نظر منتشر شده
۶۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503983
زنگنه: من تعدادی نماینده را به کار گرفتم؛ نماینده نباید بیکار باشد!/ فارغ التحصیل ممتاز دانشگاه صنعت نفت: قرار بود استخدام شوم؛ گوجه فروش شدم
بخش اقتصادی الف،‌ ۳۰ مرداد ۹۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۵
«من یک تعدادی را به کار گرفتم، چیز مخفیانه‌ای نیست»؛ این جمله پرحاشیه‌ترین بخش جلسه بررسی صلاحیت وزیر نفت است که با واکنش‌های زیادی از جمله از سوی دانشجویان روبه‌رو شده است. در این جلسه یکی از مخالفان وزیر پیشنهادی نفت به داد و ستد عجیب مجلس و وزارت نفت اشاره کرد. خادمی گفت برخی از نمایندگان ادوار مجلس به استخدام وزارت نفت درآمدند و این یک مفسده است، در مقابل اما زنگنه از این اقدام دفاع کرد و گفت: «وقتی دوره مجلس عوض می‌شود و یکسری از نماینده‌ها به مجلس جدید راه پیدا نمی‌کنند، هیات‌رئیسه با وزرا جلسه می‌گذارد که برای این نماینده‌ها کاری بکنید. سربسته می‌گویم اگر نماینده نگران شغل آینده خود باشد، هزاران مفسده دیگر درست می‌شود. من یک تعدادی را به کار گرفتم، چیز مخفیانه‌ای نیست.»

 سر دانشجویان بی‌کلاه ماند!
این اظهارات بیژن زنگنه با واکنش دانشجویان صنعت نفت روبه‌رو شد، دانشجویانی که با وعده استخدام در وزارت نفت به این دانشگاه آمدند اما با ابلاغیه سال 94 وزیر مبنی‌بر عدم جذب این دانشجویان که به گفته خودشان نزدیک به 2500 نفر هستند، مشکلات زیادی برای آنها به وجود آمد.

 در حداقل‌های خواسته فرزندمان مانده‌ایم
اما همسر یکی از این دانشجویان در نامه‌ای خطاب به نمایندگان پیرامون این اظهارات وزیر نفت نوشت: «من همسرِ آقای(... ) هستم که از بورسیه‌های دانشگاه نفت هستند که کار 10 ساله‌شان را رها کرده بودند به امید و اعتماد به آنچه در دفترچه کنکور ذکر شده بود و روال استخدامی که وجود داشت و آمد و در دانشگاه نفت به‌عنوان دانشجوی بورسیه مشغول به تحصیل شد و هم‌اکنون بعد از دو سال از پایان فارغ‌التحصیلی‌اش از مقطع ارشد همچنان به‌خاطر ابلاغیه 19 خرداد 94 وزیر نفت به همراه سایر فارغ‌التحصیلان بیکار است. منتظر بودیم تا لطف و عنایت شما شامل حال ما و سایر فارغ‌التحصیلان شود، ولی حالا می‌شنوم که وزیر نفت برای شما کار جفت و جور کرده اما بدانید بیکاری همسرم مشکلات معیشتی حادی برایمان به وجود آورده که زجر‌آورترین نتیجه‌اش، برآورده نشدن حداقل خواسته‌های بچه‌هایم است و من گله‌مندم از شما مسئولان این مملکت که چرا تا به حال پیگیر نشده‌اید.»

 شما در خانه ملت هستید نه دولت
«جایگاه نخبه‌های کشور در کجای نظام است و آیا سهمش بیکاری و دیدن بدعهدی‌هاست؟! آیا سهم بچه‌های من، بیکاری پدرشان است؟ چرا بعضی از نماینده‌ها می‌گویند ما حریف وزیر نمی‌شویم؟ تا آنجا که من می‌دانم در مکانی که شما در آن مشغول هستید خانه ملت است نه خانه دولت، پس تا جایی که نیاز است شما نماینده‌ها باید مقتدرانه عمل کنید. شما مسئولان بدانید امانتداران ثروت ملی هستید تا آنها را به نحو احسن به نسل آینده انتقال دهید. و این را بدانید نخبه‌های این کشور هم بخشی از این ثروت‌های ملی هستند. اگر شما این نخبه‌ها را حمایت نکنید، خیلی خوب می‌دانید که چه اثرات سوئی بر جامعه می‌گذارد. این پیام من را به وزیر نفت برسانید که من یک مادرم و اجازه نمی‌دهم کسی آینده بچه‌های من را به خطر بیندازد و مطمئن باشد تمام سعی‌ام را می‌کنم تا حق بچه‌هام را از وزیر نفت بگیرم.»

 رب گوجه می‌فروشم!
یکی دیگر از این دانشجویان در پیامی نوشت: «منِ متاهل بورسیه بیکار دانشگاه نفت که الان دارم در بازارهای هفتگی، رب گوجه می‌فروشم، خدا را شکر می‌کنم چشم به راه عنایت وزیر نفت در مجلس نیستم، من خدا را شکر می‌کنم که با دستفروشی‌ام، نان حلال سر سفره زن و بچه‌هایم می‌برم. من، نفر اول استان مازندران در سال 72 در دبیرستان‌های استان مازندران بودم. بعد از فارغ‌التحصیلی‌ام در سال 78 از دانشگاه شیراز در رشته مهندسی شیمی-پتروشیمی، 10 سال در صنعت این کشور کار کردم. و بعد از آن در سال 1390 مانند یک جوان تازه‌نفس در رقابت کنکور سراسری فوق‌لیسانس رتبه 13 کنکور را کسب کردم و بعد در این دوره در دانشگاه صنعت نفت وارد دانشکده نفت اهواز شدم و با نمره بیست پایان‌نامه‌ام، فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعت نفت شدم که در خرداد 94 بیکار شدم.»
مرجع : روزنامه فرهیختگان
 
