توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424387
سلطانی‌فر: شخصیت فوتبال نیاز به بازسازی دارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۴
وزیر ورزش و جوانان گفت: مباحث گسترده فساد و دعواهاى مدیریتى و حواشى بى‌پایان به شدت به شخصیت و وجهه فرهنگى فوتبال صدمه زده است و این وضع باید اصلاح شود.

به گزارش تسنیم، مسعود سلطانی‌فر در نشست با هئیت رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: فوتبال مایه وحدت ملى است و شما نماد آن را در شادى جوانان و مردم هنگام صعود تیم ملى به جام جهانى مشاهده می‌کنید. به برکت جمهورى اسلامى، جوانان ایران در کنار پیشرفت‌هاى بزرگ هسته‌اى، نانو تکنولوژى و المپیادهاى علمى و بسیاری از رشته های مختلف در ورزش و هنر هم سرآمد جهانى هستند.

وی افزود: به نظر من هویت و شخصیت فوتبال نیاز به بازسازى مجدد دارد. به نظرم مباحث گسترده فساد و دعواهاى مدیریتى و حواشى بى‌پایان به شدت به شخصیت و وجهه فرهنگى فوتبال صدمه زده است. باید این وضع اصلاح شود. نباید اجازه دهیم تعدادى ورزشکار خاص و محدود و برخى تماشاگرنما فضاى فوتبال ما را مخدوش کنند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: موضوع حق پخش را باید به‌صورت برد - برد با صداو سیما دنبال کنیم. راه ندادن دوربین‌ها به استادیوم در شأن ورزش و فوتبال و مردم نیست. این حق مردم و جوانان است که بتوانند بازى‌هاى مورد نظر خود را نگاه کنند. در یکى دو نوبت با علی عسگرى رئیس سازمان صدا و سیما صحبت کردم و امیدوارم به راهکار مناسبى برسیم و با رعایت منافع صدا وسیما، منافع فوتبال و ورزش هم حفظ شود.
سلطانی‌فر عنوان کرد: فوتبال یک صنعت بزرگ است. وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال باید سازوکار این موضوع را ایجاد کنند. اطلاع دارم فدراسیون برنامه استراتژیک بازاریابی را تهیه کرده است و امیدوارم به‌زودى جنبه اجرایى پیدا کند. در هر صورت کاهش دخالت دولت و افزایش حمایت و نظارت از بخش خصوصى و باشگاه‌ها سیاست جدى ما خواهد بود.

وی گفت: کشور ما از هر جهت توان میزبانى بازی‌هاى بزرگ را دارد. این موضوع نمادى از ثبات ، آرامش و اقتدار و امنیت جمهورى اسلامى است و پیام‌هاى خوب حتى سیاسى برای دنیا دارد و حداقل آن براى کشور بالا بردن استانداردهاى فنى و زیرساختى است.

وزیر ورزش و جوانان در پایان تصریح کرد: به نظرم فوتبال و ورزش کشور نیازمند یک موزه است. جام‌هاى استقلال و پرسپولیس از جام تخت جمشید تا امروز کجاست و چگونه نگهدارى مى‌شوند؟ این موزه هم جمع‌آورى هویت و افتخارات ملى و هم فرصت خوبى براى انتقال فرهنگى و نسلى این افتخارات و اسناد است.
 
کلمات کلیدی : سلطانی فر+فوتبال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.