نظر منتشر شده
۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417376
دادستان مشهد بالاخره واکنش نشان داد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۶
دادستان مشهد با بیان این که «بعضا می گویند صبر کنید و اگر جرمی واقع شد دنبال مجرم بروید» گفت:« این حرف را رد نمی کنیم اما قانون تکلیف پیشگیری از بروز جرم را به ما داده است... ما چه قبل از وقوع جرم و چه بعد از وقوع جرم به تکلیفی که داریم عمل می کنیم و از هیچ کس هم لازم نیست اجازه بگیریم و این اجازه را قانون به ما داده است.»

به گزارش خراسان، غلامعلی صادقی دادستان مرکز استان خراسان رضوی که روز گذشته در نشست هم اندیشی اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر در مشهد سخن می گفت به معضلات اجتماعی از جمله موادمخدر و تبعات آن در جامعه اشاره کرد و با بیان این که «مشکلات مردم این هاست نه آن چیزی که برخی اشخاص متاسفانه پیگیری می کنند» گفت: «من و شما هم نه می خواهیم رئیس جمهور شویم و نه می خواهیم رئیس جمهور تعیین کنیم...برای همین هیچ وقت این دغدغه را نداریم که چه بکنیم تا در انتخابات آینده رای بیاوریم،ما می گوییم چه بکنیم که مردم از ما راضی باشند و مطالبات و معضلات جامعه را حل و فصل کنیم.» 

وی با تاکید بر این که «درباره این مشکلات باید در جاهای دیگر تصمیم گیری و منشاء آن شناسایی شود» گفت: دستگاه قضایی هم بیش از تصور درحال عمل به وظایف خود و اجرای احکام است...ما پشیمان نیستیم و این مسیر ماست که شروع کردیم و ادامه می دهیم و به آن هایی که دنبال رای و انتخاب و موقعیت هستند هم تبریک می گوییم اما بیایند به سراغ معضلات و مشکلات مردم و آن ها را حل کنند.» 

وی افزود: «اگر برخی می خواهند در هر منصبی باشند بدانند که با خدمت و تلاش می توانند رای مردم و موقعیت قانونی را کسب کنند و با برخی جوسازی ها و شانتاژها مردم گول این فریب کاری ها را نمی خورند.» دادستان مشهد با ا شاره به اماکن آلوده به مواد مخدر و اقدامات انجام شده گفت: «متاسفانه مراجعی که باید تلاش کنند تلاش نمی کنند و بار آن به دوش پلیس و قوه قضاییه می افتد، ما به مردم گفتیم و آن ها می دانند اما دوباره می گویم که اگر ما کوتاهی کردیم ما را ببخشید، به شما قول می دهیم که خودمان را خدمتگزار شما می دانیم و نه به دنبال رای شما هستیم، نه گول زدن شما و نه موقعیتی.همین موقعیتی که داریم هم از سر ما زیاد است و آمده ایم که خدمت کنیم.»

صادقی با اشاره به بحث «حفاظت از حقوق عمومی» گفت: گاه می گویند صبر کنید و اگر جرمی واقع شد دنبال مجرم بروید، این حرف را رد نمی کنیم اما قانون تکلیف پیشگیری از بروز جرم را به ما داده است و مردم از ما این توقع را دارند. دادستان مشهد تصریح کرد: «...فلان مرجع و فلان شخص می گوید شما چرا در فلان قضیه دخالت کردید، ما به حکم وظیفه قانونی دستور صادر و ورود می کنیم و پلیس هم با دستورات قضایی هماهنگ است.» وی تصریح کرد: «آن چه به عنوان حقوق عمومی و شهروندی محسوب می شود و مردم این انتظار را از ما دارند، چه قبل از وقوع جرم و چه بعد از وقوع جرم به تکلیفی که داریم عمل می کنیم و از هیچ کس هم لازم نیست اجازه بگیریم و این اجازه را قانون به ما داده است...آن هایی هم که به دنبال فرافکنی و جوسازی و بحث های انتخاباتی هستند بدانند که ما به دنبال آن ها و مسیر آن ها حرکت نمی کنیم.»
 
