نظر منتشر شده
۲۷۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 176770
الف در پرونده ای ویژه بررسی می کند؛
جامعه در لبه پرتگاه فروپاشی اخلاقی
بخش اجتماعی الف، 7 بهمن 91
تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۶:۲۵
بدون مقدمه، نگاهی به آمارهای زیر بیاندازیم:
- فرمانده نیروی انتظامی اخیرا از افزایش "جرایم خرد" خبر داده است .(۱) در این بین معاون مبارزه با سرقت پليس آگاهي ناجا اعلام کرده ميزان وقوع سرقت در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۱.۳ افزايش يافته، اين در حالي است که ميزان کشف اين جرم در مقايسه با مدت مشابه سال ۹۰، ۱۸.۵ درصد افزايش را نشان مي دهد.وی افزود : در مقايسه با سال گذشته ميزان دستگيري سارقان ۵.۴ درصد افزايش نشان مي دهد. (۲)

- چندی قبل نیز فرمانده «ناجا» از ثبت ۹۰۰ پرونده تجاوز در سال ۹۰ خبر داده بود ، به گفته فرمانده ناجا، حدود ۴۰‌درصد آمار تجاوز مربوط به زنان و ۶۰‌درصد مربوط به لواط است که معمولاً علیه افراد زیر ۱۵ سال و با اغفال صورت می‏گیرد(۳)

- رشد فزاینده آمار طلاق در کشورمان سبب شده که پس از آمریکا، دانمارک و مصر، چهارمین کشور پرطلاق دنیا محسوب شویم؛ بر پایه آمار و اسناد سازمان ثبت احوال، در سال ۹۰، ۸۷۴ هزار و ۷۹۲ واقعه ازدواج و ۱۴۲ هزار و ۸۴۱ واقعه طلاق در كشور به ثبت رسيده (نسبت ازدواج به طلاق: ۶.۱) که اگر این اعداد را نسبت به سال ۸۹ قیاس کنیم، با رشد ۴.۱ درصدی طلاق و کاهش ۱.۹ درصدی ازدواج روبرو خواهیم شد(۴)

- اما نکته تاسف بارتر کاهش سن ابتلا به ایدز در کشور است به طوری که بیش از ۴۶ درصد مبتلایان به ایدز کشور در زمان ابتلا در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ سال قرار دارند.(۵)

- همچنین در حال حاضر با ۷۴ میلیون و ۹۶۱ هزار و ۷۰۲ جمعیت، ۱۶ میلیون پرونده قضایی داریم! که اگر برای هر پرونده حداقل ۲ نفر طرف دعوا را در لحاظ کنیم ، این بدان معناست که در حال حاضر ۳۲ میلیون نفر از جمعیت ایران در حال نزاع قضایی با یکدیگرند!

- تعداد پرونده های قضایی در سال ۸۶ ، هشت میلیون پرونده بوده که طبق گفته معاونت پیشگیری از وقوع جرم ، این رقم در سال ۸۹ به ۱۶ میلیون پرونده می‌رسد. یعنی در کمتر از سه سال پرونده های قضایی دو برابر شده است (۶)

اینها برخی از آمارهای امروز جامعه ما در زمینه آسیب های اجتماعی است. بروز رفتارهای غیر اخلاقی از طرف شهروندان هر جامعه ای کمابیش وجود دارد و نمی توان جامعه ای را یافت که از آسیب های اجتماعی همچون سرقت، زور گیری، قتل، تجاوز، طلاق و ... مبرا باشد. در عین حال شیوع معظلات و آسیب های اجتماعی در کشورها و حتی مناطق مختلف، گوناگون و علل خاص خود را دارد.

نابرابری های اجتماعی را می توان جزو اولین آسیب های اجتماعی به شما آورد. ستون فقرات پایداری و پویایی هر نظام اجتماعی بر عدالت و سازماندهی توزیع قدرت و ثروت استوار است. به قول استاد شهید مطهری اگر عدالت اجتماعی از یک جامعه گرفته شود؛ هر نوع فساد و آسیب و آفتی در آن جامعه به وجود خواهد آمد.

هنگام بیان آمارها و اشاره به معظلات اجتماعی جامعه، عده ای فوراً واکنش تدافعی نشان داده و فرد را به سیاه نمایی، تهیه خوراک تبلیغاتی برای دشمنان نظام و ... متهم می کنند. اگر به واقعیت های این معضلات اشاره نشود و ریشه ها و علل آنها توسط کارشناسان مورد بررسی قرار نگیرد، این گونه آسیب ها روز به روز بیشتر شده و در نهایت به جایی می رسد که حتی در صورت وجود اراده کافی برای مهار آن ها، بازگشت به شرایط مطلوب بسیار سخت و دور از دسترس خواهد شد.

آسیب های اجتماعی خاصیت سلسله ای، پیوسته و شتاب زا دارند. اکثر آسیب های اجتماعی خود معلول آسیبهای اجتماعی دیگر و پس از وقوع، برای برخی دیگر، علت آسیبهای جدید خواهند بود. به عنوان مثال، آسیب هایی مانند اعتیاد و خشونت در خانواده، منجر به افزایش طلاق یا خودکشی خواهد شد. از طرفی همین پدیده طلاق خود منجر به افزایش آسیب های دیگری به ويژه در مورد فرزندان خانواده از جمله فرار از منزل، گرایش به اعتیاد و خشونت و انواع بزهکاری ها می شود.

در عین حال بیشتر آسیب شناسان و جامعه شناسان در بررسی علل آسیب های اجتماعی، نقش مسائل اقتصادی را پر رنگ می بینند. متاسفانه امروزه به دلیل افزایش افسار گسیخته تورم، رکود و بیکاری و ... ، همانطور که اشاره شد میزان آسیب های اجتماعی نیز سیر شتابنده صعودی گرفته است.

الف؛ در بررسی علل افزایش و راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی، روزهای آینده، در سلسله یاداشت ها، گزارش ها و گفتگوهایی به بررسی جوانب مختلف آسیب های اجتماعی مانند سرقت، اعتیاد، زنان خیابانی و ... می پردازد. از تمامی کارشناسان، صاحب نظران و مسوولان مربوطه نیز دعوت می شود تا با ارائه نظرات خود ، ما را در این راه یاری کنند.

منابع:
۱- افزايش جرائم در جامعه از پيامدهاي سوء توسعه است
۲- کشف بيش از ۹۰ درصد خودروهاي سرقتي در کشور
http://news.police.ir/NCMS/FullStory/?Id=۲۳۷۴۲۳
۳- روزنامه شرق ، شماره ۱۵۴۲ چهارشنبه,۱۰ خرداد ۱۳۹۱
۴- ایران به رتبه چهارم "طلاق" رسید!
http://www.shafaf.ir/fa/news/۱۴۲۱۱۳/%D۸%A۷%DB%۸C%D۸%B۱%D۸%A۷%D۹%۸۶-%D۸%A۸%D۹%۸۷-%D۸%B۱%D۸%AA%D۸%A۸%D۹%۸۷-%DA%۸۶%D۹%۸۷%D۸%A۷%D۸%B۱%D۹%۸۵-%D۸%B۷%D۹%۸۴%D۸%A۷%D۹%۸۲-%D۸%B۱%D۸%B۳%DB%۸C%D۸%AF
۵- سن ابتلا به ایدز در کشور به زیر ۲۰ سال رسید
http://isna.ir/fa/news/۹۱۰۹۰۸۰۳۴۹۹/%D۸%B۳%D۹%۸۶-%D۸%A۷%D۸%A۸%D۸%AA%D۹%۸۴%D۸%A۷-%D۸%A۸%D۹%۸۷-%D۸%A۷%DB%۸C%D۸%AF%D۸%B۲-%D۸%AF%D۸%B۱-%DA%A۹%D۸%B۴%D۹%۸۸%D۸%B۱-%D۸%A۸%D۹%۸۷-%D۸%B۲%DB%۸C%D۸%B۱-۲۰-%D۸%B۳%D۸%A۷%D۹%۸۴-%D۸%B۱%D۸%B۳%DB%۸C%D۸%AF
۶- در کمتر از سه سال پرونده های قضایی دو برابر شده است
http://www.khabaronline.ir/detail/۱۹۲۵۸۱/
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۷:۲۶:۲۴
با سلام من فکر میکنم بجای آزادی بیان و سیاسی , آزادی بی بندباری در کشور رونق گرفته است و همانطور که دولت در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری فرمودند (( وظیفه دولت برخورد با بی حجابی و بی بندباری نیست )) روزبروز بر شدت این فرآیند می افزاید بطوری که خانواده های مذهبی هم نسل سوم را نسلی متفاوت ( بی قید و بند ) تحویل جامعه میدهد و این روند بگونه ای رشد نموده است که اگر یک دختر در میان دوستان همسال خود دوست پسر نداشته باشد خجالت میکشد و مورد تمسخر همسالان خود قرار می گیرد . نیروی انتظامی جدی در این امور وارد نمی شود . زیرا اگر قرار باشد در شهر مست گیرند باید همه را از یک کنار گیرند .سری به کافه سنتی ها بزنید متوجه می شوید یک دختر با چند دوست پسر آمده اند و مشغول کشیدن قلیان و ... هستند حالا خانواده این دختر یا خبر دارند که وای بر آنها ... و اگر خبر ندارند وظیفه کیست که این خانواده ها را مطلع نماید . مسلما وظیفه نیروی انتظامی است . در هیج برهه ای از تاریخ از زمان آدم ع تاکنون وضعیت در ایران به این گونه نبوده است . مسئولین محترم بخدا شماها باید در روز جزا پاسخگو باشید اگر اعتقادی هست که هست ولی از سر چیست ؟ اینگونه عمل کردن . (1102971) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۴۵:۴۱
این آمارهایی که در این مقاله به آنها اشاره کرده اید علمی و واقعی نیستند. اصولا راهی برای بدست آوردن بسیاری از آنها وجود دارد. مسئولین بارها بسیاری از این آمارها را رد کرده اند مانند پایین آمدن سن ابتلا به ایدز و یا خود فروشی. (1103117) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۵۵:۱۰
مسئولین بارها آمرهای زیبایی هم ارائه کردند که با گوشت و پوستمون خلاف بودنش را میبینیم و حس میکنیم دیگه مسئولتر از نیروی انتظامی کیه که باید آمار بده تا شما راضی بشی؟ (1103702) (alef-7)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۷:۳۹:۲۴
شما كه ظاهرا از امريكا اخبارو پيگيري ميكني. چطوري با گوشت و پوستت حس ميكني؟! (1106431) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۷:۱۲:۵۹
ارائه این امارها سیاه نمایی نیست بلکه بیان واقعیتی تلخ است که اگر چاره جویی در مورد انها صورت نگیرد عواقب وخشتناکی دارد.اگر کسانی دوست دارند سرشان را مثل کبک در برف فرو کنند تا نبینند فقط خودشان را گول میزنند.بسیاری از امارها نیز در این مقاله نیامده مثل اعتیاد به مواد مخدر سنتی و جدید یا امار زورگیری و غیره (1103818) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۸:۱۰:۰۹
صد البته اگر به شیوه دولت آمار گیری کنیم نتایج معکوس و ایده ال خواهد شد مثل آمارهایی که در رابطه با نرخ تورم و یا بیکار و یا رشد کشور میدهند که همیشه عالیست !!!!!!!1 (1105506) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۲۲:۴۰:۱۰
مشکل ما اینه که در برخورد با مسائل فرهنگی به دنبال پاک کردن صورت مسئله ایم نه فرهنگ سازی و حل مشکل !!!
بیایم ماهیگیری یاد بدیم نه اینکه قلاب رو از مردم بگیریم !!!! (1105956) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۸:۱۲:۱۴
نظرات همه جالب بود.نظر اول رو که خوندم اصلا فکر نکردم اینقدر منفی بخوره. خداییش قسمتی از حرفاش بد نبود. اون جا که میگه دخترا تو سفره خونه ها با چند پسر میشینن و قلیون میکشن. الان مدتیه که دخترا و زنا اخلاق مردونه پیدا کردن و اون لطافت زمان های قدیم رو ندارن. ولی با اون قسمتش که این وظیفه نیروی انتظامیه که برخورد کنه موافق نیستم (1106469) (alef-13)
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۹:۵۲:۳۹
بسیاری از ما ها به خوبی به یاد داریم که در اوایل دهۀ 60 ، توی چهارراه ها با خط بسیار درشت نوشته بودند : " امروز گذشتن از چراغ – قرمز ، نه تنها یک خلاف ، بلکه یک گناه است " ؛ طبیعتاً در آن فضای انقلابی و جنگی ، هدف از اینگونه تبلیغات معنوی ، بیدار نگهداشتن وجدان مردم بود ؛
ولی ایکاش ، به جای آن طراحی های آرمانی و ایده آلی و شعارهای آسمانی !!!!، اندکی و گوشۀ نظری به برنامه ریزی های زمینی !!!! کاربردی میداشتن ، تا اینک وضعیت " منیـّت " های غریزی جامعۀ ما ، مصرفگرائی و چشم و همچشی افسار گسیخته ، ناهنجاری رفتاری ، هرج و مرج اخلاقی و..... آن جامعۀ ترسیمی بسیار زیبا را در این سراب بی- در- و- پیکر و بی- بند- و- بار، مضمحل نمی کرد ؛
جامعه ای با هزاران فرسنگ فاصلۀ فزاینده هر روزه از معنویات که در آن ، ارزش و نگرش معمولی و غیر بزهکارانه اش ، توجهات ویژه به بدنسازی ، جراحی های زیبا سازی بینی 7 برابر!!!! آمریکا - در خانمها که هـــــِـــچ ، آقایون رو بپا- ، اپیدیمی زیر ابروی بسیار شیک در آقایون ، حتی در مجریان مرد سیمای ج.ا.ا.!!!!!، نمایش آخرین مدل ماشین های میلیاردی – تومنی ، نه ریالی !!!!- ، جشنواره های مدل های خیره کننۀ انواع ریزو درشت مانتو!!! ها و روسری !!! ها در خیابان ها ، خود – محوری و بی تفاوتی عمومی نسبت به سایر انسانهای حتی در معرض دریافت ضربات قمه !!!! در روز روشن و در جای پر ازدحام مردم و.......؛
به راستی ما را چه شد ؟!؟!؟!؟!؟ (1106556) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۱۷:۰۰:۵۵
درسته که شاید کامل نباشه ولی با یه حساب سر انگشتی از مراجعات به نیروی انتظامی و یا کسایی که آزمایش ایدزشون مثبت شده میشه تشخیص داد البته مسئولین همیشه باید تکذیب کنند چون عرضه علاج ندارن
شما هم یه کم فکر کنی زیاد سخت نیست (1107131) (alef-1)
 
Turkey
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۴۵:۵۹
برادر من دیگه فکر نمیکنید باید خجالت بکشید؟ این همه پلیس گشت ارشاد تو خیابون رو نمیبینید؟ میخوایید چیکار کنید؟ آخه این آمار وحشتناک بالا چه ربطی به دختر و پسر دارد؟ 16 ملیون پرونده قضایی به دختر پسر های نوجوون چه ربطی داره؟ چرا یکم منطقی به موضوع نگاه نمیکنید؟ این کارهای شما چرا هیچ وقت باز دهی ندارد؟؟؟ (1103118) (alef-7)
 
Turkey
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۰:۰۲:۰۹
میدانید در ایران بیش از 20 درصد چک ها برگشت میخورد؟ این به دختر و پسر های نوجوون چه ربطی داره؟ اکثر پرونده های قضایی کشور جرایم اقتصادی است و دلیل اکثر طلاق ها اعتیاد شوهر است! آخه به بی بند و باری یا با بند و باری چه ربطی دارد؟ (1103144) (alef-7)
 
احمد
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۵۳:۰۴
فقط بیکاری وتورم وگرانی رشوه وسوئ مدیریت این بلا ها را سر کشور اورده (1103699) (alef-7)
 
گلشنی
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۲:۳۸:۲۸
نه افرا د مرفه بی بند وبار ترند ..من تو درو بری های خودم آدمایی میشناسم دونیا رو گشتند و .... ولی حد اقل ماهی یه باز سر بر نامه بی بندو باری می نشینند وامکانات فراوان و پول زیاد هم خرجش می کنند ..بعد فسادش میمونه برای ما ملت و فسل بعد از ما رو خراب میکنند....از کسی هم کاری بر نمیاد چون تو حریم خصوصی خودشونن (1104267) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۱:۴۷:۵۳
آقا دزدی از طلا فروشی در تهران و قتل طلا فروش، دزدی مسلحانه از طلا فروشی در دزفول، احساس ناامنی خیلی زیاد اینها تقصیر پولدارهاست؟ واقع شما خودت تو خیابون راه میری احساس ناامنی نمیکنی؟ من که میکنم. (1104522) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۶:۳۴:۲۱
مگه چند درصد از جوونای متاهل معتادند که این همه امار طلاق به خاطر اعتیاده.
حتی با یه نگاه به دور و برمون هم میبینیم که بیشترین امارطلاق یا به دلیل مشکلات عاطفی و یا اینکه مشکلات اخلاقیه (1105333) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۲۳:۳۸
لطفا از قوه قضاییه یک امار بگیرید چند درصد پرونده ها مالیه ! قول می دم بالای 90 مالیه! کسی منکر مشکلات دیگه نمی شه ، ولی اینکه همه چیو سر 2ختر پسر ها بشکنیم یک جوری به قول اقای شریعتمداری ادرس غلط دادنه! (1103237) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۳:۰۲:۲۴
با اجرای فاز دوم هدف گیری خانوارها ( ببخشید هدفمندی یارانه ها) دیگه از این آمار ها خبری نیست! (1103393) (alef-7)
 
روشنفکر
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۲۳:۱۹
برای واژگونی اساس یک جامعه هیچ وسیله ای ظریف تر و موثرتر از کاهش ارزش پول رایج نیست.( جان کینز، از بزرگترین اقتصاددانان قرن بیستم)
هر چه اختلاف طبقاتی در جامعه ای بیشتر شود ان جامعه به فروپاشی نزدیکتر میشود. ایا در دولت نهم و دهم ارزش پول کور شدیدا افت نکرده و شکاف طبقاتی وحشتناک نشده ؟ (1103537) (alef-7)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۹:۱۰:۲۸
بسیاری از همین پرونده ها ربط پیدا میکنه به یه احساس زودگذر که یه عمل غیرمسئولانه در پیش میآد و یکی از طرفین میزنه زیرش و حالا یا باید اون طرف خودکشی کنه که پرونده قتل تشکیل بشه یا اتهام بزنه به اینطرفی که پرونده تجاوز تشکیل بشه ویا به زندگی به عنوان یه موجود که شخصیتش پیش هرکسی شکسته شده ادامه بده... که در این مورد آخری تعداد پرونده هایی که تشکیل میشه خیلی زیادتر هم خواهد بود. (1103985) (alef-7)
 
Germany
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۴:۰۳:۳۷
شلوغ نکن بابا . (1105021) (alef-7)
 
Turkey
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۵۵:۴۹
با توجه به بیانات دوست ارزشی عزیز سه راهکار به مقامات پیشنهاد میکنم:
1. دستگیری دخترها و اعدامشان در ملا عام!!!
2. دستگیری دوست پسر ها و اعدامشان در ملاعام!!!
3. دستگیری قلیانها!!!! و کشیدن آنها تا آخر در ملا عام به شرط اینکه دوسیب باشند!

البته میتوان پیشنهاد کرد دست از سر کچل ما بردارند (1103135) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۰۹:۲۲
چرا اعدام در ملا عام یه راهکاره جدید اجرا شده بگیرن دست هرچی دختر پسر که تو خیابان راه میرنو قطع کنن همه چی درست میشه نه میتونن قلیون بکشن نه دست همو بگیرن!!!! (1103220) (alef-7)
 
ساسان
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۷:۱۷:۴۵
مزه پراکنی نکن تو یکی (1103824) (alef-7)
 
Turkey
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۸:۵۳:۵۵
لابد الان به این نتیجه رسیدید که دلیل افزایش جرم و جنایت مزه پراکنی بدون اجازه ی من است آقای رییس؟؟؟ (1103965) (alef-7)
 
علی
Netherlands
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۱:۰۲:۴۳
مزه نیست! درد جامعست. (1104118) (alef-7)
 
Germany
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۴:۰۶:۴۴
مزه نریز . ناراحتی همون ترکیه بمون . (1105027) (alef-7)
 
Norway
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۰۰:۱۸
بی حجابی دوست پسر یا دختر داشتن و این قبیل موارد رو من فساد نمی دونم. فساد زورگیری و دزدی و ... است. (1103209) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۳:۴۰:۴۰
شما کسی نیستید که فساد را تعریف میکند. (1104980) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۸:۵۴:۲۲
بله از نظر شما دروغ و دزدی و جنایت در کهریزک فساد نیست. بدحجابی فساد به حساب میاد (1106491) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۵:۰۴:۱۱
اختلاس و دروغ و ریاکاری و تملق رو نگفتی (1105158) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۲۵:۵۳
من یک سوال دارم ، به نظر شما دختر پسر ها دوست ندارن برن سره خونه زندگیشون ؟ 90% مشکلاتی که شما می گید به خاطر مسائل مالیه که نمی تونن ازدواج کنن! (1103240) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۲:۱۶:۵۶
پس جرا بی بندباری و فساد در بالاشهر بیشتر از پائین شهر و شهرهای محروم تره.؟؟ (1104237) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۱:۳۹:۳۱
قربون از پایین شهر میرن بالا شهر چون اونجا مشتری پول خرج کن بیشتره !! (1104517) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۱:۴۹:۳۸
کی این رو بهت گفته؟ آمار داری؟ شما کجا احساس نا امنی بهت دست میده؟ تو بالاشهر یا پایین شهر؟ راستشو بگو اگه مردی! (1104524) (alef-7)
 
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۹:۳۲:۳۱
از کجا میدونی؟ معلومه هیچ وقت پایین شهر زندگی نکردی. (1104759) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۱:۱۹:۲۲
والبته گاهی مادی گرایی و مد گرایی شدید (1104508) (alef-7)
 
علیرضا قلیزاده
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۲:۲۶:۲۲
دوست من به درستی گفتی که: بجای آزادی بیان و سیاسی , آزادی بی بندباری در کشور رونق گرفته

به نظر من هم همینطور است و کسانی که نمی خواهند جوانها به دنبال آزادی سیاسی و مسئولیت پذیری و تأثیرگذاری بر سرنوشت خود باشند، سر برخی از جوانان را با «روابط خارج از عرف» گرم می کنند و برخی دیگر از جوانان را هم سرگرم به اصطلاح «امر به معروف» و مبارزه با این روابط غیر متعارف می سازند

بدین ترتیب آزادی گروه اول، می شود آزادی ای که به دولتمردان کاری نداشته باشد، و امر به معروف گروه دوم هم می شود امر به معروفی که به حاکمان گیر نمی دهد (1103347) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۰:۲۸:۵۸
خب همه درها رو که نمی شه بست .اگر ازادی های سیاسی اجتماعی و صنفی رو محدود کنند مجبورن که از این طرف کاری بی بند و باریهای اخلاقی نداشته باشن تو هر کاری دلت می خواد بکن فقط دست به فعالیت سیاسی نزن . (1104084) (alef-7)
 
اصغر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۲:۳۴:۴۴
حتماٌ وظیفه امثال توئه که همه رو هدایت کنن!!!؟؟ (1103358) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۳:۳۶:۳۷
فقط یک راه دارد این که بدانیم به گفته رسول اکرم : از دری که فقر وارد می شود ایمان خارج می گردد . پس فقر را ریشه کن کنید . حکومتی که فقر را ریشه کن کند قلب مردم را تسخیر می کند و مردم را تابع خود می گرداند ! (1103450) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۳:۵۶:۴۴
وقتی جوان ما شغل مناسب داشته باشه فرصت ازدواج براش فراهمه ونیاز طبیعی بودن با جنس مخالف را به شکل شرعی جبران می کنه اونوقت دیگه تو خیابون با دوست دختر نمی گرده که لازم باشه گشت ارشاد بهش تذکر بده ! خودمون با بی تدبیری که در اوج آن بی تدبیری مسئولین است جوانمان را به ورطه ی فساد انداخته ایم وشعار میدیم بگیریذ ببندید !! نه ! آنکه باید در بند شود مسئول بی مسئولیتیست که با بی تدبیری تمام معضل بیکاری را آفریده و طوری در ارائه دین عمل کرده که جوانان را نسبت به دین دلزده کرده ! (1103481) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۰۴:۳۵
یک سوال دارم دست عزیز:

بنظر شما آیا مادران ما بیشتر پایبند به اصول اخلاقی بودند و هستند یا دختران ما و همینطور برای مردان؟

لطفا فکر کنید و منصفانه به خودتان پاسخ دهید...

با این اوصاف که دوران گذشته آزاد بودند هر راهی را انتخاب کنند... (1103500) (alef-7)
 
اندیشه
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۵۳:۱۰
مثل اینکه سایت عزیز الف شده سنگ صبور ما
هرچه نظرات را میخونی بیشتر متوجه میشی که جامعه در لبه نیست بلکه در حال سقوطه ببینید چطور همه دارند به هم پاسخ میدهند حالا شما اومدی دوتا دختر پسر را ربط میدی به همه مشکلات اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی به بار آومده؟
قیامتی هست بنده خدا یه کم رو حرفات فکر کن (1103700) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۶:۲۸:۳۸
الیوم علم و لا حساب و غد حساب و لا عمل
امروز روز عمل است و حسابی در پیش نیست و فردا روز حساب است و عملی در کار نیست
قطعا باید جواب پس بدهند (1103758) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۰:۳۰:۱۳
شعار شعار فقط شعار (1104085) (alef-7)
 
سید
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۰:۱۰:۱۰
حدیث گران سنگی از مولای متقیان حضرت علی ( ع) است که می فرمایند : مردم در رفتار بیش از همه به رفتار حاکمانشان شباهت می یابند . (1104070) (alef-7)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۹:۵۰:۰۱
من فکر میکنم عکسش صادقه. حاکمان در رفتار بیش از همه به رفتار مردمانشان شباهت می یابند. (1104793) (alef-7)
 
علیرضا قلیزاده
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۱۱:۳۳:۱۷
آقا مصطفی همین که جرأت داشتید و در برابر نقل یک جمله از یک پیشوای مذهبی، دچار خودسانسوری نشدید و اندیشه ی تان را بیان کردید، به نظرم بسیار ارزشمند است.

من هم گمان نمی کنم حضرت علی راضی باشند که از جملات ایشان، برای به کرسی نشاندن نظر یک طرف در روند چاره جویی برای یک معضل مبتلابه جامعه بهره برداری شود.

آیات و احادیث و روایات، کلیدهای میانبُرِ و شورتکات نیستند که ما را از زحمتِ هم اندیشی و هم کوشی برای رفع مشکلات جامعه برهانند

کی میتونه جز من و تو درد ما رو چاره کنه (1106674) (alef-13)
 
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۱:۳۹:۲۶
اونهایی که به این نظر پاسخ نفی دادن وای به حالشان دیگر باید چه اتفاقی بیافتد تا گریبان چاک کنیم.... (1104179) (alef-7)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۲:۳۵:۱۲
درسته " دولت خائن خاتمی " به اسم آززادی بیان بی بندوباری را برای صد سال در ایرا ن ارث گذاشت که الان یکی از مشکلات دولت دکتر احمدی نژاد هم همینه ... (1104262) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۱:۵۲:۰۳
البته شما مثل اینکه متن رو درست نخوندی! در سال 86 هشت میلیون پرونده و در سال 89 16 میلیون پرونده قضایی! (1104525) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۵:۵۸:۲۹
آنكس كه نداند ونداند كه نداند در جهل مركب ابدالدهر بماند
راستي ساعتي چند ميگيري بياي كامنت بدي؟ (1105284) (alef-7)
 
Germany
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۲۰:۱۷:۴۸
اون شعری که نوشتی مصداق حال خودته که که فکر میکنی مخالفان نظرت حقوق میگیرند برای کامنت نوشتن. (1105719) (alef-13)
 
علیرضا قلیزاده
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۱۱:۳۹:۳۶
می بینی آقا یوسف عزیز دل؟

افراط، افراط می آورد.

شما می توانستی بدون «خائن» خواندن یک نفر، مقایسه ای داشته باشی، تا دیگران هم مقایسه ها و نگاه ها و تحلیل های متفاوت خودشان را بیان کنند.

ولی شما خاتمی را خائن خواندی و دوست دیگری هم شما را کامنت گذارِ مزد بگیر می نامد. (1106683) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۱۲:۵۱:۵۰
آقای یوسف خان شماها هر کاری هم بکنید با ز هم خاتمی در قلب اکثریت جامعه جا دارد اگر نمیدونستی بدان. و این را هم بدان که عقل اکثریت اشتباه نمیکند. (1106784) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۳:۴۴:۲۵
علت واقعی چیست؟ در موارد فرهنگی برخورد کردن جواب عکس می دهد. (1104402) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۱:۲۵:۳۰
دوست عزيز اتفاقاً اشتباه ما در همين بوده وهست كه به جاي پرداختن به ريشه به شاخه امورپرداخته ايم. ما به جاي اينكه به فكر بسترسازي سرمايه گذاري واشتغال زايي وبالا بردن درآمد مردم باشيم به سراغ كلي از وقت وثروت ودرآمد كشور را به ظاهر سازي اختصاص داده ايم تا مردمي گرسنه بي كار وعزب(مجرد) در سن ازدواج را با آموخته هاي ديني بي نياز از اين نيازها كنيم در حاليكه پیامبر اکرم(ص)در حدیثی فرمود:کاد الفقر ان یکون کفرا و در حدیثی دیگر آمده:اگر فقر از دری وارد گردد ایمان از در دیگر بیرون می رود.آری چهره منفور فقر موجب آزردگی روح و جسم انسانها می گردد به قولی شکم گرسنه نه دین دارد نه ایمان. این ما هستیم که انتخاب می کنیم چگونه در این دنیا زندگی کنیم ما نمي توانيم از مردم بخواهيم تارک دنیا گردند و فقر را مایه خوشبختی دانند.درست است كه اقتصاد زيربنا نيست(آنطور كه سوسياليستهاقائلند)ولي مردم معاش كه مي خواهند ومي خواهندزندگي كنند. افزایش بیکاری و اعتیاد فزایش شاخص های فساد چون رشوه ، ارتشا ، دزدی ، قتل ، سرقت مسلحانه ، طلاق ، کم کاری و وظیفه گریزی کارکنان، قانون گریزی، دانش گریزی ، ترک تحصیل،کاهش تولید دانش و بسياري ديگر از آسيبهاي اجتماعي ريشه ي اقتصادي دارند. پس واقع نگر باشيم وخود سانسوري نكنيم ويا خودرامقياس قرارندهيم (1106279) (alef-13)
 
مهدی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۷:۳۹:۰۲
دوستان مثل اینکه در جریان نیستند،دیگه رو لبه پرتگاه نیستیم افتادیم تو پرتگاه (1102977) (alef-7)
 
محسن
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۲:۱۰:۳۳
موافقم با این وضعیتی که بوجود اومده فکر نکنم 20 سال بعد از وجدان و ایمان و صداقت خبری باشه (1103318) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۲:۴۸:۴۳
اشتباه مثبت دادم چون افراد با وجدان و متدین واقعی همیشه هستند هر چند اندک (1103374) (alef-7)
 
علی
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۳۲:۳۶
تو هم رای اشتباه دادی مثل بعضی ها که به احمدی نژاد رای دادن. (1103654) (alef-7)
 
مجید 1
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۷:۴۰:۳۲
جامعه هم مثل انسان مقدار مشخصی از جراحات را میتواند تحمل کند . و اکنون جراحات وارده به جامعه بیش از آن است که بتواند زنده بماند و جامعه ما به قتل رسیده است . (1102979) (alef-7)
 
علی
Netherlands
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۱:۰۷:۲۷
صد البته. تنها امید ما الان یک معجزه و بازگشت از مرگه... (1104126) (alef-7)
 
حسام الدین
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۷:۴۵:۵۰
مهمترین وبی رقیب ترین عامل این ناهنجاریهارو دیگه همه میدونن که وضع اقتصادی خراب وفقره ومهمترین وبی رقیب ترین عامل این وضع اقتصادی خراب وفقر هم که دیگه همه میدونن اجرای طرح هدفمندی بود.همین طرح هدفمندی ئی که اگر فاز دومش اجرابشه دیگه اکثرامیدونن کشور رو دچار همین مشکلات فعلی به توان چندبرابری خواهدکرد.فاز دومی که نمایندگان مجلس بعد از چندجلسه شبانه وغیرعلنی بادولت به ناگاه از خواب غفلت بیدارشدند واحساس کردند این طرح به صلاح مملکته ودر مصاحبه ها میگویند به شرط وشروطی با اجرای فاز دومش موافقت میکنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1102980) (alef-7)
 
محمود
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۷:۵۳:۰۹
1-هر چند آمارهاي واقعي بالاتر از اينهاست
2-هر چند تورم بيكاري و ورشكسته شدن كارخانه ها و كارگاهها خيلي به چشم ميايد و در واقعيت هم همين طور است.
3-هر چند تحريمهايي بين المللي به مانند قفلي كه بر اقتصاد ايران زده شده است.
4-هر چند بيشتر ناله هاي مظلومين و مستضعفين جامعه از بار سنگين معيشت است اما
اخلاق و دين در جامعه الماسي است كه ظرف چند روز و چند ماه و حتي چند سال توليد نميشود دين و اخلاقيات جامعه پروسه اي كه تولد و يا تحليل آن به سالها زمان نياز دارد و تأسف بار اينكه مهلكترين ضربه بي كفيتان و نالايقان بر اين كشور، تضعيف و سلب اعتقادات و باورهاي اخلاقي و ديني آحاد جامعه و بويژه نسل جوان بوده است. (1102982) (alef-7)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۷:۵۴:۳۵
دلایل زیر از مهمترین دلایل فروپاشی اخلاقی جامعه ماست:
1. بحران اقتصادی خانواده ها
2. بیکاری
3. سختی ازدواج و افزایش سن ازدواج
5.عدم اجرای صحیح قانون
6. شعار زدگی مسئولین
7. عدم وجود رأفت اسلامی در بین مسئولین
8.وجود برخوردهای نادرست و شدید به جای نصیحت ها و حرف های پر مهر
9. پاک کردن صورت مسئله با اعدام و عدم حل اساسی مشکلات
10. انداختن تقصیرها به گردن یکدیگر و دشمن فرضی
11. عدم تحمل انتقادات و دشمن فرض کردن منتقدین.
12. افراد کوچک را در مسئولیت های بزرگ و افراد بزرگ را در مسئولیت های کوچک گماردن.
13. بی توجهی به خواست مردم.
14. بی توجهی مسئولین به وضعیت کارگران و کارمندان زیردست (1102985) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۰۴:۴۴
باعث تمام این قضایا کوته فکری است هرکس نقد کنه میشه دشمن شادکن هرکس در جهت اصلاح قدم برداره میشه اجنبی پرست پس چه کنیم بنشینیم و هر چه دیدیم دم نزنیم مبادا فلان شخص در امریکا شاد نشه با این رویه سوپاپ های اطمینانم کارایی ندارند و کار به انفجار میکشد از تحریم ایران همه کشورها نفع میبرند مثل ترکیه و امارات و... پس خوشحال میشند ما رو بیشتر تحریم کنند حالا این دشمن کیه؟؟؟؟مسلما امریکا و ایران دو متضرر اصلی تحریمها هستند البته 90%ایران ضرر میکند چون از نظر اقتصادی خیلی ضعیف تر از بانکهای قدرتمند امریکاست (1103216) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۲:۲۵:۴۶
قسمت های آسونش در حال اجراست
درست کردنش از خراب کردنش خیلی سخت تره (1103345) (alef-7)
 
فرهنگی بازنشسته
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۰۵:۱۷
اساسی ترین دلیل میتواند دور شدن جوانان از اسلام بواسطه مواضع و حرکات بعضی از آقایان باشد. (1103504) (alef-7)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۷:۵۶:۳۱
افزایش روز افزون مشکلات اقتصادی که به مردم تحمل شده است باعث کاهش اخلاقیات درجامعه شد. (1102986) (alef-7)
 
noorsoobh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۷:۵۷:۳۴
همه چی آرومه من چقدر خوشبختم !!
همه چی آرومه من چقدر خوشبختم !!
همه چی آرومه من چقدر خوشبختم !!
همه چی آرومه من چقدر خوشبختم !!
ع ع ع ع ببخشید الف جون داشتم از اینجا رد می شدم یک مرتبه ، همین یک مرتبه نگاهم افتاد به این مطلب شما به خدا هیچ قصد و نیت بدی هم نداشتم فقط یک نگاه کردم چیز ی ندیدم جزء یک سیاه نمایی بزرگ که اینجا بود .
چند وقت پیش به توصیه یکی از دوستام به روانپزشک مراجعه کردم ببخشید البته به خاطر توصیه ایشون چون چندوقتی بود بی خودی می زدم زیر خنده اونهم بدون دلیل طبق نظر روان پزشک من دوچار نمی دونم اسمش چی بود فقط از اون اسمهای قلبه سلمبه پزشکی فقط همین قدر بهت بگم ساده بگم دوچار تضاد روحی و روانی شده ام که سرمنشاء آن این سایتهای سیاه نما مثل جنابعالی است و این صدا وسیمای خودمون که از بدبختی ها م نابودی دولتهای غربی می گوید در حالی که ما در خوشبختی و کام روایی کامل در حال غرق شدن هستیم.
خلاصه کنم الف جون روان پزشک درکنار چندین مدل قرص آرام بخش که اگر پیدا کنم سه ، چهار تا جمله گفت که درزمانهای که دوچار تضاد می شوم تکرار کنم تا به آرامش و سکون برسم البته جمله ها به خاطر سختی و راحت حفظ کردنشان زیاد در خاطر نماند، بهتر دیدم برای آرامش همین جمله خودمان را تکرارکنم تا انشاء الله ثمر بخش باشه :
همه چی آرومه من چقدر خوشبختم !!
همه چی آرومه من چقدر خوشبختم !!
همه چی آرومه من چقدر خوشبختم !!
...
ببخشید من داشت رد می شدم کجا برم ؟ .... (1102987) (alef-7)
 
SK
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۰۵:۵۴
انصاف بديد وكلاهتون رو قاضي كنيد همه اين امارها در دوره اعجوبه هزاره سوم رو به تصاعد نهادن! دستاوردهاي عظيم دولت اصولگراي عدالت محور رو به همه حاميانش تبريك عرض ميكنيم. (1102990) (alef-7)
 
علی
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۰:۱۹:۲۵
عزیزم ..اعجوبه هزاره سوم که مال 5 سال پیش بود ..الان می گن اعجوبه کل تاریخ بشریت ... (1103170) (alef-7)
 
masood
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۱۴:۲۸
سلام به خدا درست میگویند اعجوبه کل تاریخ کسی که با این همه درآمد نفتی وغیره جامعی را به نابودی وفلاکت بکشونه واز رو هم نره واقعا اعجوبه است الف خواهشا نمایش بده (1103521) (alef-7)
 
مسعود
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۱۸:۲۷
قابل توجه اصولگرایان که همه جوره از احمدی نژاد دفاع کردن این آمار دولت شماست سری به آمار دولت اصلاحات بزنید (1103527) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۳۲:۴۹
این دولت ربطی به اصولگرایی نداره. اصلاح طلبه ،آمارهای فوق هم سندش!!!!!!! (1103656) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۱:۵۵:۵۲
هییییییییی! دولتی که با حمایت اصولگراها اومد سرکار، حالا شده بلای جونشون! نمیدونم چجوری جلوشو بگیرن.
روزی ز سر سنگ عقابی به هوا خواست......
بقیشم باید بلد باشید (1104528) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۵:۰۸:۱۶
جفت دولتها سرو ته یک کرباسند. (1105169) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۰۸:۵۸
انقلاب ما اسلامی بوده و هدفش رسیدن به ارزشهای متعالی اسلامی و دینی که یکی از مهمترین آنها هم جامعه ای پاک و فراهم شدن امکان رسیدن انسانها به سعادت بوده است. حال که چنین اطلاعات و آماری منتشر می شود، بی شک مدیران و اداره کنندگان و سیاست گذاران باید بیاندیشند که روشها آنها اشتباه بوده است، مثلا هدفهمندی که روی کاغذ درست جواب داده منجر به افزایش فاصله طبقاتی و مشکلات اقتصادی و ضربه بیشتری به جامعه شده است (حال که مرحله دوم را هم با شدت و حدت دنبال می کنند)، وقتی چنین است باید بدانند در کار خود اشتباه کرده اند! این که هی بگویند ملت ما بهترین مردم دنیا هستند ولی در عمل و در پس کوچه ها خلاف کاران تکثیر شوند، که راه به جایی نمی برد. باید از روزی ترسید که این خلاف های خرد و پراکنده تبدیل به شبکه های خلاف شود.
به هر حال عاقل آن است که پیش از اجرای کاری مصالح و مضرات آن را بسنجد و بهترین را انتخاب کند، اگر نشد و نکرد، وقتی دید در مرحله عمل نظراتش جواب نداده اقدام به اصلاح آن کند نه آن که آنقدر برود و برود و وقتی متوجه شود که دیگر دیر شده. بی شک نسلی از جوانان ما که در این شرایط به دنیا آمده و رشد می کنند، جامعه ای را تشکیل خواهند داد که احیانا بدتر از حال ما خواهد بود. (1102991) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۰:۴۷:۲۱
احیانا واژه درستی نیست بلکه مطمئنا خیلی از بدتر از زمان فعلی خواهند بود. (1103202) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۱۱:۵۲
این ها همه نشانه وضعیت بد اقتصادی مردم است و بس (1102996) (alef-7)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۲۲:۱۹
کو گوش شنوا (1103004) (alef-7)
 
خاک ایران کفنم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۴۱:۵۷
این شعار هم دیگه تکراری شده و ملال آور!
زین پس بگویید ...........
کو چشم بینا؟
کو بینی بویا؟
کو لب خندان؟
کو شکم سیر؟ (1103107) (alef-7)
 
علیرضا پژوه
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۰۲:۵۳
مرد مومن سالهاست داریم داد می زنیم سیاست های اصول گرایانه نتبجه اش همین می شود . اما جوابمان دادند : مزدور - فتنه گر و تا دلت بخواهد انواع و اقسام وصله و پینه هایی که . . . . !
حالا که گندش در آمد ، خودشان دارند می گویند که ای وای . . . . .!
اما چیزی که وجود ندارد گوش شنواست .
ببینم حاضرید به راه حل های ما حتی گوش بدهید ؟ ! (1103212) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۲۶:۳۶
"معضلات" نه "معظلات" .
چون تکرار شده بود گفتم بگم! (1103008) (alef-7)
 
1201
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۲۶:۵۷
يه چند روز بود از اوضاع مملكت بيخبر بودم مثل اينكه زدين جرائم "خرد" زياد شدن!!؟
من باورم نميشه هر چي ما رتبه اقتصاديمون بالا ميره امار جرايم "خرد" هم بالا بره!
هر چي رفاهمون بالا ميره امار چيزاي بد بالا بره!؟ حتما شده ديگه
آخر عاقبت شكم سيري رو به عينه ببينين خواهرا و برادارا.
بنده خدا دكتر اومد صواب و ثواب كنه برخي از معاندين و مستكبرين قصد دارن كبابش كنن!!امارو بردن بالا
نفرين بر كسي كه جلو امار درستو بيموقع فاش ميكنه[دولت برنامه هاشو تازه..] (1103009) (alef-7)
 
خاک ایران کفنم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۳۳:۱۱
کاهش شدید فرصتهای شغلی و تعدیل گسترده نیروی کار فعال
کاهش چشمگیر قدرت خرید در پی فشار اقتصادی ماههای اخیر
تصویر آینده ی مبهم و عدم پاسخگویی و امیدواری به دولت و مسئولین
گسترش بی عدالتی اجتماعی و کاهش سطح رفاه
تشدید فاصله طبقاتی و به تبع آن تأثیر مستقیم در تصمیم گیری و تفکر سالم (1103015) (alef-7)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۳۹:۱۳
سیاست مسئولین کشور در مقابل این مسائل طبق معمول انکار است. (1103024) (alef-7)
 
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۳۹:۴۷
لطفا" سیاه نمایی نکنید. همه این آمارها دروغ و کار دشمن است. (1103025) (alef-7)
 
نکته سنج
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۱۱:۰۱
یعنی فرمانده نیروی انتظامی و ناجا هم دشمنه؟! یاللعجب! (1103515) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۴۸:۲۳
بابا چرا اینقدر منفی دادین شوخی کرده خوب (1103691) (alef-7)
 
حجت
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۲:۰۹:۴۵
این دشمن را نمیدونم کیه؟؟؟؟ با آمار نیروی اتظامی هم کار دارد .
حوان مملکت باید سرگرم باشه و تو کار سیاست دخالت نکند .
تا بحال فکر کردید چرا مواد مخدر راحت در دسترس می باشد . ولی یک کیلو برنج دو هزار تومنی میخواهی بخری باید به ده تا فروشگاه بروی . (1104229) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۴۰:۰۱
اگر با این وضعیتی که شماها بوجود اوردید اینگونه نبود تعجب میکردیم . (1103026) (alef-7)
 
مانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۴۲:۰۷
شما هم که دارین حرف ضدانقلاب رو میزنین شرط می بندم ظرف چند ساعت این خبر سر از سایتهای ضد انقلاب در میاره! جالبه لینک اشتراک گذاری در برخی از سایتهای معاند رو هم گذاشتین که این اخبار به سرعت بیشتری انتشار پیدا کنه. هر چه سریعتر حذفش کنین فوقش میگن الف یه خبر گذاشت چند دقیقه بعد حذفش کرد جلو ضررو از هر جا بگیری فایده است. (1103029) (alef-7)
 
غم
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۴۳:۱۰
متاسفانه دراین کشور عده ای که شکمشان پراست چشم وگوش بسته همه مسائل رابه امریکا ودشمنان ربط می دهند (1103110) (alef-7)
 
فضول
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۱۳:۱۵
یه دفعه میگفتی که همه باید لال شوند تا سایت های معاند سوء استفاده نکنند! (1103519) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۱:۳۵:۴۴
مانا خجالت بكش (1104174) (alef-7)
 
