نظر منتشر شده
۹۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 231877
با رای دادگاه صورت گرفت:
محکومیت نماینده مجلس به زمین خواری
بخش داخلی الف، 3 تیر 93
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۵۴
بر اساس رای شعبه ۱۵ دادگاه تجدید نظر استان مازندران که در تاریخ 3/18/ 93 صادر شده، مقداد نجف نژاد، نماینده مجلس شورای اسلامی، قطعه زمینی ۸ هکتاری را که در بلوار ساحلی بابلسر بابت کارهای کتابخانه، زمین بازی و پارک خریداری نموده به اشخاص حقیقی و حقوقی ثالث فروخته و در نتیجه بنیاد حق فسخ قرارداد را دارد.

همچنین به استناد نامه فرمانداری شهرستان بابلسر و گزارش سازمان بازرسی کل کشور، موسسه ای بنام «موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر» وجود خارجی ندارد و چنین موسسه ای موهوم بوده است.

نگاهی به سابقه موضوع
طبق رای دادگاه، در تاریخ 20/ 3/ 1377 هئیت امنای بنیاد مستضعفان با واگذاری یک قطعه زمین معروف به پارکینگ هفتم واقع در بلوار ساحلی بابلسر به درخواست هئیت امنای موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر موافقت می کند. هئیت امنای موسسه فرهنگی متشکل از مقداد نجف نژاد(نماینده مجلس شورای اسلامی)، رضا سلیمانی، حسین رجب نژاد، اسفندیار طبری و ناصر فرجی بوده است.

پس از مدتی مشخص می شود که نه تنهاد موسسه ای بنام خانه فرهنگی جوان بابلسر وجود ندارد بلکه زمین واگذار شده، توسط نماینده بابلسر به اشخاص ثالث به فروش رسیده است. این در حالی است که طبق قرارداد منعقد شده، بنیاد مستضعفان صرفاً زمین را در راستای منافع عمومی شهروندان بابلسر واگذار نموده بود.

بعد از این اتفاقات بنیاد مستضعفان و شرکت عمران و مسکن شمال وابسته به بنیاد، شکایتی را به شعبه ۱۰۱ دادگاه جزایی بابلسر تقدیم می کنند که دادگاه پس از کارشناسی موضوع و استعلام از فرمانداری، شهرداری، اداره ثبت اسناد و املاک و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابلسر، رای به ابطال قرارداد و خلع ید را صادر می کند.

بعد از ابلاغ رای، مقداد نجف نژاد نسبت به نتیجه دادگاه اعتراض و درخواست تجدید نظر خواهی را مطرح می کند که پرونده به شعبه هفدهم دادگاه تجدیدنظر استان مازندران فرستاده می شود که دادگاه با این استدلال که قرارداد منعقده بین بنیاد و هئیت امنای موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر بدون قید و شرط بوده و مطابق اصول حقوقی و فقهی قراردادها صحیح و لازم الرعایه است و تنها مردم شهر بابلسر به عنوان ذینفعان حقیقی و مراجع نظارتی قانونی می توانند نسبت به بازپس گیری زمین متعلق به عموم اقدام نمایند و بنیاد مستضعفان در این زمینه حق و حقوقی ندارد.

پس از حکم دادگاه تجدیدنظر، بنیاد مستضعفان با اعتراض به رای دادگاه، خواستار اعمال ماده ۱۸ می شود که در نتیجه آن پرونده به دادگاه هم عرض تجدید نظر در ساری فرستاده شد.

در حال حاضر شعبه ۱۵ دادگاه تجدید نظر استان مازنداران درخواست اعاده دادرسی بنیاد را وارد دانسته است. همچنین دادگاه حکم داده است از آن جایی که در قرارداد منعقد شده بین بنیاد و هئیت امنای موسسه فرهنگی خانه جوان بابلسر، واگذاری یک قطعه زمین به مساحت ۸ هکتار به منظور ساخت و احداث خانه جوان، زمین بازی و پارک بوده است اما برخلاف شرط ذکر شده در قرارداد، زمین به اشخاص حقیقی یا حقوقی ثالث واگذار شده است.

