نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447670
قرص برنج جان ۱۲۰ تهرانی را گرفت/ دلایل مسمومیت با قرصی که ۳ ساعته جان می‌گیرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۹
پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: ۱۲۰ نفر در اثر مسمومیت با قرص برنج طی ۱۰ ماه سال جاری جان خود را از دست داده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۷.۶ درصد افزایش یافته است.

به گزارش فارس، پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: در 10 ماه سال‌جاری، 120 نفر در اثر مسمومیت با قرص برنج جان خود را از دست داده اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوت ناشی از مسمومیت با قرص برنج102 نفر اعلام شده  بود 17.6 درصد افزایش یافته است.

همچنین از کل فوت شدگان ناشی از مسمومیت با قرص برنج در 10 ماه امسال 66 نفر مرد و  36نفر زن بوده اند.

 گفتنی است؛ آلومینیوم فسفاد که از آن برای ضد عفونی کردن و جلوگیری از آفت زدگی غلاتی چون برنج مورد استفاده قرار می‌گیرد، به نام های تجاری مختلفی همچون کوئیک فوس (Quickphos) و سلفوس (Celphos) وجود دارد که در ایران به نام قرص برنج مشهور است.

این قرص ظرف مدت 3 تا 4 ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال کرده و فرد در اثر مرگی دردناک خواهد مرد. در صورتیکه فرد قرص برنج را بخورد یا بوی آنرا استشمام کند دچار مسمومست خواهد شد که اگر سم از بدن وی خارج نشود موجب مرگ وی خواهد شد.

 همچنین دلایل اصلی مسمومیت با قرص برنج شامل مصرف اشتباه قرص موجود در برنج، مصرف قرص‌های قلابی توهم زا که دارای ترکیبات قرص برنج و یا خود قرص برنج هستند و مصرف جهت خودکشی است.
 
 
کلمات کلیدی : قرص برنج+ مسمومیت
 
نیما اس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۶:۳۲:۲۹
مجیدجان دلبندم اون فسفات هستش نه فسفاد (4171321) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۹:۲۷:۰۵
عزيزم، فسفيد داريم، فسفاد هم داريم (4171492) (alef-11)
 
حيدري زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۲۳:۰۵:۲۰
انكس كه نداند و نداند كه نداند!! (4171658) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.