نظر منتشر شده
۲۴۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 179984
توکلی: یقه سفیدان کسانی هستند که نفوذ دارند
فساد این دولت بسیار بیشتر از قبلی ها است
بخش داخلی الف، 11 اسفند 91
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۲۱
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه فساد این دولت خیلی بیشتر از دولت های قبلی است ، درباره دلایل ترجیح خود در انتخاب احمدی نژاد در سال 84 و 88 به رقبای اصلی توضیح داد.
 
به گزارش مهر احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشستی در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه در پاسخ به دانشجویی مبنی بر اینکه با وضع موجود و اوضاع اقتصادی، آیا دولت موفق به اجرای چشم انداز توسعه خواهد شد یا نه، گفت: متاسفانه ما 8 سال این سند را از دست داده ایم ولی هر جا متمرکز شویم و نیروی خود را افزایش دهیم موفق خواهیم شد. این نشان دهنده این است که ظرفیت لازم وجود دارد. مثلا ما در علوم پایه در فناوری نوین موفق شده ایم.
 
هشت سال را در مسیر چشم انداز از دست دادیم
 وی ادامه داد: گرفتاری ما این است که وقتی علوم پایه می خواهد به ارزش اقتصادی تبدیل شود یک فاصله بوجود می آید که الان در دولت نهم و دهم این فاصله بیشتر شده است. ما از این جهت 8 سال از دست داده ایم و ممکن است 4 سال دیگر نیز برای جبران از دست بدهیم و به آن اهداف نمی توانیم برسیم. هر چند توانایی دستیابی به بخشی از آن را داریم.
 
چرا رئیس دولت استیضاح نمی شود
 توکلی در پاسخ به سئوال دانشجویی که پرسید با توجه به بی کفایتی های دولت چرا رهبر انقلاب استیضاح رئیس دولت را صلاح نمی دانند، گفت: ببینید یک مشی عمومی مقام رهبری دارند و آن اینکه همیشه در انتخاباتهایی که ایشان مسئولیت داشته اند مدافع رای حداکثری بودند. برخلاف برخی از بزرگان که به انتخابات محدودتر قائل هستند مثل آقای هاشمی رفسنجانی.
 
نماینده مردم تهران ادامه داد: رهبر انقلاب همیشه دفاع می کردند که مردم باید بیشتر بیایند، دفاع ایشان چه در دوم خرداد 76 که پیروزی آقای خاتمی غیر منتظره بود و چه در سال 88 در دفاع از رای مردم موضع گیری کردند. برعکس ادعای نادرست تقلب همیشه به رای مردم احترام می گذارد.
 
وی خاطرنشان کرد: بعد از آنکه آقای احمدی نژاد تخلفاتی صورت داد که می شد به آن گفت پاره شدن نخ تسبیح و این روش احمدی نژاد تکرار شد ، فهم این موضوع برای همه اتفاق نیفتاد. منظور البته هم نظری انسانهاست. وقتی فشار خارجی شدید است، تغییر رئیس جمهور حمل بر این می شود که ثبات سیاسی در داخل نیست از این حیث مضر است.
 
توکلی با اشاره به اینکه درصدی از مردم هنوز تلقی ما را ندارند خاطرنشان کرد: اگر همین الان به شهرهای کوچک و روستاها بروید احمدی نژاد محبوبیتش بسیار زیاد است. خوب رهبری هم همراه مردم و یک ذره جلوتر می رود اگر خیلی جلوتر برود مردم می گویند ما به تو نمی رسیم، مکتب پیامبران نیز همیشه همینطور بوده است.
 
نماینده مردم تهران این خط مشی را قابل دفاع دانست و گفت: البته سیاستمدارانی نیز ممکن است باشند که هزینه این روش را سنگین بدانند ولی عقلانی این است که در کشور خط مشی و مسائل مهم را یک نفر تعیین کند و این به معنی دیکتاتوری نیست، بلکه یک واقعیت عقلانی است که همه جوامع بشری به آن رسیده اند و عمل می کنند.
 
وی در ادامه با بیان مثالی گفت: در سال 2000 میلادی ، کنگره آمریکا یک قطعنامه آورد در محکومیت دولت عثمانی ترکیه به خاطر آنچه که آن را کشتار ارامنه در 27 آوریل سال 1914 می نامند .
 
توکلی با اشاره به اینکه قطعنامه آمریکا در محکومیت عثمانی ها بود گفت: این قطعنامه کاری با دولت فعلی ترکیه نداشت ولی دولت لائیک ترکیه تهدید کرد و گفت اگر شما این قطعنامه را تصویب کنید ما در روابط استراتژیک آمریکا تجدیدنظر خواهیم کرد.
 
نماینده  ادامه داد: روزی که رئیس کنگره پشت صندلی نشست یک نامه خیلی فوری از کلینتون رسید که کلینتون در این نامه نوشته بود ای خدای من در شب 27 آوریل خوابم نمی برد، تا صبح ناراحت چنین شبی هستم که در سال 1914 قتل عام ارامنه رخ داده است اما ادامه داده بود ما با ترکیه هم پیمان استراتژیک هستیم.
 
مردم تهران گفت: در این نامه کلینتون، ترکیه را عضو ناتو در آستانه عضویت در اتحادیه اروپا دانسته و گفته بود ترکیه همسایه دشمن خونی ما صدام حسین و دشمن خونی ما جمهوری اسلامی ایران است. خلاصه آخر نامه نتیجه گرفته بود  که تصویب قطعنامه اشتباه است و ذکر کرده بود من از محکم ترین و از موثرترین افراد شما می خواهم که این لایحه را از دستور خارج کنید که همان موقع لایحه را کنار گذاشتند و سراغ دستور بعدی جلسه رفتند.
 
وی با اشاره به مجلس ششم گفت: حالا در مجلس ششم وقتی رهبر انقلاب گفتند لایحه مطبوعات را از دستور خارج کنید عده ای در مجلس هوار کشیدند و گفتند این چه وضعیتی است؟ دیکتاتوری اتفاق افتاده است! اما باید بدانیم هر نظامی اختیار را به یک نفر می دهد آنجا اختیار با آقای کلینتون بود که با منشی اش ارتباط نامربوط داشت اینجا اختیار با یک ولی مهذبی است که از خیلی عیوب معمولی هم پاک است . به خاطر تمرینی که کرده ، معصوم نیست ولی تمرینی که کرده خودش را پاک نگه داشته است.
 
توکلی در ادامه به مثال دیگری اشاره کرد و گفت: در حمله سال 2001 به عراق مجلسین آمریکا با حمله مخالفت کردند اما بوش پدر با لابی مخالفت را وتو کرد و حمله صورت گرفت بوش پسر هم در هر دو کنگره مخالف داشت به خاطر حمله به عراق ولی سرانجام وتو شد و حمله انجام گرفت و این عمل کاملا عقلانی است.
 
نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: ممکن است کسانی بگویند این مصداق این طوری درست نیست من می گویم اشکالی ندارد ولی در نهایت یک نفر باید در کشور حرف آخر را بزند. برای همین رهبری الان فرمودند من فعلا نصیحت می کنم یعنی اگر تکرار شود ممکن است کار دیگری بکنند پس باید این چند ماه را صبر کنیم  و بگذاریم بعضی ها آرام از قدرت کنار بروند تا انشاءالله دولت بهتری در آینده سر کار بیاید.
 
فساد اقتصادی در فساد سیاسی دوران موسوی ریشه دارد
 وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه در فساد ذکر شده فقط دولت نهم و دهم نقش داشتند یا کسان دیگری نیز مانند هاشمی رفسنجانی دخیل بودند گفت: پدیده فساد یک باره  رخ نمی دهد بلکه تدریجا اتفاق می افتد.
 
توکلی تصریح کرد: زمان آقای هاشمی و بعد از آن آقای خاتمی، فساد پایه گذاری شد البته اگر بخواهیم واقع بینانه به فساد نگاه کنیم بر می گردد به آخر دولت آقای موسوی که من در همان موقع در مورد جوانان یقه سفید یک بحثی داشتم.
 
نماینده مردم تهران ادامه داد: یقه سفیدان کسانی هستند که نفوذ دارند و از نفوذ خود استفاده می کنند که در این صورت فساد سیاسی درست می شود و فساد سیاسی پایه گذار فساد اقتصادی است. رانت خواری هایی که از قبل قدرت فراهم می شود فساد را به شدت تشدید می کند که اگر این گونه نگاه کنید نشان می دهد فساد ریشه دار است که از زمان موسوی شروع شده و به ترتیب وضعیت بدتر شده است.
 
وی با اشاره به اینکه فاصله ادعاهای احمدی نژاد با واقعیت خیلی بیشتر است تصریح کرد: همانطور که می بینیم فساد 3 هزار میلیارد تومانی در زمان دولت وی رخ داده هرچند گذشته نیز در آن تاثیر داشته ولی فساد این دولت بسیار بیشتر از دولت های قبلی است.
 
توکلی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه حزب شما کدام اقدامات لازم را برای جلوگیری از این وضعیت انجام داده است، گفت: من حزب ندارم یک سایت دارم و تنها سیاستمداری هستم که مسئولیت سایتم را قبول می کنم و مرتب به دادگاه می روم.
 
نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: هر چند موفق نشده اند مرا محکوم کنند چون به حقوق خودم واقف و نحوه دفاع کردن را بلدم. البته شاکیان من عمدتا دولتی ها هستند.
 
