توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505981
سوء استفاده ترامپ از طوفان هاروی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
رئیس جمهور آمریکا برای منحرف کردن توجهات از اقدامات شرم آورش به طوفان هاروی متوسل شده است.

به گزارش تسنیم،  یک ویژگی پوپولیست ها این است که آنها از ابزارهای رایج سیاستمداران ابراز تنفر می کنند. اگر شما به دونالد ترامپ نگاه کنید، متوجه این موضوع می شوید. پاسخ های مستقیم به سوالات، حتی از رسانه های متقلب، حتی اگر آمریکای لیبرال با گفتن آنچه که او دوست دارد، وحشت زده شود. و ارتباط مستقیم و بدون فیلتر، مستقیما از حساب توئیتری پر مخاطبش.بنابراین حامیان رئیس جمهور ترامپ باید کمی احساس ناراحتی کنند وقتی او به یکی از قدیمی ترین ترفندهای کتاب روابط عمومی یعنی استفاده از یک رویداد بزرگ برای منحرف کردن اذهان از اخباری که او می خواهد به خاک سپرده شود، ‌متوسل شود.

درحالی که طوفان هاروی به تگزاس رسید و آمریکا منتظر اخبار فوری واقعی بود، رئیس جمهور به کار عادی خود ادامه داد و بار دیگر بر نامناسب بودن خود در اداره امور مهر تایید زد.


آنچه در توئیت شخصی دیروز ترامپ ذکر نشده بود، دستورالعملی بود که توسط کاخ سفید صادر شد و به ارتش آمریکا اجازه داد ممنوعیت استخدام افراد تراجنسیتی را (مطابق روندی که قبل از اوباما حاکم بود) حفظ کند.


و پس از آن نیز در میان انبوه توئیت های اواخر شب گذشته برای آماده شدن در برابر طوفان، رئیس جمهور اعلام کرد: «من خوشحالم که به شما اطلاع دهم که من جو آرپایو، کلانتر 85 ساله وطن دوست را مورد عفو و بخشش قرار دادم. او ایالت آریزونا را امن نگه داشت!»


هر یک از اینها یک تصمیم تاسف بار است. دولت اوباما در حال کار کردن بر روی سیاستی بود که به افراد تراجنسیتی اجازه می داد تا علنا در ارتش خدمت کنند. ابلاغیه دیروز به ارتش دستور می دهد تا این طرح را پیگیری نکند و وزارت دفاع را از صرف هزینه برای رژیم های پزشکی برای افراد تراجنسیتی که در حال حاضر در ارتش حضور دارند، منع می کند.


این یک اقدام بی ملاحظه و تحمل ناپذیر است که هیچ ارتباطی با اثربخشی ارتش ندارد و همه چیز به رئیس جمهور ترامپ مرتبط است که تلاش می کند پیامی را به طرفداران اصلی خود ارسال کند. روسای ارتش تغییر سیاست را پذیرفته اند و نتایج تحقیقات سال گذشته وزارت دفاع نشان می دهد که فراهم کردن زمینه خدمت علنی افراد تراجنسیتی، «تاثیری جزئی» بر هزینه های آمادگی و مراقبت های بهداشتی (نیروها) دارد.


سناتور «جان مک کین» درخصوص اقدام ترامپ به عفو کلانتر جو آرپایو گفت که این کار «ادعای وی (ترامپ) را برای احترام به حاکمیت قانون زیر سوال می برد.» کلانتر آرپایو حکم دادگاه سال 2011 را که در آن به بدرفتاری و تبعیض نژادی علیه لاتین تبارها متهم شده بود، نادیده گرفته بود و ماه گذشته به دلیل اهانت به دادگاه محکوم شد.


خشونت و نژادپرستی در زندان های کلانتر آرپایو، هرگونه چشم انداز مربوط به ملایمت را برای خود او رد کند، اما تعحب برانگیز ترین بخش، ممکن است حمایت کلانتر آرپایو از کمپین شرم آور و ناخوشایند ترامپ بود که در آن اعلام شده بود باراک اوباما متولد آمریکا نیست.


بهترین چیزی که می توان درباره تلاش های آشکار ترامپ برای پنهان کردن این دو اقدام رقت انگیز گفت این است که نشان می دهد او دربرابر فشار دیدگاهای جمهوری خواهان میانه رو، حساس است. حزب جمهوریخواه به انتخابات میان دوره ای سال آینده چشم دوخته است و می داند که در این مبارزات، توسل رئیس جمهور به پایگاه جناح راستش مفید نیست.


به همین دلیل، مهم تر است که روزنامه نگاران اجازه ندهند که از توجه آنها از ماهیت واقعی ریاست جمهوری ترامپ دور و منحرف شود.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+طوفان هاروی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.