مهدی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۴:۱۷:۱۹
یعنی الان اگه این خبر حذف بشه، آمار جرائم میاد پایین کشور گل و بلبل میشه؟ همیشه سعی کردین با سانسور و خفقان صورت مساله رو پاک کنین. (1105060) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۴:۲۸:۳۹
خدا به تو عقل سالم عنایت کند یا مرگ راحت چون با این تفکر بعید میدونم سرسالم به گور ببری (1105079) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۴:۳۹:۵۰
اسم به اون قشنگی و این طرز تفکر! وا عجبا. مانا باش مانا ! (1105103) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۵:۱۶:۴۴
مانا جان چون رسانه های معاند میبینند و منتشر میکنند نباید حرفش را زد؟ خوب چرا باید مملکت گل و بلبل ما به این شکل در می آوردید که حالا اجازه انتشار واقعیتها را هم نمیدهید (1105193) (alef-7)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۴۹:۲۱
متاسفانه آمار بسيار بيشتر از اين است اكثر ازدواجها تحمل است نه زندگي مشترك و ريشه هاي فسادي كه منجر به تشكيل پرونده به خاطر آبروي افراد نمي شود بسيار بيشتر از اينهاست .
تمام اين مسائل به دليل اين است كه متاسفانه صدا و سيما در برنامه هاي تلويزيوني اكثرا زندگيها ي مرفه و خانه و ماشينهاي آنچناني را در ايران به تصوير مي كشد و به دليل مناسب نبودن برنامه هايش از لحاظ اقناع خواسته هاي جوانان و عدم اطلاع رساني صحيح باعث رويكرد مردم به شبكه هاي خارجي شده است .
همچنين فساد اداري و يك شبه پولدار شدن جزو فرهنگ غالب مردم شده است شايد باور نكنيد كه در محل كارمان با حقوق كارمندي كه بوديم و سطح زندگيمان را مي دانيد تعدادي از دوستانمان كه به واسطه ليسانس حقوقشان بعدا وكيل شده اند به چنان از سطح زندگي مرفهي در طول چند سال رسيده اند كه باورش در مخيله مان هم نمي گنجد در گفتگو با اين دوستان همين را مي گفتند كه كار و بارشان سكه است و وكيلي موفق است كه ......... به هر حال تا زماني كه عدالت قانوني واقتصادي در كشور برقرار نشود ، مشكل تبعيض بين كاركنان دولت برداشته نشود ،و صدا وسيما برنامه هايش اينگونه باشد و همچنين بساط دلال بازي در كشور جمع نشود به گونه اي كه در آمد يك مهندس خوب كه عامل توليد است به گرد پاي يك وكيل كه كارش خدماتي است نرسد نشاندهنده وجود مشكلات عديده در كشور است كه روزهاي بدتري را به ما نويد مي دهد.
عدم ثبات در تصميم گيرهاي اقتصادي بالا رفتن سن ازدواج به علت ترس از مهريه هاي سنگين و مسائل اقتصادي ، رويكرد نامناسب در تعاملات خارجي ، احساس شهروند درجه دوم بودن اقليتهاي مذهبي و قومي در كشور، وجود بي عدالتي در استخدامها و دادن پست به كاركنان ،عدم جذب گردشگر و تمايل مردم به مسافرت به تركيه و ...با و جود تاريخي بودن كشور و غني بودن كشور سم مهلكي است كه بايد سريعا درمان شود و گرنه اين ابتداي كار است و ما بايد شاهد روزهاي .... باشيم. (1103036) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۵۳:۵۷
بيشتر زندگيهاي مشترك هم كه به طلاق نمي انجامد طلاق عاطفي است يعني دو نفر ديگر واقعا يكديگر را دوست ندارند و به هم محبت ندارند و به طور اجباري در كنار هم زندگي مي كنند. (1103286) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۱۷:۴۲
احسنت! (1103633) (alef-7)
 
Switzerland
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۸:۵۴:۱۶
كو گوش شنوا اون از وضع اقتصادي اين هم از وضع اجتماعي (1103042) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۰۲:۰۰
هر دم از این باغ بوی بری میرسد (1103054) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۰۴:۳۸
متاسفانه نیروی انتظامی و قوه قضایی بجای حل مشکل و ریشه یابی علل اینگونه رفتارها فقط جوانان این مملکت را اعدام یا زندانی میکنند.از قدیم گفته اند که فقر از یک در بیاید ایمان از در دیگر بیرون میرود.شما ایقدر زندگی را برای مردم سخت کرده اید که بسیاری از این بزه کاریها ریشه در کارهای شما مسئولین محترم دارد تا کی میخواهید جوانان را اعدام کنید؟بجای فرستاده پول مملکت جهت بقای دولتهای دیگر همین پول را برای سازندگی کشور و رفاه مردم ایران هزینه کنید تا شاهد افزایش این گونه ناهنجاریها نباشین.اگر نسبت به این مسئله باز هم بی توجهی نشان دهید همین آش است و همین کاسه .البته تجربه برای مردم ثابت کرده است که برای شما مسئولین اصلا مشکلات مردم و وضعیت اجتماعی حاصل از عملکردهای اشتباه شما اهمیتی ندارد (1103056) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۱۷:۰۰
واقعا تیتر خبر بسیار گویاست:جامعه در لبه پرتگاه فروپاشی اخلاقی است (1103078) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۱۷:۱۳
عیبی ندارد در مقابل جزو 10 کشور تولید علم درجهان هستیم !!

(به قول مراکز معتبر علمی دنیا) (1103079) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۵۹:۲۰
علم از کتابها تبدیل میشه به مقاله و از مقاله تبدیل میشه به کتاب و کاربردی نیست مگر برای کسی که میخواهد مهاجرت کند (1103709) (alef-7)
 
علی
Netherlands
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۱:۲۱:۱۶
هیچ کس بر همه ی کارهای علمی که در سطح دانشگاهها و مراکز علمی کشور اشراف نداره، نه من، نه شما، نه کسی دیگه...

این کلی گویی و تر و خشک رو با هم سوزوندن، این که کاربردی نیست، به نظر من حرف درستی نیست. اگر این یافته ها را به کار ببرید، کاربرد پیدا می کنند.

این حرف، عمدتا به این خاطر طرفدار پیدا کرده که خیلی از افرادی که در صنایع و پزشکی کار می کنند از روی تنبلی در خواندن مجموعه های بزرگ مقالات انگلیسی اکراه دارند. لذا کاربرد پیدا نمی کند. پس مشکل از تولید علم نیست که بگوییم تولید علم به درد نمی خورد پس نکنیم. مشکل از سمت کاربرد علم است. (1104142) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۲۶:۲۵
هنر شما ست برادر ... (1103089) (alef-7)
 
Turkey
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۲۹:۰۰
همه ی این مسایل به خاطر بد حجابی است!!! اصلا دنبال هیچ دلیل دیگه ای نباشید! کشور ما اسلامی است و اگر بد حجابی نباشد ما از این هم سعادتمند تر خواهیم بود! (1103090) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۴۹:۲۶
مغزتو با حجاب کن آنوقت همه چیز درست میشه. (1103279) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۱۵:۴۰
دختری که شکمش گرسنه باشه حجاب حالیش نیست ! (1103523) (alef-7)
 
Turkey
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۸:۵۸:۲۱
این چه حرفیه؟؟؟ میخوای بگی هرکی مطلوبه جنابعالی لباس نپوشه گرسنه و فاحشه است؟؟؟ خجالت داره والا! مسیله ی حجاب چه ربطی به اقتصاد داره؟ (1103973) (alef-7)
 
نازک بین
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۱۶:۰۶
مطلب به صورت طنز بیان شده. علایم "!" را نمیبینید؟ (1103524) (alef-7)
 
Turkey
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۸:۵۷:۱۵
خدا خیرت بده!!! (1103968) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۱:۳۶:۰۷
از چين چه خبر (1104176) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۴:۵۴:۳۱
همه با حجاب شدن چون سیر شدن!!! (1105143) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۵:۱۸:۴۸
خدا بشما عقل بدهد بما هم کمی پول (1105199) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۲۹:۲۱
مردم این را می بینند وبه این مسئله ایمان دارنند شما سعی کنید این موضوع را به مسئولان بگویید (1103091) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۳۰:۱۶
خدا انشا ا... باعث و بانيشو ذليل كنه ......... (1103093) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۶:۰۰:۳۴
اسمشو نمیتونی بگی درسته ! (1103713) (alef-7)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۲:۰۶:۲۶
بشمار (1104224) (alef-7)
 
Turkey
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۳۱:۰۹
اصلا این مسایل نتیجه ی اعدام های در ملا عام نیست! رشد پرونده های قضایی در طی یک سال 100 درصد بوده است! آمار رسمی هم نشان میدهد که مجازات های خشن تاثیر عکس داشته اند! (1103094) (alef-7)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۳۱:۱۳
شورای فرهنگ عمومی
شورای عالی انقلاب فرهنگی
فرهنگستان زبان و ادب فارسی
فرهنگستان هنر
شورای عالی جوانان
سازمان تبلیغات اسلامی
فرهنگسرا (خانه فرهنگ)
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
کمیته انقلاب اسلامی
میراث فرهنگی


و دیگر نهادهای و سازمانهای مذهبی
این همه ارگان و نهاد و سازمان فرهنگی داریم
نتیجه اش چیست !!!!؟؟
تا حالا چه کار کرده اند ؟؟!!!

و بالاتر از همه اینها
صدا و سیما
صدا سیما

بهتره منصفانه فکر کنید
نه اینکه راه بیوفتیم توی خیابون و تصور کنیم با دستگیری چند تا جوون و توقیف جند ماشین مدل بالا
مشکلات حل میشه !!!!
چه ایرادی داره مردم بدونند که این همه نهاد در سال چقدر هزینه دارند ؟ (1103095) (alef-7)
 
حسن
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۵۶:۳۱
حوزه هاي علميه سراسر كشور و تعداد زياد روحانيون را از قلم انداختيد.. (1103294) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۵۷:۰۹
هيچي فقط يك حقوقي مي گيرند و مي روند خونه هاشون. (1103295) (alef-7)
 
حسن
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۵۹:۳۵
هي نپرسيد چرا بهره وري پايينه و بودجه كسري مي آيد و اقتصاد كند است و رشد نمي كند. خوب بهره وري نداريم آقاجان. هزينه دولت سنگينه. اين همه نهادي كه نام برديد تازه كارشان هم اثربخش نيست. توي استان بوشهر كل پرسنل اداره دارايي استان حدود 80 نفره اون وقت پرسنل بنيادشهيد استان بيش از 400 نفره! اگر مي خواهيد مطمئن بشيد برويد پيگيري كنيد. خبرنگار و ...كه داريد. حالا باز بگيد چرا اقتصاد كند است و رشدي نداره. (1103298) (alef-7)
 
abbas
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۲۵:۳۸
این همه سازمان و نهاد برای اینه که
اولا بتوانند دو سه تا پست داشته باشند
دوم اینکه توقع فامیل رو از استخدام برآورده کنند (1103539) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۲۲:۲۷
متاسفانه قانون گذار ومجریانش همه به فکر منافع خودشون هستند مثلا مردم در حسرت باریدن برف هستند پلیس تند وتند رانندگان را برای زنجیر چرخ جریمه میکنه (1103644) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۳۸:۵۲
"نابرابری های اجتماعی را می توان جزو اولین آسیب های اجتماعی به شما آورد"
"یعنی در کمتر از سه سال 86 تا 89 پرونده های قضایی دو برابر شده است (۶)"
(و در دو سال بعدي 91خدا مي داند چند برابر 84 شده"
اخطار مي كنم توهين به دولت عد آلت محور جرم است. (1103102) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۴۰:۲۵
اگه گفتین این جمله از کیه: "ما باید سریع داخل را جمع و جور کنیم و بریم سراغ مدیریت جهان!"؟ (1103105) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۱۸:۳۳
نمی دونم !!!!!!! (1103528) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۰۹:۴۴:۱۷
ظاهرا اقايان خواب تشريف دارند فروپاشي اجتماعي آغاز شده منتظر فروپاشي اقتصادي باشيد منتظر..
تعداد پرونده هاي ژاپن با جمعيت يكصدو بيست ميليوني نفري فقط دويست پنجاورته هزار پرونده ميباشد ولي ايران اسلامي بيش از ده ميليون پرونده در سال ركورد دار در جهان ميباشد حالا خود قضاوت كنيد كه با اين مديريت كشور را به كجا كشانده ايد (1103112) (alef-7)
 
سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۰:۱۱:۱۷
اینها همه نتیجه بی ایمانی است. امام معصوم می فرمایند خانه ای که از یک در آن فقر وارد شد از در دیگرش ایمان بیرون می رود. آقایان مسئول چه باور داشته باشند چه نداشته باشند, علت اصلی این مصائب, ناشی از بحران اقتصادی است نه ماهواره و اینترنت و فیس بوک. (1103156) (alef-7)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۰:۲۴:۳۵
برای کاهش ضریب جینی و اختلاف طبقاتی اون عده ای که هم وضع نسبتا" خوبی داشتند به خط فقر نزدیک کردند!! ماشین 100 میلیون! خانه متری 5 میلیون! و هیچ وام و تسهیلاتی! چه امیدی برای یک جوان میماند؟ فکر کنم بزودی مثل زمان قرون وسطی دولت بهشت را پیش فروش کند!! (1103180) (alef-7)
 
جمشید پوراسکندر
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۰:۳۲:۴۴
با سلام . گزارش قابل اعتنا و خوبی است و انتظاری غیر از این هم نیست. جسارتا می خواستم ذهن نویسنده گزارش را به کلمه ای که سهوا اشتباه نوشته ، متوجه کنم و آن کلمه معظلات است که غلط نوشته شده است (1103188) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۰:۳۶:۵۰
يك خاطره بگويم. خانواده خواهر من، در اواخر دولت آقاي خاتمي، با وجود تورم و مشكلات اقتصادي، بازهم در انديشه خريد خانه بودند. حتي اقدام هم كردند. اندكي پس انداز و اندكي وام و پرداخت قسطي و با مقاديري قرض از بستگان. در دولت آقاي معجزه ابتدا وضعيت خريد و فروش براي مدت طولاني به كما رفت و ركود عجيبي بر اقتصاد كشور حاكم شد كه هر گونه خريد و فروش را دچار مشكل نمود. پس از آن تورم ركودي رخ نمود و امروز را همه بهتر از من مي دانيد. ديشب به خواهرم كه خانه تازه اي را اجاره كرده بودند، پيشنهاد دادم كه به فكر خريد خانه باشيد. همه ميهمانها زدند زير خنده. خواستم جدي باشم و شروع كردم به محاسبه و حساب و كتاب كردن. فاصله ميان قيمت مسكن و درآمد و پس انداز خانوار چنان زياد شده بود كه از پيشنهاد احمقانه خودم شرمنده شدم.
اين مفهوم 8 سال شعار عدالت اجتماعي است. اين همان عوام فريبي است. اين نتيجه سپردن مديريت جامعه به دست نا شايستگان است.
حالا برويد و باز هم تقصير را به گردن دختران و پسران و چهار نخ موي ايشان بيندازيد و بازم هم نشاني اشتباه به مردم بدهيد.
خودمان كرديد. خودتان كرديد. اينهم نتيجه (1103195) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۸:۲۷:۳۸
منظورم از بند آخر اين بود: خودمان كرديم. خودتان كرديد و اينهم نتيجه اش (1104679) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۰۲:۰۱
درطول 1400 سال هم اکنون شدیدترین احکام اسلامی اجرامیشودوتقریبا اکثرنهادها اسلامی است ازجمله دولت ,صداوسیما,سازمان تبلیغات اسلامی ,نیروی انتظامی و.......امافکرکرده اید که چرابقول خودتان فروپاشی اخلاقی درراه است وچراآمارمعتادین ,بیکاران,سرقت وزورگیری ,تورم وگرانی و......ازهردورانی بالاتراست ؟ (1103211) (alef-7)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۳:۵۶:۴۳
اصلا اسلام اجرا نمیشود گوشه ای از اسلام در عربستان اجرا می شود هر کس بار اول دزدی کرد همان بار اول انگشتش را قطع می کنند، معتاد را اعدام
می کنند حالا خداوکیلی اگر انصاف دارید آمار بگیرید از آمار دادگاهها و پرونده ها.
اسلام بهترین دین است اما در این مملکت اجرا نمی شود (1103480) (alef-7)
 
Turkey
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۹:۰۱:۰۷
دیگه همونمون مونده بود به عربستان حسودی کنیم!!! نمیگی سوییس! نمیگی آلمان! یهو زارت میری سراغ عربستان! بهشت ارزشی ها! (1103974) (alef-7)
 
خسته
Sweden
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۰:۱۶:۵۹
همان بهتر که اجرا نمیشود (1104076) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۷:۲۶:۲۱
این قوانین برای عرب جاهل خوب بود نه ایرانی (1104604) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۱۹:۴۴
الف جان ترو بخدا توجه کن:

اگر جامعه ما از ابتدا از آزادی های اجتماعی مطلوبی برخوردار بود.اینقدر در تنگنا نبود و نتیجه اش این نمیشد.
از از ابتدا دوران کودکی دختران و پسران از هم جدا نمیشدند در کودکستان دبستان و... نتیجه اش این نمیشد که در اوج جوانی تازه بخواهند یکدیگر را کشف کنند.
بنظرمن جامعه باید به یک ارامش فکری برسد و راهش اینست
1 از دوران کودکی به بچه ها باهم بودن را آموزش دهیم.مثلا نگیم پسرا باهم و دخترا هم همینطور

2: دبستان و دبیرستان نیز همانند کودکستان و دانشگاه یکی باشند

3:مراکز تفریحی و فرهنگی در حد امکان تفکیک جنسیتی نداشته باشند.