کلمات کلیدی : استخدام وزارت نفت+زنگنه+دانشجویان نفت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۳:۵۷:۴۴
آقای زنگنه، 4 سال قبل را صرف چیدن میز پذیرایی و مذاکره با شرکت‌های خارجی کرد اما دستاوردی ملموس نداشت. در حالی که اگر نسبت به پی‌ریزی زیرساخت‌ها و اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه نفت و پتروشیمی و جذب نیروهای بومی و مشارکت با شرکت‌های بومی کار می‌کردند و در جهت ارتقای توان و محصولات متنوع برنامه‌ریزی می‌کرد، آن وقت مشاهده می‌کردند که آفتاب تابان در دستان فرزندان ایران اسلامی است نه در امید به حضور بیگانگان! (4528645) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۵:۳۴:۲۳
بی حیایی و گستاخی در سطح مدیران ارشد و دولتمردان موج میزنه . (4528808) (alef-1)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۵:۳۶:۲۳
مجلسی که قانوناً باید ناظر باشه و مطالبات مردم را پیگیری کنه !!!!!!!!!!!!!!
(4528810) (alef-1)
 
محمدی تبار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۶:۲۹:۴۱
قراردادهایی نظیر توتال که قوه قضای تحت حاکمیت مخالفان دولت هم آن را بی اشکال اعلام کرد دستاورد ملموس نیست؟ اگر چنین قراردادهایی بسته نمی شد و سرمایه خارجی جذب نمی شد نمی گفتید دولت در جذب سرمایه خارجی ناتوان بوده؟؟ (4528871) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۸:۳۸:۳۹
نتیجه رایتان و تکرار مجددتان هست
خوشحالم که من تو این گناه یعنی نابود کردن ممکلت کمترین سهم رو داشتم (4529040) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۲۱:۵۴:۴۸
رفیق ما بورسیه دانشگاه فردوسی بود . با نمره بیست از دکتراش در بهترین دانشگاه این کشور دفاع کرد . الان به جای اینکه توی دانشگاه تدریس کنه داره مسافرکشی میکنه . بابا اون بنده خدا هیچ ، چرا پول مملکت رو خرجش کردید چندین سال شما که نیازی بهش نداشتید . بماند وقت و امیدی که از ایشون حروم کردید (4529222) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۰۲:۰۲
نمایندگانی که در مجلس به امثال آقای زنگنه رای دادند در قراردادهای خسارت‌بار او و بیکاری جوانان و آوارگی آنها شریکند و باید در محضر حق پاسخگو باشند. (4528655) (alef-13)
 
ارزنده-قم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۶:۳۳:۲۲
همین که چند نفر رو که در حوزه نفت و انرژی تخصصی داشته اند و بعد از پایان دوره نمایندگیشون از تجربیات وتخصصشون در وزارتخانه استفاده کرده میشه عامل بیکاری جوانان مملکت؟ بابا چقدر نگاه جناحی و تخریب تا چه حد؟ انتخابات تموم شد دیگه باید به دولت کمک کنیمتون همین بود؟؟؟ (4528873) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۰۷:۵۳
وقتی همه می‌دانیم که شرکت توتال قابل اعتماد نیست و این موضوع در سوابق رابطه‌اش با وزارت نفت موجود است چه لزومی دارد که آقای زنگنه این همه از آن دفاع کند؟ دیگر این که چرا آقای زنگنه در مورد قراردادهای پرخسارت از مردم عذرخواهی نمی‌کنند و از افشای بندهای محرمانه قراردادهای اخیر ابراز نگرانی می‌کنند؟ (4528663) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۱۱:۵۶
شما مهم نیستی دوست من هرچه قدر هم نخبه باشی نخبه فقط تو این مملکت اون پزشک و دندانپزشکیه که صدبرابر یک معلم و مهندس داره درمیاره ، اونم از کجا از راه تصویب قوانین به نفع خود (4528671) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۲۲:۲۴:۱۷
الان چه ربطی به پزشک و دندانپزشک داشت، یه چیزی که میفته تو دهنتون دیگه ول هم نمی کنیدا، الان پزشک بره مهندس نفت استخدام کنه؟؟ چه کار کنه آخه؟؟ (4529263) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۱۴:۰۴
خانه از مجلس ویران است (4528676) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۱۵:۱۶
من یک تعدادی را به کار گرفتم، چیز مخفیانه‌ای نیست.....

وقتی این حرکت در هندسه فکری وزیر مملکت کار صحیحی معنی میشه، باید از کارهای ناصحیح ایشون بیشتر ترسید.... (4528680) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۱۶:۰۹
تا بوده همین بوده اقا جان اینا همش بده بستانه .هیچ چیز مخفی هم وجود نداره عملا دارن میگن منابع و امکانت مخصوص ماهایی هست که دستمون به جایی بنده .بایدم بیکار نمونن اگه بمونن مفسده بوجود میاد (4528682) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۱۶:۵۱
برادر جمله رو کامل بگو.گفت طبق نظر هیئت رییسه مجلس نمایندگان قبلی نباید دست خالی باشن!!!!!!!! مدیون نباشید. جمله رو کامل بگید. یعنی زنگنه میگه خود شما نمایندگان همچین درخواستی کردید. خودتون گفتید و تصویب کردید. این جمله زنگنه نبود. پخش نکنی مشکلی نیست ولی بخاطر انسانیت خودت بخون (4528683) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۲۴:۴۸
در ایران بعضی ها خودی هستند، بقیه افراد بی خودی، بعضی ها درآمدهای چند میلیونی، بعضی ها در پی نان خالی. (4528691) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۲۸:۳۴
خجالت !! (4528696) (alef-3)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۰:۱۹
این مقاله مغالطه آمیز است. بیکاری متخصصان چیزی نیست که پوشیده باشد اما نماینده ادوار در بخش مدیریت مشغول می شود و دانشجوی تازه فارغ التحصیل در بخش فنی. اگر در بخش فنی ظرفیت وجود ندارد علتش این است که با وجود همه ادعاها، در صنعت و تکنولوژی عقب مانده ایم. (4528697) (alef-13)
 
مهسا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۰:۴۷
وا اسفا...
از آینده مملکتم می ترسم
از آینده فرزندم می ترسم
این همه در سخواندن آخرش بشی رب فروش....

میگویند اگر میخواهید مملکتی را از پا بیندازید سردمداران بیبی تجربه حکم فرمایی کنندو چقدر من این را حس می کنم... (4528698) (alef-13)
 
حسن سلیمی تبریز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۲:۱۱
من قطاری دیدم که سیاست میبرد و چه خالی میرفت.
یک روز همه باید در پیشگاه الهی حاضر باشیم
جوابمان برای آنروز پیش حضرت حق باید قانع کننده باشد.... (4528702) (alef-13)
 
سالار اباداني
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۲:۴۶
زنگنه اموزشگاه فني حرفه اي نفت كه نزديك ٨٠ سال قدمت دارد و با كمترين هزينه كاردان فني پرورش ميداد را تعطيل و محل را موزه نفت ! كرده است
و دانشكده نفت را عملاً خنثي و بي ارزش كرده است ، عامل پيشرفت تمام كشورهاي توسعه يافته اموزش ، انتقال و توليد علم و تجربه است
اما ايشان اعتقادي به اموزش ندارد
معاون ايشان در نيروي انساني و اموزش عملاً خلع يد شده است (4528703) (alef-13)
 
امیری
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۶:۴۵:۱۴
علم و تجربه بله .ولی طلبکاری برای پشت میزنشینی خیر !! (4528892) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۳:۲۹
متاسفانه در اين مملكت همه به هم نان قرض مي دهند . با همه احترامي كه براي اقاي زنگنه قايل هستم ولي معتقدم وظيفه ايشان به كار گيري نمايندگان راه نيافته به مجلس نيست . (4528705) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۳۹:۲۰
این حرفها برای طرفدار روحانی تاثیری نداره اونها فقط حرف بی بی سی رو گوش میکنند رسانه_ دجال (4528715) (alef-13)
 
محمد قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۴۲:۱۳
مملکت گل و بلبلل میشه بخاطر این مدیرانه دیگه
تازه این بهترین وزیر این دولته... خود بخوان حدیث مفصل از مجمل
تنها حرف درست تو این دولت وارد کردن مدیر از خارج کشوره (4528719) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۴۲:۳۵
اگر متقاضی استخدام در مجموعه نفت اینقدر بالاست به طوریکه که بسیاری از فارغ التحصیلان متقاضی استخدام بیکارند پس دلیل پرداخت حقوق های نجومی در این مجموعه چیست. الان حقوق بازنشستگی یک دیپلمه شرکت نفت 6-5 میلیون تومان است. یک کارشناس شرکت نفت حقوقی بالاتر از 10 میلیون تومان دارد. این در حالی است در دستگاههای حاکمیتی حقوق کارشناسان به زور به 4 میلیون تومان می رسد. (4528721) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۲۲:۲۹:۱۲
من كارشناس نفت شاغل عسلويه و رسمي و هفت سال سابقه كار دارم. كل حقوقم ٥ميليون است. چرا وقتي از جايي اطلاعي نداري نظر اشتباه ميدهي (4529266) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۲۰:۵۶:۳۰
همیشه همین طوره جناب مهندس. با چنان اطمینانی هم نظر میده انگار تو قسمت کارگزینی یا امور مالی هست (4530343) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۱۷:۰۶:۳۳
من فوق لیسانس مکانیک دارم با 11 سال تجربه و رسمی نفت و گاز اروندان نصف این مبلغ هم نمی گیرم.پتروشیمی ها بحثشون جداست.اکثرا مال تامین اجتماعی هستند و حقوق های بسیار بالا می دهند تا سرپوشی باشد بر بخور بخورهای بی حد و حصرشان (4530161) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۴۲:۴۸
از رای ها بوی نفت میاد.
یاد سریال کیف انگلیسی افتادم (4528722) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۴۹:۰۸
واقعاً تاسف بار است که در اکثر سازمانهای اداری از جمله دستگاههای نظارتی افراد آشنا، هم شهری ، هم ولایتی ، سفارش از بالا و ... جذب میشوند بدون اینکه خاصیتی جز حقوق نجومی و تحمیل هزینه به بیت المال داشته باشند. لطفاً سری هم به وزارت کشور دیوان محاسبات و ... بزنید. همین نحوه اداره کردن است که مشکلات بی سابقه به بار آورده. (4528731) (alef-13)
 
امير
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۴:۵۹:۵۰
من كاري به عمل جناب وزير ندارم
ولي چرا برأي تخريب أفراد از هر روشي استفاده ميكنيد
شما فارغ التحصيل دانشگاه باشيد ممتاز هم باشيد بعدش توانايي پيدا كردن كار هم شأن خودتون رو نداشته باشيد يه جاي كار خودتون مشكل داره توانايي فردي شما مشكل داره چه ربطي به جامعه داره.كم هستن افرادي كه تحصيلات ندارن ولي توانايي فرديشون باعث شده تو كارشون آدم موفقي بشن . پس يكم تحليلتون رو واقع گرايانه و از روي أنصاف بنويسيد
همه چيز رو فداي سياست تكنيز. (4528753) (alef-13)
 