به همین دلیل بنای عقد قرارداد متزلزل شده و بنیاد به همین دلیل حق فسخ قرارداد را دارد و همچنین از آن جا که به استناد گزارش سازمان بازرسی کل کشور و نامه فرمانداری شهرستان بابلسر، موسسه ای فرهنگی بنام خانه جوان بابلسر وجود خارجی ندارد و بنابراین موسسه مذکور اهلیت و صلاحیت لازم را برای انجام معامله ندارد.

در واقع دادگاه حکم اولیه صادر شده توسط شعبه ۱۰۱ عمومی جزایی بابلسر را تائید کرده و رای قطعی را در ارتباط با این پرونده صادر نموده است.
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۶:۰۲:۳۶
هر دم از این باغ بری می رسد (2221327) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۲۱:۴۵:۳۶
وقتی 2 جوان زورگیر (حداکثر 1 میلیونی) اعدام می شوند، مجازات افرادی مثل این نماینده که با فساد خود، موجب سلب اعتماد مردم از مسئولین و صدمه به اعتبار دستگاههای کشوری می شوند ، چه خواهد بود؟ (2221878) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۷:۰۵:۰۶
تضمین می کنند که دوره بعدی هم نماینده بشود و صندلی ایشان در مجلس حفظ بشود (2222173) (alef-10)
 
فرهنگ
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۸:۴۶:۴۰
برادرم !اینکه پرسیدن ندارد !مرگ خوب است اما برای همسایه ! (2222261) (alef-10)
 
علی اصغر
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۱:۴۸:۱۴
جانا سخن از زبان ما میگویی. (2222659) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۴-۰۵ ۰۹:۵۰:۵۱
من باور نی کنم تخلف ایشان همین یک مورد باشد (2224603) (alef-10)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۴-۰۹ ۱۳:۵۰:۱۹
هیچی سو تفاهم بوده که با پس گرفتن زمین حل میشه!!! (2230326) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۹:۵۰:۱۵
من از این می ترسم که فردای قیامت افراد سالم را به جرم بی عرضگی و تبنلی در غارت بیت المال به جهنم بفرستند اونوقت میشیم چوب دوسر طلا (2222322) (alef-10)
 