4:در صورتیکه چه مرد چه زن اعلام کرد مورد آزار و اذیت قرار گرفته با شخص خاطی با قاطعیت برخورد گردد.و این جایگزین برخورد های موردی با رهگذران گردد.

در پایان :شما بهتر ازمن میدانید نتیجه ابن رفتار ها بخاطر فشار روانی بوجود آمده است.
بابا مگر چیست خدا انسان را از دو جنس آفریده که در کنار هم به تکلمل برسند و مهم اینست که رفتار ها نظام مند و در چهارچوب باشد. (1103230) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۷:۲۵:۱۷
ای بابا اونوقت دکان خیلیها تخته میشه (1104602) (alef-7)
 
طاها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۶:۱۱:۰۰
سلام

عزيزم مدتيه كه كشورهاي غربي به خصوص آمريكا و انگلستان به اين نتيجه
رسيده اند كه بايد در بيشتر مراكز عمومي تفكيك جنسيتي باشد، حالا ما
آن نسخه هاي به درد نخور را تجويز ميكنيم؟ در كشور آمريكا و در شهر نيويورك
شهركي وجود دارد كه تمام مكان هاي عمومي آن داراي تفكيك جنسيتي
مي باشد. ريشه ي اين مشكلات ابتدا مشكلات اقتصادي و بي مديريتي
مسئولين مي باشد كه نتيجه ي آن از بين رفتن اخلاق مي باشد. دوم
سهله انگاري خانواده ها در تربيت اسلامي فرزندان و مسحور شدن آن ها در اين
قرن پيشرفت و ديجيتال مي باشد. (1105297) (alef-7)
 
هنگامه
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۲۱:۲۶:۱۳
شما اگر رفتی امریکا و اگه همچین جایی رو به چشم دیدی و ازش مدرکی داری با مدرک بیا حرف بزن !!! امریکا کشور بزرگیه به لحاظ علمی و حتی از لحاظ انسانی و مذهبی اونجا کارهایی انجام میشه که اینجا اگر فقط حرفش رو به زبون بیاری فردا برات حکم اعدام و ارتداد و الحاد همه رو کتره ای صادر می کنن . پس وقتی نرفتی و یه مقدار سواد انگلیسی هم احتمالا نداری که بری سراغ کارهای بزرگی که اونجا انجام میشه و خیلی انسان های مفید به حال جامعه بشری که از امریکا یا سایر جاهای جهان برخاستن رو اندکی در موردشون مطالعه کنی افاضه نفرما! (1105816) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۳۱:۳۴
آقا کار از فرهنگ سازی گذشته باید منقرض بشیم یه نسل جدید روی کار بیاد (1103251) (alef-7)
 
دوست
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۴۰:۱۲
نيازي به امار نيست همين كه بياي تو خيابون ميفهمي چه خبره، وقتي 30 ساله اون چنانن پسر دختر كردين كه بچه هاي نو جوون جنس مخالف رو دست نيافتني و خطرناك ميديدند، وقتي هم كه با هم در ارتباط شدن ديدن هيچكدوم هيولا نيستند، غافل از اين كه نمي دونستن چه مشكلاتي براشون پيش مياد، عزيز من با گناه هست و ميري جهنم بچه هارو روشن نكنيد، با منطق قابل قبول بچه هاي اين نسل رو توجيح كنيد (1103265) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۱:۵۰:۵۴
اینان متکبرتر از آن هستند که در پیشگاه ملت ایران اعتراف به بی کفایتی نمایند و اجازه دهند که شایستگان تدبیر امور کنند. (1103282) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۲:۰۰:۴۱
علت بیشتر این نابسامانی ها بیکاری است .
یکی از آشنایان ما فارغ التحصیل کارشناسی ارشد هسته ای است و به دنبال کار ولی کاری پیدا نمی کند . همه جای مملکت را برای انرژی هسته ای تعطیل کرده اید حداقل فارغ التحصیلان این رشته را استخدام کنید دلمان خوش باشد در این یک زمینه دارید کار می کنید. (1103301) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۷:۲۲:۴۲
برادران روس و اکراینی هستند چرا ایرانی بره کار یاد بگیره عزیز دل روس چیکاره هست (1104600) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۲:۰۵:۰۵
قابل توجه حضرات که چهارمین کشور پرطلاق دنیا محسوب شویم!!!!!!!!! (1103307) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۲:۱۷:۵۶
همش از فقر و بدبختیه (1103330) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۲:۱۹:۴۲
همش از فقر و بدبختی و تورمی که وجود نداره ناشی می شه (1103337) (alef-7)
 
lllk
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۲:۲۲:۱۲
تلویزیون میگه همه چی ارومه فقط نگرانی اقای ضرغامیان از وضع بیرون مرز هاست (1103340) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۲:۲۵:۳۱
بی حجابی هم است (1104252) (alef-7)
 
ج
Malaysia
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۲:۴۰:۴۴
صداوسیما فعال بشه و کارفرهنگیرو شروع کنه. وضعیت اخلاقی و فرهنگی افتضاحه..
به جای برنامه های چرتو پرت به فرهنگ برسید.
20 میلیون زیر سیکل داریم . قشر هدف صداسیما میتونن باشن ..
مسولین به فکر باشید دودش به چشم خودتون هم میره.. (1103364) (alef-7)
 
برنامه ساز
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۶:۲۳:۴۷
بنده از برنامه سازان همین تلویزیون هستم .مدیران این دستگاه عریض و طویل عمدا برنامه های تلویزیون را به سمت بی محتوایی سوق می دهند .
بعنوان مثال اگر از تاریخ و ادبیات و فرهنگ غنی این سرزمین بخواهی برنامه ای تهیه کنی ،با هزار مشکل مواجه می شوی . فردوسی که گبر و شاه دوست است . مولوی هم که صوفی و درویش است . تاریخ و شخصیتهای ایران باستان هم که زبونتو گاز بگیر . متعلق به مجوسها و آتش پرستها است .
منظومه های بزرگی چون ویس و رامین و لیلی و مجنون و هزار و یک شب و غیره هم که غیر اخلاقی و تبلیغ فحشا است . اگر طرحی در رابطه با مواردی که اشاره شد داشته باشید یا کاملا رد شده و یا آنچنان جرح و تعدیل می شود که نتیجه اش اثری مضحک خواهد بود . هنرمند را در چهار چوب بسیار بسته ای قرار می دهند که امکان خلق اثری قابل قبول از او گرفته می شود و فقط باید به سوژه ای آپارتمانی با ماجرایی آبکی اکتفا کند . شما بگویید چه باید کرد . نتیجه اش همین می شود که می بینید . ما تبدیل شده ایم به ملتی بی هویت که به تمدن کهن خود می نازیم لیکن هیچ چیز از فرهنگ و تمدن خود نمی دانیم . (1105313) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۲۱:۴۳:۱۸
عجب جملات پر معنایی بود. لذت بردم. کاملا صحیح است.ممنون از نوشته تان (1105847) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۹:۳۵:۱۷
جدا كه حق با شماست. الان كه فكر ميكن ميبينم واقعا صدا و سيما هيچ چيز دقيقا هيچي از فرهنگ و هنر و تاريخ ايران نشون نميده. (1106532) (alef-13)
 
رضا آبودانی
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۲:۵۶:۲۶
خدا از سر مسببینش نگذره... (1103386) (alef-7)
 
گردن كلفت
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۳:۱۴:۳۰
همش تقصير اين دختراي ساده هست كه با يك چشمك زدن ودوستت دارم خام ميشن تقصير بعصي پسراي شيطون هم هست كه با نگاهشون دل بعضيا رو ميبرن.....پس نتيجه ميگيريم همش تقصير دخترهاست (1103406) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۷:۲۱:۰۶
خدا عقلت بده به جای گردن کلفت قدری حجم کم مغزت را باز کنه با این فکرت چرا ایران موندی برو عربستان پیش همفکرانت (1104598) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۳:۱۵:۲۶
آمار جرائم ایران را با ترکیه مقایسه کنید! هر نتیجه ای که دلتون خواست بگیرید! (1103409) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۴۹:۴۹
سیر نزولی یا سعودی مسئله این است (1103587) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۰:۳۴:۵۰
مجیدجان، دلبندم؛ "صعودی" درسته نه صعودی ... !! ؛-) (1104089) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۶:۵۸:۳۹
اقای الف
چند بار گفتیم یک معلم ابتدایی استخدام کنید تا املا یاد بده
سعودی نه صعودی مجید جان!! (1105371) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۳:۳۱:۰۳
«الناس علی دین ملوکهم» (1103441) (alef-7)
 
نادر
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۳:۳۵:۱۱
سلام
به نظر من عدم وجود تحقیقات و برنامه علمی جامعه شناختی و روانشناسی در حوزه های مربوط به جامعه و شهرها و رسانه ها باعث سقوط بیش از پیش جامعه خواهد گردید . متاسفانه بسیاری از مسئولین مربوطه هیچ اعتقاد و توجهی به علم جامعه شناسی و روانشناسی ندارند و تصمیمات ویرانگری در حوزه های مختلف میگیرند . همانطور که عده دیگری هم به علم اقتصاد باور ندارند و تصمیمات اشتباهی در حوزه اقتصادی گرفته اند و با بدتر کردن اوضاع اقتصادی به مشکلات اخلاقی جامعه هم افزوده اند . باید توجه داشت که همه چیز با برخورد قهری علاج نمی شود و ممکن است تنها زیر پوستی و مخفی تر گردد . (1103447) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۳:۴۴:۴۵
عزیزم جامعه سقوط کرده هنوز خبرش به شما نرسیده (1103459) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۳:۵۸:۳۷
مجلس چه کاری کرده است.
میشه گزارش بدین.
آقای توکلی 8 سال رییس مرکز تحقیقات بوده در این موضوع چه کاری کردن که تبدیل به قانون بشه. (1103486) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۴۹:۱۶
قانون و طرح تثبیت قیمت ها کار بزرگی بود که مجلس انجام داده است
در اواخر دولت هشتم میخواستند تصویب کنند و اکنون ثمرات آنرا می بینیم (1103586) (alef-7)
 
طلبه مدرسه اباصالح عج
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۲۰:۱۶
سلام
جناب آقاي مسول الف كه اين آمار ( درست يا غلط بودنش رو به خودتون واگذار مي كنم ) رو بصورت علني پخش كرديد .
شما كه ميدانم با قرآن نا آشنا نيستيد خوب است به اين آيه توجه بيشتري كنيد : إِنَّ الَّذينَ يُحِبُّونَ أَنْ تَشيعَ الْفاحِشَةُ فِي الَّذينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَليمٌ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ .( سوره نور /آيه 19) به يقين كسانى كه دوست دارند (و فعاليت مى‏كنند) كه عمل زشت در ميان كسانى كه ايمان آورده‏اند شيوع پيدا كند (اطلاع از عمل زشت كسى يا ارتكاب عمل زشت شايع شود) براى آنها در دنيا و آخرت عذابى دردناك است، و خدا (عواقب شوم آن را) مى‏داند و شما نمى‏دانيد(ترجمه آيت الله مشكيني) . (1103533) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۷:۰۱:۴۹
چرا خودتو زدی به کوچه علی چپ اگه توی این مملکت وظایف به خوبی تشریح وشرح وظایف بخوبی اجرا بشه وظیفه اصلی دولت همانجا که میلیارد میلیارد پول چپاول میکنن اینه که این آمارهارو دربیارن بجای اینکه کشورهای دیگررو رصد کنن معضلات اجتماعی رو رصد کنن از یه اتاق فکر غنی شامل تمام گرایشهای سیاسی اما دلسوز برخوردارباشن راه حل های درست نه اینکه آزمون وخطا نسبت به رفع اون اقدام کنند هیچ ربطی هم به مثال شما نداره (1103802) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۱:۵۹:۴۱
اونهایی دوست دارند عمل زشت شیوع پیدا کند که وجودش رو منکر میشن. (1104534) (alef-7)
 
abbas
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۲۱:۳۰
مدیریت دادگاههای ما سبب ازدحام این همه پرونده شده است . متاسفانه حل اختلاف نیز مزید بر این مشکلات شده است. گاهی پرونده ای پس از سه بار بررسی توسط حل اختلاف تازه معرفی می شود به دادگاهها
مدیریت دادگاهها باید اصلاح بشود .
از مردم بخواهید تجربه خودشان را از حضور در دادگاه بیان کنند . (1103534) (alef-7)
 
1360
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۲۸:۱۸
خانه نیاز به توالت دارد ما که نتوانستیم کاری کنیم جوانان با هم ازدواج راخت کنند
و نیاز های خود را برطرف کنند اقلا کاری میکردیم فساد از کل جامعه به یک نقطه
شهر منتقل شود نه همه جا
باید چنین جرات و خواسته ای باشد کلی جنایت در شهر کم خواهد شد تجاوز بی معنی میشود
همانطور که ما نیاز به خوردن داریم دیگر نیازهای خدادای انسان هم باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد
هرچند سانسوره (1103541) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۴:۲۸:۴۱
حالا روزای خوبمونه صبر کنیید گرانی تآپیر بزاره ببینید چه شود (1103542) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۰۳:۱۳
مشکل اینه که توی مملکت ما یک عده همش از خوبی و پاکی و اسلام حرف میزنن اما برعکس عمل میکنن نتیجه این امر بد بین شدن مردم به اصل ارزشها شده.
وقتی مردم میشنون دولتی که ادعای پاکی میکنه یک قلم 3000 میلیارد اختلاس توش صورت میگیره خوب نتیجش میشه این (1103616) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۲:۲۳:۳۷
دوست عزیز برای یک بار اجازه ببینیم
بگذریم از مــعضــلاتـــی که دولــــــت بـــاعــث آنها است .
از ماست که بر ماست مثلا
1- رانندگی های بدی که جان هزاران نفر را گرفته یا معلول کرده
2 - رعایت کردن قانون شده سوسول بازی
4- دربستی شدن تاکسی ها تو روزهای برفی و بارانی
5- تماشای اعدام برای عبرت یا تفریح
6- متلک پرانی و مزاحمت برای دختران
7 - بی تفاوتی در تخریب و یادگاری نوشتن روی بناهای تاریخی
8- زباله دانی کردن طبیعت بعد از تفریح خودمان
9 - ...
10 - ..................................
ای کاش یک کسی به اینها توجه می کرد که در خیلی مواقع جان انسانها را به خطر انداخته (1104251) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۲۱:۱۶:۰۵
همه چیز باید از مدارس درست و شروع بشه
هیچ کس به رفتار بچه ها در مدارس توجه نمی کنه وقتی بچه ای در مدرسه رفتار انسانی داشته باشه از طرف همه بچه ها طرد می شود نتیجه اش جامعه ای می شود که رعایت قانون کسر شان و سوسول بازیه
الف هم اگر به فکر جامعه است باید به جای شعار از جاهایی که توان دارد حرکتی بکند . (1105802) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۹:۵۸:۱۱
دوست عزیز دلایل اصلی تصادفات رانندگی عبارتند از :
1- ایمن نبودن خودرو ساخت داخل (اگر خودرو ارزان خارجی که با ورود به کشور چند برابر میشود سوار شویم آمار تصادفات کم میشود ولی چه کنیم بدبختانه صنعت خودرو داریم و چاره ای نداریم)
2- زیر سئوال رفتن اصول شهرسازی و خیابان کشی در شهر ها
3- مشکلات فکری مردم از تورم و ... در موقع رانندگی
4- فرهنگ سازی نشدن صحیح و آموزش صحیح ندیدن انسانها برای رانندگی که برمیگردد به سیستم آموزش و پرورش و صدا و سیما و ...
_
اگر رعایت قانون شده سوسول بازی باید یک بررسی شود ببینیم طی این چند دهه تلویزیون چه سریالها و برنامه هایی به خورد ذهن ما داده است
_
دربستی شدن ماشین ها در روزهای سخت - پدرم میگفت سال 57 وقتی ماشین ها با هم برخورد میکردند میگفتند به سلامتی انقلاب و بی خیال میشدند وقتی کسی نفت میخواست همسایه ها کمک میکردند مردم ایران از کره مریخ که نیامده اند همان مردم هستند پس چه شده است که اخلاقیات عوض شده است پس مردم مقصر نیستند
_
تماشای اعدام
یادم هست که در اعیاد مذهبی و روزهای جشن برنامه های طنز تلویزیون خلاصه میشد به صحنه های شکستن دست و پای مردم و یا زمین خوردن آنها و ... با موزیک خنده
_
اما بقیه موارد
در متن گفتم مردم ما از مریخ نیامده اند هم شیعه هستند هم با اخلاق و هم ریشه دار - شاید عده ای از آنها سوء استفاده کرده اند و اخلاقیات و فرهنگ آنها را کم کم تحت تاثیر قرار داده اند و خود را خوب جلوه دادند و مردم را تغییر دادند و مادی گرا کردند - خود دم از رها کردن دنیا و مادی گرایی زدند و در رسیدن به آن بر هم سبقت گرفتند و حرفشان با عملشان یکی نبود (خانواده، جامعه، رسانه، الگوها)
در آخر بقول استادم قورباغه را اگر یکباره در آب داغ بیاندازی بیرون میپرد ولی اگر درون آب سرد روی اجاق بگذاری کم کم آب گرم میشود و متوجه نمیشود وقتی میفهمد که دیر شده است اگر مردم کمی تغییر کرده اند (فقط عده ای از مردم) باید دید کم کم تحت تاثیر چه امواج و چه شرایط و وضعیت یا حتی تحت تاثیر چه فیلم ها و اخبار و موارد دیگر بوده اند (1106565) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۱۰:۴۴
آقا دوباره آدرس غلط ندهید، همه مشکلات چه اقتصادی چه غیر اقتصادی ریشه‌اش در مشکلات فرهنگی است.
اقتصاد ناسالم معلول فرهنگ ناسالم است. مشکل در نهادینه شدن جهالت و حماقت به جای عقل و منطق است. مشکل در رواج دروغ و دورویی به جای صداقت و شفافیت است. مشکل جایگزین کردن تعهد به جای تخصص برای مناصب تخصصی است. مشکل در کینه‌توزی، کینه‌ورزی، بی‌انصافی و نان به نرخ روز خوری است.

شما این‌ها را حل کنید اگر همه‌ی مشکلات حل نشد؟ (1103625) (alef-7)
 
سعيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۴۳:۴۹
همه اين مشكلات تقصير ماهواره است. بقيه مشكلاتمون هم تقصير استكبار جهاني و دشمنه! كلا ما خيلي كارمون درسته! (1103677) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۹:۵۸:۵۴
مردم ما از مریخ نیامده اند هم شیعه هستند هم با اخلاق و هم ریشه دار - شاید عده ای از آنها سوء استفاده کرده اند و اخلاقیات و فرهنگ آنها را کم کم تحت تاثیر قرار داده اند و خود را خوب جلوه دادند و مردم را تغییر دادند و مادی گرا کردند - خود دم از رها کردن دنیا و مادی گرایی زدند و در رسیدن به آن بر هم سبقت گرفتند و حرفشان با عملشان یکی نبود (خانواده، جامعه، رسانه، الگوها)
بقول استادم قورباغه را اگر یکباره در آب داغ بیاندازی بیرون میپرد ولی اگر درون آب سرد روی اجاق بگذاری کم کم آب گرم میشود و متوجه نمیشود وقتی میفهمد که دیر شده است اگر مردم کمی تغییر کرده اند (فقط عده ای از مردم) باید دید کم کم تحت تاثیر چه امواج و چه شرایط و وضعیت یا حتی تحت تاثیر چه فیلم ها و اخبار و موارد دیگر بوده اند (1106567) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۵:۵۱:۴۶
بابا اينها را ول كنيد مرحله دوم هدمندي داره شروع ميشه فكر خودتان باشيد درضمن مجلس نيز درقبال دولت جا زد.. (1103696) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۲:۰۲:۰۹
از ماست که بر ماست
همینه دیگه مشکل ما همیشه اینکه از اون بالا تا پائین همه با نگاه سیاسی به تمام مسائل نگاه می کنیم .
1 - تو جامعه ما برای خیلی ها رعایت قانون سوسول بازی است .
2 - این جامعه است که خیلی چیزها را شکل می دهد ولی کمتر کسی جامعه را می بینید .................................. (1104214) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۶:۳۹:۰۸
من از این بابت خیلی خوشحالم...
چون همونجوری که می دونید... زه چه نالم که از ماست که بر ماست (1103770) (alef-7)
 
sj
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۶:۴۶:۳۳
سلام گفتنی ها زیاد گفته شد کو گوش شنوا ؟ ؟؟ فقط میگم اقلا املای کلمات رو درست تایپ کنید برای مثال ( معضل که معظل نوشتید) در چند مورد. (1103778) (alef-7)
 
حجت
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۲:۳۲:۱۵
دوست عزیز اصل مطلب را بگیر خواهشاً ملا لغتی نباش . (1104260) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۶:۵۹:۰۸
ولی الف خدا وکیلی مسائل مربوط به عفت در جامعه داره کم کمک از بین میره...مخصوصا بعضی جاهای تهران که واقعا مصیبته برای کشور! (1103797) (alef-7)
 
با اجازه همه یه هم وطن
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۷:۲۸:۱۶
خیلی چیزها دلیل این وضعیت است مخصوصا :

دور شدن از ایمان و فقر (1103843) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۷:۵۴:۵۴
این تشت انحطاط اخلاقی خیلی وقته افتاده صداش هم در اومده دروغگویی -بی پولی و رانتخواری عدم صداقت و بی کفایتی دولت و قانونگذاران هم دلیلشه به جامعه هم تسری پیدا کرده (1103882) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۷:۵۸:۴۷
هوراااااااااااااااااااااا (1103886) (alef-7)
 
تلنگر
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۸:۰۲:۲۴
گرانی سربه فلک کشیده وفازدوم زورگیری ازملت داردشروع می شود آنوقت بعضی هامردم رااحمق فرض کرده اندودم ازفسادوفروپاشی اخلاقی می زنند .باش تاصبح دولتت بدمدبااجرای فازدوم زورگیری. (1103891) (alef-7)
 
مال من نيست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۸:۲۶:۱۹
بیشتر خوانندگان سایت های فارسی می دانند که بیشتر آمارهایی که در سایتهای به زبان فارسی منتشر می شود ساختگی اند. (اگر به جمله گفته شده دقت کنید می بینید که خود این جمله یک جمله آماری ساختگی است:)) اما گاهی آمارسازی به حدی چندش آور می شود که به شعور آدم بر می خورد. البته در کشوری که رئیس جمهورش هم فی البداهه آمار می سازد، اگر خلق خدا این کار را نکنند عجیب است. (اگر زباغ رعیت ملک خورد سیبی---برآورند غلامان او درخت از بیخ.) راه مبارزه با آمار سازی این است که تا می توانیم دست آمارسازها را رو کنیم. کاش رسانه هایی قوی تر از این قلم به این امر می پرداختند اما چه کنیم که بیشتر آنان هم مشغول آمار سازی اند.
مثلا سایت الف امروز مطلبی نوشته با عنوان جامعه در لبه پرتگاه فروپاشی اخلاقی که پر است از این آمارسازی ها که برای راحتی من اسم آنها را آمارفارسی می گذارم (به پیروی از اصطلاح فیلم فارسی چرا که هر دو نشانی از کیفیت به دنبال خود دارند:)) مثلا یکی از آنها این جمله که " رشد فزاینده آمار طلاق در کشورمان سبب شده که پس از آمریکا، دانمارک و مصر، چهارمین کشور پرطلاق دنیا محسوب شویم" که البته نگفته مثلا این آمار درصد طلاق است یا کل طلاق است. یا کل طلاق به ازدواج است یا .... که همه اینها معانی خاص خودشان را دارند. که البته اگر هر کدام از اینها را هم گفته بود آمارش غلط بود. آماری که از ویکی می توانید بیابید این است که ایران از نظر نسبت طلاق به ازدواج در یک سال در رتبه 78 بین 98 کشور قرار دارد که رتبه بدی هم نیست(اگر این رتبه مثلا مهم بود). مصر رتبه 71 را دارد. رتبه اول هم نه دانمارک و نه امریکا که بلژیک است. از نظر تعداد طلاق هم رتبه چین اول است که البته با توجه به جمعیتش اصلا بی معنی است که به این نوع رتبه استناد کنیم.
آمار دیگری که نقل کرده این است که "چندی قبل نیز فرمانده «ناجا» از ثبت ۹۰۰ پرونده تجاوز در سال ۹۰ خبر داده بود ، به گفته فرمانده ناجا، حدود ۴۰‌درصد آمار تجاوز مربوط به زنان و ۶۰‌درصد مربوط به لواط است که معمولاً علیه افراد زیر ۱۵ سال و با اغفال صورت می‏گیرد" که البته اگر کسی کمی با ادبیات مسئله تجاوز آشنا باشد می داند که مسئله مهم در ایران (و بسیاری از کشورهای جهان) عدم گزارش تجاوز است و گر نه اگر در ایران فقط 900 مورد تجاوز صورت گیرد نه تنها نشانه انحطاط اخلاقی نیست که نشانه این می شود که ایران یکی از بهترین مکانها برای (اجازه بدهید بگوییم) زندگی بدون تجاوز است. به هر حال، این آمارش بی معنی است حتی اگر ساختگی نباشد.
جملات دیگر آماری اش هم بهتر از این نیست. (1103920) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۸:۳۷:۴۳
از مکافات عمل غافل نشو گندم از گندم بروید جو زجو
این نتیجه دروغ وریا است که کشور را فرا گرفته وبه این اسانی همدرست نمی شود (1103944) (alef-7)
 
مصطفي
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۸:۴۹:۴۴
اقاي كارشناس چرا توجه نمي كنيد نقطه به نقطه كاهش داشتيم . (1103961) (alef-7)
 
سید محسن 1089
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۸:۵۷:۳۷
بسمه تعالی
با سلام
این نظرم را برای مطلبی دیگر گذاشته بودم که نمایش ندادید امیدوارم اینبار و اینجا نمایش دهید :
در این مملکت فقط سونامی در مورد چک به راه افتاده است ؟!!! نه ! یکی از حوزه هایی که به قول معروف در آن سونامی نیست و حداقل ها( تآکید میکنم حداقل ها) در آن رعایت شده است را لطفا نام ببرید ؟ فرهنگ ؟ اقتصاد ؟ سیستم اداری ؟ یکی از علت هایش میدانید چیست؟ توضیح میدهم ، در مملکت ما رعایت قانون و شرع تقریبا موکول شده است به منافع جریانات سیاسی ، بیشتر توضیح میدهم ، اخیرا فرزند یکی از مقامات کشور دستگیر شد و بسیار هم سر و صدا به پا کرد(فرزند پسر(ذکور) ایشان منظورم است) ، چند سوأل دارم ، آیا ایشان(فرزند مقامی که اخیرا دستگیر شد) به تازگی مفسد اقتصادی و سیاسی شده بود(با فرض درستی اتهامات) ؟ علت اینکه بعد از این همه سال که بخصوص از مفاسد اقتصادی ایشان میگذرد(با فرض درست بودن اتهامات) الان باید یک مرتبه چنین عزم جدی در برخورد با ایشان پیدا شود ؟!! علت برخورد با ایشان از نظر بنده میدانید چیست ؟ علتش این است که پدر ایشان(که جزو مقامات هستند) درست یا غلط (منظورم اصلا درست یا غلط بودن سخنان ایشان نیست واضح است منظورم چیست) سخنانی نمیزدند که باب میل نباشد آیا با فرزند ایشان برخورد میشد؟ حاضرم قسم بخورم همانگونه که سالیان متمادی با وجود اینکه شاید حتی در بین مردم رواج پیدا کرده بود که فرزند ایشان (و شاید به نوعی کلا خانواده ایشان) فساد اقتصادی دارند هیچ برخوردی با ایشان نمیشد(با فرض درست بودن اتهامات) ، عزیزان رعایت قانون قانون قانون دوست داشتم وقتی سخنانم را تایپ میکنم با صدای بلند هم مدام فریاد بزنم رعایت قانووووووووووووووووووووووووون ، مسلم است که قانون مطابق با شرع که ضامن سعادت جامعه است .
با آرزوی سعادت و موفقیت هر چه بیشتر.
سید محسن 1089 (1103970) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۹:۰۶:۳۴
وقتی مسئله قابل حل است که ریشه آن دقیق شناخته شود.با ادرس غلط دادن مسیر را اشتباه می رویم.
نظام خوبی ها از خود و بدی ها را کار دشمن می داند و این واقعیت نیست (1103982) (alef-7)
 
الم
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۹:۳۱:۲۹
طی روزهای اخیر، بسیاری به دلیل شور و اشتیاق گروههایی از مردم برای تماشای مراسم حد یا اعدام ، گلایه کرده و نسبت به رواج و تشدید چنین اخلاقی هشدار داده اند.
سرویس اندیشه پایگاه خبری "انتخاب" در این مورد، تنها به ذکر روایتی از امیرالمومنین(ع) اشاره می کند که در جلد 28 وسائل الشیعه باب 22 از ابواب مقدمات حدود و احکام عمومی بدان اشاره شده و در آن حضور و نگریستن به اجرای حدود در آن به شدت تقبیح شده است: یعقوبی از پدرش نقل می کند امیرالمومنین(ع) در سفری به بصره، شاهد هجوم مردم برای دیدن صحنه اجرای حد بوده اند و این موضوع عامل سؤال حضرت از قنبر شده که: "برو ببین این افراد که هستند و برای چه هجوم آورده اند!" و قنبر پس از رؤیت این جمعیت به حضرت عرضه می دارد که برای دیدن اجرای حد هجوم آورده اند. حضرت پس از نگاه به چهرۀ افراد مهاجم می فرمایند: زشت باد چهره هائی که دیده نمی شوند مگر در حوادث زشت و تلخ؛ این آدم ها فضول رجال و مردمند –یعنی ته مانده های جامعه که در ادبیات امروز از آنان به اراذل و اوباش تعبیر می شود – قنبر، آنان را از چشم من دور ساز! (1104015) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۱۹:۵۳:۵۷
شکم گرسنه دین و ایمان ندارد و بس (1104043) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۰:۰۴:۰۶
رسول اکرم (ص): الناس علی دین ملوکهم! (1104060) (alef-7)
 
