نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493471
مخالفت مجلس با تربیت پرستار بیمارستانی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۰
قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به جلسه بعداز ظهر سه شنبه نمایندگان پرستاری با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از مخالفت صریح این کمیسیون با تربیت پرستار بیمارستانی خبر داد.

محمد شریفی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر، به جزئیات این جلسه مشترک که با حضور هیات رئیسه شورای عالی نظام پرستاری و سازمان نظام پرستاری کشور و همچنین معاونان پرستاری و پارلمانی وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: در این جلسه که رئیس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس حضور داشتند، در ابتدا رئیس کل سازمان نظام پرستاری به تشریح وضعیت پرستاری پرداخت و در ادامه اولویت های جامعه پرستاری را مطرح کرد.

وی در توضیح این اولویت ها، افزود: تعیین تکلیف تربیت پرستار بیمارستانی، اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و همچنین واگذاری صدور پروانه صلاحیت حرفه ای به سازمان نظام پرستاری، مهم ترین اولویت های مطرح شده در این جلسه بود.

شریفی مقدم در ادامه به گزارش عملکرد ۱۸ ماهه سازمان نظام پرستاری توسط اعضای هیات رئیسه شورای عالی اشاره کرد و گفت: در ادامه نمایندگان پرستاری دیدگاه های خود را در مورد طرح تربیت پرستار بیمارستانی بیان کردند.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به تاکید نمایندگان پرستاری برای فروکش کردن بحران و التهاب ناشی از طرح تربیت پرستار بیمارستانی، افزود: در این جلسه، نمایندگان وزارت بهداشت هم دیدگاه های خودشان را مطرح کردند.

شریفی مقدم در ادامه به موضع کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ارتباط با طرح تربیت پرستار بیمارستانی پرداخت و گفت: کمیسیون بعد از شنیدن دیدگاه های نمایندگان پرستاری، به شدت با این طرح مخالفت کرد و در نهایت این توافق حاصل شد که پذیرش دانشجوی پرستاری فقط از کانال دانشکده و کنکور باشد و همچنین مبنای این پذیرش، آیین نامه اصفهان خواهد بود.

وی تاکید کرد: بر اساس توافقی که در این جلسه حاصل شد، هر ابلاغیه ای بعد از آیین نامه اصفهان، کن لم یکن تلقی می شود که شامل ابلاغیه ۲۳ اردیبهشت ۹۶ هم خواهد شد.

شریفی مقدم در پایان ضمن تشکر از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به ویژه رئیس کمیسیون، و همچنین نماینده ناظر مجلس در شورای عالی نظام پرستاری، گفت: جامعه پرستاری امیدوار است با ورود مجلس به موضوع تربیت پرستار بیمارستانی، وزارت بهداشت نیز با موضع کمیسیون همراهی کرده تا التهاب جامعه پرستاری فروکش کند.
 
کلمات کلیدی : مجلس+پرستار بیمارستانی
 
امین حقیقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۸ ۰۷:۴۵:۵۳
مافیای وزارت پزشکان ؛ کل بهداشت و درمان را که هیچ، کل سلامت جامعه را به منفعت خودشان گروگان گرفته اند.
پزشکان در خصوص ورود دیگران به مناصب تخصص خودشان به شدت واکنش نشان میدهند و مدعی لزوم حرفه ای بودن و تخصصی بودن هستند ..اما.. تمام پست ها و سمتهای علوم پزشکیهای استانها و وزارت بهداشت را که هیچ ارتباطی با پزشکی ندارد را در اختیار گرفته اند. مثل منابع انسانی ،معاونتهای پشتیبانی و لجستیکی و روابط عمومی و حراست ها ، و حتی اداری و مالی !
حضرات پزشک! لطفا در ساختارهای سازمانی فقط به تخصص خودتان و طبابتتان بپردازید. (4480437) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.