توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434980
الزام وزارت بهداشت به ادغام خدمات طب سنتی در نظام سلامت
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۳
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارت بهداشت را نسبت به ادغام خدمات تائید شده طب سنتی و ایرانی ـ اسلامی در نظام سلامت موظف کردند.

به گزارش مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت بعدازظهر امروز و در ادامه بررسی مواد مراعا مانده لایحه برنامه ششم توسعه، ماده ۸۹ این لایحه را با اصلاحاتی تصویب و وزارت بهداشت را موظف به ادغام خدمات طب سنتی در نظام سلامت و ساماندهی این خدمات کردند.

بر اساس این ماده «به منظور تحقق بند ۱۲ سیاست‌های کلی سلامت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی امر طب سنتی و ایرانی ـ اسلامی و مکمل، موظف است نسبت به ادغام خدمات تائید شده سنتی و ایرانی ـ اسلامی در نظام سلامت و نیز ساماندهی و توسعه ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و درمانی این حوزه اقدام کند».

همچنین بر اساس بخش دیگری از این ماده، کلیه اعضای سازمان نظام پزشکی و سازمان نظام دامپزشکی ملزم به تهیه بیمه مسئولیت حرفه‌ای بوده و دستگاه قضایی آن را به عنوان وثیقه قرار تأمین می‌پذیرد و وزارت بهداشت نیز در خصوص لوایح این سازمان‌ها نظر مشورتی آنها را دریافت می‌کند.

بر اساس بخش پایانی این ماده، شرکت‌های ملی نفت و گاز ایران در مناطق نفت‌خیز و گازخیز و شرکت‌های معدنی در مناطق معدنی کشور در راستای مسئولیت اجتماعی خود و جبران پیامدهای تهدیدکننده سلامت در آن مناطق نسبت به تجهیز، تکمیل و ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی خود اقدام کنند و به خدمت‌رسانی به عموم مردم منطقه در چارچوب نظام سطح‌بندی خدمات بر مبنای تعرفه‌های مصوب دولت در مراکز دولتی اقدام کنند.

این ماده با ۱۴۶ رأی موافق، ۶ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۳ نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.
 
کلمات کلیدی : وزارت بهداشت + طب سنتی + نظام سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.