وی با بیان اینکه با اینکه حزب ندارد اما بعضی از حرفهایش رای می آورد ، به ایده ای خود در مجلس درباره قانون هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت: پیشنهاد کمیسیون این بود که قیمت بنزین ظرف 5 سال به سقف کشورهای خلیج فارس برسد. در همان موقع من 5 بار در مجلس استدلال کردم که باید از رکود تورمی ترسید و این استدلال در نهایت منجر به این شد که در قانون آمد که قیمت تدریج در ظرف 5 سال تغییرکند و رای هم آورد البته من در جایی ترمز هستم و در جایی دیگر موتور.
 
دلایل رای توکلی به احمدی نژاد در 84 و 88
 توکلی در پاسخ به خبرنگاری که پرسید سئوالی شما از حامیان احمدی نژاد بودید ولی چرا الان پشت وی را خالی کردید؟ گفت: من سال 84 خودم کاندیدا بودم که به خاطر مصالح به نفع آقای قالیباف کنار کشیدم اما در مرحله دوم که احمدی نژاد و هاشمی آمدند به صحنه، احمدی نژاد را به هاشمی ترجیح دادم.
 
نماینده مردم تهران ادامه داد: در سال 85 یا 86 نیز با آشکار شدن اختلافات متوجه شدم که تصورم در مورد این درست نبوده تا رسیدیم به سال 88 همان موقع من در سخنرانی اردیبهشت 88 استدلال کردم که موسوی و احمدی نژاد هر دو شبیه هم هستند زیرا هم موسوی را می شناختم چون وزیرش بودم ولی گفتم اضطرارا ممکن است به احمدی نژاد رای دهم.
 
وی به دلیل اضطرار خود در انتخابات 88 اشاره کرد و افزود: طرفداران موسوی اقشاری از اجتماع هستند که قدرت ایجاد تحرک را مقابل رهبری برای موسوی فراهم می کردند حتی اگر خودش نمی خواست. اما طرفداران احمدی نژاد کسانی هستند که قدرت ایجاد قدرت اجتماعی در برابر رهبری را ندارند ولو اینکه بخواهند.
 
توکلی گفت: متاسفم که اولی خواست و کرد و دومی خواست و نتوانست. بنده به این معتقدم که اگر کسی به تشیع یعنی اسلام سیاسی معتقد باشد یا کسی که وطن دوست است و به ولایت فقیه خیلی اعتقادی ندارد یا کسی که عاقل است و کشور ایران با این مردمی که تربیت کرده که اکثرا روحیه پرخاشگری معقول دارند یعنی حق طلبی می کنند حتما باید بدانند اگر خدایی ناخواسته آسیبی به ولایت برسد ما سیاسیون نمی توانیم کنار بیاییم.
 
کاندیدای ریاست جمهوری باید ضمن "ولایت پذیری"، خود نقطه نظر داشته باشد
 
نماینده مردم تهران افزود: بنابراین توصیه می کنم کسی که می خواهد رئیس جمهور شود ناجوانمردی است که اگر ولایت فقیه را قبول ندارد کاندیدا شود ، باید حتما ولایت فقیه را قبول داشته باشد تا بتواند کار کند، البته باید شخصیتی باشد که "نقطه نظر" داشته باشد اما با ولی فقیه کار کند تا کشور را پیش ببرد، متاسفانه این دو نظر از این جهت لنگ می زدند و لنگ می زنند.
 
وی  در پاسخ دانشجوی دیگری که اتفاقات اخیر را نوعی جنگ قدرت بین مجلس و دولت دانست و به توکلی انتقاد کرد گفت: روح کلام این دانشجو تذکر به امثال من است که بیشتر به فکر مردم باشید و تعبیر خوبی بکار بردند که خجالت بکشید از خون شهدا و آقا ، ولی روش پرسیدن سئوالت غلط است البته این روش که بعضی وقت ها ما بگوییم "ما برادریم و جامعه یک پدری دارد خلاصه صلوات بفرستید" همیشه جواب نمی دهد.
 
توکلی تصریح کرد: صلوات فرستادن بعضی وقت ها جواب می دهد ولی اکثرا جواب نمی دهد شما باید به کارهای متناقض دولت توجه کنید ببینید دولت و مجلس با هم اختلاف دارند حتی بعضی مواقع من مجلس را مقصر می دانم اما بیشتر جاها و خیلی بیشتر دولت مقصر است.
 
نماینده مردم تهران در ادامه جواب خود گفت: وقتی هدفمندی یک پدیده عینی اتفاق افتاده و دولت طوری عمل کرده که نتیجه اش منفی است یعنی این قانون16 ماده با 20 یا 30 حکم دارد که دولت 16 حکم آن را نقض کرده .
 
دولت فقط اسکناس چاپ می کند
وی ادامه داد: دولت فقط اسکناس چاپ می کند. بین دولت و مجلس اختلاف اساسی رخ داده است. من نماینده شما هستم از این هم وحشت نمی کنم که به قدرت طلبی متهم شوم. سابقه من روشن است اما هشدار شما خوب بود که ما هم بدانیم باید مواظبت کنیم.
 
توکلی در پاسخ سئوالی مبنی بر اینکه چرا به جای انتقاد طرحی را آماده و برای اجرا ابلاغ نمی کنید توضیح داد : ببینید مجلس ما یک ناکارآمدی دارد البته به چند دلیل. البته من زمانی گفتم مجلس در راس امور است ولی مجلسی که این طور رفتار می کند خودش را از راس امور دور می کند. یکی از مشکلاتی که وجود دارد مشکل ساختاری است و آن اینکه نظام پارلمانی بدون حزب کارآمدی اش پائین می آید. متاسفانه ما حزب موثر در کشور نداریم.
 
نماینده مردم تهران با بیان اینکه بیشتر این گروه هایی که خود را به عنوان حزب به وزارت کشور معرفی می کنند کلوپ قدرت هستند خاطرنشان کرد: همه اینها می آیند و می روند. مثلا کارگزاران با دولت هاشمی آمد و رفت، مشارکت با دولت خاتمی آمد و رفت، نگویید تعطیل کردند چون قبل از اینکه تعطیل کنند رای نیاورد.  وی گفت: در تهران خاتمی شخصا برای نامزدهای مشارکت فعالیت کرد که فقط یک نفر رای آورد آن هم به خاطر خانه کارگر.
 
توکلی اینکه هر شخصی می تواند در کشور کاندیدا شود را بسیار بد دانست و گفت: این روش باعث شده هر کسی که خوش تیپ باشد، زبان باز و پول خرج کن باشد می تواند درصدی از آرایش را بالا ببرد.
 
نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: مثلا من برای اینکه رای بیاورم قول هایی می دهم که به مزاج شما خوش بیاید . می گوییم نمی گذارم دریاچه ارومیه خشک شود یا چند قول دم دستی می دهم اما به محض اینکه وارد مجلس می شوم می افتم دنبال وعده ایی که داده ایم. آن موقع اتفاقی می افتد که از شان نمایندگی خارج می شوم هر چند بعضی شهرها نماینده های قوی دارند مثل آقای قاضی پور در شهر شما.
 
کار مجلس بدون حزب پیش نمی رود
 وی با اشاره به اینکه کار مجلس بدون حزب خوب پیش نمی رود، تصریح کرد: من گاهی دنبال 9 نماینده می گردم که امضایشان را از پای طرح پس نگیرند ولی نماینده ای که ملی نگاه نمی کند و تفکر منطه ای دارد امضایش را پس می گیرد.
 
توکلی گفت: نماینده ای که خُردنگر است نمی تواند وظایفش را درست انجام دهد همه اینها مشکلات رفتاری و ساختاری است حال به اینها مال دوستی و قدرت طلبی را اضافه کنید و اینطور می شود که مجلس کارآمدی اش پائین می آید و ناکارآمد می شود.
 
وی افزود: اینها نشان دهنده این است که مجلس مثل ژله ای که در داخل یخچال نگذاشته اند شده است البته من یک وقتی گفتم مجلس بیمار است که آقای لاریجانی با ناراحتی گفت مجلس بیمار نیست.
 
توکلی با اشاره به اینکه دو سوم وقت مجلس برای اصلاح قوانین صرف می شود تصریح کرد: اینها نشان دهنده ناکارآمدی است که باید اصلاح شود.
 
نماینده مردم تهران در پاسخ به سئوالی مبنی بر حمایتش از دولت کوپنی گفت: من از دولت کوپنی حمایت نکردم من از توزیع کالاهای ضروری دفاع کردم و به آن افتخار می کنم.
 
وی از دلایل افتخار خود به این طرح اشاره کرد و گفت: می گویند کوپنیسم همان کمونیسم است در حالی که توزیع و سهمیه  بندی یک سری از کالاهای ضروری ابزار سیاستی است در دست دولتها برای حمایت از اتباع خود.
 
توکلی ادامه داد: الان در آمریکا 47 میلیون و 531 هزار نفر کوپن غذا می گیرند و با آن فقط می توانند غذا بخرند نه مشروب یعنی نزدیک 18 درصد جمعیت آمریکا، حال چرا آنها این کار را می کنند برای اینکه در آنجا رکود تورمی ایجاد شده است.
 
نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه نباید بگذاریم مردم له شوند تصریح کرد: همیشه کار خوب و طرح خوب جواب می دهد. من از این کار دفاع کردم و اعتقاد دارم اگر این حمایت صورت نگیرد آن حیایی که درموردش حرف می زنیم و مردم ما از آن برخوردارند ممکن است دیگر جواب ندهد.
 
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر شرکت اصلاح طلبان بر انتخابات و برخورد شورای نگهبان گفت: به نظر من اگر اصلاح طلبان دور یک نفر جمع شوند رقابت با آنها سخت می شود.
 
توکلی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه در انتخابات آینده نامزد خواهد شد یا نه گفت من در انتخابات نامزد نمی شوم.
 
مهدوی
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۴:۴۰:۵۸
با عرض سلام خدمت اقای توکلی وهمکارانشان ...
جهت اطلاع عرض میکنم این دولت همان دولتیست که شخص شما و همکارانتان از ان حمایت کردید و ادعای این را داشتید که توان کنترل این دولت وجود دارد ... ایا واقعا الان دولت در کنترل مجلس است ؟؟ ایا شما توانستید دولت را کنترل کنید ؟ اشی که شما دم از شور بودن ان میزنید ...نمکش را خودتان تهیه کردید .. با مصلحت اندیشی های خودتان ... مردم دیگر تحمل نداارند .. (1164211) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۰۳:۵۵
جناب آقای توکلی : تنها دلیل فساد در دوره آقای موسوی را تذکر خودتان در مورد یقه سفیدها دانسته اید . آخر این چه استدلالی است ! اگر هم فرموده شما را بپذیریم باید بگوئیم از اول انقلاب مبنای فساد پایه ریزی شده است ! چرا برای عدم اقرار به اشتباه همه را محکوم می کنید ! (1164489) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۰:۰۶:۵۹
فساد از اقتصاد دولتی است وراه حل آن ملی سازی نفت وگاز ومعادن و....همراه با پایان استقراض از بانک مرکزی ونیز جلوگیری از دخالت دولت در اموال مردم است تا رانت ایجاد نشود هر جا رانت است رانتخوار هم پیدا می شود دیگر اینکه در دوره کمتر پیدا شد ودر دوره ای بیشتر مثل کشفیات قاچاق است همیشه بوده است (1164939) (alef-13)
 
Canada
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۷:۵۹:۲۷
الف عزیز، یک نگاهی به اکثریت نظر دهندگانتون بندازید، ببینید همه تکراری و همه هم بالای صد تا مثبت. بگذریم. آقای توکلی، شما در مورد فساد صحبت کردید. مگر مجلس در رأس امور نیست، پس چرا دولت رو متهم میکنید؟ شما در رأس امورید، به دولت چه ارتباطی داره؟ مگر همین خود شما، بودجه دولت رو هر سال ۱۸۰ درجه تغییرش نمیدید؟ مگر نه این هست که دولت با اینکه، بودجه مجلس و مجمع و شورای نگهبان رو چندین درصد افزایش میده، بعد شماها همون رو دوباره چند برابرش میکنید. آیا این عدالته؟ مگر بعضی از مصوبات رو به جای دولت ابلاغ نمیکنید؟ مگر نه این هست که دولت رو هر هفته با خدم و حشمش میارید تو مجلس؟ من میخوام بدونم نقش مجلس در کشور چیه، وکی حق داره از نمایندگان ومجلس بازرسی به عمل بیاره؟ نقش ق.ق. در مبارزه با فساد چیه؟ بالاخره آقای ع.ب. در مجلس کیه؟ چهار تا نماینده ای که در مظان اتهام بودن، آیا به اتهاماتشون رسیدگی شد؟ متهم اصلی اختلاس، رُیس بانک صادرات، داماد آقای ن.ن.، آیا تحت تعقیبه؟
برادر من، این صحیح نیست که ما، اهمال و بی تفاوتی خودمون رو بندازیم گردن دیگران.
الف عزیز برای تنوع هم که شده نقد پذیر باش و نضر من رو چاپ کن. (1166143) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۰:۳۳:۴۱
آقای توکلی! این استدلال ها شاید وجدان شما را آسوده کند. اما اگر به خدا اعتقاد دارید آخرتی هم هست. امیدوارم در پیشگاه خداوند هم بتوانید پاسخ گو باشید. (1164975) (alef-13)
 
شهر وند درجه 2
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۴:۴۵:۵۵
اگر پایه فساد در دولت موسوی بوده که شک دارم قضاوت شما منصفانه باشد موسوی تنها نخست وزیری است که نظارت دو رهبر انقلاب را داشته است مسئو لیت گفته هایتان جناب دکتر توکلی خیلی سنگین است که بگویید موسوی خارج از کنترل این رهبران انقلاب بوده وبه رای خود رفتار می کرده است گر چه اتهام زنی به اشخاصی که قدرت وامکان دفاع از خود را ندارند در این مملکت متاسفانه کمترین کیفر را دارد. به امید روزی که افراد خود را علامه دهر ومرکز عالم ندانند (1165056) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۱:۴۳:۳۱
آقاي توكلي. همين الان آقاي تاج زاده يا افراد ديگر از حزب مشاركت را اجازه دهيد بيايند در هر انتخاباتي مثلا شوراي شهر و مجلس و ... با امكانات برابر تليغات و .. و انتخابات عادلانه برگزار كنيد مطمئنا همين آقاي تاجزاده در انتخابات نفر اول خواهد شد.
اصلا بگوييد نفر اول مجلس از تهران از مجلس هفتم به اين طرف با چند درصد كل آراي واجدين شرايط راي تهران وارد مجلس شده؟! حداكثر25 درصد!!
حتي راي نفر آخر يعني نفر 30 مجلس ششم اصلاح طلب به راي نفر اول مجلس هفتم و هشتم و نهم از نظر درصد آرا خيلي نزديك است.
لطفا مسائل رو وارونه نكنيد. (1166650) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۹:۰۷:۴۵
دوست عزیز، جواب دادند اما اصلا قانع کننده نبود (1164575) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۲۶:۱۸
خيلي صريح مي‌گويم جناب آقاي توكلي:
با تمام احترامي كه براي شما قائلم اما به طور كلي خيلي از مردم شما و اصولگرايان و آقاي احمدي‌نژاد را «يكي» مي‌دانند و فرقي بين شما قائل نيستند. نه شما و نه جناب آقاي احمدي‌نژاد حتي نمي‌توانيد يك معذرت‌خواهي خشك و خالي از مردم انجام دهيد... به والله تقصير شما حتي بيشتر است در ايجاد اين وضعيت بغرنج ... من به عنوان يك شهروند ساده كه 9 سال است در دانشگاه درس مي‌خوانم و دانشجوي دكترايش به حساب مي‌آيم، با اين وضعيت خدا شاهده هيچ اميدي به آينده ندارم... به خدا قسم شما را هيچ‌وقت نمي‌بخشم. (1164669) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۵۲:۱۹
اخه مجبوری مگه همه جا اسم موسوی رو یجوری بیاری؟!که چی؟مثلا میخوای دو طرفو بکوبی کم نیاری؟خودت از همه مجرم تری تازه در مقام ادم خوبه هم ظاهر شدی؟چاپ که نمیکنی میدونم فقط بخون (1164783) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۱۵:۲۸
واژه‌ای است که دولتمردان ما و روشنفکران ما ریشه‌اش را در ادبیات سیاسی خشکانده‌اند و بذر آن را از صفحه گیتی پاک کرده‌اند. من هم همانند شما دوست عزیز در بالاترین سطح تحصیلی، کم‌ترین امیدی به آینده شغلی و سر و سامان دادن به زندگی معمولی‌ام به عنوان یک شهروند ساده ندارم.
کاش دولتمردان این کشور حداقل شهامت پذیرش اشتباهاتشان را داشتند و با هزاران دلیل به دنبال موجه کردن گذشته نبودند. این اولین قدم در راه توسعه یک کشور است. و به نظر من مفهموم توسعه اشاره به فضای پیش روی ماست، هرچند بسیاری از افراد با مسئولیت‌های متنوع تنها به دنبال توسعه رنگ پاشیدن به گذشته عملکردی خود هستند. (1164864) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۱:۵۰:۱۹
هر وقت مديران و مسوولان كشور ما بابت اشتباهاتشون شهامت حتي يك عذرخواهي ساده رو از مردم پيدا كنند( نمي گويم استعفا يا حتي محاكمه و ....!) . آنگاه قدم اول براي توسعه و پيشرفت كشور مهيا خواهد شد..... (1166654) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۲۰:۴۹:۳۳
شما اگر به هدف شغل رفتی دکترا خوندی اشتباه کردی.
بسیار واضح است که مملکت به این همه دکترا نیاز نداره.
البته سیاستهای کورکورانه‌ی وزارت فخیمه‌ی علوم هم در این ناامیدی شما موثرند.
در هر صورت به نظر من این قدر شغل تو این مملکت نیاز هست که اصلا هم به دکترا گرفتن نیاز نداره.
رفتی راه ساده رو انتخاب کردی طلبکار هم هستی؟ (1166333) (alef-10)
 
abbas
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۵۰:۰۷
بله این شما بودید که با موافقت با پول دادن مستقیم به مردم سبب شدید که افراد کم سواد جامعه خام بشوند و دوباره به ایشان رای بدهند . شما هم که رای دادید قصدی غیر از خیر کشور را داشتید (1164706) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۱:۳۴:۱۳
آقاي توكلي. به نظر شما اصولگراياني كه پس از مجلس هفتم روي كار آمدند و صندليهاي قدرت را تصاحب كردند و در برابر قانون شكنيها و تخلفات قانوني اشكار و مكرر دولت سكوت كردند به خاطر حفظ صندليهايشان و پست و مقامشان.. يقه سفيد نبودند؟! (1166642) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۵۵:۰۱
مصداق حرفتان در مورد قابل کنترل بودن این دولت کجاست؟ لطفاً مستندی ارائه دهید. (1164721) (alef-13)
 