آقای همسایه
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۷:۱۳:۱۰
شما نمیخواد خیلی دلشوره قیامت و حسابرسی اونو بخورید خدا به حساب همه اون هم دقیق میرسه
ما ها باید مراقب خود باشیم
خیلی از ما ها تو هر جایی که هستیم خدا رو درنظر بگیریم و کار کنیم ....
کاش یادمون نره که خدا ناظر ماست در هر حال (2223590) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۴-۰۵ ۱۲:۱۱:۰۴
حرف شما صحیح است. بیشتر ما صاحب منصبان را بخاطر غارت بیت المال سرزنش می کنیم ولی نگاه نمی کنیم که خودمان بعنوان کارمند, راننده تاکسی, مغازه دار و ..... چقدر اجحاف می کنیم. مثلا کارمند معمولی که بی دلیل کار مردم را عقب می اندازد یا راننده تاکسی که مثلا صد تومان بیشتر از حقش کرایه می گیرد اگر پست و مقام داشت چیکار می کرد. خودمان را اصلاح کنیم. من خود در جایی کار می کنم و می بینم که بسیاری از همکارانم از کار خود می دزدند و بیشتر ساعت کار خود را در اینترنت می گذرانند یا با تلفن اداره به احوالپرسی از بستگان مشغول هستند. همه ما به نسبت اختیاراتی که داریم در ان دنیا پاسخ گو خواهیم بود. البته من در محل کارم بسیار می بینم که حق افراد معمولی خورده می شود و آن امتیاز به یک نماینده مجلس یا مدیر کل یا فلان آقازاده داده می شود. بسیاری از حرفهای پشت تریبون آقایان فقط حرف است تا عمل و آنها امکانات کشور را ملک شخصی خود می دانند. از نماینده مجلسی که سرجلسه امتحان تقلب کرده و گیر افتاده و بعد بجای تنبیه او مراقب امتحان را توبیخ می کنند تا استخدامهای فامیلی و اتوبوسی. اما بازهم تاکید می کنم همه ما باید از خودمان شروع کنیم نه از سرزنش دیگران. (2224870) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۰:۴۴:۴۳
از همه دست اندرکاران عاجزانه تقاضا دارم به خاطر حفظ ایمان جوانان و مردم از مقایسه دوران کنونی به هر علت و در هر زمان با زمان حضرت رسول (ص) و امام قلبها علی (ع) خودداری کنند . در کنار معصومیت آن عزیزان و بدلیل پیچیدگی های دنیای امروز امکان انجام امور مانند زمان آن بزرگواران وجود ندارد . چگونه باید توجیه کرد رفتار علی (ع) را در مقابل درخواست عقیل برادرش که سهمی بیش از حق از بیت المال می خواست و رفتار باندی و جناحی امروز را در مفاسد اقتصادی ؟؟؟!!! و سکوت در مقابل فساد بدلیل سوء استفاده دشمنان . بخدا تاثیر این سکوت و لاپوشانی برای کشور بسیار مخربتر از سوء استفاده دشمنان است .
آیا امر به معروف و نهی از منکر فقط مختص به حفظ و رعایت حجاب است ؟ (2222425) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۶:۰۳:۱۲
لیستی تهیه شود از افراد صالح و صادق و سالم - ببینیم چند نفرند (2221329) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۶:۰۷:۱۰
چه جالب که این طور پول و مال ناحق از گلوی همه پایین می رود- آموزه های دینی کارایی خود را از دست داده اند آیا؟ (2221337) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۶:۱۷:۲۴
این نماینده علاوه بر مجازات ،باید از مجلس اخراج شود. (2221364) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۲۰:۳۶:۳۴
گردنشو بزنید. (2221805) (alef-10)
 
فرهاد
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۲:۲۸:۵۴
اسم جرم این نماینده مجلس چیست؟
کلاهبرداری، تزویر، خیانت در امانت، جعل و سندسازی در مورد موسسه ای که وجود نداشته... یا چه؟
هر طور که حساب کنیم، ایشان صلاحیت نمایندگی مردم را ندارد و اگر شعورش آنقدر کم است که خودش استعفا نمی دهد، باید سلب مصونیت نمایندگی شده و از ادامه ی "خدمات" دولتی ایشان توسط هیات رببسه ی مجلس جلوگیری شود. (2222118) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۹:۰۳:۳۲
اسم این کار دقیقا اقدام علیه امنیت ملی ، تلاش علیه کشور ونظام ومفسدی فی الارض می باشد (2223805) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۰:۱۱:۵۹
جالب اینه که این آقای نماینده مورد تایید هم بوده که تونسته کاندید مجلس بشه !!! (2222357) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۳-۰۵-۱۲ ۱۴:۰۱:۰۳
با سلام، بايد به اطلاع برسانم كه در سفر چند روز پيش به بابلسر پلاكاردهاي فراواني از جانب اين نماينده و به زبان سايرين را ديدم كه از نطق ايشان در دفاع از عملكرد قهرمانانه خودشان بجاي دفاع از مردم منطقه تحت نمايندگي شان در مجلس شوراي اسلامي تجليل كرده بودند. حال خودتان قضاوت كنيد كه ايشان چگونه رأي آورده اند و بس ... (2283999) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۲:۱۹:۴۴
ما به قطع ید هم راضی هستیم (2222756) (alef-10)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۹:۳۸:۳۵
ما ۴ دوره س داریم تلاش میکنیم ایشون رای نیاره نمیشه. به زور خودش را نماینده مزدم جا زده (4317466) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۶:۲۱:۴۲
هر دم از این باغ بری می رسد (2221372) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۶:۳۵:۵۸
این اقا سه دوره 6و8و9درمجلس نماینده بوده به علاوه فرماهی سپاه خود کفایی بابلسر و نو شهر و رامسر را داشته افزون بر این مدتی مدیر عامل باشگاه فوتبال استفلال تهران بوده .به نظر شما تنها خلاف ایشان همین بوده؟ (2221401) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۶:۴۷:۲۴
شغل اصلی بعضی ازاین مثلا نماینده ها کارچاق کنی وتوصیه وسفارش واستفاده و
اعمال نفوذ برای منافع شخصی است . (2221418) (alef-10)
 
