توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434971
نظر پیشکسوت داوری درباره داور بازی پرسپولیس-سایپا
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۲
پیشکسوت داوری فوتبال کشورمان میگوید داور دیدار پرسپولیس و سایپا حرمت تیم داوری‌اش را بر حرمت بازیکنان ترجیح داد و نمی‌توان نمره خوبی برای این داور قائل شد.

به گزارش ایسنا، جعفر خوشرو درباره عملکرد زاهدی‌فر، داور بازی پرسپولیس و سایپا، اظهار کرد: انتخاب این داور خوش چهره و هیجانی، روز سختی را نوید می‌داد. جایی که داور قبل از شروع بازی هدبند بازیکن سایپا را دید ولی همرنگی لباسش با دروازه بان پرسپولیس را ندید. او تلاش کرد تا با حضور در صحنه‌ها بر اداره بازی مسلط شود.

او ادامه داد: این داور ۳۲  ساله سعی کرد حرمت خود و تیمش را بر حرمت بازیکنان ترجیح دهد. ارتباط صحیح با بازیکنان از اولویت‌های مهم مدیریت در اداره کردن بازی است. این ارتباط هم کلامی است هم غیر کلامی که به آن زبان بدن میگویند و او در هر دو مورد ضعف آشکار داشت.

این پیشکسوت داوری درباره صحنه‌های این دیدار گفت: در دقیقه هشت بازی خطای مسلمان را ندید و بلافاصله خطای بازیکن سایپا اعلام کرد. در دقیقه ۳۰ به اشتباه خطای هند طارمی را اعلام کرد که نه تنها هند نبود بلکه او اصلأ در زاویه دید مناسب جهت تشخیص نبود. پس از این صحنه ‌کنترل بازی برایش سخت شد و نتوانست بدرستی خطاها را تشخیص دهد و یکنواخت قضاوت کند.

خوشرو افزود: در نیمه دوم با سوت‌های پی‌درپی از روان شدن بازی جلوگیری کرد. هرچند در نتیجه بازی موثر نبود ولی بدلیل عدم کنترل بر هیجانش این موضوع را به تیم‌ها منتقل کرد و در بازی تاثیر گذاشت. در دقیقه ۶۶ بازی به کامیابی نیا اخطار داد و این بازیکن اعتراض کرد ولی داور بدلیل عدم کنترل هیجانش دستش را برای نشان دادن کارت قرمز به جیبش برد که با دخالت بازیکنان پرسپولیس او از یک مهلکه بد، نجات یافت.

این کارشناس داوری فوتبال کشورمان در پایان گفت: داور بوشهری در اعتراض بازیکنان آشفته می‌شد و تمرکز خود را از دست می‌داد در حالی که یکی از شاخصه‌های داوران خونسردی و خویشتن‌داری است. از نظر ارزیابی نظارتی، او درجه سختی بازی که متوسط تلقی می‌شود را به درجه سخت رساند، در نتیجه نمی‌تواند نمره خوبی برای داور قائل شد.
 
کلمات کلیدی : پرسپولیس + سایپا + کارشناس داوری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.