Soleiman
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۵۵:۴۶
فساد این دولت از همه ی دولت های قبلی بیشتر است و بی کفایتی نمایندگان نیز همچنین. (1164722) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۰:۲۸:۳۲
نه تنها فساد در دولت نهم و دهم بطور فاجعه آمیزی زیاد است بلکه تخریب سیستم اقتصادی و اداری و فرهنگی و دینی و .... نیز بی سابقه بوده است (1164968) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۱:۵۲:۵۵
اتفاقا به نظر من تقصير مجلسيها از دولتيها بيشتر است در وضعيت وخيم امروز كشور و مردم. حمايت همه جانبه مجلسيها از مجلس هفتم تاكنون از دولت و سكوت عجيب آنها در برابر قانون شكنيهاي آشكار و مكرر دولتيها و مصلحت انديشيهاي زيانبار اصولگرايانه و ترجيح منافع جناح اصولگرا بر منافع ملي و عدم نظارت قاطع بر دولت. قصور و تقصير بسيار بزرگي است كه به خيانت مي ماند. عذاب آور و وحشتناك اين بوده كه دولتهاي آقاي احمدي نژاد و مجالس اصولگرا از بالاترين درآمدهاي نفتي تاريخ ايران نيز برخوردار بوده اند كه به اينجا رسيده ايم. (1166656) (alef-6)
 
جوان
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۱۳:۲۹
الف جان اگر راستگویی منتشر کن :
چطور هر اصلاح طلب از قول شما می بایست عواقب گفته ها و حمایت های خود را در شرایطی که آنرا باعث اتفاقات ناگوار می دانید، بپذیرند، اما خودتان در قبال حمایت های بی دریغ از دولتی با این همه دسته گل، سهمی برای خود قایل نیستید.
پرسشی که جایش در افکار اصلاح ناپذیر خیلی ها نفوذ ناپذیر است. (1164749) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۵۱:۲۳
"توکلی با اشاره به اینکه درصدی از مردم هنوز تلقی ما را ندارند خاطرنشان کرد: اگر همین الان به شهرهای کوچک و روستاها بروید احمدی نژاد محبوبیتش بسیار زیاد است. "
جناب آقاي توكلي ، با تمام احترامي كه به شخصيت شما قائلم ، مجبورم يك انتقادازشما بكنم؛عين گفته ي شمارا آوردم كه انتقاد م واضح باشد.شما اعتقادبرعكسي نسبت به آنچه درجوامع شهرهاي كوچك وروستاها هست داريد؛ناله ي اين مردم ساده وخوش قلب ازمردمان شهرهاي بزرگ بيشتراست ونگراني از آينده شان بيشترازآن.درشهرهاي كوچك وروستاها ، به رغم اعتقاد شما نارضايتيهاي ملموستري به چشم مي خوردمنتهي چون پول ماهانه مي گيرند، دم برنمي آورند ؛زيرا اگر اين پول قطع شود،بيچارگي آنان حتمي است؛مي ترسند كسي غيراز احمدي نژاد بيايد وديگر پولي درميان نباشد!پس پيوستگي آنها به پولي است كه داده مي شود وبه آن معناي درست محبوبيت نيست وتصادفاهمين جانبداري هاي كاذب سبب شده است توليدات سنتي كشاورزي درشهرستانهاوروستاها تحت الشعاع قرارگيرد؛بنابراين لازم است شما وديگر دلسوزان اطلاع رساني لازم را به اين مردم خوش قلب انجام دهيد. (1164782) (alef-13)
 
محمد سادات
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۱:۴۵:۲۴
کاری که احمدی نژاد امروز با ما کرد سیاستی است که ابو جعفر منصور دوانیقی دومین خلیفه عباسی در سال 145 هجری در ممالک اسلامی پیاده نمود . او تمام عواید اقتصادی امپراتوری اسلام را در اختیار گرفت حتی اموال ثروتمندان را مصادره کرده و در ماه مبالغی ناچیز به عنوان یارانه به مردم پرداخت می نمود، استدلال خلیفه این بود که وابستگی مردم به این درآمد بخور و نمیر باعث می شود همه آحاد جامعه برده وار به دستگاه خلافت وابسته بوده و به طور ناخواسته از آن حمایت کنند . (1165446) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۲:۳۷:۰۱
خدمت آقای توکلی: فساد از اونجایی شروع شد که انقلابی بودن،ارزشی بودن و...... یک امتیاز شد حالا انقدر ریشه دار شدن که نمیشه جلوشو گرفت!!!!
ما بجای کلمه علم کلمه ارزشی اختراع کردیم ،اقتصاد علم نه ارزش ،سینما علم نه ارزش و مثالهای دیگه ما اگه علم داشته باشیم به نتیجه میرسم کلمه ارزشی واسه ما شده بهانه واسه خراب کردن تهمت زدن لا پوشونی کردن بد اخلاقی کردن و.....

میدونم چاپ نمیکنی ولی از ما گفتن (1165530) (alef-6)
 
sioheil
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۴:۰۵:۳۶
کجای دنیا نشسته ای که دم از نارضایتی اقشار روستایی میزنی؟آنها گدا نیستند که دلخوش به پول ماهنه ای خود باشند.اگربینشان بودی میدی بینشان ناراضی هم هست ولی کم!!!
بینشان راضی هم هست حتی اگر ماهانه شان قطع شود چون در این دولت طعم امکانات را چشیدند!!!
از پشت سیستمت پاشو برو تو روستاها ازشون درصد رضایتشون رو بابت امکاناتی که دارن بپرس!!!
اونا رضایتشون باپول ونارضایتیشون بند گرفتن پول نیست سادن اما واقع بین (1165706) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۴ ۰۹:۵۵:۴۳
عزیز شماهم نمی توانید به این صراحت اظهار نظر کنید. بنده به عنوان یک روستایی عرض می کنم زندگی بخور نمیری داریم که وابسته به همین حرف ها شده است. امکاناتی که می فرمایید کدامندکه ما از آنها بی خبریم. یا قدرت استفاده از آنها را نداریم. اگر می فرمایید آب و برق و تلفن و... این ها لوازم کارند برای حکومت نه امکانات برای مردم. چون برای همین ها خود مردم هزینه می دهند نه دولت. آیا گرانی و ضربات ناشی از آن را در روستاها متفاوت می دانید ؟؟؟ درون را بنگرید و حال را. (1169432) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۲:۳۶:۴۹
جناب اقای توکلی با عرض سلام و احترام
میخواستم عرض کنم جنابعالی همیشه خارج از گود منتقد خوبی بوده اید ولی در جاهایی که میتوانسته اید موثر باشید کارنامه درخشانی ندارید .
گوشم شنید قصه ایمان و مست شد
کو قسم چشم صورت ایمانم ارزوست (1164824) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۲۹:۰۱
متاسفانه یا خوشبختانه از این وضعی که به بار آمده هیچ کدام از مسولان با هیچ توضیحی راه فرار ندارند.
حمایتها از رییس دولت فعلی آنقدر آشکار که جایی برای توجیه باقی نمی گذارد.
تا همین امروز اصولی نمانده که زیر پا نمانده باشد. کدام اصولگرایی؟؟ (1164890) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۸:۳۶:۲۷
براي آقاي توكلي بسيار متاسفم از اينگونه اظهار ونظرهاي بي منطق. قضاوت شما درمورد هاشمي بسيار سخيف تر از رفتارهاي احمدي نژاد است .درخرداد84و88بصيرت شما بيشتر بود يا هاشمي .اگر قصدتان خير باشد كه شك دارم كه باشد با بصيرت بيشتري سخن خواهي گفت .ضمنا دربرخورد با اظهار نظر ديگران در سايت استصوابي عمل نكنيد قضاوت را به ديگران بسپاريد!!! (1165144) (alef-13)
 
Italy
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۳:۴۰:۳۳
جالب هست تمان مقامات ایران می گویند فساد - فساد

بعد هیچ کس هیچ کار عملی هم نمی کند و این ماجرا هم همچنان ادامه می یابد ! (1165658) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۴:۴۵:۲۸
حتما یادشون رفته (1165785) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۴ ۰۰:۳۵:۵۲
آقای توکلی جنابعالی اقتصادخوندی کجای علم اقتصاد گفته سرمایه باارزش انسانی که همون تحصیل کرده هاش هستن رو بیکار وبی فایده کنی هرچی آدمه بدرد بخوره سوادداره از مملکت فراری بدی کجا گفته !!!!!!بیکاری بیداد میکنه بخدا شرمنده همه بیکارها هستی اگه انصاف داشته باشی وکلاهت رو قاضی کنی (1168969) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۴:۴۴:۳۴
من با این حرف شما اقای توکلی موافقم فساد در دولتهای قبلی پی ریزی شده ولی یک نکته ایا همین فساد اجازه بروز اینچنینی در دولتهای قبل پیدا میکرد؟؟ خیر مثل ویروسی که در بدنی پنهان باشد و شرایط مناسب که همان دولت الوده و ضعیف میباشد بهترین محیط را برای فعال و همه گیری این فساد اماده نمود و مجلس به عنوان طبیبی پول پرست رفتار نمود که تنها منافع شخصی و گروهی را در نظر گرفت و با حمایت از ویروسهای موجود در دولت باعث شد اکنون کشور و اقتصادش در دره سقوط قرار گیرد (1164215) (alef-7)
 