بچه ی شازند
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۶:۵۹:۰۹
این آقا الآن هم نماینده است ؟ (2221433) (alef-10)
 
نکته سنج
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۲۲:۰۲:۱۹
بله متاسفانه. (2221902) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۷:۰۲:۱۰
اولین بار است که می بینم سایت شما تیتری علیه یک نماینده اصولگرا زده است . امیدوارم انصاف همیشه وجود داشته باشد. (2221441) (alef-10)
 
سعید آقا
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۷:۱۰:۲۲
اینم از دلواپسی (2221457) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۷:۲۰:۱۴
چیز عجیبی نیست. بقول خودتون فساد تو مملکت سیستماتیک شده. (2221473) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۷:۳۰:۲۴
نماینده گی مجلس یکی از بدترین و وحشتناکترین شغل ها در روبرو شدن با خدا در روز جزاست (2221501) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۹:۲۱:۴۲
ای بابا. اینقدر سخت نگیرید.
ایشان یک عذر خواهی می کنند برطرف می شود.
آسمون که زمین نیامده. شیطان زیر پوستش رفت و یک دفعه طمع کرد.
مگر به وفور در سازمانهای تابعه وزارت اقتصاد یا شرکتهای حیاط خلوتش ، نمونه اش را نداریم؟
عادت کرده ایم جانم. عادت. (2221699) (alef-10)
 
اردوان
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۰:۰۳:۴۹
عمراً عذرخواهی کنه (2222031) (alef-10)
 
م ش ه د ی
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۹:۳۹:۴۹
با گسترش تکنولوژی تا چند سال دیگه دیگه اینجوری نمایندگی به افراد داده نمی شود و مردم خودشون مستقیما در تصمیم سازیها شرکت خواهند کرد و یا توسط نهادهای تخصصی مثل دانشگاهها و گروههای علمی تصمیم سازی و رای گیری خواهد شد....
نمایندگانی که هر چهار سال یک بار اونم موقع رای گیری اونم ده روز سروکارشون با مردم شهرهای بزرگی مثل مشهد و تهران و تبریز و اصفهان و .... می ا فته ، نماینده ی واقعی ما نیستند.... (2221729) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۰:۱۸:۵۵
شما ظاهرا فقط اهل مشهدی و احتمالا مکان سکونتت فرانکفورت یا لندن یا پاریس یا فضا است! (2222047) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۰:۱۶:۵۸
خدایش ما این نمایندگان را برای چه می خواهیم ؟ (2222361) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۷:۳۷:۲۶
حالا جالبه که این نمایندگان مسئولیت نظارت بر حسن انجام امور کشور را بر عهده دارند. هیچ عجیب نیست که در کشور و مراکز اقتصادی بانکی و بورسی اینهمه خبر رانت و فساد داریم.

واقعا نمیشه چیزی اضافه کرد. ما باید نمایندگانی پاکدست مثل توکلی و نادران رو روی چشم بگذاریم. (2221509) (alef-10)
 
عبدالله
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۷:۵۰:۴۲
وای به روزی که بکندد نمک (2221522) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۷:۵۱:۲۶
لعنت به این زندگی که برای چند روز دنیا مردم هر کاری میکنند حتی نماینده مردم (2221524) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۷:۵۱:۵۴
از سال 82 تا امروز یعنی بیش از 10 سال؟
دست قوه قضاییه بابت این همه سرعت در انجام پرونده ها درد نکنه! در سرعت با لاک پشت کورس انداختین!! (2221525) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۲:۴۲:۴۱
خدا خیرت بده از 77 شروع شده. (2222122) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۷:۵۵:۱۱
خیلی جالب است قضات در مورد یک مسئله دو جور حکم صادر میکنند واین از بی تدبیری وعدم صلاحیت قضات میباشد. (2221532) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۹:۴۳:۳۷
دادگاه نخست استدلالش از نظر ظاهری درسته....میگه اگر زمین خواری صورت گرفته ربطی به خود واگذارکننده نداره و باید ذی نفعان شکایت کنند... (2221736) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۸:۰۵:۰۷
خدایا همه فقط وفقط به فکر خودشانندانهم نه ازراه راست بلکه بادوزوکلک،احسنت به قاضیان محترم که باچنین ارایی دلم مردم راشاد می کنند (2221547) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۸:۱۵:۵۵
انگيزه نمايندگانى كه ميليارد ها تومان خرج تبليغاتشان ميكنند تا به مجلس راه يابند نميتواند براى رضاى خدا و خدمت به مردم باشد بلكه سرمايه گذارى محسوب ميشود البته هستند نمايندگانى كه با كمترين تبليغ و صرفا خدمت خلق به نماينگى منتخب ميشوند ولى بسيار كم تعداد هستند (2221563) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۸:۱۷:۲۹
خوب هیچ برخورد قضایی با این اقا انجام نمی شود که به اسم مردم زمین گرفته و بعد برای منافع خودش فروخته است! بعد در عین وقاحت با پرداخت رشوه به یک شعبه دادگاه رای رو به نفع خودش کرده است و در نهایت فقط در شعبه ای دیگر قرارداد فسخ شده است!؟ این کلاهبرداری مجازات ندارد؟ (2221567) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۵ ۲۲:۳۷:۴۳
چرا مجازاتش اینست که ملک رابه صاحبش یعنی بنیاد پس دهند سپس بنیاد از اول
شروع کند!
این نهضت ادامه دارد! (2225529) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۸:۲۷:۴۰
آیا ایشان جرمی را مرتکب نشده است؟ اگر جرم بزرگی مرتکب شده تنها قرارداد را فسخ می کنند؟؟؟؟؟؟ واقعا احسنت به این همه عدالت (2221592) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۸:۲۸:۰۰
خوب ، حالا با او چکار می کنند،پس از این همه مدت? بنیاد مستضعفان چه گونه بدون جستجو و پژوهش هشت هکتار زمین را می دهد به موسسه ای که وجود تارجی ندارد? (2221594) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۲۱:۱۸:۱۴
اساسا این زمین دست بنیاد مستضعفان چکار می کند . فساد از آنجا شروع شد که مال بی صاحب به دست دل بی رحم افتاد. (2221842) (alef-10)
 
هموطن
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۸:۳۱:۵۵
ایشان همان نماینده ای هستند که برای ماندن در هیات مدیره استقلال در وزارت ورزش و جلوی دفتر وزیر دادو بیداد راه انداخته بودند. (2221600) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۸:۳۳:۱۳
حکم صادر شده ولی تا به مرحله اجرا برسه هزار و یک چاله دیگه سر راهش وجود داره
تازه اگه از بندهای دیگه واسه اجراش استفاده نکنن (2221601) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۸:۴۵:۱۷
ده سال برای پرونده یک نماینده مجلس (2221621) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۸:۴۹:۳۲
شوراي محترم نگهبان چطور صلاحيت اين ادمها را تاييد ميكنه (2221635) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۹:۰۶:۰۳
شما بگو چطور دولت ایشون رو به عنوان عضو هیئت مدیره استقلال معرفی کرده ! (2221672) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۹:۳۶:۴۷
ما هنوز توي مرحله ازمون و خطا هستيم .
خدا عاقبتمونو بخير كنه (2221723) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۹:۴۹:۴۲
معيار شوراى نگهبان براى رد صلاحيتها اغلب وابستگى سياسى نامزدها بوده كه معيار درستى نيست . (2221745) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۰:۰۶:۱۰
معیار شورا سن و سال افراد هست (2222033) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۸:۵۴:۰۶
قبلا هر 6 ماه یه اختلاس و زمین خواری بود الان هر روز یه دونه .
به اندازه کل تاریخ بشر اختلاس فرموده ایم!! (2221645) (alef-10)
 
