توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451576
کشمکش تراکتورسازی و استقلال برای فرار از پلی‌آف
بخش ورزشی الف،16اسفند95
جنگ بین تیم های فوتبال استقلال و تراکتورسازی ظاهرا برای سربازگیری است اما در باطن تا هفته رویارویی بر سر کسب رتبه دوم جدول ادامه دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۳
به گزارش مهر، حرف های علیرضا منصوریان پیش از بازی با سیاه جامگان درباره تیم های نظامی و خدمت سربازی بازیکنان فوتبال واکنش باشگاه تراکتور سازی را در پی داشت. تراکتور سازی ابتدا توسط سرپرست این تیم جواب منصوریان را داد. ایوب ذوالفقاری سرپرست تراکتور گفت منصوریان اول یک جام ببرد بعد بیاید در مورد تیم های دیگر صحبت کند. سرپرست تراکتور البته برای حمله به منصوریان از امیر قلعه نویی هم مایه گذاشت و نورافکن را هم ساخته امیر قلعه نویی دانست!

پس از این باشگاه استقلال با صدور بیانیه ای به تراکتورسازی حمله و تهدید به شکایت کرد: «اظهارات سخیف، غیر مسئولانه و بی ادبانه ایوب ذوالفقاری جای تعجب بسیار دارد. ایشان از ادبیاتی استفاده کرده که در شان و اندازه  خودش است و بدون تردید باشگاه استقلال به خاطر این اتهامات بی اساس به کمیته انضباطی شکایت خواهد کرد.

علیرضا منصوریان سرمربی استقلال در نشست خبری خود این سئوال را مطرح کرد که چرا تیم تراکتورسازی با وجود اینکه یک تیم نظامی نیست، باید توانایی جذب بازیکن سرباز داشته باشد؟ سرپرست تیم تراکتورسازی نیز می توانست یک پاسخ ساده به این سوال بدهد و اینکه به جای پاسخ درباره بازیکنان سرباز بحث بازیکنانی مانند نورافکن، برزای، کریمی و غیره را مطرح می کند، کاملا بی ارتباط با سوال آقای منصوریان و نوعی فرافکنی است. » باشگاه تراکتورسازی هم اعلام کرد که از استقلال شکایت می کند.

در ظاهر دعوا بر سر یک موضوع کاملا استراتژیک است که به درد فوتبال ایران می خورد. به هر حال حرف منصوریان در مورد اینکه استقلال و پرسپولیس هم مثل تراکتورسازی می توانند سرباز بگیرند و امریه داشته باشند می تواند مورد بررسی قرار بگیرد چرا که این دو کاملا زیر نظر وزارتخانه و دولتی هستند و اتفاقا سازنده ترین بازیکنان هم برای تیم ملی و خودشان محسوب می شوند اما واقعیت این است که این حملات و بیانیه ها در باطن، جنگ سردی است که آغاز شده برای کسب مقام دوم در جدول رده بندی و فرار از پلی آف احتمالی سال بعد در آسیا.

در این جنگ رسانه ای و سرد که احتمالا تا روز ۳۱ فروردین و دیدار تراکتور سازی و استقلال در هفته بیست و هشتم ادامه خواهد داشت.

بازنده این جنگ قطعا روزهای سختی را در پیش خواهد داشت چرا که در این پنج هفته هر اتفاقی می تواند روی دهد وگرنه هم تراکتورسازان می دانند که تاکنون در لیگ قهرمان نشده اند و  نباید این موضوع را به منصوریان عودت دهند و هم استقلالی ها می دانند که تراکتور سازی از چه جهت نظامی محسوب می شود.

در واقع این جنگ فعلا، برای رتبه دوم جدول است، شاید هم در آخرین روزها به مقام اولی هم فکر کنند، چیزی در فوتبال معلوم و مشخص نیست.
 
کلمات کلیدی : باشگاه پرسپولیس+باشگاه تراکتورسازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.