امیر
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۵۳:۳۴
اگر فساد در دولت های قبلی پایه ریزی شده بود مطمئنا چیزی ب مراتب مخرب تر از فساد در این دوره پایه ریزی شده... (1164559) (alef-10)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۵۴:۳۷
آقای دکتر توکلی با سلام
چرا سایت وزین الف یک جانبه نسبت به رفتارغلط دولت دراین روزها آتش بست اعلام نموده.؟ (1164719) (alef-13)
 
بهرام
Malaysia
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۷:۳۴:۱۸
با تشکر از سایت خوب شما،
به نظر من در تمام دوره های قبلی فساد وجود داشته، حتی فساد گسترده، چه بسا بعضی از آنها جدیداً رو می شوند. فقط تنها تفاوت در عملکرد دولت و مجلس می باشد، بدین ترتیب که قبلاً پته هم رو آشکار نمی کردند. ولی در این دوره بدلیل اختلافات بخشی از نابسامانیها آشکار می شوند (1165094) (alef-13)
 
محسن
Sweden
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۰:۲۵:۳۵
فساد جابجا كردن هزار ميليارد تومان نيست. فساد پا گذاشتن روي حق است. كسي كه بناحق دانه اي را از دهان موري بگيرد، فضايش باشد هزار ميليارد هم اختلاس مي كند.
اقاي توكلي! به روشني پا را رو حق مي گذاريد وقتي راست و حسيني نمي گوييد اشتباه كرديد احمدي نژاد را بر سر كار اورديد! همين بدون توضيح و توجيه ، كه هر چه بيشتر توضيح مي دهيد كارتان خرابتر مي شود.
حق اين است كه يك جمله و فقط يك جمله بگوييد اشتباه كردم، ببخشيد! (1165280) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۴:۵۰:۵۶
آقای توکلی مدتی بود از اقتصاد کوپنی حرف می زدید آیا بهتر نیست سهمیه بنزین و گازوئیل را به هر خانواده بدهید و به آنها اجازه دهید با همکاری دولت و بخش خصوصی سهمیه خودشان را صادر کرده و کالای اساسی وارد کنند با با تا نمردیم یه فکری به حال ما بکنید (1164220) (alef-7)
 
شهاب
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۲:۳۴:۲۱
آقای توکلی به خدا قسم مدیون یک ملت هستید. خودتون هم خوب میدونین فقط به دلایل حفظ منافع همون به اصطلاح خودتون یک گروه و محفل خاص پشت به یک ملت کردید و با حمایتهای بی دریغتون از فرد مرد نظرتون کار مملکت رو به اینجا رسوندین.

به خداوندی خدا همه شما تقاص پس میدین.تقاص تمامی این مردم فلکت زده رو.

به خدا خودتون هم میدونین که اکثر جوابهاتون مصلحتانه بود.جوابهاتنو روشن و صریح قانع کننده نبود.

من شک ندارم همه اونهایی که عامدا کار این مملکت رو به اینجا رسوندن،روسیاه خواهند شد.

امیدوارم که نظر من رو چاپ کنید یا حداقل بدین اقای توکلی بخونه و بدونه که آه و ناله ما پشت اونهائی که حقیقت رو کتمان میکنند. (1165526) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۵:۰۶:۱۵
نمی خواید بگید که مجلس در گرانیها بی تقصیره ؟ (1164242) (alef-7)
 
abbas
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۴۶:۵۰
آقای توکلی یه طوری میگه 8 سال که مثل اینکه 8 روز است و غیر از دولت هیچکس دیگر مقصر نیست. چه کسی در انتخاباتها تمام قد از احمدی نژاد دفاع کرد؟ آیا چهار سال اول بس نبود که برای یک چهار سال دیگر از او دفاع کردید؟ (1164702) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۰۲:۵۸
اونایی که از این دولت تمام قد دفاع کرئن و جلو بی قانونیها و رفتارهای غیر قانونیش سکوت کردن بی بصیرتان واقعی بودن (1164849) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۵:۰۹:۴۵
"در این نامه کلینتون، ترکیه را عضو ناتو در آستانه عضویت در اتحادیه اروپا دانسته و گفته بود ترکیه همسایه دشمن خونی ما صدام حسین و دشمن خونی ما جمهوری اسلامی ایران است."!
"دشمن خونی" رو هم کلینتون گفت؟!
ضمنا بعضی حرفاتون هم جواب داشت که البته الف منتشر نخواهد کرد،بنابراین چیزی درموردشون نمیگم.
اقای توکلی یه بار برای همیشه بگو!موسوی فتنه گر بالقوه بود(البته از نظرشما)!چرا به رضایی رای ندادی؟
ضمنا یه چیزی هم بگم که اگه نگم هناق میگیرم!همین الان اخبار داشت از کسری بودجه امریکا می گفت،اما چیزی از کسری بودجه30هزارمیلیاردی و بیسابقه کشور خودمون نگفت.(آخیش راحت شدم) (1164245) (alef-7)
 
علی
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۴۲:۰۹
منم یه چیزی مونده رو دلم بگم شاید اینم نشان داده شد
اگر اون زمان قانون مطبوعات تصویب شده بود الان فساد 3000 میلیاردی تو کشور نداشتیم آقای دکتر (1164535) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۱۱:۲۸
بله
شایدم اگه تصویب شده بود الان کشوری نمونده بود که توش بخواد فسادی انجام بشه...
کی میدونه جز خدا...؟؟؟ (1164641) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۰:۲۵:۴۷
اكه اينجوري باشه الان بايد تمام كشورهايي كه ازادي مطبوعات دارند از بين رفته باشند دوست عزيز مطبوعات ازاد ركن هر دموكراسي است (1164963) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۱:۵۹:۵۶
اتفاقا آزادي بيان و دموكراسي و حق انتقاد و اعتراض و پاسخگويي مسوولان مختلف از نان شب هم واجب تر است. اين رو خاتمي ده سال پيش فرياد مي كشيد اما الان با گوشت و پوستمون احساس مي كنيم. (1166659) (alef-6)
 
محسن
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۵:۰۳:۵۵
آقا و یا خانوم « بله » .... بیدارشو ، کاروان رفت و تو در خوابی !!!!! (1165820) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۱:۲۱:۳۸
هزار افرین.برای پیدا کردن ریشه فساد کافیه ببینین چه کسانی با اون قانون مخالفت کردن (1165382) (alef-6)
 
نکته سنج
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۴۹:۴۴
عجیبه که آقای توکلی برای توجیه مسایل داخلی به رفتار آمریکایی ها استناد میکند! (1164552) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۹:۱۰:۲۹
کدام بودجه این که اسمش بودجه نیست (1164581) (alef-10)
 
hossein
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۵:۱۹:۵۹
سلام شماکه درانتخابات ورای اعتماددولت نهم جانفشانیهای فراوان کردیدبایدقبل ازهر کار استغفارنموده وازملت نیزپوزش بخواهیدجناب اقای توکلی (1164257) (alef-7)
 
بیگی
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۱۹:۴۸
خیلی ها باید از مردم ایران عذر خواهی بکننداما... آقای توکلی تا حدی با حرف هایش جبران کرده اند. (1164658) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۲:۲۰:۴۶
مرد حسابی، داره میگه اضطرارا، این یعنی جانفشانی!! یه خورده منصف باشید. (1164809) (alef-13)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۵:۲۱:۱۶
خدا ازشون نگذره. پول یارانه درمان و خوراک و تحصیل قشرمحروم رو گرفتن که پورشه و بنز و لکسوس وارد کنن باهاش . بی اعتقادی به خدا و قیامت یعنی همین به خدا مثل روز روشنه محارب خدا چه کسانی هستن ! (1164261) (alef-7)
 
مسعود
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۲:۰۲:۰۳
و مجلس و قوه قضاييه نظاره گر اوضاع هستند و بس! به دو تا نطق اعتراضي توي مجلس اكتفا شد تمام شد و رفت و بار ديگر رانت خواران با خيالي آسوده به دنبال فساهاي بزرگتر!! و قوه قضاييه و وزارت اطلاعات به دنبال دستگير كردن چهار تا روزنامه نگار بيچاره كه دستشان به جايي بند نيست و مثل مرتضوي پارتي ندارند.. (1166660) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۵:۲۱:۴۷
زنده باد حرف حساب. زنده باد دکتر توکلی عمار زمانه... (1164262) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۰۳:۴۷
اگر توکلی عمار است وای برما و وای بر دین و اعتقاد ما (1164488) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۰۷:۳۱
آقای توکلی با حق وتو موافق است. البته فقط برای ایران وعده ای خاص!! (1164494) (alef-13)
 