کلمات کلیدی : علی مطهری+لغو سخنرانی+روحانی
 
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۲:۳۰:۳۸
ایشان فتنه را در نطفه خفه کردند. (4030276) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۳:۵۸:۵۶
مگر قرار بود چه فتنه ای رخ دهد که ایشان از ان پیشگیری کردند؟/
سخنرانی کردن فرزند یکی از بنیان گذاران انقلاب که سمت نمایندگی میلیونها ایرانی را دارد چه فتنه ای است؟ (4031221) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۲:۳۷:۴۱
به این میگن دادستان. (4030290) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۲:۵۳:۰۷
کار خوبی کرده است
با اینکه از سیستم قضائی دل خوشی نداریم بخاطر ضعف شدیدش در مورد دزدی ها ی میلیاردی ولی این یک مورد را خوب عمل نموده
چرا باید کشور را دچار هزینه کنیم هزینه ای که جز ضرر مالی و سیاسی و دشمن شاد کنی چیزی عائد مان نمی کند ؟
کجای سخنان علی مطهری دردی از جامعه را دوا نموده که نیازی به سخنانش باشد ؟ خود او کسی است که تن به قانون مصوب و شرع مقدس ندارد
مگر حرف این نیست که فصل الخطاب امور سیاسی و تصمیات بزرگ ملی را مردم طبق قانون و طبق رای متشرعانه خود به ولی فقیه واگذار نموده اند و این ولی فقیه بود که تصمیم حصر را گرفت یا تائید نهایی نمود که بنظر همه عقلا و کارشناسان بهترین تصمیم در مورد فتنه گران 88 بود پس چرا و چطور و طبق کدام منطق دینی و قانونی علی مطهری باید بااین تصمصم ملی و شرعی مخالفت کند و آن را علنا وسیله اختلاف افکنی و دشمن شاد کنی و درگیری های دیگر قرار بدهد ؟
خب باز هم حتما در این سخنرانی هم چنین رویه را دنبال می نمود و کشور را دچار بحران بیشتر
وتشخیض دادستان ایندفعه درست بود ااز اختیاراتش استفاده نمود
در کجای قانون آمده که بواسطه مجوز مثلا وزارت ارشاد وزارت دیگر نباید جلوی خطر و ضرر اجتماعی ممکنه بگیرد؟
چرا این وزارت ارشاد نباید متهخم بوشد که مجوز سخنرانی مسئله ساز و بی ارزش را صادر نموده است ؟
سوال این است اگر علی مطهری سخنرانی می کرد چه دست آوری برای کشور یا مشهدی ها در بر داشت ؟
واگر سخنرانی نکند چه ضرر و خطری متوجه کشور و مردم شده است تا برای همین بار دیگر توسط عوامل مسئله دار و زاویه دار با اکثریت جامعه و امید آفرین برای دشمنان خارجی فرصت تاختن و تضعیف بر علیه کشورمان را اشته باشند ؟ (4030344) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۳:۲۰:۱۲
آفرین به آقای دادستان،
در مقابل هوچی گریها و شانتاژهای تبلیغاتی و انتخاباتی تسلیم نشو. (4030396) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۵:۱۵:۴۶
احسنت چه قاطع و رو راست (4030590) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۶:۴۷:۱۱
جناب آقای دادستان
چرا در مقابل پرونده های موسسات مالی که از نام ائمه سوء استفاده کردند و موسساتی نظی پدیده پیشگیری ننموده اید؟ (4030689) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۸ ۱۳:۴۶:۱۵
طبق قانون باید بانک مرکزی جلوی فعالیت آنها را میگرفته و از طریق ضابطین قضایی نسبت به پلمپ آنها اقدام میکد. (4037250) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۵:۲۸:۴۱
پس معنی آزادی بیان چه می شود؟ (4030607) (alef-11)
 
شيرازى
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۷:۱۲:۴۱
احسنت به اقاى دادستان
بايد جلوى اين شانتاژها را گرفت بقيه دادستان ها هم بايد مثل
دادستان مشهد اقدام كنند واجازه ندهند فضاى جامعه نا ارام شود (4030719) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۳:۱۲:۱۲
همین موقعیتی که داریم هم از سر ما زیاد است!!!!!!!!!!

درست فرمودید استاد! (4031171) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۳:۳۲:۴۴
درودبرمطهری دادستان بایدجوالگوباشد (4031186) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۳:۳۸:۲۹
خودمانی بگم دمش گرم (4031191) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۳:۴۷:۰۸
ای بابا اا چقدر خوب بود موسسه میزان و ثامن هم پیشگیری میشد.بابک زنجانی نه تنها پیشگیری نشد وسط گیری و اخر گیری هم نشد .اا (4031204) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۳:۴۹:۳۷
علی مطهری هم نماینده مردمه و حق داره سخنرانی کنه و حرف مردمو بزنه..الف هم بهتره سانسور نکنه (4031210) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۳:۵۱:۳۱
جرم را قرار بود نايب رئيس مجلس انجام دهد يا كساني كه مي خواستند برنامه را به هم بزنند ،
بحث را عوض نكنيد ، موضوع اين است كه مگر شوراي تامين وجود ندارد ؟
دادستاني مي توانست دلايل خود را به شوراي تامين بگويد ،
وگرنه اقدام مستقل دادستان در جلوگيري از برنامه اي با مجوز دولتي دخالت در امور ديگر قوا نيست ؟ (4031211) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۳:۵۲:۲۴
جلوگیری از سخنرانی بیشتر به نفع جریان موج ساز است و باعث می شود فرد سخنران بیشتر مورد توجه قرار گیرد. کاش اجازه سخنرانی داده می شد و در مورد شرایط برگزاری مراسم و رعایت حرمت ایام اربعین تذکر داده می شد. متاسفانه برخی برخوردها باعث شده افراد ساده لوحی مثل مطرحی به دامان کسانی بیفتند که دشمنی آنها با امام و نظام و شهید مطهری برای هر دل با بصیرتی روشن است. (4031212) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۲۳:۵۶:۲۳
جناب رئيس جمهور آقاي مطهري را براي سخنراني در مورد واقعه عاشورا به استان ديگري بفرست ما تفاوت شهيد مرتضي مطهري و علي مطهري را مي دانيم،از دادستان شجاع مشهد حمايت مي كنيم. (4031216) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۵ ۱۲:۰۱:۰۰
چرا در مورد اختلاس ها و کلاهبرداری های میلیاردی در مشهد پیشگیری نکردید ؟ (4031629) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.