محمذ
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۹:۳۰:۲۹
حب نتیجه.اقایون زمین پس دادن یا حیر (2221714) (alef-10)
 
یک شهروند معمولی
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۲۲:۱۳:۰۲
علاوه بر پس دادن زمین ( که من چشمم آب نمیخوره!) باید مجازات هم شود. در جایی که به نامه سرگشاده مودبانه 18 ماه زندان میدهند، ببینیم با زمینخوار خودی چگونه برخورد میشه. (2221915) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۹:۳۱:۱۶
اگر دادگستري دادگستري اسلاي باشد اينجا بايد ثابت بكنه اسلامي بودنش را زيرا دادگاه اسلامي برايش آقا زاده نماينده مجلس وزير و ديگرمردم عادي همه يكي هست اما تا كنون ما از دادگاهايمان برخورد با نمايندگان و وزرا و آقازاده و دانه درشتها ارا نديديم البته از پايگاه ارزشي الف انتظار داريم با روشنگري اين گونه كارهاي خلاف نخست جلوي تخلف را بگيرد و سپس با پيگيريها ي خود دست زياده خواهان را رو بكنه و نگذارد آنها با پارتي بازي و دورزدن قانون به كارهاي غير قانوني خود ادامه دهند با سپاس فراوان پيروز باشيد (2221715) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۵ ۲۲:۴۸:۰۸
حالا چی شده که این یک مورد(کوچک) ازاین اقا لو رفته؟
باباطاهر عریان هفتصدسال پیش هم گفته بود " اگر دردم یکی بودی چه بودی " (2225540) (alef-10)
 
سعید صالحی
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۱۹:۵۴:۴۸
از سایت ارزش گرا و مردمی الف بی نهایت سپاسگزارم امیدوارم که این شی همچنان ادامه داشته باشد
از نماینده سالم صادق و شجاع مجلس جناب توکلی هم سپاسگزارم که روحیه ارزش گرای اون این شجاعت را در جامعه ترویج می نماید

حقیقتا کسانی که با بیتالمل و پول مردم افعی شده اند نیازمند معرفی به مردم و دادگاه صالحه هستند و این عین سلامت نظام و بقای نظام ماست ذره ای به خودتان تردید راه ندهید و این راه را ادامه دهید (2221748) (alef-10)
 
حقیقت جو
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۲۰:۱۹:۴۵
شما فکر میکنید نماینده ها برای اینکه عاشق خدمت به مردمند اینقدر خرج تبلیغات میکنند؟ کل حقوق 4 سال نمایندگی با مخارج تبلیغات برابر نیست!!!!! (2221786) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۲۰:۳۵:۴۵
گر جکم شود که دزد گیرند
در شهر هر آنکه هست گیرند

این فرد ذره ای از یک خروار است (2221803) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۲۱:۰۹:۴۳
این بنیاد مستضعفان چرا مورد حسابرسی قرار نمی گیره؟
هرجا نظارت نباشه فساد ایجاد میشه... (2221831) (alef-10)
 
کاوه
۱۳۹۳-۰۴-۰۳ ۲۱:۳۵:۵۷
با این حساب این آقا دیگر صلاحیت هیچ پست مدیریتی را ندارد و حتی بهتر است او را از مجلس اخراج کنند و یک بررسی درست حسابی کنند ببیند قبلا از این کار ها کرده یا نه؟ (2221869) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۷:۲۰:۳۵
مزاح مي فرماييد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2222187) (alef-10)
 
آسیب پذیر
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۰:۲۵:۵۲
سلام وخداقوت بردکترتوکلی شجاع؛ تشکر ازمخلوق تشکرازخالق است. خداقوت از اینکه با درج حقایق و واقعیتها،روحیه عدالتخواهی و حق گویی باهدف اصلاح جامعه درسایت الف رازنده نگه داشته حفظ میفرمایید. (2222055) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۰:۵۵:۱۱
سلام وتشکر ازتوکلی و دست اندرکاران سایت پرطرفدار الف کهبا زبان و قلم گویا و برنده ابوذر و سلمان وار حفاظت میکنید از اسلام ناب محمدی ص و برای اصلاح جامعه و عظمت نظام... (2222080) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۲:۳۵:۲۳
مجازاتش چي هست؟!!!!!!! (2222121) (alef-10)
 
