توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497972
غلظت ذرات معلق درهوای شمال سیستان و بلوچستان به 3 برابرحد مجاز رسید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد همراه با گرد و غبار میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهرستانهای شمال استان (زابل، هیرمند، زهک، نیمروز و هامون) را امروز /چهارشنبه/ به سه برابر حد مجاز رساند.

علی ملاشاهی در گفت و گو با ایرنا حد مجاز و استاندارد ذرات معلق در هوا را 150 میکرو گرم بر متر مکعب عنوان کرد و اظهار داشت: غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سیستان در این مدت به 500 میکرو گرم بر متر مکعب گزارش شده است.

وی افزود: سرعت وزش باد نیز در این مدت در شمال استان به 86 کیلومتر بر ساعت رسید به طوری که شعاع دید افقی در زهک تا سه هزار متر و زابل تا چهار هزار متر کاهش یافته است.

وی ادامه داد: تا اوایل هفته آینده در شمال استان وزش باد شدید و گرد و خاک به ویژه در صبح ها تداوم دارد به طوری که در نقاط مستعد طوفان گرد و خاک، کاهش دید افقی، کاهش کیفیت هوا و اختلال در تردد انتظار می رود.

وی گفت: در این مدت نواحی مرکزی و جنوبی با افزایش غبار و باد و گرد و خاک با شدت کمتر رو به رو خواهند بود.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: دریای عمان به ویژه نواحی شرقی آن نیز همچنان مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومتر مربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و 19 شهرستان و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که امکان دارد همزمان چندین پدیده از جمله توفان، بارندگی، سیل، خشکسالی و مواج شدن دریا را تجربه کند.
 
کلمات کلیدی : سیستان و بلوچستان + طوفان + گرد و غبار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.