فارغ التحصیل دانشکده نفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۶:۰۳:۵۹
دوست عزیز من یکی از همون فارغ التحصیل های دانشکده نفتم. حرفت به طور کلی درسته ولی در مورد دانشجو های دانشکده نفت صدق نمیکنه. ببین اونجا هر سال یه چیزی حدود 400 الی 500 (جمع ورودی چهار دانشکده) جذب میشدن. به دلیل قول هایی که توی دفترچه کنکور بود و روال 75 ساله دانشکده نفت رقابت زیادی برای ورود به اونجا وجود داشت. البته به دلیل واقع شدن دانشکده هاش توی خوزستان برخی هم عطاش رو بر لقاش می بخشیدن. خلاصه کنم همه دانشجو های به راحتی توی بهترین دانشگاه های ایران توی رشته های مهندسی نفت و شیمی قبول می شدن ولی بازم امدن دانشکده نفت. اومدن اونجا و تعهد خدمتی دادن و از مزایاش استفاده کردن و به همین علت الان مدرکشون گرو وزارت نفته... با اومدن زنگنه یه شبه همه چیز زیر و رو شد. زنگنه گفت نیرو نمی خوایم. خلاص! همه اون قول و حرف و تعهد ها هم باد هوا شد رفت. الان یه عالمه فارغ التحصیل مونده نه مدرکشون رو میتونن بگیرن و نه کار بهشون میدن. درضمن می تونم با قاطعیت بگم که تک تک کارکنان وزارت نفت از زنگنه دل خوشی ندارن. این یه واقعیته زنگنه برای نیرو های زیر دستش مدیر خوبی نیست. (4528840) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۰۹:۰۰:۴۵
اصلا یکی معلوم کنه نفت تو خوزستانه و چرا باید دانشگاهش و حل اداری و باشگاه و خوشیهاش تو تهران باشه و درامدش تهران را آباد کنه بعد خود اونا باید در آن شرایط زندگی کنن . راست میگین از استان نفت خیز چندتا عکس مال 30 سال پیش والان بزارین و مقایسه کنین تفاوت امکانات اون استان را با تهران و یا اصفهان. (4533677) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۸:۰۶:۰۹
شما به یه سوال من پاسخ بده. درکشوری مثل ژاپن که صد برابر ما پیشرفته است حقوق یه معلم ریاضی با حقوق یک پزشک ویک فنی کار کاملا برابره. یعنی نخبگان اونها فقط از طریق تعوری خالی به تنهایی درآمدی دارن که برابر کار عملی یه مهندس خبره ی فنی یا یه پزشک موفقه. چرا تو کشور ما نباید این مدل پیاده بشه؟؟؟؟ هی نگو مهارت مهارت. یکی دوست داره تعوری کار کنه یه نفر دیگه عملی. باید برای همه نوع سلایق کار موجود باشه . (4529007) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۲۰:۵۹:۳۲
من به ژاپن زیاد رفت و آمد دارم، پروژه های مشترک زیادی رو هم انجام میدم باهاشون. میشه بگی این آمار رو از کجا آوردی؟؟ این قدر حرف نامربوط نزنید (4530349) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۹:۴۹:۱۴
قبول کن که حرفت بی منطقه به دو دلیل: اول اینکه کسی که رشته حفاری نفت خونده چجوری بره واسه خودش کار دست و پا کنه؟ دکل حفاری داره باباش؟ این رشته ها تنها با استخدام در نفت می تونن کار داشته باشند! دوم اینکه نقش دولت در حمایت از آدمهای با استعداد چی میشه؟ در شرایط مساوی بهتر نیست که تحصیلات معیار استخدام باشد تا نماینده سابق مجلس بودن؟!! آخه نماینده مجلس از نفت و برق و ابزاردقیق و مکانیک و پمپ و کمپروسور و پتروشیمی چی سر در میاره؟!!! (4529110) (alef-13)
 
نفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۰۱:۱۲:۵۷
دوست عزیز شما چند تا شرکت میشناسی که مهندس نفت بخان؟بانک اموزش پرورش یا ....؟رشته نفت تخصصی وزارت نفته و هیچ جای دیگه کاری واسش نیست...در ضمن بحث وفای به عهد مطرح هستش (4533524) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۵:۰۵:۰۰
به زنگنه گیر ندهید برید به دولت احمدی نژاد بگید چرا 100هزار تا نیروی اضافه بی سواد تو این وزارتخانه استخدام کردن. (4528761) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۲۱:۰۸:۰۲
این هم از دروغ های زنگنه است. اون 100 هزار نفر نیروهای پیمانکاری بودند که تبدیل به قرار داد مستقیم شدند. شرکت های پیمانکاری به دلیل سو استفاده مالی خلع ید شدند و مستقیم با دولت قرار داد فرد بسته شد . (4529179) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۵:۱۵:۳۲
خب که چی که این مطلب میذارید؟
خودمون رای دادیم تا سرنوشت خودمونو رقم بزنیم (4528781) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۵:۱۵:۳۳
ای داد از بیداد توی مملکت پرداد! (4528782) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۵:۲۲:۲۶
اینکه من رتبه ام فلان بوده و نمره ام بهمان کشک است . در صنعت نفت انچه مهم است قیمت هر بشکه است . ان موقع که قول استخدام داده بودند نفت بشکه ای 100 دلار بود و الان 50 دلار و انهم نسیه بنابراین پول کم است و تنها حقوق بالای آقایان را میتواند تامین کند و چیزی برای استخدام نمی ماند . (4528795) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۸:۰۸:۴۵
اگر قراره نخبگان نخورن واستخدام نشن پس وزیر نفت و زیر مجموعش هم حق کوچکترین بریز وبپاشی برای اطرافیاشون ندارن. انقلاب کردیم که هیچ خانواده ای انحصار ثروت وقدرت نداشته باشه نه اینکه به دلیل کم شدن قیمت نفت وزیر نفت بهانه بیاره واز استخدام نخبگان شونه خالی کنه. (4529010) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۲۰:۱۵:۳۲
البته به کار گرفته شدن فارغ التحصیلان دانشکده های شرکت نفت در صنعت نفت از قبل انقلاب تا ....... همواره ادامه داشته و ارتباطی با قیمت نفت نداشته است . (4529142) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۵:۲۵:۴۳
هربلایی بیاد سرتون حقتونه حالا هم با زنگنه تا1400 نوش جانتون (4528797) (alef-13)
 
مجیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۵:۳۳:۲۳
با سلام
داشتن ژن خوب و برتر مشکل رو حل میکند نمایندگان عزیز دارای ژن خوب هستند دانشجویی که ژن خوب ندارد اصلا نباید ادامه تحصیل بدهد اول برود تکلیف ژن اش رو مشخص کند بعد تحصیل بکند یا نکند (4528807) (alef-1)
 
Turkey
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۵:۴۲:۴۳
"بعد از فارغ‌التحصیلی‌ام در سال 78 از دانشگاه شیراز در رشته مهندسی شیمی-پتروشیمی، 10 سال در صنعت این کشور کار کردم. و بعد از آن در سال 1390 مانند یک جوان تازه‌نفس در رقابت کنکور سراسری فوق‌لیسانس رتبه 13 کنکور را کسب کردم" .
خوب الانم برگرد به همون صنعت . ده سالم که سابقه داری چرا رب بفروشی....
آخه یه چیزی بگید که آدم فکر نکنه خیلی ... فرضش کردید. (4528819) (alef-1)
 
بورسیه نفت،متاهل بیکار
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۰۰:۴۲:۵۴
درود بر روحیه حق طلبی :
مازندران یک محیط تقریبا غیر صنعتی است جناب. من سه سال در شهرستان کار کردم و بخاطر فشار روحی که به خانواده ام وارد شده بود برگشتم به شهر خودم و هفت سال تو شهر خودم مشغول شدم و بخاطر وضع مالی بدی که با حقوق کم شهر خودم داشتم، اقدام به ادامه ی تحصیل بعنوان بورس در دانشگاه نفت کردم تا هم ادامه ی تحصیل داده باشم و هم بتونم خدمت بیشتری به کشورم کنم و مهمتر و مهمتر از همه به خانواده ام از نظر مالی کمک بیشتری کنم .من هدفم از ورود به نفت این بود که یا تو استان خودم یعنی مازندران فعالیت کنم و یا بروم جنوب و به صورت اقماری کار کنم و بچه هام پیش اقوام بمانند تا فقط من دچار سختی شوم .
من بخاطر تعهد به وزارت نفت، خودم رو از اون کارخونه ی شهرم بازخرید کردم و طبق قوانین داخلی همون کارخونه مثل قوانین وزارت نفت و هر جای دیگه ، دیگه حق بازگشت ندارم. من نمی دونستم که بعد از پایان تحصیلاتم در ارشد در دانشگاه نفت، در دقیقه ی 90 ، با این ابلاغیه ی عدم جذب هیچ فردی در وزارت نفت در هیچ شرکت نفتی و این اقدام غیر منصفانه ی وزیر نفت ( بعنوان یک مثبت اندیش ، سهوا ) در قبال بورسیه های قول داده شده مخصوصا متاهل ها، مواجه میشم و از حبه و حوبه می افتم و هم از جذب در وزارت نفت می افتم و هم راه برگشت به کارخونه ای که توش هفت سال کار کردم بسته میشه و تیر خلاص بر پیکره خانواده ام شلیک میشه و گرنه آزار نداشتم که پا در این مسیر پر تنش بگذارم. کارخونه ای که توش پست سرپرستی صرفه جویی انرژی در مدیریت انرژی رو داشتم و خیلی هم دوست اش میداشتم چون کاملا علمی تحقیقاتی بود .
بله، محیط های شهرستان هم میشه کار کرد، اما ،با حقوق داغون شرکتای خصوصیِ فعلی که چند جا هم مصاحبه رفته بودم و به من پیشنهاد شده بود که واقعا غیر منصفانه بودند . حتی کمتر از اون حقوق محل کار قبلی ام برای منِ متاهل و بدون تقبل هزینه ی مسکن، اونم با تحمل مشکلات روحی که قبلا بر خانواده ام وارد شده بود و حالا که دوتا بچه هم دارم و شدیدا وابسته به اقوام هستند و الاخون بالاخون شدن بچه هام در شهرستان.......
ضمنا علاوه بر مدرک ارشد (مهندسی کنترل، ابزاردقیق و اتوماسیون در صنایع نفت) ، مدرک لیسانس ام هم که از دانشگاه شیراز بود هم در گروه دانشگاه هست!!!! تا من فارغ التحصیل متعهد ،جز در شرکت های توابع وزارت نفت، در هیچ جایی نتوانم کار کنم!!!! و اگر در کارخونه ای بخواهم کار کنم غیر قانونی است!!!!
من نوکر زن و بچه هام هستم و با این کار وزیر نفت و عدم حمایت نمایندگان مجلس دلسوز و عدالت محور ملت!!!!! و عدم حمایت سایر مسیولین از رییس جمهور گرفته تا معاون اولش که جواب نامه هایم رو حتی ندادند، به لطف حق و خدای عزیزم، ورود به بازار آزاد و کار مستقل رو انتخاب کردم . ان شاا.. در آینده به یاری خدای رزاق و خدای دلهای شکسته ، چند تولیدی و شرکت خدماتی رو به نام مجموعه ی پونه که برند من خواهد بود ، به دست خودم افتتاح خواهم کرد و در راستای دو رشته ی مجزای تحصیلی که تا حالا خوندم محصولاتی رو تولید خواهم کرد و خدماتی رو ارایه خواهم داد که هم غیرت ایرانی بودنم رو نشون میدم و هم دست چهارتا کارگر بیکار رو میگیرم و دعاهای خیر پشت سرم بر جای میگذارم و هم خادم ملت عزیزم و همشهریان عزیزم خواهم بود. حتما حتما حتما من می توانم، من می توانم ، من می توانم چون دست یاری خدای خوبم را دارم می بینم .
ورود به بازا آزاد و تولید در ایران نیز نیاز به بستر سازی و کسب اعتبار بین مشتریان داره و نیز نیاز به بنیه مالی داره که من فارغ التحصیل بیکار که طی تحصیلم در ارشد که همش از جیب خوردم ،فعلا هییچ کدوم شون رو ندارم.
-----

وزیر نفت هم که همه رو ول کرده به امان خدا و از نظر مالی هم نیومده بگه آهای فارغ التحصیلی که من به دست مبارکم بیکارتون کردم ، عرضه کار کردن دارید ؟ اینم بودجه و یا علی ببینم چه کار می توانید بکنید !!
کووووو ؟؟ کوووو حمایت؟؟ جز این که میگه من نیاز ندارم .... ( هر چند هییچ بهونه ای پذیرفتنی نیست از نظر قانونی و وزارت نفت ملزم هست به استخدام ما ،بدون هییچ بهونه ای، چه نیاز داشته باشد و چه نداشته باشد، طبق همون تعهد نامه و مندرجات سایت و دفترچه ی کنکور که قوانین داخلی اگر چیزی بود که داوطلبین کنکور نمیدونستند باید در جراید چاپ میکرد که نکرد و خیلی خوب می دونستند بچه ها به چه هدفی و چه ذهنیت مثبتی از قوانین دانشگاه و وزارت نفت ، قانونا ، شرعا ، عرفا ملزم به استخدام ماست و هرگز حق عطف به ما سبق کردن رو ندارد)
ولی ... ولی کو حمایت از راه های دیگه؟
چه حرکت مثبتی از وزیر در جهت حمایت تا حالا دیدیم ؟ میگه نمی تونم جذب تون کنم و منتطر باشید تا چرخ های خصوصی بچرخه تا استخدام تون کنه!! غیر از این ، از زبون وزیر چیز دیگه ای بیرون اوومد ؟
یعنی نخبه مملکت دور از همه نخبه ها غذر میخوام ، بره علف بچره ؟؟ یا علی برید ول معطل بشید؟؟ !! اینه جواب کسی که به وزارت نفت اعتماد کرده و بخاطرش برای زندگی اش برنامه ریزی کرده؟؟؟؟
بله ، خلاصه بگم که کار تو بازار هفتگی رو به جان خریدم و الان دارم رب گوجه ای رو می فروشم که از نظر کیفیت بی نظیره و به جرات میگم در آینده میشه جزو برترین برندهای کشور!!! اسم برندش هم هست رب بدون رنگدانه و بدون نگهدارنده ی دُرسا .
توضیح این که تحقیق راجع به فرآیند تولید پودر رب گوجه پروژه ی لیسانس ام در شیراز بود( لیسانس من مهندسی شیمی هست و ارشد من مهندسی کنترل، ابزاردقیق و اتوماسیون در صنایع نفت هست) . تجربه ی عالی در کارخونه ی یک و یک شیراز در سال 77 دارم و برندی که انتخاب کردم حاصل تجربه ی علمی و عملی خودم هست و شناختی که از تولید کننده اش دارم . با فروش محصولات درجه ی یک و تبلیغات اون محصولات ، عملا خودم رو دارم به بازار معرفی می کنم و دارم بستر سازی می کنم برای بازار آینده ی محصولات عالی خودم و تا در آینده مردم ساری به من اعتماد کنند و باعث افتخار من خواهد بود که بتوانم به مردم عزیزم خدمات ارزنده ای ارایه دهم.
من با مشتریان خودم و بچه های بازار دوست شده ام و اگر در بازار هفتگی تحقیق کنید کسی از رفتار من و از کیفیت محصولات من شکایتی نداره . من عاشق تولید و رشته های تحصیلی ام و هر راهی بروم سوادم رو در راستایش بکار خواهم گرفت. من استعدادم و سوادم رو دوست دارم و اگر کسی قدر زر را نشناسد و اگر زرگری یافت نشود که زر وجودم را پذیرا باشد و کسی پیدا نشود که از زر وجودم استفاده کند ، من با زر وجودم ، زرهای دیگری تولید خواهم کرد که بدرد زرگر خاص خودش بخورد!!!!! من خودم منبع تولید زر هستم. من استعدا خدادادی ام را مدیون خدای خودم هستم و دوستش دارم و نمیگذارم که خااک بخورد. هرگز !!!!
لذا من هدفم از ورود به بازار این نبود که من خدای نکرده چلاقم و فقط دست فروشی ازم بر میاد، نه خیر ،نه خیر عزیز من ، هر چند این اولین باری نیست که در طول زندگی پر از فراز نشیب خودم مشکلات مالی رو تجربه می کنم و کار می کنم و کار کردن رو عاار نمی دونم ولی، این رو بدونید که من هوش و استعداد خدادادی که خدای عزیزم به من داده ، سلاح محکمتری هست که با زحمت های شبانه ام در حالی که هیچ بنیه ی مالی در دوران دبیرستان و دانشگاه نداشتم ، با زحمت های خودم و لطف خدا پرورش دادم اش و چراغ راه پیشرفت و خدمت رسانی ام به خلق اون خدای عزیزم خواهد بود.