آسیب پذیر
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۵:۱۶:۱۵
ترحم بر پلنگ تیز دندان ستمکاری بود بر گوسفندان (2222153) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۷:۲۰:۱۵
اىن اقا تنها نيست دوستاشم پيدا كنيد كلا زمينه هاى فساد و رانت در كشور ما مهياست هر جا نگاه كنى فساد كسترده و سيستماتيك چون پول و قدرت مبناى زندگى و انسان شده هر چه ازدين و اىمان مى گويند كمتر عمل مى كنند هر چيز پايانى خواهد داشت منتظر ظهور باشيد ا (2222186) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۷:۲۸:۴۹
خیلی جالب است که این آقا 8 هکتار زمین بیت المال را بالا کشیده و شعبه هفدهم دادگاه تجدید نظر استان می گوید مردم شهر بابلسر باید بیایند شکایت کنند تا رسیدگی شود .مدعی العموم هم رفته گل بچینه . (2222189) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۷:۳۹:۱۸
فساد سیستماتیک (2222197) (alef-10)
 
امیر محمد
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۷:۴۴:۲۶
کلیه قضات اقدام آقای نجف نژاد را غیر قانونی اعلام نمودند. از همه ی آنها که در جهت منافع مردم تلاش نمودند قدردانی باید بشود. چرا کسی نمی گوید آقایان در بنیاد در ابتدا چرا بدون بررسی 8 ( هشت هکتار ) زمین در ساحل بابلسر را به موسسه ای که وجود خارجی ندارد دادند. به صرف اینکه نماینده دنبال این موضوع است! (2222201) (alef-10)
 
مهران
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۸:۲۲:۵۵
نمايندگان محترم مجلس شورای‌ اسلامی شما بعنوان وكلای ملت در مجلس شورای اسلامی قسم ياد كرده ايد : در انجام وظايف، امانت و تقوا را رعايت نموده و همواره به استقلال و اعتلای كشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پايبند باشيد و از قانون اساسی‌ ج.ا.ا تبعيت نماييد، تخلفات و فساد اداری و اقتصادی‌ در شأن يك قانونگذار نيست. شورای‌ محترم نگهبان ميبايست با چشمانی بازتر نسبت به تأييد صلاحيت نامزدهای انتخاباتی برای ادوار آتی اقدام نمايد. (2222233) (alef-10)
 
فهیم
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۸:۵۵:۰۹
خائنین به مردم محاکمه و اعدام کنید ، بدون توجه به پست و مقام و شهرت .
لکه های ننگ برای همیشه باید از دامن پاک ایران زدوده شوند. (2222270) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۹:۳۸:۴۸
متاسفم برای اونهایی که به این آقا رای دادن (2222308) (alef-10)
 
ايمان
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۰۹:۵۰:۴۰
قاضي شعبه 101 جزايي بابلسر به معناي واقعي قاضيه
آقاي عمونيا از هيچ كس ترسي نداره و در دادن حكم استقلال داره
مرحبا آقاي عمو نيا سماكوش (2222324) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۰:۱۴:۳۸
مطمئن باشيد هيچ ادم و مردم عادي نميتواند از اين قبيل كارها بكند زمين خواري برج سازي ويلا سازي انچناني مجتمع تجاري سازي مجتمع تفريحي و ورزشي سازي و غيره همه اين اتفاقات نهايت به يك جاي وصل است البته خدا را شكر الان مردم هوشيار و اگاهند و نياز به نگارش اين حقير خداوند متعال نيست (2222358) (alef-10)
 
مهران
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۰:۲۴:۲۸
اعدام براي کسي که مردم اطمينان کردن و مسئوليتي را بهش محول کرده اند کمترين کاري است که مي تواند کرد.

