توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445681
تهیه گزارش حادثه ساختمان پلاسکو/ ارایه گزارش به هیات وزیران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۱
دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و همچنین دفتر نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران، مصوبه شورا درباره ماموریت به این دو بخش برای تهیه گزارش حادثه ساختمان پلاسکو و ارایه آن به هیات وزیران، ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی، دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در نامه‌ای به محمد شکرچی‌زاده معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و همچنین مسعود حمزه‌ای مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران و دبیر کمیته تخصصی ۴، مصوبه شورای‌عالی را درباره حادثه ساختمان پلاسکو، ابلاغ کرد.

در نامه دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران به رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و همچنین مدیرکل دفتر نظارت بر طرح‌های توسعه و عمران وزارت راه و شهرسازی که دبیری کمیته تخصصی ۴ شورای عالی شهرسازی و معماری را برعهده دارد، آمده است: شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه مورخ ۹۵.۱۱.۱۱ ضمن استماع گزارش مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی پیرامون حادثه ساختمان پلاسکو به شرح زیر اتخاذ تصمیم کرد:

دبیرخانه شورای‌عالی شهرسازی و معماری (کمیته تخصصی شماره ۴) و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، ضمن بررسی تفصیلی و همه جانبه آتش‌سوزی و فروریزش ساختمان پلاسکو و سایر موارد مشابه در کشور، نسبت به تدوین چارچوبی جهت ارتقای ایمنی ساختمان‌ها، تاب‌آوری شهرها، ملاحظات و الزامات زیست محیطی و پتانسیل های بالقوه آلایندگی، خصوصا ضوابط ساختمان‌های بلندمربته (۶ طبقه به بالا) و همچنین ساز و کارهای پیشنهادی لازم برای تحقق‌پذیری مصوبات شورای‌عالی و ایمنی ساختمان‌ها و ارایه آن در شورای‌عالی حداکثر ظرف مدت دو هفته اقدام نمایند.

نتایج بررسی فوق الذکر به جهت اهمیت موضوع و به استناد بند ۱ ماده ۲ قانون تاسیس شورای‌عالی برای هیات وزیران و سایر مراجع ذیربط گزارش خواهد شد.
 
 
کلمات کلیدی : پلاسکو + آتش‌سوزی + ساختمان پلاسكوی تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته