نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 454087
روایت نماینده تهران از لابی ها و مذاکرات شهرداری تهران با نمایندگان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۳
محمود صادقی: شهرداری تهران از ابتدای طرح این تحقیق و تفحص واکنش غیرمتعارفی از خود نشان داد و لابی ها و مذاکراتی را با همکاران آغاز کرد.

به گزارش برنا، محمود صادقی در نشست علنی امروز (سه شنبه 24 اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان گزارش تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه های مشارکتی به اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان تقاضاکننده این طرح گفت: شهرداری تهران به عنوان نهاد مدیریت کننده کلانشهر تهران دارای حجم گسترده عملیات مالی، درآمد و هزینه است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اخبار متعددی درباره وجود تخلفات مالی احتمالی در حوزه های مختلف رسیده است، عنوان کرد: این امر ضرورت اعمال نظارت دقیق تر از شهرداری تهران را نشان می دهد.

وی در ادامه طرح تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری را دارای سه محور دانست و افزود: اولین سوال درخصوص چگونگی تملک املاک واقع در طرح ها و واگذاری آنها است و سوال دوم درخصوص چگونگی اجرای پروژه های مشارکتی تهران و سومین سوال درخصوص نحوه تغییر کاربری هاست.

صادقی بیان کرد: شهرداری تهران از ابتدای طرح این تحقیق و تفحص واکنش غیرمتعارفی از خود نشان داد و لابی ها و مذاکراتی را با همکاران آغاز کرد که عزم ما را برای دنبال کردن این تحقیق و تفحص راسخ تر کرد، چرا که اگر مسئله ای وجود نداشت قطعاً شهرداری باید از این شفافیت استقبال می کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه رویکرد طرح تحقیق و تفحص سیاسی نیست، اظهار داشت: ما به علت وکالتی که از مردم تهران داریم، بر خود وظیفه دانستیم عملکرد شهرداری را شفاف سازی کنیم، چنانچه در موضوع واگذاری املاک شاهد انکار شهرداری بودیم، بعد از تهدید قوه قضائیه و دادستانی، شهرداری بر اکثر موارد آن صحه گذاشت.

وی با نشان دادن یک اسلاید هوایی از برخی مناطق شهر تهران که قبلا فضای سبز بوده و امروزه ساختمان ها و برج ها جای آنها را گرفته اند، افزود: تغییر کاربری ها در شهر تهران به گونه ای است که تنفس در شهر غیرممکن شده و بسیاری از فضاهای سبز تبدیل به ساختمان شده اند، چنانچه درآمد شهرداری نیز از محل فروش تراکم و تغییر کاربری ها 50 درصد افزایش یافته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه اقدامات صورت گرفته نتوانست به سوالات ما 21 نماینده تقاضا کننده پاسخ دهد، لذا در هر سه حوزه مطرح شده ابهام داریم، بنابراین از نمایندگان تقاضامندیم چنانچه در 4 طرح تحقیق و تفحص که اخیراً در مجلس مطرح شد و با همکاری و بدون حاشیه به آن رأی داده شد، به این طرح نیز رأی دهند.
 
کلمات کلیدی : شهرداری تهران، مجلس، املاک نجومی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۷:۴۵
چقدر نمایندگان در استیناف حقوق ملت درتلاشند! واقعا خسته نباشند که این همه زحمت میکشند و رفتنشان به مجلس فقط و فقط برای تلاش برای مردم بوده!! (4203618) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.