توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496775
قطر: بستن شبکه الجزیره را فراموش کنید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۰
مدیر دفتر ارتباطات دولتی قطر با تأکید بر این که دوحه هرگز به بستن شبکه الجزیره نمی‌اندیشد، گفت: عربستان، امارات، بحرین و مصر به دنبال مصادره تصمیمات سیاست خارجی ما هستند تا این تصمیمات در قطر گرفته نشود و ما این را نمی‌پذیریم.

به گزارش ایسنا، سیف بن احمد بن سیف آل ثانی، مدیر دفتر ارتباطات دولتی قطر در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، تصریح کرد: عربستان و کشورهای هم‌پیمان با آن، از طریق بحران با دوحه، به دنبال تسلط بر تصمیمات قطر در زمینه سیاست خارجی هستند.

وی عربستان، امارات، بحرین و مصر را به تلاش برای مصادره تصمیمات سیاست خارجی قطر متهم و اعلام کرد: عربستان، امارات، بحرین و مصر به دنبال مصادره تصمیمات سیاست خارجی ما هستند تا این تصمیمات در قطر گرفته نشود و ما این را نمی‌پذیریم.

سیف بن احمد بن سیف آل ثانی بار دیگر بر مخالفت قطر با اتهامات وارد شده از سوی چهار کشور عربی درخصوص حمایت از تروریسم تأکید کرد و گفت: ما به هیچ وجه از تروریسم حمایت نمی‌کنیم. این اتهام نادرستی است و بر خلاف آن، در حال حاضر با همه توان در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری می‌کنیم.

وی درخواست‌ها برای بستن شبکه الجزیره را موضوع جدیدی ندانست و تأکید کرد: این خواسته‌ای است که هرگز در مورد آن فکر نمی‌کنیم.

پیش از این، شبکه الجزیره در واکنش به تهدید نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر تعطیلی دفتر این شبکه در قدس اشغالی، این تهدید را بخشی از توطئه کشورهای محاصره کننده قطر دانست.

بنیامین نتانیاهو با متهم کردن شبکه خبری الجزیره به ترویج خشونت و اغتشاش در بیت‌المقدس، گفته بود، برای تعطیلی دفتر این رسانه در اسرائیل وارد عمل می‌شود.
 
کلمات کلیدی : قطر، عربستان، تحریم، الجزیره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.