در ادامه این نصیحت لقمان به فرزندش را برای همه من جمله وزیر محترم نفت کمی نویسم تا شاید کمی بیدار شود یا کمی کمتر به مشاوره مشاوران توانمندش اعتماد کند و یا مشاوران خودش رو از نه صرفا متخصصین ،بلکه از بین متخصصین مجرب و خادم به مملکت انتخاب کند که یک شبه اقداماتی انجام ندهد که آتش به اعمال مثبت اش بزند و آه مظلومی رو دربیاورد:
نصیحت لقمان به فرزندش :
ای پسرک عزیزم! رحم کن تا رحم کرده شوی. از آه مظلومان بترس که به سوی حق بالا رفته و مورد استجابت واقع شود.

لذا ،
برادر من : اول تحقیق کن و سوال بپرس بعد اظهار نظر کن برادر من. در حق پایمال شده ی ما بورسیه ها کمی منصف باشید. تو جایگاه من نیستی تا بیبینی دارم چی میکشم. ما از نردبانی که خودمون میسازیم بالا میرویم نه از راه نردبان های دیگه که راه صدساله رو یک شبه طی می کنند.

.........................

این را بدانید که خدای من همین نزدیکی هاااست و دست یاری اش را دارم لمس می کنم. چتر من خدااست، حالا آسمون پر از بلای وزارت نفت و عدم حمایت مجلس هر چه خواست ببارد. روزی ام به دست خدااست اما .... اما روزگار بد مکافاتی داره که هر که چوبش رو بخوره دوا نداره . چتر من خدااست.
خدا پشت و پناه همه ی ملت ایران - حق نگهدار هر کسی که در برابر ضایع شدن حق دیگران سکوت نمی کند.
یا علی (4533505) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۶:۳۳:۲۶
قابل توجه آقای لاریجانی که گفتند کسی را نمیشناسند که در وزارت نفت استخدام شده باشد پس بدانند که افرادی بوده اند که در وزارت نفت استخدام شده اند (4528874) (alef-1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۹:۱۹:۴۹
وزیر نفت عاقلی داریم و در مجموع قابل مقایسه با وزیر نقت احمدی نژاد نیست اما قبول داریم اشکالاتی نیز دارند که بهتر است دلسوزانه بیان شود نه به شیوه تخریب گونه. (4529073) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۲۲:۳۷:۱۵
خوب اصلا شغل این نماینده ها در وزارت نفت چیست؟ نماینده ای بدون تخصص وارد وزارت تخصصی نفت شده چکار میکند؟ چرا باید جای کارگز متخصص رو بگیره؟؟ (4529274) (alef-13)
 
محفوظ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۲۲:۵۵:۱۲
هر وقت از جلوي در مدرسه هاي پسرونه يا دخترونه وقتي تعطيل ميشند يا وقتي ازجلوي در دانشگاهها رد ميشم عزا ميگيرم. اين همه جوون چه آينده اى دارند؟!!!بعد خيليا تازه بعد از بازنشستگي سي ساله دوم رو شروع ميكنند. (4529288) (alef-13)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۰۰:۲۰:۰۶
دوتا از نمایندگان سابق آبادان قبل از نمایندگی از آموزش پرورش حقوق میگرفتن بعد از نمایندگی از وزارت نفت تازه الان یکیشون علاوه بر دریافت حقوق وزارت نفت عضو هیئت. مدیره منطقه آزاد ارونده
الف جان جناب دکتر توکلی لطفا یه پیگیری یا یه لیستی از اینجور نمایندگان ارائه کنید (4529368) (alef-13)
 
هموطن ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۰۰:۲۴:۰۷
هر چی می کشیم همه از دست مجلس است (4529370) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۰۰:۳۵:۲۷
راستی جناب مهاجری سردبیر روزنامه جمهوری اسلامی کجا تشریف دارند؟ ایشان که همیشه ید طولایی در افشاگری این موارد و دادخواهی داشتند؟ حالا هیچ اتفاقی نیفتاده؟؟؟ آقایان وزرا از کیسه ملت ولخرجی می کنند و . . . (4529383) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۰۷:۴۳:۴۷
در کشور ما کسی که وارد دایره مدیران شد تا ابد مدیر می ماند . چه لزومی دارد یک نفر که به هر علتی در یک دوره وارد مجلس شده ،حتمنا در پست های مدیریتی بکار گرفته شود. این موضوع یعنی انحصار مدیریت در طیف و طبقه خاصیی. ضمنا وزیر نفت می گوید وزارت نفت را با 120 هزار پرسنل تحویل دادم و با 220 هزار نفر در حالی که تعدادی از شرکت ها واگذار شده تحویل گرفتم. آیا در مجموعه 220 هزار نفری وزارت نفت مدیر پیدا نمی شود که باید از نمایندگان ادوار گذشته مجلس استخدام بشن (4529481) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۱۱:۵۶:۴۰
نه این نمایندگان قبلش بیکار بودن هرکدام مدیر کل یک اداره و سازمان و یا فرماندار بودن نه برادرم من به خاطر بخور بخور درست حسابی در شرکت نفت و شرکتهای تابعه اش است که خود نماینده گان هم خوب می دانند حقوق یک آبدارچی ساده حد اقل 10میلیون تومان با تمام مزایا می شه من خود کارمند بانک هستم و از زیرو بم همه حقوق ها اطلاع داریم .
به جای دفاع از حقوق مردم خود هم گوشه ای از بخور بخور را می گیرند. (4529814) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۰۱:۳۶:۱۷
نماینده خونش از مردم رنگی تره واسه همینه 100 ها میلیون و میلیاردی خرج تبلیغات میکنن بیان مجلس چون بعدش زندگی شیرین میشود مملکت اسلامیه شاه ملعون وایه چی سقوط کرد ؟؟انقلاب شد که فساد و رانت و بیعدالتی و فاصله طبقاتی عوض شه یا فقط اسامی عوض شه؟و اسم اسلام رو بدنام کنیم؟ (4530623) (alef-13)
 
