نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274771
آخرین وضعیت خرید خدمت سربازی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۶
جانشین سازمان وظیفه عمومی از بررسی مشمولان جریمه خدمت سربازی خبر می دهد و می گوید که تا کنون برای سی هزار نفر پیامک ارسال شده است.

 به گزارش خبرآنلاین، سردار کریمی، جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی می گوید: قرار بر این بود که تا پایان امسال وضعیت سربازان غایب بررسی و رسیدگی شود که دیر شدن آن تا اواسط خرداد اصلا عجیب نیست.

سردار کریمی ادامه می دهد: کار بررسی به سرعت در حال انجام است و تا کنون سی هزار پیامک برای مشمولان فرستاده شده است.

این مقام مسئول در سازمان نظام وظیفه عمومی به مشمولان این طرح قول می دهد که تا نیمه اول سال، به کار همگی مشمولان رسیدگی کامل شود.

چندی پیش نمایندگان پایه ریالی مشمولین غایب با مدرک تحصیلی زیر دیپلم را ده میلیون تومان و دارندگان مدرک دیپلم را ۱۵ میلیون تومان تعیین کردند. همچنین دارندگان مدرک فوق دیپلم برای دریافت کارت معافیت باید ۲۰ میلیون تومان جریمه پرداخت کنند.

این مبلغ برای دارندگان مدرک کارشناسی ۲۵ میلیون تومان و دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس ۳۰ میلیون تومان است.
 
کلمات کلیدی : خرید+ خدمت سربازی
 
رضا
۱۳۹۴-۰۳-۱۷ ۰۰:۳۹:۳۴
این طرح ایراد اساسی دارد وکلا سن را در نظر نمی گیرد و بطور مثل یک شحصی با داشتن فوق دیپلم که سی ویک سال سن داشته باشد ممکن است مشمول این خرید از سربازی نشود چونکه فاصله گرفتن مدرک تا امروز کمتر از هشت سال می باشد هیچ توجه نشده که مدرک تحصیلش را در زمان غیبت گرفته است. و شحصی با 29 سال سن با همین مدرک فوق دیپلم که مدرکش را در 21 سالی گرفته شامل این خرید خدمت خواهد شد بنابراین از مسئوالا" محترم تقاضا می کنم که سن مشمولا" و مدرک تحصیلی را در این فرایند در نظر بگیرند. (2943340) (alef-3)
 
بازنشسته
۱۳۹۴-۰۵-۱۶ ۱۳:۴۵:۳۶
ایکاش خرید خدمت دانشجویان ایرانی خارج از کشور نیز با رقمی که قابل خرید بود مد نظر قرار میگرفت تا ایرانیان جوان متخصص از بیم انجام خدمت سربازی پس از اتمام تحصیلات از مملکت خود فراری نمیشدند.
قانونی بود که چنانچه متقاضی خرید خدمت هنگام مشم.لیت خارج از کشور اقامت داشته و از ایران قبل از تاریخ 1/12/1382 خارج شده باشد قادر به خرید خمت سربازی است و من خودم برای فرزندانم از همین قانئن استفاده کردم ولی یکی از دوستان فرزندم که در تاریخ 1/1/1383 مقیم خارج از کشور بود نتوانست از این قانون استفاده نماید و به همین دلیل سالهاست که از کشور خود دوری میکند (3099666) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۵ ۱۱:۵۷:۳۸
فرزند منهم با توجه به اینکه سپرده پانزده ملیمونی برای بازگشت به کشور سپردیم و اینجانب قبول وکالت ایشان را نمودم از ترس اینکه برگردد وهیچ گونه امکان کاری در کشور پیدا نکند با وجود اینکه مدرک دکترا در خارج گفته حاظر به برگشت نیست و تنهاجریمه عدم بر گشت خویش را بگردن پدر بیچاره ی بازنشته انداخته واینگونه ما به جرم مهر مادری و پدری مجبوریم غرامت تحصیل وپیشرفت فرزندانی را که جزپرشان احوالی پدر مادر نخواهند را بپردازیم ودوری از فرزندان را تحمل نما یم گرچه اگر کسانی که قانون گزاری مینمایند فکر میکردند کسانیکه بی مجور معافیت تحصیلی ترک خدمت وظیفه کرده اند نباید مستحق تر از کسانیکه به امید برگشت برای خدمت به کشور مجوز تحصیلی سپرده اند باشند وهمین بی توجهی باعث بریشانی بشتر خانواده اینگونه دانشجویانه که پدر ومادر هرانچه رنج سرمایه زندگی خویش را به امید مهر فرزندان در دوران پیری را از دست یافته یابند نه را پس نه را پیش بهر نجات خویش ازآنچه مهربرفرزندان وحفظ آبروی خویش داشته رابر باد یافته میبابند ورنج دوری ازفرزندان از وطن و خویش را تا دم مرگ بجرم مهر مادرانه و پدرانه باید از دوری فرزندان زجر بکشند وبیچاره مجرم محکوم به مهر فرزند را چاده جز ناله رایی نمانده وبحق یا ناحق میسراید بتنایی خویش به عجز مغرور مشو بمهر فرزند گر عاقلی ای پیر خردمند فرزند تورا بلای جان است بد باعث تحقیر تو در هردو جهانست گر او شود از تو نیک برتر تحقیر شوی زحد پدرفزونتر گب بیچاره شودبجبر ذلیل گرددیا هروینی بی تحلیل گردد علیل گردد بیچاره پدر توای همیشه مهجور در نزد خدو خلق منفور توهین بغیر نه بمنست که عقل نداشتم تجلیل بعلم را بمغزفرخویش بمهر کاشتم (3643802) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.