نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392446
صلاحیت‎ام برای انتخابات تایید نمی‎شود/ احمدی‎نژاد در انتخابات ۹۶ نامزد نمی‎شود/ دوره ما به پايان رسيد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۱
با پایان یافتن ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد مهمترین سوال این بود که از این پس " اسفندیار رحیم مشایی " پر حاشیه ترین چهره دولت نهم و دهم چه خواهد کرد؟ خبری ازاو در دفتر کاری احمدی نژاد در ولنجک نبود و البته همچنان هم نیست حتی در سفرهای استانی که رئیس جمهور سابق انجام می دهد ، نشانی از رحیم مشایی را نمی توان دید .

به گزارش رویداد ۲۴،با پایان یافتن ریاست جمهوری محمود احمدی‎نژاد مهمترین سوال این بود که از این پس "اسفندیار رحیم مشایی" پر حاشیه‎ترین چهره دولت نهم و دهم چه خواهد کرد؟ خبری از او در دفتر کاری احمدی‎نژاد در ولنجک نبود و البته همچنان هم نیست حتی در سفرهای استانی که رئیس‎جمهور سابق انجام می‎دهد، نشانی از رحیم مشایی را نمی‎توان دید.

شاید به همین دلیل است که شایعاتی درباره او مطرح شد مانند اینکه تهران را ترک کرده و به زادگاه خود "رامسر" در استان مازندران رفته یا اینکه در بازدداشت به سر می‎برد و در آخر هم شنیده شده است که در تهران حضور دارد اما ظاهرا ترجیح می‎دهد، کمتر دیده شود.

رحیم مشایی برای رسانه‎ها همیشه چهره خبرسازی به حساب می‎آمد و می‎آید. او پس از انتخابات جنجالی سال ۸۸ معاون اول رئیس‎جمهور شد که با حکم حکومتی از سمت خود استعفا داد البته بلافاصله احمدی‎نژاد با حکمی دیگر وی را به ریاست دفتر ریاست‎جمهوری منصوب کرد تا نسبت به یار دیرین خود ادای دین کرده باشد.

رحیم مشایی حتی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ با وجود آنکه گروهی از اصولگرایان معتقد بودند لیدر جریانی موسوم به "جریان انحرافی" است با همراهی احمدی‎نژاد کاندیداتوری خود را اعلام و آن را به ثبت رساند اما همانطور که قابل پیش‎بینی هم بود رد صلاحیت شد و زمانی که این اظهار نظر به گوش رسید که به دلیل حضور او در کنار احمدی‎نژاد اصولگرایان از رئیس جمهور سابق حمایت نخواهند کرد گفت که فعالیت سیاسی را کنار خواهد گذاشت.

اما حضور یکباره او و البته بدون احمدی‎نژاد در مراسم ترحیم همسر فرمانده کل ارتش در روز چهارشنیه نشان داد که رحیم مشایی نه در مازندران است و نه اینکه در بازدداشت به سر می‎برد بلکه داخل تهران حضور دارد و از روبرو شدن با دوربین عکاسی خبرنگاران هم ابایی ندارد.

بدون شک احمدی‎نژاد و نزدیکان او از جمله اسفندیار رحیم مشایی می‎توانند از جمله صحنه گردانان انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ باشند و تاثیر مهم جریان منسوب به این دو در این انتخابات که زمان برگزاری‎اش، سال آینده است را نمی‎توان انکار کرد. به همین دلیل در گوشه و کنار مراسم‎های مختلف خبرنگاران چشم می‎اندازند تا پاسخی برای پرسش‎های خود بیابند که نمونه آن مراسمی بود که اشاره شد.

اما امروز نیز اسفندیار رحیم مشایی بدون هیچ محافظی که به قول خود برای مداوای "مادر" از خانه بیرون آمده بود در پاساژی واقع در خیابان میرداماد دیده شد. او که هیچ تقاضای ثبت عکس یادگاری با فروشندگان پاساژ را رد نمی‎کرد چند سوال خبرنگاران را که در زیر با هم می‎خوانیم را هم البته با پاسخ های بسیارکوتاه بی‎جواب نگذاشت.

آقای مشایی برای انتخابات ریاست‎جمهوری سال آینده برنامه‎ای دارید ؟

نه هیچ برنامه‏‎ای ندارم.

چرا؟

اینها ما را رد صلاحیت می‎کنند. وقتی هاشمی رفسنجانی را رد صلاحیت کردند، صلاحیت من را هم تایید نخواهند کرد.

از برنامه آقای احمدی‎نژاد برای ریاست جمهوری سال ۹۶ خبر دارید ؟

آقای احمدی‎نژاد هم هیچ برنامه‎ای برای این انتخابات ندارد و ایشان در این دوره نامزد نمی‎شود.

آقای مشایی بدون محافظ و تنها بیرون آمدید .

تمام شد. دوره ما به پایان رسید .
 
کلمات کلیدی : احمدی نژاد+مشایی+انتخابات ۹۶
 
عبدالله
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۲:۰۸:۱۹
آنهاییکه صلاحیت انسان بزرگوار و سیاستمدار وارسته وايران دوست عزیزی چون مهندس اسفندیار رحیم مشایی را برای ریاست جمهوری تایید نکردند ظلم بزرگی به ایران و انقلاب کردند. آنها ایرانیان را از داشتن رئیس جمهوری محروم کردند که از هرلحاط برای این مقام شایسته بود و آنهاییکه ایشان و خانواده اش را میشناسند میدانند که چه اندازه عاشق اسلام و ایران و ولايتمدار هستند.خداوند ایشان را برای ایران و حتی جهان حفظ کند. (3936442) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۲:۴۶:۱۷
بابا کم یواش تر . انگار معصوم را توصیف می کنی؟ خیلی اسناد که رو بشه شما چه می خواهی بگوئی؟؟؟؟ (3936469) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۳۳:۴۷
آقای عبدالله ببخشید که این طور کمی غیر محترمانه میگم . خدا امثال شما به اصطلاح اصولگرا ها رو آدم کنه که این قدر با حمایت از چنین آدم هایی دو دستگی بین مردم ایجاد نکنین ، ولایتمداری ایشون رو توی جریان معروف دیدیم ، باید غیرجناحی نگاه کرد ،آیا به امثال کسانی که توی این سایت هستند مثلاً خود دکتر توکلی گزینه مناسبی نیست یا بهتر از آقای روحانی نیستند ،ما نیاز به یه آدم مدیر ،اهل عمل ، و دارای بینش و دانش اقتصادی سیاسی فرهنگی مناسب می خوایم از چه جناحی آخه چه اهمیتی داره .

الف لطفاً چاپ کن (3936642) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۲۲:۲۶:۳۸
انشالله ! (3936452) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۰:۵۰:۵۶
دفترمهندس رحیم مشایی: ایشان طی سالهای اخیر با هیچ رسانه ای مصاحبه نکرده اند. درپی انتشار برخی اکاذیب به نقل از مهندس اسفندیار رحیم مشایی در برخی رسانه ها دفتر ایشان اعلام کرد مهندس رحیم مشایی طی سالهای اخیر مطلقا با هیچ رسانه ای مصاحبه نداشته اند (3936602) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۰۱:۱۴:۴۵
فیلم بازی میکنه ، میدونه که رای نمیاره وگرنه صد در صد کاندید میشه . (3936629) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.