توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 274870
ظریف: رهبر انقلاب با اکراه تعلیق هسته‌ای را پذیرفت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۴
وزیر امور خارجه در خاطرات هسته‌ای در زمان دبیری روحانی بر شورای عالی امنیت ملی، از تلخی‌ها و اکراه مقامات عالی نظام برای پذیرش تعلیق تأسیسات هسته‌ای می‌گوید.

به گزارش مشرق، محمدجواد ظریف در خاطرات خود که در سال ۹۲ منتشر شده و به صورت مصاحبه‌ای طولانی است، درباره تعلیق تأسیسات هسته‌ای در زمان اصلاحات می‌گوید: می‌دانید که در دورۀ مسئولیت دکتر روحانی، بنده مسئول گروه مذاکره‌کننده با طرف غربی بودم.

در تمام دورانی که من مسئولیت داشتم، یک کلمه بدون اجازۀ رهبری گفته نشده است. البته ممکن است رهبری بعضی موارد مانند تعلیق‌ها را با اکراه پذیرفته باشند، اما بر اساس آنچه از بسیاری از دوستان شنیده‌ام روش ایشان در آن چند سال این بود که رهبری به نظر جمع احترام می‌گذاشتند و در جلسات عالی به اجماع می‌رسیدند و بعد تصمیم‌گیری می‌کردند؛ البته بنده در آن جلسات حضور نداشتم و نتیجۀ جلسات به بنده ابلاغ می‌شد و بنده و همکارانم مجری این تصمیمات بودیم.[۱]
 
کلمات کلیدی : تعلیق هسته‌ای+رهبری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.