توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455572
دانمارک هم به جبهۀ نبرد اروپا با اردوغان وارد شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱
وزیر خارجه دانمارک امروز یکشنبه اعلام کرد که سفیر ترکیه در کپنهاگ را فردا احضار خواهد کرد زیرا شهروندان دانمارکی به علت انتقاد از سیاست رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تهدید شده اند.

العالم: به گزارش پایگاه خبری اسکای نیوز عربی، اندرس سامویلسن وزیر خارجه دانمارک، با اعلام اینکه سفیر ترکیه در کپنهاگ را فردا احضار خواهد کرد، گفت دلیل این اقدام تهدید شهروندان دانمارک است. او افزود: تهدید شهروندان دانمارکی اصلا قابل قبول نیست.

گفتنی است تعدادی از شهروندان که دارای تابعیت دوگانه دانمارک و ترکیه هستند، با انتشار مقاله ای در روزنامه برلنسکی اعلام کردند که به اتهام "خیانت" مورد تهدید  قرار گرفته اند. آنان افزودند تهدید شده اند که بستگان آنها در ترکیه به درد سر خواهند افتاد.

به دلیل مخالفت برخی کشورهای اروپایی با برگزاری جلساتی با حضور مسئولان ترکیه در خاک خود، روابط ترکیه و اتحادیۀ اروپا بسیار متشنج شده است. پیش از این هلند و آلمان وارد تنش های دیپلماتیک سختی با ترکیه شده بودند.
 
کلمات کلیدی : دانمارک، اردوغان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته