نظر منتشر شده
۲۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 270973
علت رکود بازار خودرو
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۴
بر اساس گفته‌های فعالان بازار خودرو، عدم‌ خریدو‌فروش در این بازار به دلیل آن است که مشتریان تمایلی برای خرید خودرو ندارند و قیمت‌های موجود را بالاتر از توان خود می‌دانند. به دلیل همین رکود، قیمت بسیاری از خودروهای داخلی در هفته جاری با کاهش قیمت مواجه بوده است. کاهش قیمتی که فعالان بازار علت آن را بی‌رونقی بازار عنوان می‌کنند؛ به‌طوری‌که قیمت برخی خودروها کاهش ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومانی داشته است.

به گفته نمایشگاه‌داران خودرو پایتخت، علت رکود موجود در بازار افزایش امید مشتریان به رفع تحریم‌ها و سروسامان گرفتن وضعیت خودروسازی در کشور با مناسب سازی قیمت‌ها است. این امید به اندازه‌ای در میان مردم رشد کرده است که هیچ قدرت رسانه‌ای دیگری نمی‌تواند نظر مشتریان را تغییر دهد. به همین دلیل است که بعد از انتشار تفاهم اولیه صورت گرفته میان ایران و کشورهای غربی انتشار خبر درخواست افزایش قیمت‌ها توسط خودروسازان نیز نتوانست، مشتریان را تشویق به خرید کند. این درحالی است که بسیاری از نمایشگاه‌داران نسبت به شکست رکورد به دلیل انتشار این خبر امید داشتند.
منبع: دنیای اقتصاد
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۲:۵۳:۵۹
افزایش؟!
اگر خودرو سازان پول ندارند چرا به دنبال خرید استقلال و پرسپولیس هستند؟
تا کی دروغ؟... (2889411) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۲:۵۵:۵۰
گرونه ا رزون کنند مردم بخرند (2889415) (alef-11)
 
جبار
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۳:۰۵:۳۹
سلام واله به خدا واقعاگرونه پرایدی از7میلیون بره برا21میلیون یعنی ظلم درحق مردم کردن چرامسولین پیگیری نمیکنن درضمن مردم اگه یه8یا9ماه نخرن خودروسازان فکرخودشون میکنن ولی متاسفانه هرچی که گرون میشه مردم مابیشتراستقبال میکنن (2889435) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۳:۲۹:۵۵
خودروسازان مردم رو چى فرض مى كنند؟ (2889484) (alef-11)
 
جواد
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۳:۴۸:۲۱
همه دوست دارند خودرو بخرند پولدارها ومتوسط به بلاها که دارنذ میمونه افراد متوسط به پایین که با افزایش قیمت خودرو توان خرید خود رو از دست داده اند اب از سر که گذشت چه یگ وجب چه صد وجب قشر متوسط به پایین وقتی قادر نباشه خودرو حتی دست دوم بخرد قشر بالاتر هم نمیتواند نو بخرد (2889510) (alef-11)
 
Sahraeian
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۵:۲۲:۲۶
اگر این جوریه، من از همه فعالان بازار کارشناس‏ترم!: دلیل اصلی رکود هیچ چیزی نیست به جز اشباع بازار . وقتی همه افراد خانواده حتی مجردین نیز خودشان خودرو دارند، فقط شیخ سعدی و خواجه حافظ باید زنده شوند و خودرو بخرند. (2889655) (alef-11)
 
بهنام
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۵:۲۲:۴۵
سلام بنده 80 میلیون تو بانک قرار دهده و سود بانکی میگیرم واگه 1خودرو 35 میلیونی بخرم حساب کردم ماهانه 1300هزارتومان هزینه ماسین میشه واین کارو نکردم و وسیله هم ندارم و این هزینه تو جیبم رفته و از آلودگی هوا و ترافیک جلوگیری کرده و از سرویس عمومی استفاده میکنم و در عوض مسافرت زیاد میرم ماشینم نمیخواهم .وهزینه برای ماشینهای بی کیفیت نمیکنم (2889657) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۵:۳۵:۴۹
نخری ارزون تر می شه (2889673) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۵:۴۰:۱۷
فروش خودروى سه ميليونى به بيست ميليون كاههش قيمت صد هزار تومان (2889677) (alef-11)
 
اسماعیل
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۷:۰۵:۴۳
سلام
باعتقاد بنده ، دلیل رکود بازار خودرو هیچ کاری به تحریم ها نداره ، ورود خودرو با نرخ آزاد صورت میگیرد . اگر نرخ دلار آزاد با دلار مبادله ای یکسان شود . قیمت خودرو خارجی بیست درصد پایین میاید . و بازار ان رونق میگیرد.

چنانچه شرکتهای خودرو سازی خوودرو های جدید وارد بازار کنند که کیفیت داشته باشد و بتواننند رقابت کنند با خودرو های خارجی هم ورود خود روهای حارجی کم میشود و هم بازار داخلی رونق میگیرد .

در غیر اینصورت هیچگونه رونق در بازار خودرو نمی توان انتظار داشت . (2889818) (alef-11)
 
حمیدرضا
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۷:۱۹:۴۱
گفتن تحریم هستیم و هزینه های تولید بالا رفته باید قیمت هفت میلیونی پراید بشه بالای ده میلیون تومان . گفتن هزینه آهن گران شده در بازار جهانی باید برسه به هفده میلیون تومان . گفتن باز تحریم سخت تر شده هزینه بالا رفته باید بشه بیست میلیون تومان. اما در این مدت حقوق چهارصد هزار حداقلی کارگر فقط شده هفتصد هزار. اما حالا که تحریم ها در حال برداشته شدن هستش و تورم به قول دولت کنترل شده و کمتر از نصف قبل شده و قیمت آهن دربازار جهانی به حالت سابق و کمتر شده از قبلش حتی با دلار سه هزار تومانی شده چرا باید خودرو سازها باز هم افزایش قیمت بخواهند با کدوم منطق ؟ چرا کاهش قیمت نمیدن با این وضعیت عدم افزایش درامد طبقه پایین جامعه حتی فروش فوری و پلاک سال نود چهار دادن و وام خودرو دادن باز هم خودرو ها دستشون میمونه چون قدرت خرید مردم ندارن (2889836) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۷-۱۵ ۰۱:۵۲:۰۳
مگه خبر نداری قیمت خودرو یک میلیون ریال ارزون شده !!!!!! (3243554) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۲۰:۳۹:۴۲
دلتر باید به قیمت واقعی زیر ۱۰۰۰ تومان خودش برگردد و قیمت ها با این قیمت واقعی دلار قیمتگذاری شود (2890000) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۲۰:۵۴:۱۱
همیشه دلال ها منتظر گرانتر شدن هستند . دلال مسکن ٬ خودرو ٬ میوه ... (2890009) (alef-11)
 
123456789
۱۳۹۴-۰۲-۲۵ ۰۶:۱۸:۱۷
قیمتها سه برابر شده و عده ای خیال میکنند در نتیجه فروش انها هم سه برابر خواهد شد . متاسفم که آن عده از اقتصاد هیچی نمی دانند (2890356) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۶-۲۹ ۲۳:۰۱:۰۶
وقعا قیمت ها سه برابر شده پراید هفت ملیون تومنی هیچ امنیتی نداره بدردم نمیخوره شده ۲۱ملیون مسولین چرا رسیدگی نمیکنن ب عراق میدنش یک پونصد هزار اما ب خودمون میدن سه برار ۷تومن (3201583) (alef-11)
 
عبدل
۱۳۹۴-۰۷-۰۶ ۲۲:۲۶:۰۷
بنده تابستان 94 به اربیل کردستان عراق رفته بودم یک نفر انجا سمند lxبه رنگ زرد برای تاکسی از یک شرکت خریده بود 2880 دلار چیزی زیر 10 میلیون چرا به خارجیها این قیمت میدن به ما سه برابر (3220951) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۸ ۲۰:۰۱:۳۸
ایشالله به امید خدا رقیبهای واسه این دو شرکت که شدن قاتل مردم با این ماشینهای مسخره پیدا میشه روشون کم میکنن با این همه کیفیت خاصشون ........واقعا نگاه کره بکنن و خجالت بکشن .....همه با هم دست به دست هم ماشین نمیخریم تا خودرو سازان ورشکت بشن (3272648) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۸ ۲۰:۰۴:۰۶
قیمتها بیان مثل سال نود شاید فرجی باشه مردم اون موقعه با خدمات پس از فروش هم (3272653) (alef-11)
 
امیر
۱۳۹۴-۰۸-۱۶ ۱۳:۳۱:۳۵
اگه همه ی مردم هم دل باشن و ماشین نخرن قیمت ماشین از اینی ک هست پایین ترم میاد (3305046) (alef-11)
 
سعید
Germany
۱۳۹۵-۰۲-۰۲ ۱۶:۳۹:۲۷
دوستان همانندسال گذشته بایدهماهنگ کمپین نخریدن خودروروازسربگیریم وبه همه درهمه جاتوصیه به دوستان وآشنایان بکنیم بایدکمپین ادامه پیداکنه (3659505) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۳۱ ۱۳:۰۵:۴۳
موافقم (3771672) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.