رضا
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۵۵:۰۹
حالم از هورا کشیدن ب کسی یا کسانی ب هم میخوره. از زنده باد و مرده باد ب تنگ آمده ام... (1164561) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۹:۳۰:۴۵
جیره خوار به این نظرات + _ مثبت ومنفی نگاه کنید و خجتالت بکشید و این همه دفاع بیخود و بی جهت نکنید . منظورم شما هم هستید جناب توکلی خائن ................ (1164609) (alef-13)
 
نورمنش
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۷:۱۷:۰۹
اين جور انتقاد كردن خواست همانهايي است كه دوست دارند كشور را با هورا كشيدن واين ان راخائن دانستن ومرگ بر اين آن فرستادن اداره بشه لذا بنده با اين نظر مخالفم لذا به انتقاداتي كه به توكلي دارم اما از جانب اين شخص از ايشان عذر مي خواهم (1166088) (alef-10)
 
عرفان
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۲۲:۴۱:۵۸
منم عذر میخام... خائن خواندن مردی مثل توکلی بد و غیر اخلاقی ایست . هر چند من هم ب بسیاری از مواضع دکتر توکلی انتقاد داشته و دارم... (1168701) (alef-6)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۲۳:۳۸:۴۹
حکایت «در دیزی و حیای گربه». بنده مخالف آقای توکلی هستم، اما به کار بردن واژه «خائن» را برای ایشان درست نمی دانم. آقای توکلی آدم سالم و البته «ساکتی» است که گاهی وقتها هم «کم انصافی» می کند. (1166549) (alef-10)
 
ام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۲:۵۰:۱۹
بسه دیگه هی زنده باد زنده باد الکی و ساختن القاب مسخره باز نزدیک انتخابات شد ادم حالش به هم میخوره از بعضی کامنتها (1164835) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۵:۲۶:۰۲
آقای توکلی بسیاری از صحبتهای شما خوب است اما نمیدانم چه کینه ای نسبت به موسوی دارید که مدام مشکلات اقتصادی را به او هم ربط می دهید .خودتان خوب میدانید که این مشکلات ربطی به گذشته ندارد (1164266) (alef-7)
 
فضول
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۵۱:۴۳
این کینه های خفته بود که مسایل سال 88 را بوجود آورد! (1164556) (alef-10)
 
خبرمرند
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۹:۳۰:۵۳
جناب توکلی بایدبدانیم آقای موسوی نخست وزیر بودندحضرت آیت الله خامنه ای رهبرمعظم انقلاب اسلامی دل مردم ایران رئیس جمهوربودند.حال شمابه عملکرد دولت موسوی که تازه ایران اسلامی درانقلاب به رهبری امام خمینی (ره)پیروز شده بودبا آن وضعیت که آیت الله خامنه ای هم حضورفعال درجبهه داشتند ودولت را هم هدایت میکردندبا ان وضعیت جنگ از یک طرف وپائین بودن قیمت نفت ازسوی دیگر وتحریم های نامحسوس ازطرف دیگر ،گروه منافقین خلق باترور شخصیتهای والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ومخالفت غرب وشرق با ایران اسلامی واختلاس ها به این رنگ وبونبودند،دولت به ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای موفق ترین دولت بود حالا شما با کلمه موسوی ،ایرادبه کدام دولت می گیرید.؟؟؟!!!درحالی که دردوران شما تورم غوغامیکند آقای توکلی؟!!!خانه ملت ازراس امور تقلیل یافته آیا این نشانه ضعف نماینده گان محترم خانه ملت نیست؟درزمان جنگ قانون اجرا میشد بودجه با آن تراکم کاردرموعد قانونی توسط ریاست محترم جمهوری وقت تحویل مجلس میشد!آری خودراتبرئه نکنید.شما اقتصاددان وسیاست مدارهستیدباید حقیقت را قبول کنید.که گروه انحرافی که شاخه سیاسی منافقین خلق هستندرخنه درریشه انقلاب را دارند.اگر امروز خانه ملت تحقیرشود وقانون اجرا نگردد.نصیحت رهبر دلسوز درمسئولین اثرنکند.مسئولی 11روز خانه نشین باشدوودرروز 22بهمن 91 درقم اتفاق ناخوش آیندودر 22بهمن 91 تهران شعارزنده باد بهارتوسط ...فریادبکشد.!!!!چه میشود؟مگر سیاست مدارواقتصاد دان منتظروقوع عملی میشوند تا درمان کنند ؟نه هرگز !باید سیاست مدار پیش بینی لازم را جهت اداره دولت ومملکت داشته باشد.اگر درجریان سال84الی 88نظارت کامل به عملکرد دولت داشتید فتنه ای که توسط گروه انحرافی درسال88به وقوع پیوست هیچوقت چنین نمی شد.باید قبول کنید درپیش بینی هایتان باید تقویت شویدمیدانید چرا ؟؟؟امید ملت ایران رهبر معظم انقلاب اسلامی است.اگر دراوایل مانند دیگر پیشکسوتان انقلاب که با توطئه وفتنه گروه انحرافی ترور شخصیت شدندپیش بینی میکردید.لابد وحدت مردم خدشه دارنمیشد.حال اگر شما آقای ...راترجیح به آیت الله هاشمی فرموده اید!!!به دوظلم بنابه فرمایش امیر المومنین (ع)دست زدید .اولادریاری رساندن ،انتخاب شخص ضعیف النفس به همان فرد ظلم کردیدتا شخصیت وی زیر سوال رودوازطرفی کارمردم انجام نشده است.هرچند کارهائی انجام شده است هیچکس منکر آن نمی تواند باشد.ولی با این درآمدهای کلان انتظار نه وظیفه ایشان بیش ازاین بود.ثانیا،بانیروهای کارآمد وپیشکسوتان انقلاب چه کردید؟مدیروبلاگ خبرمرند(جانباز وبرادرشهید) (1164610) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۴۶:۲۸
موسوي تا سال 88 حداقل 18 سال بود كه كاري به كار اقتصاد و سياست نداشته .جناب توكلي آخه چطور تو وضع فعلي اقتصاد تاثير داشته؟! عزيز من تابع نمايي وابسته به زمان( exp(-at ميگه تصميمات موسوي در دهه 60 تا الان هر چي اثر و تاثير داشته ديگه به سمت صفر ميل كرده! خواهشمندم يكي ديگه رو پيدا كنيد كه تابع نماييش هنوز صفر نشده باشه.
با تشكر (1164701) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۲:۲۲:۰۸
یه ذره اقتصاد میدونستی می فهمیدی که موسوی با اون سیاستهای کاملا دولتی چه به روز مملکت آورد. (1164810) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۸:۰۰:۴۳
درست است که اقتصاد دولتی خوب نیست اما شرایط جنگ و آن وضع اقتصادی ایجاب می کرد که اقتصاد دولتی در ان زمان بهتر بود (1165110) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۰:۳۴:۴۴
متاسفانه كساني كه اشتباه كردند به جاي يك معذرت خواهي ساده و جبران اشتباه مسايلي را عنوان ميكنند كه ربطي به هم ندارد و بيشتر مسايل را پيچيده ميكند اينكه چه كسي بلا بر سر اقتصاد آورد و چه كسي گل به سر اقتصاد زد سوال مردم نيست آنهم بعد از بيست سال كه آن بنده خدا دستش از همه جا كوتاه و فاصله بسيار دور ! مردم مشكل را با پوست و استخوانشان حس ميكنند . در آن دوره عليرغم جنگ تحميلي همين تحريم ها هيچگاه وضع معيشت مردم اينگونه نبود پيكان كه شاخص اقتصادي ماست براحتي با قيمتي حدود 2000 دلار قابل ابتياع بود در حالي كه در حال حاضر پرايد به قيمتي نزديك به 7000 دلار رسيده است . اينهمه در همه متون ديني راجع به تقوا تاكيد ميشود كجا بايد از اين كيمياي كمياب استفاده كرد ؟ در صحبت و سخنراني ؟ رعايت تقوا در اينجاهاست كه كاربرد دارد . تقوا را رعايت كنيد مسئوليت اشتباه را يكبار براي هميشه به گردن بگيريد لازم نيست به آنهائي كه از ابتدا ظهور اين گروه منحرف را براي كشور و نظام خطرناك ميدانستند و بارها گفتند كه شما كشور را با خطر مواجه ميكنيد جايزه در نظر بگيريد و بر روي فرش قرمز آنها را به خانه هايشان برگردانيد ، فقط دست خائنين و منحرفين را كه نامحرمان انقلابند از سر انقلاب كوتاه كنيد كه اين اكسير تداوم حيات اين انقلاب است . (1165296) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۲:۰۶:۴۷
من در ميان شما باشم يا نباشم اجازه ندهيد كه مملكت به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد امام خميني ره
با هزار تاسف از سال 84 به بعد اين اتفاق افتاد . (1166666) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۶:۵۹:۲۰
معلومه که شما از اقتصاد هیچ نمیدونی..... (1166060) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۲۳:۲۰:۵۴
نیست الان اصل 44 اجرا شده همه صنایع به مردم رسیده!!!!!!!!! (1166525) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۲:۰۴:۳۵
عزيزم زمان جنگ مجبور بوديم اقتصاد رو كاملا در كنترل داشته باشيم مجبور بوديم اقتصاد رو دولتي كنيم. (1166663) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۸:۳۴:۳۰
ما که یه ذره اقتصاد خونده بودیم رفتیم بررسی کردیم دیدیم حجم دولت در اقتصاد در زمان موسوی پایین‌تر از دولت‌ آقای احمدی نژاد بوده است. شاخص‌هایی مثل بیکاری و تورم و سهم نفت در تامین بودجه هم همینطور
حالا موندم شما که ادعای اقتصاد داری منظورت چیه؟ (1166737) (alef-6)
 
