توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442648
غرضی: با فوت آقای هاشمی، انسجام جناح راست از هم پاشید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۴
محمد غرضی گفت: معمولا جناح راست (اصولگرایان) آقای هاشمی را مقابل خود قرار داده و سیبل می کرد وهمین، تا حدی باعث اتحاد آنها می شد اما با فوت آقای هاشمی دیگر این سیبل وجود ندارد؛ به همین خاطر پراکندگی آنها در انتخابات آتی بیشتر خواهد شد.


غرضی افزود: فقدان آقای هاشمی به بخشی از حاکمیت که به سیاست های ایشان تمایل داشتند ضربه زد. از سویی دشمنان آقای هاشمی هم بسیار بد رفتار و حتی از مرگ ایشان اظهار خوشحالی کردند که این عمل هم در شرع و هم در عرف بسیار قابل سرزنش است.

وی تصریح کرد: به نظر جانشینی برای آقای هاشمی نمی توان یافت چرا که ایشان هم جناح چپ و هم بخشی از راست را اداره می کرد و همه سیاستمداران حداقل تا حدی به حرفهای آقای هاشمی گوش می کردند. البته در نبود ایشان گروههای سیاسی مجبورند بیشتر روی پای خود بایستند.
غرضی گفت: آنهایی که تا کنون با اتکا و پیوند به آقای هاشمی می خواستند مملکت را اداره کنند اکنون باید خودشان مسوولیت بیشتری بر عهده بگیرند. همین باعث شفاف تر شدن مواضع و باز شدن فضای عمومی کشور می شود.
وی خاطر نشان کرد: حالا اصلاح طلبان بیشتر به سمت آقای روحانی گرایش پیدا می کنند و ستاد انتخاباتی آنها بر ایشان تمرکز خواهد کرد. یعنی ستاد اصلاح طلبان در انتخابات آینده متمرکز خواهد بود؛ هر چند وضع بدنه اجتماعی آنها متفاوت است و تفرق زیادی در آن وجود دارد.
غرضی افزود: اما ستاد جناح راست در انتخابات آتی متفرق و بدنه اجتماعی آن نیز سر در گم است چرا که معمولا این جناح معمولا هاشمی را مقابل خود و سیبل قرار می داد و خود این می توانست باعث انسجام آنها شود. با فوت آقای هاشمی اکنون دیگر این سیبل وجود ندارد و چون مدت زیادی هم تا انتخابات ریاست جمهوی باقی نمانده، احتمال توافق آنها روی یک نامزد کم است و خود این باعث تشدید آشفتگی بین حامیان مردمی آنها خواهد شد.
وزیر سابق پست و تلگراف و تلفن در کابینه دوره دفاع مقدس گفت: در مجموع، شرایط بعد از آقای هاشمی را در این جمله خلاصه می کنم: جناح چپ با ستادی متمرکز و بدنه اجتماعی متفرق پا به انتخابات آتی می گذارند و جناح راست با ستادی پراکنده و بدنه اجتماعی سرگردان.
 
کلمات کلیدی : غرضی+هاشمی رفسنجانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.