Akbar
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۰۱:۰۹:۴۷
در خصوص عزیزان دانشگاه صنعت نفت خوزستان هم این نکته رو عرض کنم بنظرم قدری داریم در حق این عزیزان اجحاف میکنیم!
مگر میشود هفتمین دانشگاه برتر نفت دنیا شد و بیسواد و بی کیفیت بود!
این دانشگاه در خوزستان فعالیت میکند! خوزستانی که بیش از هشتاد درصد منابع نفت کشور رو تامین میکند بطوری که اگر این استان رو نداشتیم به یقین خیلی از ماها توی این صنعت نبودیم و جایی برای این همه حساسیت و اظهار نظر نبود! دانشگاه نفت در حال حاضر بهترین دانشگاه این استان و غرب کشوره! منتهی این بهترین شدن بوسیله امکانات صفر استان نفت خیز و شرایط افتضاح آب و هوا و دمای بالای 60 درجه و گرد وخاک و آلودگی آب و مسئولین غیر بومی و خلاصه تقریبا صفر بودن این استان (تاکید میکنم نفت خیز) صورت نگرفته است!! بلکه بوسیله جذب رتبه های خوب و آموزش مناسب و درخور این دانشگاه صورت پذیرفته!
خوب قدری تحلیل ساده این سوال رو در ذهن عزیزان ایجاد میکند که خوب چگونه میشود دانشجوی خوب و به اصطلاح دوست عزیزمان مدعی، همچین دانشگاهی رو در چنین محیطی انتخاب کند و رتبه دانشگاه در عرصه جهانی ارتقا یابد(هفتم دنیا)......!!!
چگونه میتوان همچین دانشجویی رو جذب این استان کرد!؟!
پس یقینا وعده ای قابل قبول به این عزیزان داده شده تا بتوانند پس از پایان موفقیت امیز تحصیلات و قرار گرفته در بین فارغ التحصیلان گروه الف(نه B  و نه C) جذب صنعت نفت شوند! وگرنه هیچ عقل سلیمی این دانشگاه رو انتخاب نخواهد کرد چه برسد به این رتبه ها!!!!
ببینید دوستان اگرما امروز بفکر دوستانمان هم میهنان عزیزمان نباشیم، اگر ما امروز به وعده های خود وفا نکنیم، دیگر فردا چه انتظاری میتوانیم از تعهد بقیه هم میهنان نسبت به خودمان و سایر کشورها به برجام و .... داشته باشیم!!! بیایید از خودمان شروع کنیم!! اول خودمان حق همدیگر رو پایمال نکنیم!! اول خودمان پایبند تعهداتمان باشیم! تا بعد بتوان از دیگران انتظار متعهد بودن و شرافت داشت!!

حالا بماند که اینجا در خصوص این عزیزان باید منصف باشیم و دیگر صحبت از کیفیت نمیتوان بعمل اورد، چونکه تعهدی از سوی داده شده و قانون و عرف و اخلاااق و وظیفه و انصاف حکم میکنه به این تعهد پایبند باشند، همانند دانشگاه اب وبرق شهید عباسپور در گذشته ، دانشگاه تربیت معلم و... که بدون هیچ حاشیه ای به وظایف و تعهدشون عمل کرده و فارغ التحصیلانشون هم اکنون جذب وزارت نیرو و اموزش و پرورش هستند( بعنوان نمونه وزیر پیشنهادی کنونی وزارت ارتباط که یک جوان فارغ التحصیل دانشگاه شهید عباسپور هستند). همانطور که بسیاری از مدیران ارشد وزارت مانند مهندس جوادی، مهندس هامانه، دکتر سلحشور، مهندس کاردار و سایر از فارغ التحصیلان دانشگاه خوب استان خوزستان یعنی نفت هستند. بلکه از این طریق و جذب این عزیزان در صنعت شاهد قدری رشد استان نفت خیز و مظلوم و خرابه خوزستان باشیم توسط درس آموخته های دانشگاه این استان!! (4533521) (alef-13)
 
فرشاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۰۱:۱۲:۴۹
خیلی از همین فارغ التحصیلای دانشگاه خوزستانی هستند! خوزستانی باشی و دمای بالای 60 درجه و گرد و خاک وآلودگی ناشی از نفت وگاز و امکانات صفر رو داشته باشی و بیش از هشتاد درصد ذخایر نفت کشور هم ازهمین استان باشه و بخاطر استخدام راهی جز انتخاب دانشگاه نفت نداشته باشی و چندسال دراین دانشگاه درس بخونی و ازبین دانشجوها تلاش کنی جز گروه الف بشی فقط باامید به وعده داده شده!!! اونوقت وزیر محترم یکباره بگه نخیر! توام باید مجدد آزمون استخدامی بدی!! این عدالته!! این انصافه!! (4533523) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۳ ۰۱:۱۵:۰۱
همین ی دانشگاه شرایطش خوب بود که انگار زدن اینم داغونش کردن!! دیگه الان هیچ انگیزه ای واسه جذب وجود نداره جز بند پ!! خدا بخیر کنه وضعیت جوونای بدبخت رو، وضعیت افتضاح مهندسی دوچندان میشه مخصوصا رشته های مرتبط با صنعت نفت و گاز (4533526) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.