توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455473
آخرین جزییات از سونامی در بندر دیر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴
خلیج فارس طوفانی شد و به خیابان های شهرهای حاشیه دریا رسید.به گزارش باشگاه خبرنگاران، عابدی رییس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس (بوشهر) گفت: آبگرفتگی امروز  سواحل بندر دیر سونامی نبوده؛ بلکه امواج بزرگ ناشی از باد است که سیش (seche) گفته می شود.
سونامی در دیر از شایعه تا واقعیت + فیلم و تصاویر
این پدیده پس از وزش شدید باد از خشکی به سمت دریا و توقف ناگهانی باد صورت گرفته است.
سونامی در دیر از شایعه تا واقعیت + تصاویر
 این پدیده در برخی از دریاهای جهان از جمله دریای بالتیک و آدریاتیک نیز رخ می دهد و موجب افزایش تراز سطح آب تا ۳ متر می گردد.
 
اعتماد ، فرماندار شهرستان دیر گفت : این حادثه ساعت 8 و 10 دقیقه صبح امروز رخ داد و آب دریا با ارتفاع بالا یکباره وارد ساحل شد و خیابان‌ها و خانه‎های اطراف ساحل را فرا گرفت.
آخرین جزییات از سونامی در دیر  + فیلم و تصاویر
 
 آب به چادر و خودروهای مسافران نوروزی آسیب زد و 2 دستگاه خودرو با چند سرنشین در آب دریا فرو رفت که غواصان هلال احمر آنها را نجات دادند. این حادثه هشت مصدوم داشت که چهار مصدوم سرپایی درمان شدند و چهار نفر به بیمارستان کنگان انتقال یافتند.
 
معاون فرماندار دیر گفت: بر اثر پدیده طغیان آب دریا، یک خودرو پراید با چهار سرنشین و همچنین پسر بچه هشت ساله در آب دریا ناپدید شدند که جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.
فیلم
 
کلمات کلیدی : سونامی، بندر دیر، استان بوشهر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته