که این قانون را وضع کرده و هر کسی که این قانون را اجرا کرده و به فکر اصلاحش نبوده محاکمه کرد (4049466) (alef-11)
 
کامل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۳:۲۶:۴۹
لابدخودشما جناب طیب نیا ازاین حقوقهای نجومی زیادگرفتی. پس تذکر رهبری در مورد پیگیری حقوق نجومی چه میشود. (4049620) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۶:۵۲:۵۰
این قا نون را چه راکسانی برمردم تحمیل کرده اند با ید معرفی شوند (4050028) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۱۹:۰۷:۲۰
اگر هم قانوني بوده ! روزي كه اين قانونها تصويب شده،مراجع نظارتي کجا ودند؟ چراازتصويب نهايي چنين قانون جنگلي جلوگيري نكردند؟ وچراانهارابركنارومحاكمه نميكنيد؟چراهيچكس پاسخگوي اين غفلتها نيست؟ وبه مردم ادرس عوضي ميدهند؟ (4050236) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۱۴ ۲۳:۴۲:۰۰
دوران گفتار درمانی تموم شده (4050612) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۰۷:۰۳:۱۱
يك شخص باسواد نبايد دراين مسئله مهم ازصفت كيفي استفاده كند درست بگو چندتا قانونيه وچندتا غرقانوني (4050800) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۰۹:۰۲:۱۷
وقتی هم پول دست خودتونه هم قانون معلومه که همه چیز قانونیه. منم اگه می خواستم بخور بخور کنم با دوستام حتما یه قانونی چیزی براش می نوشتم (4050948) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۳:۳۷:۱۶
وقتی هم قانون گرار وهم مجری قانون بطریق عیر مستقیم از حقوقهای نجومی بهره مند میشوند معلوم است غارت بیت المال صورت قانون بخود میگیرد حال این قانون را چه کسی تصویب کرده وچه کسی اجرا میکند ؟به آحاد ملت هیچ ربطی ندارد (4051334) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۵ ۱۷:۲۹:۲۷
حقوق نجومی قانونی نداریم خودرااصلاح کنید (4051786) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۰۰:۵۰:۴۰
ارز بالا رفته نگران نباشید! معلومه یک عده محدود نه تنها نگران نیستند
بلکه خوشحال هم هستند اقای وزیر برای بیکاری وفقر مفرط چه راهکاری دارید بالا بردن وافزایش فقر اسان ولی ایجاد شغل وجلو گیری
ازرانت وافزایش ثروت متمکنین راحت وهمانهاهم احسنت گویند تا کی
وچند سال زمان نیاز دارید تا حداقل برای زنده ماندن ونه زندگی کاری
صورت گیرد اگر به اینده حواله کنید امیدی نیست (4054556) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۰:۴۱:۴۹
قانونی بود. پس ما دیوان عدالت اداری باید برویم. بزرگان هم فرمودند حق گرفتنی است . قانون برای همه است (4055161) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۳:۱۶:۵۰
همه اسوده بخوابید زلزله و سیل هم طبیعی است پس دولت چیکاره است و وزیر اقتصاد (4057168) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۲۲:۰۸:۴۵
کاملا صحیح است افزایش نرخ بی کاری و افزایش کارتون خواب ها و افزایش زنانی که برای یک لقمه نان تن فروشی می کنند و افزایش نرخ ها و افزایش فرار مغز ها و افزایش ... کاملا طبیعی است . (4058012) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.