هموطن
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۵:۲۶:۲۵
کسایی که از این اقا و دولنش حمایت کردن 2 دفعه تا سرکار بیاد برای بخشیده شدن نزد خدا و مردم چه برنامه ای دارند؟؟؟؟ (1164268) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۵:۳۸:۱۶
بنده خدا اگر به روز قیامت ایمان داری انقدر راحت قضاوت نکن و حکم نده! (1164287) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۵:۵۷:۲۳
يه جاهاي اساسي از منطقت بد جور مي لنگه آقاي دكتر! (1164309) (alef-7)
 
مجیبی
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۴۴:۳۱
آفرین.بدجور هم میلنگه.توکلی خیلی سعی داره توی این بلبشو آخرتشو نبازه وخوشبختانه فکر نکنم از لحاظ مالی زیاد اون دنیا مشکل داشته باشه چون اگر دنبال پول بود بیکارنبود بیاد سایت بزنه واینهمه دردسر بکشه پس از این نظر ان شاءالله سعیش ماجوره ولی از لحاظهای دیگه بعضی موقعها از جمله درهمین مصاحبه خیلی ناحساب حرف زده برای اینکه بعضی صحبتها واعمال خودش ویا اشتباهات نظام رو ماله بکشه.ولی این حرفهای بی منطق به نظام نفعی نمیرسونه که هیچ فقط باعث میشه ایشان خدای ناکرده به آخرتش لطمه جدی وارد کنه وامیدوارم چنین نشود.ان شاءالله همین سایت الف وپیگیری مشکلات مردم دستشو بگیره وعاقبت به خیرش کنه.آمین (1164775) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۲:۱۰:۴۸
آقاي توكلي حداقل از اون دسته آدمهاست كه وجدان و انصاف و تقوا هنوز توي وجودش هست سر قضيه حلاليت خواهي از آقاي حسين موسويان آن را نشان داد اما خيليهاي ديگر از جمله رييس دولت و جناب الهام و خيليهاي ديگر از كساني كه به حسين موسويان تهمت زدند كمترين انصاف و تقوايي نداشتند و شهامت يك عذرخواهي ساده را هم از موسويان نداشتند. (1166669) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۶:۰۳:۰۷
اگر حرف شما را قبول کنیم که از روی اضطرار به احمدی نژاد رای دادید باید خندید به حال مملکتی که چنین قحط الرجالی در اون بوده که آقایون کس دیگری بهتر از احمدی نزاد رو پیدا نکردند. و شاید هم همینطور بوده آقای توکلی!؟ (1164314) (alef-7)
 
abbas
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۵۳:۱۰
میتونستید بگید که هیچکدوم بدرد نمی خورد و من به هیچکدام آنها رای نمیدهم (1164714) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۴۴:۳۳
بود بهتر از آقای احمدینژاد منتها من در تعجبم چطور آقای توکلی گرفتار دو قطبی به وجود امده در جامعه شدند؟ (1164776) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۲:۳۴:۴۶
حرف قبل ایشان چیز دیگری بود غیر از اضطرار. تکلیف بود و تکلیف از بالاتر بود. (1164823) (alef-13)
 
بینام
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۶:۱۳:۵۳
وقتی این جمله ی این دولت پاکتربن دولت هاست رو میشنوم دوس دارم ازطرف همه ی محرومان و ورشکستگان و شرمنده های خانواده خود یک سیلی ابدار (تو گوش خودم) بزنم ! (1164326) (alef-7)
 
حسین-ح
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۶:۱۶:۳۳
اگرچه مقایسه آقای توکلی با آقای احمدی نژاد قیاس مع الفارق است! اما ایشان هم در توجیه کردن دست کمی از وی ندارد ؟ ایشان عادتا" همواره در خصوص موضوعات درجه دوم صحبت می فرمایند ؟ انصافا" استیضاح آقای احمدی نژاد- صرف نظر از تبعات بسیار مثبت داخلی - از حیث نگاه جهانی و بین المللی منفی تلقی خواهد شد ؟ یا نماینده ؛ نماینده واقعی نیست ؟؟ و شهامت تصمصم گیری ندارد؟؟ لطفا" وظایف نمایندگی را از آقای مطهری بیاموزید الحق و انصاف باید مطالب این انسان باشرف در مقطع دکترای رشته های حقوق تدریس شود خیلی مطالب بکر و جاودانه مطرح می کنند؟ صحت و سلامت و صلابت بیشتر این نماینده واقعی و شجاع را از خداوند مسئلت می نمایم. (1164332) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۱۲:۴۶
اقای مطهری که مثل خیلی ها نان به نرخ روز خور نیستن،برادر (1164748) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۶:۱۸:۴۰
آقای توکلی ما به خاک سیاه نشانده شده ایم حالا موقع این حرفهاست؟ (1164334) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۰۶:۰۰
اخه الان نزدیک انتخاباته قبلا که این خبرها نبود لزومی به عرض اندام نمیدید (1164634) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۶:۲۳:۰۹
اقاى توكلى لطفاً كمتر خود ستايى كنيد. از نظر شما تمام روساى جمهور اشتباه كردند وشما هميشه درست مى فرموديد! (1164338) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۶:۳۸:۰۱
خیلی عجیبه جناب توکلی رای نیاوردن مشارکت رو دلیلی بر حزب نبودنش می دونند:

1-آیا انتخابات به گونه ای بود که مشارکت با تمام توان و در شرایطی برابر رقابت کند و رای نیاورد؟
2-بر فرض اینکه انتخابات در شرایط خوبی برگزار شده آیا برای اینکه یک حزبی حزب باشد حتماً باید رای بیاورد؟ تعریف جدیدی در علم سیاست یافته اید دکتر. (1164355) (alef-7)
 
یک نفر از مردم
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۵۷:۱۰
مگر در آمریکا با رای نیاوردن حزبی در انتخابات آنرا به تعطیلی میکشانند؟ چون مثال های شما آمریکایی بود منهم به آمریکا اشاره کردم! (1164565) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۸:۳۷:۴۰
کاملا موافقم. در این قسمت آقای توکلی اشتباه بسیار بزرگی را مرتکب شده بودند که عامیانه‌اش می‌شود گاف. وقتی خوندم خندم گرفت. (1166743) (alef-6)
 
صبا
Netherlands
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۳۶:۳۱
اره مهیا جان منم با شما موافقم . نیست که خیلی هم رای میاره و جامه ریاست جمهوری برازنده اش میباشه !!! (1164458) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۰۴:۴۸
واقعا بیایید به صحنه تا ببینید چند رای خواهید اورد من جلوتر عرض میکنم حداکثر 500-600 هزار عدد رای (1164633) (alef-13)
 
تاج زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۱۳:۵۳
آقاي توکلي عزيز گيرم آقايان خاتمي ، هاشمي و موسوي کلا فاسدند ، بعد از انقلاب که همواره بيش از نصف مملکت دست اصول گرايان بوده و قوه قضاييه که بايد ريشه فساد را بخشکاند کلا دست اصول گرايان بوده ، الانم که هشت سال است دولت هم دست اصول گرايان است ، پس چرا فساد از بين نميرود ، ايا مشکل ........نيستند؟؟؟؟!!!!! (1164394) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۰۳:۳۸
چون در زمانهای حساس ایشون حرف نمیزنند یا اکثرا نظراتشان اشتباهی از اب در میاد مثل حمایت از دولت مهرورز انتخابات 88 که یادت هست جناب توکلی (1164632) (alef-13)
 
امير حسين سلطان/تهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۲۸:۰۴
ضمن احترام به جناب آقاي دكتر توكلي بالاخره معلوم نشد در مرحله اول انتخابات سال 1384 به كدام كانديدا راي داده اند؟و مطلب ديگر اينكه آيا فكر نميكنند دليل اضطرارشان در انتخابات سال 1388 نوعي اتهام زني به بخش نسبتا قابل ملاحظه اي از هموطنانشان است كه به هر جهت مايل نبودند مجددا رئيس جمهور دوره نهم بر مسند رياست جمهوري دوره دهم تكيه زند؟آقاي دكتر توكلي لازم است پاسخ مستدل تري عنايت بفر مايند.ايشان حق داشتند و هنوز هم دارند كه خيلي كوتاه پاسخ دهند:دوست داشتم و ربطي هم به ديگران ندارد. به هر حال هر كسي مختار است به كانديداي مورد نظرش راي دهد.من نحوه پاسخ دادن ايشان را نپسنديدم و اميدوارم بنده را ببخشند كه نميتوانم الزاما و يا بالاجبار همه نظرات ايشان را بپذيرم گرچه سايت "الف" را براي پيگيري خبرها و گزارشها و تحليلها مي پسندم. (1164437) (alef-13)
 
بینوا
United Kingdom
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۲۸:۱۹
جناب توکلی باعرض سلام وادب خدمت شما :

