نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508681
فاجعه‌ در روهینگیا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۳
افکار عمومی جهان این روزها در حالی به سمت فاجعه انسانی در "روهینگیا" جلب شده که هر ابعاد تاز‌ه‌ای از آن روشن می شود.

 دولت میانمار حدود یک میلیون روهینگیایی مسلمان را مهاجران غیر قانونی می‌داند که از کشور بنگلادش به این کشور آمده‌اند و برای همین سال‌ها است آنها را از حقوق خود محروم و مورد آزار و اذیت قرار می دهد.

گزارش سازمان ملل نشان می دهد تنها در سال گذشته حدود 75 هزار روهینگیایی مجبور به فرار به بنگلادش شده اند و بقیه یا در اردوگاه های ارتش در سخت ترین شرایط زندگی می کنند. در تازه ترین اخبار از بحران انسانی در روهینگیا هفته گذشته یک قایق حامل شماری زن و کودک پناهجو در حال فرار از روهینگیا در آب غرق شد و همه سرنشینان آن کشته شدند. در پی این حادثه پیکر 20 سرنشین آن از آب بیرون کشیده شد که 9 جسد مربوط به زنان و 11 جسد مربوط به کودکان بود.  

گزارشگر سازمان ملل متحد همچنین در گزارش خود از "آنگ سانگ سوچی"، رهبر دوفاکتوی میانمار و برنده جایزه نوبل انتقاد و او را به سکوت در برابر این فاجعه انسانی متهم کرده است. انتقادی که با پاسخ سوچی همراه بود و وی ادعا کرد اوضاع مسلمانان روهینگیا آنگونه که رسانه ها می‌گویند وخیم نیست!

با این حال تصاویر زیر که طی هفته های اخیر در خبرگزاری های جهان منتشر شده اوضاع بحرانی در این منطقه را به خوبی نشان می‌دهد؛ این عکس‌ها در مناطق مرزی بنگلادش با میانمار گرفته شده و پناهجویانی را نشان می‌دهد که خود را با هزار مخاطره و زحمت به آنجا می رسانند و برخی نیز در این راه جان خود را از دست می دهند. آنها پس از رسیدن به بنگلادش نیز می بایست در اردوگاه های مرزی و در شرایط بد بهداشتی با کمترین امکانات ممکن روزها را سپری کنند.
 
کلمات کلیدی : مسلمانان ،روهینگیا، میانمار
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۷:۱۲:۴۲
غیرت مسلمانان عالم از زیر سوال است که علیه این همه جنایت سکوت کرده اند. مردم مظلوم روهینگا شرمنده ام شرمنده ام. (4547238) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۷:۴۹:۱۴
ببینم این میانمار در کشور ما سفارت نداره که احضار بشه و بهشون هشدار داده بشه ، مگه همین پارسال نبود که یه مقام میانماری میهمان دولت محترم بود مگه بهشون گوشزد نکردن که حقوق مسلمانان را باید رعایت کنن.
به خدا دارم دیوانه میشم از این همه بی تفاوتی مسلمونا دیگه ایران چرا این همه بی تفاوته مگه انقلاب ما حامی مظلومین نبود از این طفل معصوما مظلومتر هم هست .
خدا لعنتشون کنه . (4547272) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۸:۰۲:۴۵
«مَنْ أَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِأُمورِ الْمُسْلمینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ» آن‌که صبح کند و دغدغه مسلمانان را نداشته باشد، مسلمان نیست. (4547290) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۰۵:۴۹:۲۸
کسانی که ادعای انسان بودن دارن بهتره دغدغه انسانها را داشته باشن، دین و مذهب و رنگ و نژاد مهم نیست. (4547806) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۲۱:۲۳:۲۴
بی تفاوتی مردم ودولت ایران دراین مورد بسیار شرم اوره. مردم که به این دولت رای دادند در سال1439قمری که از محرم امسال شروع میشه در زلزله تهران خواهندداد. همان هایی که شعار نه غزه نه لبنان یرمیدادند والان هم فقط دیپلماسی کدخدا پرستی باب شده و دولت برای خوش امد غرب دست به هرکاری میزنه. زلزله تهران مردم تهران رو ادب خواهد کرد. الف اگر واقعا توهم غیرتی در تو باقیه اینو نشر بده (4547457) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۲۳:۲۵:۳۵
لعنت به ظلم و ظالم. در هر کجای این کره خاکی!! (4547623) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۰۰:۳۲:۲۷
مرگ بر حقوق بی بشر (4547686) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۰۰:۳۳:۱۲
چرا دولت به این آوارگان بیچاره کمکی نمیکند (4547687) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۰:۲۶:۰۳
مدعیان حقوق بشر کجایند؟آیا اینها بشر نیستند؟چرا دولت ما اقلا یه دیپلماسی فعال در دفاع از حقوق این مظلومان راه نمیندازه؟ (4548015) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.