توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392879
سرقت از گردشگران خارجی در مازندران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸
رئیس پلیس آگاهی استان مازندران گفت: ۵ سارق مامور نما عضو طایفه فیوج که از گردشگران خارجی در استان ارز سرقت می‌کردند،بالاخره در همدان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا، احمدرضا رستمی اظهار کرد: با وقوع چند فقره سرقت به عنف تحت پوشش مامور انتظامی از مسافران و گردشگردان خارجی در غرب استان مازندران، موضوع در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی دریافتند، افرادی ناشناس با استفاده از یک دستگاه خودرو سواری پژو پارس با جعل عنوان و معرفی خود به عنوان مامور انتظامی، از مسافران و گردشگران خارجی اقدام به سرقت می کند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی مازندران، تصریح کرد: ماموران در ادامه تحقیقات با استفاده از شگردهای خاص پلیسی و اقدامات فنی، رد یکی از سارقان، زنی به نام"الف- الف" از طایفه فیوج را در سرقت ها شناسایی کردند. در تحقیقات پلیس مشخص شد، این فرد با تعدادی از سارقان سابقه دار و حرفه ای طایفه فیوج ارتباط دارد، که در همین راستا با شناسایی خودروی وی، این خودرو در یکی از محور های مواصلاتی استان توقیف شد.

رستمی با اشاره به سرقت بیش از ۷۵ میلیون ریال ارز از گردشگران خارجی در شهرستان های رامسر و تنکابن، افزود: اعضای این باند پس از ناامن شدن استان، به استان های مرکزی کشور متواری شدند.

وی گفت: ماموران در ادامه با شناسایی مخفیگاه این افراد در استان همدان در عملیاتی مشترک، پنج عضو این باند را دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران، گفت: متهمان در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس به بزه انتسابی اقرار کردند و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل شدند.

به گزارش ایسنا، فیوج نامی است که بر طایفه ای در کشور نهاده شده که عمدتا به امر دستبرد و جعل عنوان می پردازند و از متهمان سابقه دار کشور محسوب می شوند.
 
کلمات کلیدی : گردشگر خارجی+مازندران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.