نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 394471
جان کری خواستار ممنوعیت پرواز برای نیروی هوایی اسد شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۲۰
دویچه وله گزارش داد: وزیر امورخارجه آمریکا پیشنهاد کرده برای حفاظت از امدادرسانی، پرواز هواپیماهای سوری ممنوع اعلام شود.

به گزارش ایرنا، شبکه اینترنتی دویچه وله فارسی چهارشنبه شب در گزارشی به شرح زیر نوشت: با تشدید مناقشه میان روسیه و آمریکا بر سر سوریه، مسکو اعلام کرده که تنها ناو هواپیمابر خود را عازم سواحل سوریه خواهد کرد.
جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در سازمان ملل، روسیه و دولت اسد را مسئول بحران حلب و بمباران کاروان امداد حلب دانسته است.
او با این حال گفته که هنوز شانسی برای جلوگیری از خونریزی بیشتر می بیند.
وزیر امور خارجه آمریکا اضافه کرده که تردید جدی دارد که اصولا مسکو و دمشق تمایلی به یک آتش بس داشته باشند.
جان کری روسیه را فراخوانده تا برای ممنوعیت پرواز هواپیماهای ارتش سوریه به بشار اسد فشار آورد، با این هدف که بتوان از مسیر انتقال کمک های امداد بین المللی محافظت کرد.
جان کری در برابر شورای امنیت سازمان ملل توضیح داده که یک چنین گامی می تواند باور را بازگرداند و فرصتی دیگر را برای یافتن یک راه حل صلح آمیز فراهم کند.
او همچنین افزوده است که این گونه شاید هنوز بتوان راه حلی برای اجتناب از خونریزی یافت.
دویچه وله فارسی توضیح داد: در این میان سازمان ملل متحد هم اعلام کرده که ارسال کمک های بشردوستانه به سوریه و شهر محاصره شده حلب را از سر خواهد گرفت.
در این ارتباط روسیه نیز قصد دارد تنها ناو هواپیمابر خود را به شرق دریای مدیترانه اعزام کند.
سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفته که ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسف به ناوگان روسیه در سواحل سوریه خواهد پیوست.
هنوز مشخص نیست این نقل و انتقال چه زمان خواهد بود.
شویگو افزوده که هم اکنون ارتش روسیه با دستکم شش فروند کشتی جنگی و سه تا چهار کشتی پشتیبانی در حوزه شرقی دریای مدیترانه حضور دارد.
ناو آدمیرال کوزنتسف تنها ناو هواپیمابر نیروی دریایی روسیه است، این ناو ظرفیت ۲هزار سرباز و حمل هواپیماهای جنگنده و هلیکوپتر را دارد. ناو آدمیرال کوزنتسف، آخرین بار به ۹ فروند جت جنگنده جدید مجهز شده بود.
دویچه وله فارسی در پایان افزود: این ناو برای اولین بار پس از آغاز بحران سوریه در سال ۲۰۱۲ به منطقه اعزام شده بود.
 
کلمات کلیدی : آتش بس در سوریه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۱ ۰۶:۱۴:۴۹
غلطه اضافه (3944080) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.