توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 98667
آمار ورود مسافران نوروزی به مازندران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۴۹
معاون اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مازندران گفت: ورود گردشگر نوروزي به مازندران از مرز 4 ميليون نفر گذشت.

نقي كلانتري امروز در گفت‌وگو با فارس در ساري بيان داشت: بيش از 90 درصد مسافران نوروزي كه به استان مازندران مسافرت كردند در غرب مازندران اسكان يافتند.

وي با بيان افزايش 50 درصدي ورودي مسافران در مقايسه با سال گذشته افزود: به دليل بعد مسافت و نزديكي به پايتخت، بيشترين مسافران نوروزي به مازندران از استان تهران است.

معاون اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مازندران با اشاره به اينكه هشت كميته با 60 اداره زير مجموعه از 25 اسفند با ستاد تسهيلات سفر همكاري مي‌كنند، تصريح كرد: تاكنون بيش از چهار ميليون مسافر براي گذراندن تعطيلات نوروزي وارد استان شدند.
كلانتري گفت: با توجه به افزايش 50 درصدي مسافران تاكنون مشكلي از بابت اسكان مسافران نوروزي نداشتيم.

وي اضافه كرد: با توجه به اجراي طرح ترافيك در مسيرهاي ورودي و مديريت صحيح مردم در بخش سوخت تاكنون در مقايسه با سال گذشته تصادفات در جاده‌ها كاهش يافت.

كلانتري افزود: 90 درصد ويلاهاي استيجاري استان داراي كد شناسايي و شناسنامه هستند و 100 درصد ظرفيت‌هاي اين ويلاها تكميل شده است.
وي با بيان اينكه پارك‌ها، محل‌هاي نصب چادر، مساجد، امامزاده‌ها و مدارس با تجهيزات كامل آماده پذيرايي از مسافران هستند، تصريح كرد: بيشتر مسافران نوروزي در غرب استان از رامسر تا بابلسر اسكان يافتند.

معاون اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مازندران با اشاره به اينكه تاكنون هيچ واحد پذيرايي در استان پلمپ نشده است، گفت: تاكنون 60 فقره تخلف مبني بر عدم رعايت نرخ در رستوران‌ها و محل‌هاي پذيرايي گردشگران گزارش شده است كه با صاحبان اين واحدها برخورد شده است.

كلانتري گفت: از 100 مهمان‌پذير و رستوران نيز به دليل رعايت قانون قدرداني شد.
وي افزود: بر اساس نظرسنجي از مسافران ورودي به مازندران، بيش از 90 درصد مسافران از نحوه پذيرايي، اسكان و تسهيلات نوروزي اعلام رضايت كردند.

كلانتري در پايان با اشاره به آمادگي كامل اعضاي ستاد تسهيلات سفر در استان براي ارائه خدمات به نوروزي تصريح كرد: سال گذشته بيش از 10 ميليون و 800 هزار نفر استان مازندران را براي سفر نوروزي انتخاب كردند كه امسال پيش‌بيني مي‌شود اين تعداد به بيش از 12 ميليون نفر برسد.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.