توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470683
مجلس با انتقال محکومین میان ایران و قزاقستان موافقت کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با لایحه انتقال محکومین میان ایران و قزاقستان موافقت کردند و اجازه مبادله اسناد آن را به دولت دادند.

به گزارش ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی لایحه موافقتنامه انتقال محکومین بین ایران و جمهوری قزاقستان را با 114 رای موافق، 4 رای مخالف و 5 رای ممتنع از مجموع 199 نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.

براساس ماده واحده این لایحه، موافقتنامه انتقال محکومین بین ایران و جمهوری قزاقستان مشتمل بر یک مقدمه و 20 ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می شود.

براساس تبصره این ماده واحده نیز در اجرای مفاد این موافقتنامه رعایت اصل 77 و 139 قانون جمهوری اسلامی ایران الزامی است.

در مقدمه این لایحه نیز عنوان شده است که با توجه به لزوم استقرار همکاری های قضایی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان و با توجه به آثار ناشی از اتخاذ تدابیر و ایجاد بسترهای مناسب قانونی برای اتباع دو دولت و در راستای زمینه سازی برای گسترش مناسبات دو کشور و ارتقای سطح همکاری دو جانبه و تحکیم مناسبات میان آنها، این لایحه تقدیم شده است.
 
کلمات کلیدی : ایران + انتقال محکومین + قزاقستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.