نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 225171
*پاسخ سپاه به اتهام سهم خواهی این نهاد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۹
یک ماه بعد از اینکه حسن روحانی در روز ارتش از عدم سهم خواهی این نیرو از کشور سخن گفت مسئول روابط عمومی کل سپاه امروز می گوید: حملاتی که گاه در قالب دلسوزی با برچسب سهم‌خواهی و منفعت‌طلبی علیه سپاه مطرح می‌شود، در صدد تبدیل سپاه به یک نیروی مسلح غیرانقلابی و عادی است.

روحانی در روز ارتش سال ۹۳ "عدم سهم خواهی" ارتش را برجسته و گفته بود "ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره نشان داده که به وصیت امام راحل عمل کرده است که او فرمود: نیروهای مسلح در کار سیاسی مداخله نکنند. ضمن اینکه نیروهای ارتش کاملا به مسائل سیاسی آگاهی دارند و باید داشته باشند اما هرگز در دسته بندی های سیاسی و بازی های سیاسی مداخله نمی کنند. ارتش هرگز از ملت و دولت منتخب مردم سهم خواهی نکرده است. همواره دنبال دفاع از میهن و کشور و انقلاب و نظام بوده است."
اگرچه روحانی هیچ نامی از سپاه نبرد اما به باور بسیار عدم سهم خواهی ارتش را کنایه آمیز توصیف کردند.

با این حال رمضان شریف که امروز به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی سپاه سخن می گفت با تبیین چرایی عملیات روانی و هجمه‌های رسانه‌ای نظام سلطه و استکبار و امپراتوری رسانه‌ای غربی- صهیونیستی به این نهاد سرافراز و مردمی، تاکید کرد: اینکه شبکه‌های رسانه‌ای دشمن سپاه را هدف قرار می‌دهند حکایت از آن دارد که به خوبی دریافته‌اند که سپاه یک نیروی بسیار موثر در معادلات منطقه‌ای و حتی جهانی است امروز نام سپاه در فضای منطقه طنین انداز شده است و ضریب تاثیرگذاری و نفوذ بی انتهای آن سران کفر والحاد و نهاد ها و سازمان های وابسته به بلوک سلطه تا مجلس سنا، کنگره، سازمان سیاه و اندیشکده‌های بزرگ که مسئولیت سیاست‌گذاری حاکمان کاخ سفید را عهده ‌دارند در یک صف واحد و هدف مشترک به مصاف سپاه آمده و علیه آن موضع گیری می‌کنند تا بلکه بتوانند با تضعیف و کاهش منزلت و جایگاه در افکار عمومی قدری بتوانند منافع منطقه‌ای خود را تضمین کنند
یکی از انتقادات مطرح شده نسبت به سپاه حضور این نهاد در فضای رسانه ای است. بسیار با اشاره به خبرگزاری ها و سایت هایی که به طور مستقیم و یا غیرمستقیم از این نهاد استفاده می کنند نسبت به آن انتقاد دارند. اما شریف با تاکید بر اینکه شبکه سازی های رسانه‌ای نسبت داده شده به سپاه واقعیت نداشته و این نهاد منزلت خود را از طریق رسانه به دست نیاورده است که با رسانه سازی در پی ارتقای آن باشد، سپاه را نهادی جوشیده از متن مردم و بطن انقلاب معرفی و یاد آور شد: مردم بزرگ‌ترین، نافذترین و تاثیرگذارترین رسانه سپاه و معرف مردمی‌ترین نهاد مولود انقلاب هستند، آنها سپاه را به معنویت و صداقت و روحیه از خود گذشتگی و خدمتگذاری می‌شناسند.

اما در عین حال مسئول روابط عمومی سپاه حضور در فضای رسانه ای را نیز فرصتی دانست که نباید از آن غفلت ورزید. او گفته: «امروز برای نهادینه سازی گفتمان انقلاب اسلامی و انتقال آرمان‌های ملت ایران به جهانیان استفاده از رسانه‌ای نوشتاری، شنیداری، دیداری و مجازی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و اساساً برای مقابله با امپراتوری رسانه‌ای غربی- صهیونیستی بایستی از همین ابزار نافذ و تاثیرگذار بهره‌برداری کرد و سپاه نیز به عنوان مجموعه‌ای از نظام نباید از این فرصت غفلت کند.»
شریف در پایان متهم سازی برای محدود کردن نقش های قانونی و انقلابی سپاه را پروژه‌ای شکست خورده و نخ نما شده دانست و تصریح کرد: حملاتی که گاه از سر دلسوزی با برچسب سهم خواهی و منفعت طلبی علیه سپاه دنبال می‌شود در صدد تبدیل سپاه به یک نیروی مسلح غیر انقلابی و عادی است که این با ماهیت و رسالت قانونی و انقلابی سپاه کاملاً در تضاد بوده و حتی این نیروی سرنوشت‌ساز را از صحنه توجه به الزامات و ضرورت‌های دفاع غیر محافظه کارانه از انقلاب و کیان نظام و منافع ملی دور می‌سازد.
گفتنی است حسن روحانی دو ماه پس از روی کار آمدن دولت دهم در یک سخنرانی در جمع سرداران سپاه از این نیرو درخواست کرد تا در پروژه های ملی و بزرگ به دولت کمک کند. او تاکید کرد که به هیچ وجه گفته هایی که درباره این نهاد بیان می شود را قبول ندارد.
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۴ ۱۳:۵۷:۴۵
مردم بهتر میدونند که سهم خواهی میکنه (2123913) (alef-13)