دلبر
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۰:۰۸:۱۹
ایکاش مسولین بجای دعوا برسر قدرت رسیدن به فکر مردم وهدف امام خمینی (ره)بودند وای کاش اقایان وکیل مجلس ودولت مردها راستگو بودند ودنبال دنیا طلبی ها وزد وبندهای خودشون و.....نبودند وقوانینی که وضع میشه به نفع مردم بود نه تجارتکده هاشون(مثل بازار ارز .خودرو.دارو.مسکن.نفت وهزاران چیز که این روزها مردم به خوبی پی بردند)نگذارید بیش از این خون شهدا پایمال شه وبه عاقبت کارهاتون فکر کنید (1104068) (alef-7)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۰:۲۳:۲۹
تا زمانی که به بهانه «شرایط حساس کنونی» راه هرگونه نقد و پرسشگری واقعی بسته باشد، نتیجه اش همین است که می بینید. (1104081) (alef-7)
 
محمدرضا
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۰:۲۸:۴۹
روزی نیست ک تو مناطق جنوبی تهران شاهد 5 یا 6 مورد درگیری فیزیکی شدید همراه با فحاشی نباشم وضعیت فوق العاده خطرناک شده (1104082) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۰:۳۷:۲۴
عکسی که ذیل عنوان مقاله آورده اید به نظر بی ربط می رسد. آنچه از این عکس میتوان فهمید اینست که زن و شوهری در حال سوار شدن در یک پراید مسافربر هستند. اگرچه چهره افراد به هیچ وجه قابل تشخیص نیست صرف استفاده از عکس مردم خود عملی غیر احلاقی و مذموم است. پس آن را حذف کنید زیرا مطمئنا آن دو نفر هرگز راضی نمی باشند. (1104095) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۶:۵۳:۴۹
دوستانی که به این کامنت منفی داده اند لطفا دلایل خود را توصیح دهند. متشکرم. (1105361) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۱:۱۳:۴۹
یه کارهایی یا یه تصمیم هایی ویا یه سیاستهایی توی کشور در طول این مدت انجام واتخاذ شده کنتیجه وبرایند انها شده این امارها وکسی هم شهامت وشجاعت این را هم ندارد که به انها اعتراف واصلاح کنه وبدتر از بدتر داریم به جلو فرار میکنیم (1104132) (alef-7)
 
lمجی
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۱:۲۲:۱۲
این مشکلات به خاطر گرونی وبیکاری و مسیولین بی لیاقته (1104145) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۱:۲۶:۲۸
تا زمانیکه با عقل در ستیزیم وضع به نقطه ای غیر قابل برگشت خواهد رسید (1104152) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۱:۳۱:۰۳
به قول آقای جوادی آملی : ظاهر مردم باطن مسوولین است. (1104163) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۱:۴۰:۳۷
خیلی لطف کردید که در لبه پرتگاه نوشتید . این شرایط نشان دهنده جامعه ای است که از لبه پرتگاه فرو افتاده و همچنان در حال سقوط است و همچنان در حال سقوط... خدا میداند کی به مسقط خود خواهد رسیدو از هم فرو خواهد پاشید. (1104181) (alef-7)
 
توجه به معضلات اجتماعی به نفع همه ما است
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۱:۴۸:۴۸
با تمام مخالفتم با افکار شما این بار دست شما را می بوسم
توجه به معضلات اجتماعی را تمام مسئولان فراموش کردند متاسفانه بی حجابی همیشه تنها معضل اجتماعی بوده است .
توجه کردن به معضلات اجتماعی به نفع همه است فقط امیدوارم شما اینطور نباشید که بی حجابی را تنها معضل بدانید (1104188) (alef-7)
 
یوسف
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۲:۴۰:۲۲
شرایط امروز جامعه ما نتیجه 8 سال توسعه فرهنگی دولت خاتمی است ...عبرت بگیریم دوباره گول این جماعت رو تو انتخابات نخوریم .....ویادنون باشه خداوند دیگه برامون معجزه نمیکنه ... (1104270) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۸:۲۳:۰۴
چه رويي داري شما برادر گرامي. واقعا كه. اين همه آمار داره مي گه همه اين اتفاقات شوم توي اين چند سال (چند سال يعني 8 سال) اتفاق افتاده بعد شما مي گي نتيجه 8 سال پيش از اونه. پس همه دست آوردهاي اول انتقلاب هم حاصل زمان شاه بود. (1104675) (alef-7)
 
ماموستا
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۲:۴۰:۳۱
عدالت اجتماعی وجود خارجی نداره . مردم هم به دین و آیین و قانون دهن کجی میکنند و میگویند دیگی که برای ما نجوشه بگذار سر سگ توش باشه.
کار که نیست . ازدواج که نیست . درآمد کافی که نیست. خانه و کاشانه که نیست. جوان باید دائما غرغر مادر و پدر و دعوای آنها را برای بی پولی تحمل کنه. محیط خانه میشه جهنم . ناچار به این کارها رو میاره.
روز قیامت خدا برای این مسئولانی که با بی لیاقتی مردم را به این روز انداخته اند نیم سوز کم میاورد. مخصوصا برای آنها که همه چیز را می بینند و میدانند اما دم بر نمی آورند که پایه میزشان نلرزد و مقام شامخ شان را از دست ندهند. (1104271) (alef-7)
 
سید مصطفی
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۲:۵۴:۵۶
پیغمبر صلی الله علیه و آله فرمود "اتقوا الزنا و الربا" یعنی از زنا و ربا پرییز کنید. رسول گرامی ربا و زنا را با هم آورده است و این معنی دارد. یعنی اگر در جامعه ای ربا شایع شد و حتی مثل کشور ما قانونی شد، باید به خاطر فقر ایجاد شده از ربا، انتظار فحشا و منکرات داشت و مسایل دیگر . سایت محترم الف! مردانگی کن و این حرف رسول خدا را به خاطر رسول خدا چاپ کن! (1104293) (alef-7)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۳:۰۰:۲۶
معظل غلط و معضل درست است. (1104302) (alef-7)
 
Tehrani
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۳:۰۶:۱۲
وقتی میریم تو مترو
یا که میریم تو جمعی
بی آنکه خود بدانیم
دست هایمون همیشه
تو جیب دیگرانه
بی آنکه ما بخواهیم
ازسفره دیگران
غذا برمیداریم
مال همسایه را
از آن خود میدانیم
شاید روزی بیاید
که ما بخود بیائیم
چپاول و غارت
یا اختلاس نکنیم
بیشتر دزدی ها
نتیجه فقر هست
بیشتر بدبختی ها
نتیجه تحریم ها است
‏10:59:49 ب.ظ
شنبه 07/11/1391
تهرانی


(1104317) (alef-7)
 
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۳:۱۳:۱۶
فاتحه ... را بخوانید (1104329) (alef-7)
 
دلی خون
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۳:۲۹:۵۴
زمانی که مفسدین بزرگ را مینوازیم وحتی به انان منزلت اجتماعی می دهیم فکر این روز هم باید باشیم که این عقده های فروخورده ی نسل جوان که حتی سایه ی عدالت راهم نمیبیند روزی سر باز خواهد کرد وان میشود که اینک شاهد انیم... (1104374) (alef-7)
 
درد بی درمان
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۳:۳۱:۳۷
چرا برای یک بار هم که شده قوه ی محترم قضاییه مفسدین غول پیکر را با جرثقیل بالا نمیکشد ؟ (1104380) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۹:۳۸:۱۴
گر حكم شود كه مست گيرند
در شهر هر آنكه هست گيرند

بازهم اگر قرار شد گردن كلفتي را مجازات كنند، طي يك حركت كاملا نمايشي، يكي رو با هزار سر و صدا مجازات مي كنند. كجا زورشان به مسببين اصلي مي رسد. مسببين اصلي با خيال راحت به كار و زندگي مي پردازند و با كمال پر رويي و ادعاي پاكي به ريش من و شما مي خندند (1106537) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۹:۴۱:۵۱
من و شما به عنوان شهروندان عادي، اگر بخواهيم 4 ميليون تومان وام بگيريم بايد سند خونه گرو بذاريم و چند تا ضامن بياريم و فيش حقوقي كه ثابت كنه مي تونيم قسطشو بديم و هزار گير و دار ديگه.
شما فكر كرديد،‌اوني كه 3000 ميليارد تومان، يا 120 ميليارد تومان يا .... اختلاص مي كنه مثل من و شما عادي و بي يار و همدم هست و راست راست بلند شده رفته بانك گفته من ال سي مي خوام يا وام مي خوام و اونا هم بهش دادند. اين جور آدم ها اصلا وام رو ميارن در خونه بهشون مي دند. از پيش همه چيز براشون آماده شده.
ساده انديشي هست كه فكر كنيم چنين آدم هايي در دستگاه عواملي ندارند. ولي هيچ وقت نامي از آنها به ميان نمي آد (1106544) (alef-13)
 
گیتی
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۱۶:۴۹:۱۵
یا نمی خواهد یا نمی تواند.ایا حالت سومی وجود دارد؟ (1107113) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۷ ۲۳:۵۶:۵۰
اينها همه دروغ وسياه نمايى است امار ها همه غلط است جوانان بايد خود را براى اداره ايران طراز فردا اماده كنند و به حرف دشمنان توجه نكنند (1104425) (alef-7)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۰:۵۵:۱۳
از زمانی که نان اوران خانه زنها ودختران شده اند و مردان در به در به دنبال کار میگردند این وضع تصاعدی شده (1104486) (alef-7)
 
Canada
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۴:۲۳:۴۵
پیش بسوی ایران 1400، رتبه اول منطقه از همه نظر. بخصوص اقتصاد ، اجتماع و آزادیهای مدنی شهروندان.
خداییش کیه که قدر بدونه.
با همین سرعت بریم، کم کم بجای چین و هند، از پدیده نوظهور ایران صحبت خواهد شد.
اووووخخخ ... پاک داشت یادم میرفت، تشکر فراوان از مسولین!! (1104557) (alef-7)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۷:۵۷:۳۴
میدونید راه حلش چیه :

اگه امثال احمدی نژاد که میرن سفر استانی جمعیت نامه به دست گول خورده نریزن تو خیابونها همه چی درست میشه.

بابا جون هرکسی هم که باشه این همه جمعیت رو ببینه جو گیر میشه و خودش رو با خدا اشتباه میگیره.

از ماست که برماست. (1104636) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۷:۱۲:۳۷
ببین عزیزم اون جمعیت عاشق مسولان نیستند ولیکن گرفتارند مقروض هستند یا در اثر همین وضع دچار بدبختی شدند پس چون کسی نمیشناسند وقتی ماشین محمود میبینند یک عریضه مینویسند و دنبالش میکنن (1106397) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۸:۴۰:۵۴
ما با بصيرت خود دولتي را سر كار آْورديم كه نتيجه اش اين وضع موجود است واي به روزي كه بدون بصيرت دولت سركار مي آمد!!!!
اين فتنه گران مي خواستند ما را از شعارهاي پوشالي رها سازند وبه عمل نزديك كنند!!
اين فتنه گرها مي خواستند ايراني با عزت وسر بلند باشد!!
اين فتنه گران مي خواستند ماهي گيري ياد ما دهند!!
اما ما بابصيرت خود دولتي را بر سركار آورديم كه ماهي به ما دهد!! مقداري پول در يك جيبمان بگذارد وچندين برابر آن را از جيب ديگرمان بردارد!!
آري ما بصيرت داشتم!!!!!! (1104695) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۹:۳۶:۱۹
واقعا باعث تاسف،متاسفانه انسانیت از بین رفته، ای کاش به جای بهانه تراشی برای اشتباهاتمون کمی به خودمون و انسانیت توجه میکردیم،هنر اونه که تو اوج مشکلات بتونی مثل انسان زندگی کنی حق کسیو نخوری تا حقت خورده نشه و اگه حقت خورده میشه منطقی باشیم به خودمون آسیب نزنیم و به دیگران آسیب نزنیم چون در آخر مسئول همه کارهای خودمون خودمون هستیم نه کس دیگه... (1104764) (alef-7)
 
شریف
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۹:۴۰:۴۶
آآآآ ق ق ق ق ااا یان تحویل بیگیرن! (1104769) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۹:۴۸:۳۶
دروغگو دشمن خداست ولی ببینید بعضی ها چطور دروغ حرف می زنند (1104786) (alef-7)
 
هوشیار توجه توجه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۹:۵۱:۰۷
بهتر است کارسناسان تاثیر ماهواره را که بعنوان یک شبیه خون فرهنگی که از سالها قبل از سوی بزرگان اهل علم و مسئولین فرهنگی مطرح و ما به آن بی توجه بودیم و با دست خودمان در حریم خصوصیمان که حریم پاک و سرشار از مهر و محبت خانوادگی بود . برای چند لحظه به اصلاح خوش گذرانی آن هم به وسیله فیلم ها کاذب غیر اخلاقی و فرهنگهای غلط غربی به فساد کشیدم . بررسی نمایند. ومتوجه خواهیم شد بیش از 80 درصد این جرائم از همین ماهواره ها و فیلمهای غیراخلاقی است که دارای هزینه های سنگین مالی و فرهنگی و اجتماعی می باشد که به وسیله من وشما . پدران و مادران در منزلمان به فرزندانمان تحمیل کرده ایم . و حال کاسه چکنم چکنم به دست گرفته و دیگران را متهم می کنیم . بند ه از شما سایت الف استدعا دارم برای خدا هم که شده است در این خصوص تحقیق کنید و بدون در نظر گرفتن مسائل نفسانی سیاسی کار ی مسائل را برای مردم به خصوص جوانان مطرح نماید . مطمئن باشید خداوند خیر خواه شما و همکارانتان خواهد بود . (1104796) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۳:۳۰:۱۷
شَما برادر من بروید چشمهایتان را بشویید تا دنیا را درست ببینید. همین طوری گتره ای و «من عندی» می فرمایید «80 درصد این جرایم از همین ماهواره ها و...» یحتمل شما هم یکی از کسانی هستید که بواسطه همین دولت به صورت نگتره ای» پر کشیده اید. خدا به آن مجموعه ای رحم کند که آدمی با افکار شما بر آن مسلط است. (1104962) (alef-7)
 
007
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۴:۳۷:۱۹
بیکاری / رانت خواری/ پارتی بازی و رشوه/ دروغگویی برخی مسولان/ عدم پیگیری مفاسد مرتبطین با حلقه قدرت و ثروت = همه از تاثیر ماهواره است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هوشیار عزیز اسمت بذاری خوابنما بهتره (1105095) (alef-7)
 
یک فرهنگی
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۲۲:۳۵:۲۱
1- شبیه خون نه شبیخون!
2- کدام صدا و سیما مردم را به سوی ماهواره سوق داده؟
3- اختلاس 3000 میلیاردی در ماهواره آموزش داده میشه؟ وعده های دروغین جی؟
4- ...! (1105936) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۰۹:۵۵:۳۵
خدایا شاهدی ملت به عهدی که با خمینی کبیر بستند تا اخر ایستادند و شاهدی برخی مسولان عهد شکنی ها کردند خدایا به روح امام خمینی این انقلاب را از شر رجاله های سبک مغز و چاپلوسان بی هنر نجات ده خدایا حق مردمی که سالها این انقلاب را با خون دل و اشک دیده و سوز جگر حفظ نمودند این وضع نیست خدایا ما جوانان اشنایی جز تو نداریم خودت انتقام ما را از هر بدخواهی که برایمان بدخواهی میکند بگیر الف جان خواهش میکنم چاپ کن (1104805) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۰:۰۵:۰۳
الهی چپ کنم شاید پرستارم تو باشی که مستقیم ببریم اون دنیا باوضع این تورم که نمیشه دیگه پرستارا دارو بهم بدن باید رفت اون دنیا ...البته اگه اون دنیا هم بزارن ادم راحت باشه.. فکر نمیکنم (1104815) (alef-7)
 
