توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500887
فرود ۱۰ هواپیمای نظامی آمریکایی در حومه تلعفر
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۱
منابع خبری از فرود ۱۰ هواپیمای نظامی آمریکایی حامل سلاح و مهمات در فرودگاه «کهریز» واقع در غرب موصل جهت «نظارت بر عملیات آزادسازی تلعفر» خبر دادند.

به گزارش فارس، نیروهای آمریکایی با تانک و تجهیزات نظامی و سلاح‌های متنوع وارد پایگاه نظامی «کهریز» در محور الکسک در نزدیکی شهرستان تلعفر شدند.

یک منبع نظامی مسئول عراق فاش کرد که آمریکا یک پایگاه نظامی را در نزدیکی شهرستان تلعفر استان نینوی برای حمایت از نیروهای ارتش عراق در عملیات آزادسازی تلعفر از چنگ داعش تاسیس کرد.

به گزارش پایگاه خبری عراقی شفق نیوز، یکی از فرماندهان نیروی هوایی ارتش عراق خبر داد که 10 هواپیمای نظامی آمریکایی حامل انواع و اقسام تجهیزات و سلاح و ده‌ها مستشار نظامی صبح پنجشنبه در پایگاه کهریز در محور الکسک واقع در غرب موصل(35 کیلومتر تلعفر) فرود آمدند. سه نوع از این 10 جنگنده آمریکایی، گالکسی سی5 و بقیه بوینگ سی اچ هستند.

بر اساس این گزارش، 15 دستگاه تانک از نوع اسد بابل و 7 تانک از نوع تی 72 و 9 تانک از نوع چفتن طی دو روز گذشته وارد پایگاه کهریز شدند.

نیروهای آمریکایی در این پایگاه مستقر شدند تا به مشاورانی که پیشتر وارد پایگاه شده بودند، بپیوندند و قرار است از این پایگاه نظامی برای نظارت در عملیات آزادسازی تلعفر استفاده شود.

پس از پایان جنگ موصل در تاریخ 10 جولای گذشته، نیروهای آمریکایی آماده حمله به تلعفر هستند اما هنوز زمان آغاز حمله نظامی آغاز نشده است.
 
کلمات کلیدی : تلعفر، عراق، داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.