همچنين درس عبرتي براي هزاران هزار افرادي اينچنيني که با خيالي راحت از اين که حساب کتابي بابت کارهاي خلاف پشت پرده مسئولتشان نيست خواهد بود.

اگر جلوي آب را از سرچشمه مي گرفتند، امروز ما شاهد اين تخلفات نبوديم، خيلي از متخلفيني که به هر صورتي توانسته اند در دستگاه حکومتي رخنه کنند و اوايل ترسي از تخلف خود داشتند، امروز با خيالي آسوده دست به هر تخلفي مي زنند و متاسفانه اين تخلفات باعث رخنه به پايين براي مسئولين خيلي رده پايين تر هم شده است. (2222373) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۱:۱۲:۲۰
سوره حدید آیه 25
لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ وَأَنزَلْنَا الْحَدِيدَ فِيهِ بَأْسٌ شَدِيدٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ وَلِيَعْلَمَ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ وَرُسُلَهُ بِالْغَيْبِ إِنَّ اللَّهَ قَوِيٌّ عَزِيزٌ
به راستى [ما] پيامبران خود را با دلايل آشكار فرستاديم و با آنها كتاب و ميزان [حق و باطل‏] نازل نموديم تا مردم به عدل و انصاف برخيزند، و آهن را كه در آن نيرويى شديد و منافعى براى مردم است پديد آورديم، و تا خدا معلوم بدارد چه كسى در نهان، او و پيامبران (2222527) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۱:۴۳:۰۶
فقط حدود 17 سال طول کشید که شاید مردم به حقشون برسن!!!!!! عجب سرعتی! (2222637) (alef-10)
 
احمد اشرفي نوشنق(اريانا)
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۴:۲۰:۰۷
در اردبيل بيايد ببينيد چه خبره!!!
ولي واقعا دم هر كسكه براي مردم كار ميكند گرم من نوكر تمام خادمان مردم هستم و دست تك تك زنان و مردان باشرف را مي بوسم (2223169) (alef-10)
 
k
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۸:۲۰:۰۲
اووووووو.کاری نکرده بیچاره!!سایت الف شما هم چقدر باریک بین شدی !در این سطح بالای 1000میلیارد جای سئوال داره ! (2223717) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۴-۰۴ ۱۸:۳۳:۱۶
1- بنياد چرا مدارك طرف معاملشو چك نكرده؟ مگر بنياد ميتواند در معامله قيد كند كه اين زمين را فروختم تو در ان پارك بسازي تا تفريحگاه درست كني؟
٢- مدارك جعلي و كذب در معامله كلاه برداري است و مجازات كيفري دارد
٣- شركاي نماينده زمينخواران اصلي هستند و نماينده را به كلاهبرداري و طمع كشاندند همه شان مجرمند (2223747) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۵ ۰۲:۰۰:۲۰
تعين كاربرى با شهردارى است يا با بنياد. (2224412) (alef-10)
 
رسول مشهدی
۱۳۹۳-۰۴-۰۵ ۰۸:۳۵:۰۸
مرحبا به این نماینده وظیفه شناس! (2224546) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۴-۰۵ ۰۹:۳۰:۰۶
متاسفانه سیستم راهیابی نمایندگان به مجلس دارای مشکل اساسی است چرا که هر کسی بتواند شخصا هزینه بیشتری برای تبلیغات و مهمانی و... کند و قول های دروغ بیشتری بدهد شانس بیشتری برای ورود دارد و در این میان فقط تعداد اندکی از افراد که صلاحیت لازم را دارند انهم بدلیل سوابق و سر شناس بودن می توانند وارد مجلس می شوند (2224585) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۰۵ ۱۳:۰۳:۰۱
حالاکه روشنشده بهتره ببرونده اقایی که زمین ازدو لت برای تحقیقات ازگردنه حیران اردبیل گرفته ولی تقسیمبندی کرده وببول گزاف ازادبمردم فروخته هم تحقیقی بشود (2224943) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.