امير
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۰:۳۶:۳۶
اين اون بهشتي كه وعده دادید! خسته نباشید برادران اصول گرا! (1104875) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۰:۴۴:۲۶
هم ميهنان گرامي؛ در كنار همه آنچه شما اكثريت قاطع بر شمرديد و آنها را دليل چنين نا بساماني ها دانستيد و منهم با شما موافق هستم، خواستم به يك مورد ديگر كه شايد ريشه اي تر هم باشد اشاره كنم و آن اين است:
"ما ايراني ها بر سر هيچ چيزي اتفاق نظر نداريم" . باور بفرماييد.
نه بر سر ميهن پرستي، نه بر سر دين و مذهب، ه بر سر لزوم رعايت قانون و مقررات، نه بر سر علم نه بر سر رانندگي و لزوم رعايت مقررات و رعايت حق تقدم و نه بر سر هيچ چيز ديگر. البته منظورم اتفاق نظر عملي هست و نه در مقام نظر. درست است كه وقتي دور هم جمع مي شويم همه از وضع رانندگي مي ناليم اما همين كه پايمان به خيابان باز مي شود از خودمان بي قانون تر خودمانيم.
خوب با چنين پراكندگي آرايي، كدام طرح و تصميم يك دولت شايسته مي تواند عملي بشود؟ چه برسد به يك دولت ناشايست و نا كارآمد (1104889) (alef-7)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۴:۰۰:۱۹
این آمارها اماری است که ثبت شده در بسیاری از دزدیها صورت گرفته فرد مالباخته حتی شکایت هم نمیکند چون نسبت به سیستم و رد مال مایوس است بسیاری از کسانیکه مورد تجاوز قرار میگیرند به خاطر ترس از آبرو و خانواده های خود آن را پنهان مینمایند و این آمار فساد تنها قسمت قابل مشاهده کوه یخ است و اینهمه متاسفانه بخاطر اعمال ناصواب مسئولین و متولیان جامعه و حتی قشر روحانیون است که موجب سرخورده شدن جوانان از دین و دنیا شده و تنها عامل بازدارنده در آنان که همانا ایمان و اعتقادات و ترس از قانون است کمرنگ و موجب افسار گسیختگی اینان شده (1105017) (alef-7)
 
Greece
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۴:۱۳:۵۴
خاک بر سرتان با این مطلبتان !!!! واقعا باعث خجالت است ! شاید اگر یک سایت مستهجن بود ...... (1105049) (alef-7)
 
بی نام
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۴:۱۹:۳۷
مسو لیین کلاه شان را بگذار ن بالا تر (1105064) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۴:۴۴:۵۱
دمت گرم سایت الف ازاینکه اکثر نظرات کاربران را منتشر میکنی از شما تشکر می کنم (1105118) (alef-7)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۴:۵۴:۳۸
سلام

بياييد لقمه ها را حلال كنيم.
به اخلاقيات كه محور دين هست بپردازيم و آنرا براي جامعه ارزش كنيم.

هنر و ورزش وتذهيب را بين جوانان از خانه تا جامعه رواج دهيم.

ما فقط در اين 33سال جوانان خود را عموما" تنبل و بي انگيزه و گاهآ" لوس كردهايم.

ولي براي آنها هيچ كار عملي مناسبي انجام نداده ايم . (1105145) (alef-7)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۵:۰۵:۳۸
اووه اووه جدان.....................؟! (1105163) (alef-7)
 
222222
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۵:۳۵:۰۹
همه این کارهای خوب از صدقه سری احمدی نزاد هستش (1105240) (alef-7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۹:۲۱:۰۲
ایران قبل از احمدی نژاد بهشت بود و با کنار رفتن او دوباره بهشت میشود؟!
مگر اختیارات رئیس جمهور بیشتر از یک وزیر است؟!
ایرانیها دهان بین هستند.... (1105622) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۵:۴۷:۱۸
میدانید چی این قضیه درد آور هست مثلا ما کشور اسلامی هستیم با این جرم و جنایت هستیم واقعا خجالت آوره (1105265) (alef-7)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۶:۲۰:۱۵
اختلاف طبقاتی، حاشیه امن رانتخواران و صاحبان قدرت و ثروت، فقر و بیکاری گسترده و فساد برخی افرادی که چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند و ...
میگی نه؟ ثابت میکنم
فقر و بیکاری اعتیاد و فحشا میاره
پدر و مادری که صبح تا شب سگ دو بزنه دیگه وقت نمیکنه روی رفتار فرزندش کنترل داشته باشه
دختر و پسر ایرانی که چغندر و سیب زمینی نیستن بلاخره آدم هستند و میل جنسی دارند دیگه چقدر صبر و تقوا داشته باشند؟ اگر امکان ازدواج بدلیل بیکاری و مسکن نباشه(حالا بگیم جهیزیه حتی یک یخچال تجملاته!!! نون و سرپناه که برای هر حیوانی ضروریه، نیست؟) معلومه که اینجوری میشه
حاشیه امن رانتخواران باعث میشه راحت چپو کنن و ندونن با پول زیاد چیکار کنن و آقازاده هاشون با پورشه و مازراتی فراری برن دنبال دختر فراری از فقر پدر
توی جامعه ای که تشت رسوایی فردی که توی پاکترین ماه خدا دم از دعا و نیایش میزنه می افته و صداش دنیا را برمیداره دیگه با چه زبونی میشه به جوون مملو از غریزه ارضا نشده گفت نکن
اختلاف طبقاتی وحشتناک دیگه عقل و ایمان برای جوون میزاره؟
حالا شما منفی بده یا الف نظر من منتشر نکنه. قیامتی هم هست که باید جواب این حق ناحق کردن را بدهیم، نیست؟ (1105307) (alef-7)
 
بینا
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۶:۵۵:۵۵
این آمارها فکر کنم زیاد معتبر نیست چون آمارهای دولت و گزارشات سیمای ملی نشون میده که در همه زمینه ها اعم از اشتغال و تولید و پیشرفت های علمی و کنترل تورم و ......رشد قابل توجهی داشتیم و به استناد حرف رئیس جمهور محترم حتی یک نفر محتاج نون شب هم نداریم

مصاحبه های مردمی !! هم گویای رضایت کامل مردم از وضعیت اقتصادیه و از این بابت از مسئولین سپاسگزارند و تقاضای زیاد کردن وقت برنامه رو دارند
تازه کمیته امداد که درحال نابودی بود رو به اوج شکوفایی رسوندیم که تقریبا با اجرای فاز دوم (.........) 75 میلیون تحت پوشش خواهد داشت (1105364) (alef-7)
 
افشین
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۱۱:۵۳:۲۳
قرار بود بعد از هدفمندی یارانه ها حتی یک فقیر هم در مملکت پیدا نشود خاطرتان هست آقای رحیمی؟ یارانه ها هدفمند !!! مشکل مسکن حل !!!! مشکل بیکاری حل !!!! یادتان هست جناب احمدی نژاد ؟نا گفته پیداست که ریشه تقریبا تمامی معضلات یاد شده در عدم وجود عدالت اجتماعی و افزایش وحشتناک و بی سابقه شکاف طبقاتی می باشدکه متاسفانه دستاورد ننگین دولت مهرورز و عدالت محور است (1106704) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۷:۱۴:۰۴
با این همه پرونده تجاوز که خجالت کشیدن رتبه ایران رو در دنیا ذکر کنن لطفا بفرمائین که جایگاه حجاب که این همه براش سینه چاک می کنین کجاست و تاثیر اجبار ی بودنش مثبت بوده یا منفی؟ (1105394) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۱۰:۱۴:۳۵
من فکر میکردم مردم آمریکا (بویژه در ارتش آمریکا) همه در حال تجاوز به هم هستند ولی وقتی یک سال پیش بنا به دلایلی تلویزیون را از پنجره به حیاط پرت کردم و تحت تاثیر هیچ امواجی قرار نگرفتم تازه میفهمم چقدر کلمه تجاوز تبلیغ میشود و گناه بشر در همه جا بخاطر مرزهای سیاسی و قدرت بولد میشده است
در صورتی که دین ما اشاعه آن به هر روشی را منع کرده است و دلیل ارتکاب و اشاعه آن را در از بین رفتن اخلاقیات، فقر جامعه، خوشگذرانی ثروتمندان میداند که فکر میکنم در جامعه اسلامی ما این 3 مورد با تشدید اختلاف طبقاتی شدیدتر و حادتر میشود
پس راهکار این است که :
1- مسئولین در رعایت اخلاق وسواس بیشتری داشته باشند و شرط اصلی روبرو شدن با توده مردم در رسانه و ایستادن در راس قدرت را اخلاق بدانند
2- اقتصاد اساس و ستون برقراری و تعیین سیاست و قدرت است و قدرت و سیاست نیز فرهنگ را تحت تاثیر قرار میدهد
3- ثروت نامشورع که در راه نامشروع نیز خرج میشود از چند راه بدست می آید :
الف- اختلاف طبقاتی ناشی از هرج و مرج اقتصادی و ثروت باد آورده
ب - دسترسی رانتی به بیت المال یا سهم خواهی در تقسیم بیت المال و رشوه
ج - تمامیت خواهی در قدرت و تقسیم قدرت و ثروت و بیت المال و معامله با آن برای تثبیت قدرت (روش معاویه)
د - رسیدن به قدرت و دست انداختن خانواده و دوست و آشنا به قدرت و رودربایسی و رفاقت بازی و بذل و بخشش آنها به دیگر دوستان
ه - از دیوار مردم بالا رفتن و کلاهبرداری مثل : بستن راه های ورود خودرو به کشور و فروش چند برابری تولید بنجل خود به مردم و پاسخگو نبودن در برابر جان و مال مردم و البته نفوذ برای ادامه دار بودن این روند
و - وسیله قرار دادن دین برای رسیدن به ثروت و قدرت و ذبح کردن اخلاقیات و نقاب به چهره زدن و عوام فریبی و بازی کردن با احساسات مردم (1106584) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۷:۵۵:۳۰
وضعیت بد زندگی ونابسامانی اقتصادی علت تمامی اینهااست من یک کارمند هستم وباتوجه به شعارهای احمدی نژاد مبنی بر گسترش عدالت ورفع فقر باید بگوییم دردولت ایشان فقر به تمام معنا بین کارگران وکارمندان که قشر ضعیف جامعه بودند گسترش پیدا کرده وایشان کمر به ازبین بردن مردم واقتصاد بستندوگوششان به حرف هیچ کس هم بدهکار نیست (1105478) (alef-13)
 
fariba
United States
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۱۹:۵۹:۲۰
من یک مادرم و در عین حال روزی 14 ساعت با مردم کار می کنم. خیلی نگرانم . از بی اعتنایی مردم نسبت به خشونت. از بی تفاوتی شان نسبت به یکدیگر خیلی می ترسم. خودم هم آنقدر آسیب پذیر شده ام که دیگر نمی توانم مشکلات بقیه را به مسایل خودم اضافه کنم. یک خانواده سه نفری هستیم که همه مان شاغلیم ولی نمی توانیم از پس مخارج بربیاییم البته خرج را می گویم نه برج را. نگران آینده هستیم و بسیار از وضعیت روزهایی که در پیش رو داریم می ترسم. چرا در کشورم به جای مسایل عمیق به مسایل حاشیه ای و ظاهری پرداخته می شود. چرا مرتبا با هیاهو و اختلافات مواجه می شویم . در آرزوی روزی هستم که از خواب برخیزم و بشنوم که همه چیز در تعادل است وهمه اخبار خوب و خوش است . دیگر رضایت را در چهره ها نمی بینم. (1105689) (alef-13)
 
م
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۲۱:۴۹:۱۸
بارها نوشته ام تمام این بدبختیها فقط بخاطر دروغ گفتن است چون با مردم رو راست نبودهاند (1105859) (alef-13)
 
ايراني
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۲۲:۰۸:۰۸
همه كارشناسان اذعان دارند مفاسد بي پايان امروز حاصل بي تدبيري درآزادكردن اقتصاد وبسته نگه داشتن فرهنگ وسياست دردوران آقاي هاشمي است.دردامروز ماحاصل نزديك بيني مسئولان ديروز ماست.حالا كه كيست چركين ،متعفن وبدتركيب شده وعامل اين درد بي پايان به راحتي مشكل راوضعيت موجود جامعه نشان داده ومتاسفانه بيشترمامردم هم هم آواز آنها مي شويم غافل ازاينكه بندرايكي ديگر آب داده وبايستي يك بيگناه قرباني وياجوراورابكشد.همه احمق نيستند.خيليها خيلي چيزهارامي فهمند .اين شمايييدكه ايران وحتي دنيارا فقط درمحدوده ديد خودساخته اتان مي دانيد. (1105885) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۲۳:۲۳:۳۰
وقتی جوانان تحصیل کرده بیکارند وای به حال اقشار دیگر جامعه (1106057) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۸ ۲۳:۵۴:۱۹
نکته جال افزایش کامنت ها به نسبت آمارهای فاجعه بار متنه. (1106140) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۰:۴۷:۴۴
هفته پیش ماشینم رو با زورگیری دزدیدندوقتی رفتم کلانتری و بعدش اگاهی دیدم جامعه بدجوری سقوط ازاد کرده صف سرقت ماشین صف سرقت موبایل صف ... واویلا بود. (1106233) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۱:۱۶:۰۸
توی این هشت سال، این دولت مهرورزی بلای جان مردم و زندگی آنها شد تا پیش از اون همه چی خوب بود و زندگی روال عادی و خوبی داشت. (1106272) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۸:۰۲:۴۸
با سلام و تشکر
1. آن‌چه به عنوان واقعیت در جامعه شاهد آن هستیم این است که جرایمی مانند روابط نامشروع و بدحجابی و کشف حجاب غالباً از سوی افراد ثروتمند و حتی دارای شغل انجام می‌شود، به نظر می‌رسد این جرایم از رفاه بیش از حد، رخ می‌دهد.
2. عدم توجه به فرهنگ دینی و گسترش بی‌حد و مرز بی‌حجابی و عدم توجه به فرهنگ عمومی به نظر می‌رسد ریشه‌ی بخش قابل توجهی از مشکلات اخلاقی جامعه است.
3. نهادینه نشدن فرهنگ کار و تلاش در جامعه نیز مسئله‌ی مهم دیگر است.
4. غالب نبودن فرهنگ دینی و معنوی در مدارس، دانشگاه‌ها، بازار و ادارات از مسایل مهم دیگر است.
5. عدم توجه مسئولین دولتی و همچنین مجلس به اولویت دادن به مسایل فرهنگی و تهیه و تنظیم طرح‌های فرهنگیِ جامع، قابل اندازه گیری و عمیق از دیگر مشکلات می‌باشد.
6. عدم برخورد مناسب با جرایم خاص و عدم وجود طرح‌های جامع و مانع و متاسب با جرایم اخلاقی در قوه‌ی قضائیه و وجود رشوه و رابطه‌بازی کلان و حجم بالای پرونده‌ها در این قوه مسئله‌ی مهم دیگر است.
7. پیشنهاد می‌شود هر سه قوه با برگزاری جلسات فرهنگی با حضور دستگاه‌های فرهنگی باید به مسئله‌ی فرهنگ عمومی رسیدگی کنند.
8. شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه نقش مهمی دارد که معلوم نیست چرا به وظایف خود عمل نمی کند.
9. دستگاه‌های فرهنگی از چهار مسئله رنج می‌برند: الف. موازی‌کاری ب. خلأ قانونی پ. کمبود بودجه ت. عدم دارا بودن طرح‌های جامع
10. عدم تعامل بین دستگاه‌های فرهنگی و قوه قضائیه، نیروی انتظامی و شهرداری‌ها از دیگر مشکلات می‌باشد. (1106462) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۱-۰۹ ۰۹:۰۰:۳۰
امام صادق فرمودنداز هر دری که فقر وارد شود از در دیگر دین خارج میشود.قابل توجه کسانی که تحریم ها را کاغذ پاره -اقتصادرا علمی بیهوده میدانستن واکنون نیزدیگران را مقصر میدانند. (1106495) (alef-13)