نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 336286
دریافتی زوج های جوان چقدر است که بتوانند اقساط سنگین پرداخت کنند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۴
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به گلایه مردم از بالا بودن میزان سود و اقساط وام مسکن گفت: دریافتی زوج های جوان چقدر است که بتوانند اقساط سنگین پرداخت کنند.

به گزارش خانه ملت، رحیم زارع درخصوص تاثیرات افزایش وام مسکن جدید گفت: تسهیلات خرید مسکن بالای ۱۰۰ میلیون تومانی زمانی می تواند زمینه خانه دار شدن اکثریت مردم را فراهم آورد که سود آن متناسب با نرخ تورم باشد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضروت اتخاذ راهکار برای جلوگیری از گرانی قیمت مسکن گفت: باید توجه داشت قیمت مسکن در سال های گذشته با افزایش شدیدی روبرو شد؛ این درحالی است که افزایش درآمد مردم با رشد قیمت خانه تناسبی ندارد.

نماینده آباده،بوانات و خرم بید درمجلس شورای اسلامی افزود:ترکیب جمعیت کشور به نحوی است که تقاضا برای مسکن در سال های آینده همچنان بالا خواهد بود؛بنابراین برای خانه دار شدن مردم باید تدابیر اساسی اتخاذ کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: یکی از راهکار ها برای خانه دار کردن مردم، تامین بخشی از قیمت مسکن بوسیله ارائه تسهیلات بانکی به متقاضیان خرید و ساخت مسکن است.

زارع افزود: باید پذیرفت درحال حاضر تسهیلات خرید مسکن نتوانسته در زمینه خانه دارشدن مردم تاثیرگذار باشد به دلیل این که میزان اقساط وام های مسکن بالا است و درآمد بسیاری از خانوارها نمی تواند پاسخگوی این میزان اقساط باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: تسهیلات خرید مسکن ۱۰۰ میلیون تومانی زمانی می تواند زمینه ساز خانه دارشدن بخش زیادی از متقاضیان خریدمسکن باشد که سود آن متناسب با نرخ تورم باشد؛همچنین میزان اقساط آن بالا نباشد و نکته دیگر اینکه برای تداوم تولید مسکن باید این وام در زمینه ساخت خانه نیز ارائه شود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:درحال حاضر بسیاری از مردم در مراجعات خود به نمانیدگان از میزان بالای اقساط وام مسکن گلایه دارند و تقاضای رسیدگی و کاهش وام های اخذ شده را دارند.

بر اساس این گزارش، ابوالقاسم رحیمی انارکی عضو هیئت‌مدیره بانک مسکن درخصوص افزایش دو برابری تسهیلات مسکن از محل صندوق پس انداز مسکن یکم اعلام کرد: این طرح برای زوجین خانه اولی درنظر گرفته شده است به گونه‌ای که هریک از زوجین می‌توانند سقف تسهیلات خود را به تنهایی بر روی یک پلاک ثبتی استفاده کنند.
زوجین جوان در تهران می‌توانند بر روی یک واحد مسکونی به صورت مشترک هر یک ۸۰ میلیون تومان و مجموعا ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

این مبلغ در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و مراکز استان‌ها مجموعا ۱۲۰ میلیون تومان و در سایر مناطق شهری ۸۰ میلیون تومان بر روی یک واحد اعلام شده است.

وی درباره نرخ تسهیلات در این مصوبه اضافه کرد: نرخ سود در گذشته ۱۸.۵ و در برخی موارد ۱۴ درصد است.

انارکی اقساط ماهانه این تسهیلات را به طور نسبی بین یک میلیون و ۸۰۰ تا دو میلیون تومان اعلام کرد و گفت: زوجین مشمول این تسهیلات باید توانایی پرداخت اقساط را داشته باشند که جزئیات بیشتر آن در روزهای آینده اعلام می‌شود.
 
کلمات کلیدی : گلایه ، مردم ، وام ، مسکن ، اقساط
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۱:۵۰:۴۸
ای بابا. پس توقع خونه ی مفت دارن؟ خونه خریدن تو ایران همیشه کار بزرگی بوده و خانواده ها کلی به خودشون فشار می آوردن و سخت می گرفتن و کلی هر کی می تونسته کمک می کرده تا خونه دار بشن. حالا یه عده میخوان تو شهرای بزرگ به راحتی خونه دار بشن که نمیشه (3584493) (alef-3)
 
ح
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۷:۱۷:۴۵
ما شا الله چقدر خوب ان شا الله اون دنیا (3585106) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۴ ۰۷:۴۴:۲۱
این دولت به جای در کردن طرح های عقیم و نشدنی، دنبال ساخت و تکمیل مسکن مهر باشه تا هم بعنوان وام 160میلیونی نقدینگی زیاد به جامعه وارد نشه و هم مردم با هزینه کمتر با یک خانه معمولی تر بتوانند صاحبخانه شوند.
هرکاری می کنند جز کارهای منطقی(مثل تکمیل مسکن مهر) (3585712) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.