توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 315676
روحانی در تدارک سفر به شرق آسیا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۳
در حالی که چین خود را برای میزبانی چهاردهمین نشست پیمان همکاری‌های شانگهای آمده می‌کند، قرار است حسن روحانی رییس جمهور ایران نیز در این نشست در کنار دیگر مقا‌م|‌های ارشد دیگر کشورهای عضو و ناظر حضور یابد.

به گزارش فارس، در حالی که چین خود را برای میزبانی چهاردهمین نشست پیمان همکاری‌های شانگهای آمده می‌کند، حسن روحانی رییس جمهور ایران نیز در این نشست مهم حاضر شود.

به نوشته وبگاه «مرکز اطلاع رسانی فضای مجازی دولت چین» قرار است نشست چهاردهم پیمان همکاری‌های شانگهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته آینده در ژنگژو ، پایتخت استان «هان» چین با حضور نخست وزیران کشورهای عضو قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان و البته مقام‌های عالی رتبه چین برگزار شود.

بر اساس این گزارش، سخنگوی وزارت خارجه چین در این زمینه اعلام کرد که این نشست با تمرکز با امور اقتصادی، تجاری و حمل و نقل برگزار می‌شود. قرار است جدا از نخست وزیران و معاون نخست وزیران کشورهای یاد شده، سران دولت‌های افغانستان، بلاروس، هند، ایران، مغولستان و پاکستان در این نشست شرکت کنند.

این گزارش می‌افزاید، «ژی جین پینگ» رییس جمهور چین در حاشیه این نشست با سران کشورهای حاضر دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

سازمان همکاری شانگهای سازمانی میان‌دولتی است که برای همکاری‌های چندجانبه امنیتی، اقتصادی و فرهنگی در سال ۲۰۰۱ توسط رهبران چین،روسیه،قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان وازبکستان پایه‌گذاری شد. نقش اصلی و تعیین کننده را در سازمان شانگهای، دو کشور چین و روسیه تشکیل می‌دهند.
 
کلمات کلیدی : روحانی+چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.