توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482545
آزادسازی 100 کیلومتر مربع در شرق تدمر سوریه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
ارتش سوریه در ادامه عملیات خود در استان حمص موفق شد 100 کیلومتر مربع را از تروریستهای داعش پس بگیرد.

به گزارش فارس، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت همچنان به عملیات خود در صحرای تدمر ادامه میدهند. خبرگزاری سانا گزارش داد که نیروهای مقاومت توانسته اند مساحتی بالغ بر 100 کیلومتر مربع را در شرق تدمر آزاد کنند.

درجریان عملیات ارتش سوریه شمار زیادی از عناصر داعش نیز کشته یا زخمی شدند. نیروهای سوری روز گذشته در شمال شرق سیلوهای حبوبات در تدمر و به سمت ارتفاعات «الطفحه» و اطراف روستای «حویسیس» در شرق حمص عملیات خود را از سر گرفتند.

نیروهای ارتش سوریه یکشنبه هفته جاری موفق شدند بر تپه‌ها و پایگاه‌های عناصر تروریستی در اطراف میدان گازی «آرک» در شمال شرق شهر تدمر مسلط شوند و با کنترل تعدادی ارتفاع و پایگاه مشرف بر میدان گازی آرک، خود را به چهار کیلومتری این میدان برسانند.

یک منبع میدانی نیز در این زمینه اعلام کرد که نیروهای مقاومت به سمت میدان گازی آرک و به ویژه در سمت شمال غرب نیروگاه چهارم در صحرای تدمر پیشروی کردند و برخی از منابع سوری نیز اعلام کردند که نیروهای مقاومت موفق شده اند مناطق گسترده ای را در شمال منطقه طفحه به سمت حویسیس آزاد کنند.

در واقع این عملیات در زمره نخستین گامهای نیروهای سوری به سمت شهر «السخنه» است که آخرین شهر و مرکز تجمع داعش در استان حمص است. در حال حاضر نیروهای سوری در 33 کیلومتری این شهر قرار دارند.

دیده بان حقوق بشر سوریه میگوید که در صورت آزادسازی شهر السخنه، نیروهای سوری میتوانند به سمت مرزهای اداری صحرای این کشور با استان دیرالزور پیشروی و عملیات نظامی را در استان دیرالزور انجام دهند.
 
کلمات کلیدی : سوریه، بشار اسد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.