توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469946
آیت‌الله مکارم شیرازی: "حقوق‌های نجومی" به‌خاطر عدم احساس مسئولیت‌هاست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱
مرجع تقلید شیعیان گفت: حقوق نجومی و امثال آن به خاطر عدم احساس مسئولیت‌ها است.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار با دانشجویان دانشگاه معارف اسلامی که در مدرسه امیرالمؤمنین (ع) برگزار شد، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران بعدازآنکه به پیروزی رسید یک متن دارد و تعداد زیادی حواشی که متن آن تغییر نظام شاهنشاهی به دست مردم بود.

وی بابیان اینکه سرنوشت نظام جمهوری اسلامی ایران در چارچوب اسلام به دست خود مردم است، افزود: این‌همه مناظره و تبلیغات می‌کنند برای اینکه آراء مردم را جمع کنند و هر بی‌انصافی که می‌بیند باور دارد که این نظام با آراء مردم سرنوشتش تعیین می‌شود وگرنه این‌همه برنامه‌هایی که کاندیدا داشتند معنا نداشت؟ این خود یک امتحانی است که ثابت کند نظام ایران، نظام دموکراسی است.

مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: انتخابات یک امتحان جالبی است که ثابت می‌کند نظام جمهوری اسلامی دموکراسی است، در واقع این خود یک متن بوده اما در حاشیه این متن مسئله‌های زیادی پیداشده است، مانند مسئله سپاه پاسداران و بسیج که دو رکن مدافع کشور است که اگر به ارتش ضمیمه نمی‌شد کار جنگ برای نظام مشکل می‌شد.

وی ادامه داد: حقوق نجومی و امثال آن به‌خاطر عدم احساس مسئولیت‌ها است و این کار ممکن نیست به‌غیراز آن‌که در کنار دانشگاه‌ها یک برنامه ‌جامعه‌ای وجود داشته باشد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه تحول در نظام حوزه علمیه یکی دیگر از آن حواشی بود، بیان کرد: حوزه‌های علمیه قبل از انقلاب پنج تا شش هزار طلبه بیشتر نداشت، اما اکنون بیش از 50 هزار طلبه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تحولات در اجتماعات از دانشگاه‌ها شروع می‌شود، در واقع اگر دانشگاه‌ها اصلاح شوند جامعه هم اصلاح می‌شود و اگر دانشگاه‌ها اصلاح نشوند جامعه اسلامی هم اصلاح نمی‌شود.

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه اساتید و مربیان نقش بسیار مهمی در تربیت دارند، عنوان کرد: کار اساتید و دانشجویان از اهمیت بالایی برخوردار است که در حاشیه نظام اسلامی پیداشده است.

وی با توصیه‌ای به دانشجویان، خاطرنشان کرد: دانشجویان معارف اسلامی باید نفوذ بیشتری به صداوسیما پیدا کنند و باید در فضای مجازی که دشمنان مفسده می‌ریزند شما معارف اسلامی را پخش‌کنید.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه در دنیایی زندگی می‌کنیم که کار جمعی بیشتر فایده دارد، بیان کرد: اساتید و مربیان باید از تجربیات یکدیگر استفاده کنند، چراکه هر کتابی را که به‌صورت دسته‌جمعی نوشته‌ایم از تأثیر بسزایی برخوردار بوده است، بنابراین کارهای دسته‌جمعی می‌تواند تأثیر بیشتری نسبت به کارهای فردی داشته باشد.

وی بابیان اینکه اساتید باید در تعلیمات بیشتر به قرآن تکیه کنند، تصریح کرد: براساس آموزه‌های قرآن کریم معارف را پیدا کنید و این به دلیل آن است که تمام معارف اسلامی در قرآن کریم وجود دارد. آیه 165 سوره بقره هفت دلیل خداشناسی اعم از آفرینش زمین و آسمان را در خود جمع کرده که هرچه علم پیشرفت می‌کند این آیه گسترده‌تر می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تأکید براینکه هرچه علم پیشرفت می‌کند عظمت آیات قرآن کریم بیشتر مشخص می‌شود، خاطرنشان کرد: در قرآن کریم به مواردی اشاره‌شده است که علم اکنون به وجود آن پی می‌برد.

استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به اینکه به‌اندازه قوی‌شدن نظام اسلامی، فعالیت‌های دشمنان و شبهه‌افکنی‌ها هم فراوان شده است، تصریح کرد: شبهات به‌وجود آمده شبهات جدیدی نیست بلکه همان شبهات پیشین در لباس جدید است، بنابراین باید در مقابل شبهات ایستاد، اسلام آن‌قدر قوی است که این شبهات نمی‌توانند آن را تضعیف کنند.
 
کلمات کلیدی : آیت‌الله مکارم شیرازی + حقوق‌های نجومی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.