توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461674
واکنش وزارت خارجه به تحریم های حقوق بشری اروپا علیه ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷
سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت: برخوردهای دوگانه و سیاسی اتحادیه اروپا در موضوع حقوق بشر روندی شکست خورده و ناکارآمد است.

به گزارش خبرآنلاین، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تمدید تحریم های حقوق بشری علیه کشورمان توسط اتحادیه اروپایی گفت: جمهوری اسلامی ايران روند تكراری و ناسالم برخوردهای دوگانه و سياسی و سوءاستفاده ابزاری از حقوق بشر توسط اتحاديه اروپا، از جمله تمديد تحريم های يك جانبه غيرمشروع به بهانه نقض حقوق بشر، كه سياستی شكست خورده و ناكارآمد است را محكوم می كند.

وی افزود: متاسفانه اتحاديه اروپا نشان داده است كه درک درست و واقع بينانه ای از وضعيت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ايران را ندارد و با برخوردهای كاملا سياسی، چشمان خود را بر واقعيات مربوط به حقوق شهروندی در نظام مردمسالاری دينی در ايران بسته است. 

«قاسمی» تصریح کرد: جمهوری اسلامی ايران فارغ از اين قبيل وارونه نمايی ها و جوسازی ها به مسير خود در حفظ و ارتقاء حقوق شهروندان خود بر اساس اصول مترقی اسلامی و قانون اساسی ادامه خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : بهرام قاسمی + وزارت خارجه + حقوق بشر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.