توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439543
واکنش بازیگران به اظهارات ترانه علیدوستی + عکس
تاریخ انتشار : جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۹
هنرمندان عرصه سینما و تئاتر در صفحات اینستاگرام خود از سخنان اخیر ترانه علیدوستی حمایت کردند.
 
به گزارش خبرآنلاین، سخنان ترانه علیدوستی بازیگر سینما مبنی بر اینکه به دلیل رفتار نژاد پرستانه دولت ترامپ اگر بتواند هم برای مراسم اسکار به آمریکا نخواهد رفت، بازتاب گسترده ای در میان رسانه و نشریات خارجی داشته است، هنرمندان ایرانی هم در صفحات اینستاگرام خود نسبت به این موضوع واکنش نشان داده اند.

در ادامه بخشی از این پست‌ها را می خوانیم:

صابر ابر بازیگر سینما با بازنشر پستی که ترانه علیدوستی در صفحه خود منتشر کرده بود، نوشت: «به رفيقی مثل تو افتخار می‌كنم...و تمام. آدمها بی‌دليل مهم نمی‌شوند.»


 
آناهیتا همتی بازیگر تلویزیون هم با انتشار عکسی از ترانه علیدوستی نوشت: «ترانه عزیزم به شجاعت و صداقتت افتخار میکنیم.»


 
هومن سیدی کارگردان و بازیگر سینما، عکسی از ترانه علیدوستی منتشر کرد و نوشت: «دم شما گرم.»


 
امیرمهدی ژوله نویسنده و کمدین با انتشار عکس یکی از رسانه‌های خارجی را که به صحبت‌های ترانه علیدوستی اختصاص داشت، نوشت: «از آدم حسابی های زمانه.»


 
حسین پاکدل بازیگر و کارگردان تئاتر هم عکسی از ترانه علیدوستی منتشر کرد و نوشت:
«افق‌هاى دور را ديدى
هنرمند بزرگ و با درايت، ترانه عليدوستى عزيز،
به وجودت هرچه افتخار كنيم كم است. تو نشان دادى تنها يك هنرمند طراز اول نيستى بلكه راه و رسم هنرمندانه زيستن و عمل كردن را نيز نيك مى دانى. عكس العمل هوشمندانه و به موقع تو به سياست هاى ويرانگر و توهين آميز دولت تازه به دوران رسيده امريكا قابل ستايش است. شك نبايد كرد كه اين سياست هاى تازه و بازيافته فاشيستى در تن پوش دموكراسى از اين پس با سرعت و به شكلى طلبكارانه تداوم خواهد داشت، اما اظهار نظر دقيق و مصاحبه فوق العاده حساب شده تو باعث سرفرازى است، چرا كه تو به عنوان يك هنرمند پر آوازه، غيرت و هميت ايرانى را به بانگ بلند و مؤثر بر بام جهان فرياد زدى.
درود بر تو كه زنان و مردان جامعه ام را سربلند مى بينى.»

 
کلمات کلیدی : فیلم فروشنده +ترانه علیدوستی + اصغر فرهادی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.