توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496676
نیوزویک: موشک کره شمالی قابلیت رسیدن به لس‌آنجلس و نیویورک را دارد
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۴
به دنبال جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی، کارشناسان اعلام کردند که موشک پیونگ‌یانگ قابلیت رسیدن به لس‌آنجلس و نیویورک‌ را دارد.

به گزارش فارس، کره شمالی روز شنبه (دیروز) اعلام کرد که یک آزمایش موفقیت‌آمیز دیگر موشک بالستیک بین‌قاره‌ای انجام داده است که توانمندی این کشور برای رسیدن به خاک آمریکا را اثبات کرده است و این مسئله هشدار «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و سرزنش چین را به همراه داشت.

خبرگزاری کره شمالی اعلام کرد، «کیم یونگ اون رهبر کره شمالی شخصاً بر پرتاب موشک که جمعه شب صورت گرفت نظارت داشت و این یک هشدار محکم به آمریکا بود مبنی بر اینکه اگر به دنبال حمله به کره شمالی باشد، از خطر نابودی در امان نیست».

هفته‌نامه «نیوزویک» به نقل از «دیوید رایت» کارشناس موشک گفت که این موشک کره شمالی ظرفیت رسیدن به شهرهای «لس‌آنجلس»، «دنور» و شیکاگو و حتی شهرهای ساکن در سواحل شرقی آمریکا همچون نیویورک‌ را دارد.

«ملیسا هانهام» کارشناس برنامه موشکی کره شمالی از مرکز مطالعات عدم تکثیر جیمز مارتین به روزنامه انگلیسی «گاردین» گفت که این آزمایش موشکی نشان داد که آلاسکا در محدوده بوده است و این آزمایش نشان داد که موشک کره شمالی می‌تواند به نیویورک‌ نیز برسد. 

آزمایش موشک بالستیک بین قاره‌ای کره شمالی کمتر از یک ماه بعد از آن صورت گرفته است که کره شمالی اولین آزمایش موشک بالستیک بین قاره‌ای خود را در تقابل با سالها تلاش آمریکا، کره شمالی و ژاپن علیه پیونگ‌یانگ انجام داد.

کره شمالی سال گذشته، چهارمین و پنجمین آزمایشات هسته‌ای خود را انجام داد و در مسیر تحولات موشکی گام نهاد و بنا به گفته کارشناسان توانمندی این کشور برای پرتاب موشک‌های بالستیک بلندبرد به طور چشمگیری پیشرفت داشته است.

اوایل روز گذشته، آمریکا و کره جنوبی در واکنش به این آزمایش موشکی کره شمالی، رزمایش موشک بالستیک برگزار کردند.

دولت ترامپ اعلام کرده است که برای رویارویی با کره شمالی تمامی گزینه‌ها روی میز قرار داد و البته تأکید کرده است که دیپلماسی و تحریم‌، مسیرهای ترجیحی هستند.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+آزمایش موشکی+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.