توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509275
صادق خرازی به گری لوییس نامه نوشت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
دبیرکل حزب ندای ایرانیان به نماینده سازمان ملل در خصوص فجایع انسانی علیه مسلمانان میانمار نامه نوشت.

متن نامه صادق خرازی بدین شرح است:

من اخذ للمظلوم من الظالم کان معی فی الجنه مصاحبا
هرکس داد مظلوم را از ظالم بگیرد، در بهشت با من یار و همنشین باشد.
پیامبر اسلام(ص)

جناب آقای گری لوییس!
نماینده محترم سازمان ملل در ایران

چندی است که در سکوت معنادار مجامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر غربی، در کشور میانمار شاهد نسل کشی و کشتار وحشیانه بوداییان علیه مسلمانان و تجاوز به زنان و آواره نمودن آنها بوده و هرروز نیز شاهد افزایش جنایات هستیم.

دولت حاکم نیز بجای دفاع از حقوق آنها، اقلیت مسلمان را شهروند میانمار ندانسته و حتی برنده جایزه صلح نوبل به عنوان رئیس دولت این کشور نیز نسبت به این نسل کشی سکوت اختیار کرده است.

آقای لوییس!

طبق گزارش های گزارشگر حقوق بشر در خصوص میانمار این دولت، حقوق مسلمانان روهینگیا را به رسمیت نمی شناسد و آنان را مهاجرانی می داند که از بنگلادش به این کشور مهاجرت کرده اند.

"اعمال تبعیض، محدودیت مسلمانان و همچنین کشتار اقلیت مسلمان از اوایل سال 2012 به صورت جدی در استان راخین در غرب میانمار آغاز شد و تاکنون ادامه دارد براساس برخی آمار دستکم 650 نفر در درگیری ها کشته شدند و بیش از 150 هزار نفر دیگر نیز مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند.

مسلمانان میانماری که برای نجات جان خود از دست بوداییان تندرو چاره‌ای جز ترک خانه و کاشانه نداشتند برای مهاجرت و آوارگی دو باره در دام قاچاقچیان انسان گرفتار می شوند و امسال قبرهای جمعی از این مهاجران در اردوگاه‌های قاچاق انسان در مالزی و تایلند کشف شد."

اینها گوشه‌ای از نتیجه کار گزارشگر مربوط به همان سازمان است که در روزهای اخیر شاهد تشدید هرچه بیشتر این جنایات و فشار بیشتر بر مسلمانان هستیم.

نماینده محترم سازمان ملل در ایران!

در این میان رسانه‌ها و دولت‌های غربی که همواره دم از حقوق بشر می‌زنند و  همواره مدافع حقوق شهروندان خودی و حتی مدافع حقوق حیوانات هستند که در جای خود صحیح است، نسبت به اتفاقات میانمار و جنایات بوداییان علیه مسلمانان بی دفاع منفعل بوده، این در حالی است که تمام دخالت‌های آنها در امور داخلی سایر ملل خصوصا در کشورهای خاورمیانه به بهانه دفاع از حقوق بشر و احقاق حقوق شهروندان آنها بوده است!

آقای لوییس!

حزب ندای ایرانیان به حکم تعهد انسانی خویش و در کنار ملت ایران این نسل کشی را به شدت محکوم کرده و از سازمان ملل متحد می‌خواهد تمام سعی خود را در جهت جلب توجه افکار عمومی جهان بکار گرفته و از طرق گوناگون از جمله موارد ذیل به کار گیرد :
1-  موضع گیری صریح دبیرکل سازمان ملل و محکومیت این جنایات
2-  اقدام قاطع شورای امنیت وتشکیل جلسه فوری جهت بررسی این جنایات
3-  ارسال نیروهای حافظ صلح جهت حفظ جان مابقی مسلمانان حاضر در این کشور
4-  معرفی عاملین این جنایت به دادگاه های بین المللی
انتقال این موضوع مهم به مجموعه  سازمان ملل از شما انتظار می رود.

آقای لوییس!

حزب ندای ایرانیان نیز آمادگی خود را در جهت کمک و اطلاع رسانی و تشکیل کمپین های جهت آگاه سازی مردم جهان اعلام  می دارد.در پایان نیز از ملت ها  و دولت های مسلمان و تمام آزادی خواهان در سراسر جهان میخواهد که نسبت به این نسل کشی بی تفاوت نبوده و تمام ابزار خود را جهت دفاع و یاری رساندن به  انسانیت در میانمار بکار گیرند.
 
کلمات کلیدی : مسلمانان ،روهینگیا، میانمار، آنگ سان سوچی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.