ازکدام چشم انداز صحبت میکنید ،فکر نمی کنید بجای ۸ سال ۸۰ سال عقب افتادیم

دولتی که فقط اسکناس چاپ میکند وفرصتهای اقتصادی را دراختیار رانت خواران و --

همپالگیهای خود قرارداده ایانصیحت پذیراست.این اشکال حتی برمجلس هم وارد

است این چه قوانینی است که هر ارگان ونیرو وسازمانی برای خودبانک تاسیس کند

وتحت لوای بانک مرکزی به دلال بازی وفعالیتهای کاذب اقتصادی بپردازندودرکلیه امور

اعم از مسکن ،ارز ، خودرو ،طلا وغیرو وارد شده وکشورراباین روز بیاندازندومردم را

هرروزباچالش ونگرانی جدیدی مواجه نمایند. ایا این اوضاع تاسف اورنیست............... (1164438) (alef-13)
 
عضو هيئت علمي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۲۹:۵۲
من هم يك سؤال اساسي از آقاي توكلي و بسياري از همفكران ايشان دارم. حرف اصلي اين دسته از اصولگرايان اين است كه ما به آقاي احمدي نژاد راي داديم چون دشمن از آقاي موسوي حمايت مي‌كرد. سؤال: آيا گزينه ديگري به جز اين دو نفر نبود كه هم پايبنديش به نظام ثابت شده بود و هم 8 سال فرمانده سپاه بود. نگاه‌هاي پر معني‌اش به روشها و سخنان بي‌پروا و عوامفريبانه آقاي احمدي نژاددر شب مناظره با ايشان حتما در تاريخ خواهد ماند. راستي بعد از گذشت 4 سال معلوم شده است آن موقع چه كساني بصيرت بيشتري داشتند؟ (1164443) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۳۵:۰۹
همه مقصر بجز مجلس! همه فاسد بجز جنابعالی!شما را به خدا بس اس دیگر! آقای توکلی میدانید شیر خشک قوطی چند است؟ (1164457) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۳۸:۰۵
چرا با کانون های قدرت مقابله نمی شود؟!ما یک نهاد مردمی به اسم بسیج داریم.اگر بسیج خوب شکل بگیرد و خوب هدایت شود می تواند در این کشور در مقابل بسیاری از افراد که دیگر خدا را نیز بنده نیستند بایستند و کشور را از گزند بسیاری از اتفاقات حفظ کند. (1164460) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۳:۴۸:۴۳
عزيز برادر فكر ميكني كشورهاي ديگر دنيا قانون اساسي ندارن فقط با بسيج مردمي كشورشون رو ساختن...... (1165050) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۳۹:۱۹
فساد این دولت بسیار بیشتر از قبلی ها است؟ بخاطر این است که شما و همفکران اصولگرای تان اکثریت مجلس هستید! (1164464) (alef-13)
 
نؤيد زنده
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۴۰:۴۲
جناب أقطاي دكتر توكلي

با سلام و عرض أدب
فرما بشات جناب عالي در خصوص فساد مالي كاملا تأمل برانكيز است.
نتيجه أخذ شده در اين مصاحبه نأشي از بي توجهي مجلس به عدم توازن نقدينكي و نرخ ارز
نرخ حامل هاي انرزي و سود بانكي و مصوبه هاي بانك مركزي ظرف سألهاي أخير است كه دولت أقدام ان را توصيه ومجلس بدون توجه و نظر كار شناسي مجوز اين امر را صادر نمود و حال انتقاد حضرت عالي أيا از خودتان وسائر أرباب مجلس است يا صرفا فرا كني به دولت هاي قبلي كه أكنون إمكان جوابي ندارند؟
خوب است كه شما هم دستي در اقتصاد نظري داريد و زماني كه رئيس جمهور محترم در زماني كمتر از دو سال قبل ادعائ نرخ برابري دلار با٥٠٠ تؤمان را داشت كسي ياد أور نشد (مثلا شما) كه با تورم حتي نقطه به نقطه معروف ايشان ظرف سأله اي ٨٤ تا٨٩ أيا بدرستي إمكان دارد؟
به نظر ميرسد متاسفانه همه تحليل ها علي الخصوص در حوزه اقتصاد به جائ أين كه ماهيت علمي ودر راستاي منافع ملي باشد أغراض سياسي در ان نهفته است.
سر جسمه شايد كرفتن به بيل. جو بر شد نشا يد كذشتن به فيل
أميد دارم ايزدمنان به همه توفيق دهد.
أرادت مند نؤيد زنديه (1164466) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۲:۱۵:۴۳
اقاي توكلي. از قيمتها خبر داريد؟! آيا به شما و خانواده هاي دولتمردان و نمايندگان مجلس هم فشار مي آيد؟! آيا شده يك شب با اضطراب از قسط و وام و قرض و قوله و مشكلات اقتصادي و معيشتي . به خواب نرويد؟!!! (1166676) (alef-10)
 
دخو
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۴۱:۲۷
آقای توکلی این مشکلات عدیده ای که مملکت وملت به آنها دچارشده اند ازوقتی شروع شد که اصحاب رسانه محدود شدند وهرکسی درهرپست ومقام این مملکت راارث پدری حساب کرد وازمقام سوء استفاده کردتاچندصباحی که برمسند قدرت است جیبش راپرکند اگرشفاف سازی می شد دیگراین مواردمافیایی پیش نمی آمد.
هنوزهم دیرنشده جلوضررراازهرجابگیریم منفعت است پس بیایید:
همه دست دردست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد (1164467) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۲:۱۶:۳۹
كجايي برادر . همين دو هفته پيش بود كه برادران گمنام . چند تا روزنامه نگار را به جرم ارتباط با شبكه رسانه اي استكباري؟! بازداشت كردند!! (1166678) (alef-6)
 
بهرام
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۴۸:۳۲
اقای توکلی در کشور همسایه ما احزاب متعددی وجود دارد ولی در حال حاضر حذب اقای اردغان رای اورده و در سر کار است ایا دیگر احذاب منحل شده اند؟ با توجه به تفکرات جنابعالی و همفکرانتان موضوع تثبیت قیمت ها را یادتان هست یا فراموش کرده اید ایراد امثال شما این است که سیاست مدار نیستید و خود را گول میزنید (1164475) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۱۴:۴۳
ای گفتی اقا جون کی بود سیاست تثبیت قیمتها را زد چرا نمیفرمایید که شما8سال است که در مجلس چشمتان رابرروی اشتباهات دولت بسته اید چرا از نقش قوه قضاییه که همیشه دراختیار اقایان اصولگرابوده درمبارزه بامفاسشد اقتصادی صحبتی به میان نمیارید ازصحبتهای شما متناسفانه فقط کینه نسبت به مخالفان شما و توجیهاتی بچه گانه دریافت میشه بعلاوه مسئولیت گریزی (1164863) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۵۳:۵۸
صرفا جهت اطلاع کلینتون درخواست کرد ولی در موضوع قانون مطبوعات دستور بود (1164925) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۵۲:۲۹
مردم ایران چه از نوع اصول گرا و چه اصلاح طلب هر رای را که در سال 88 دادند محترم هستند . مهم اینجاست که مردم از بی مسئولیتی مسئولان در حال رنجشند . حال که آقای توکلی بخواهد زیر مسئولیت انتخابشان بزنند باکی نیست مهم جبران آن است که باز هم با چشم پوشی از بسیاری از مسائل آقای رئیس جمهور داغ دل "بعضی ها" را تازه می کند . صحبت کردن کاری را درست نمی کند عمل کردن صحت صحبت ها را تصدیق می کند . (1164480) (alef-10)
 
مهرداد
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۵۴:۳۱
بهتر است سايت الف آن توبه نامه اي را كه براي آقاي خاتمي تنظيم كرده بود تا امضا كنند براي آقاي توكلي نيز تنظيم كنند تا امضا كرده و از ملت ايران عذر خواهي نمايند. (1164484) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۲۲:۵۰:۲۹
ی مقدار بیشتر بگین قضیه توبه نامه رو لطفا. من در جریان نیستم (1168729) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۵۵:۴۱
کاش می تونستین در موارد دیگر هم خودمونو با سایر کشورهای غربی به قول شما لائیک و بی مذهب مقایسه کنیم. مثل مواقعی که یک سیاستمدار جلوی تلویزیون و مردمش به اشتباهش اعتراف می کنه و استعفا میده. نه مثل ما که جرات چنین کاری را نداریم و اگر هم داشته باشیم اجازه نداریم چنین کاری بکنیم. (1164485) (alef-13)
 
هوشنگ
Malaysia
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۷:۵۹:۳۹
"... البته سیاستمدارانی نیز ممکن است باشند که هزینه این روش را سنگین بدانند ولی عقلانی این است که در کشور خط مشی و مسائل مهم را یک نفر تعیین کند و این به معنی دیکتاتوری........ "

برادر هزینه سنگین یعنی چه که عقلایئ رفتار کنن ...این هزینه سنگین دقیقاً عقلانی رو نشون میده دیگه ولی شماها برخلاف رفتید جلو ...... اون خط را یک نفر اشتباه تعیین کرد ....... عقلانی هم نبود.... قسم میخورم اگر 2 سال پیش ایشون ( اون یک نفر ) و جنابعالی و بقیه دوستانتون از مردم عذر خواهی میکردید که بالاخره محاسبات ما غلط بود ... مردم ما رو ببخشید ... والا .. والا.. بلا.... وضع ما اینطوری نبود برادرعزیز..... الان هم یک دولت قوی سر کار بود و مردم سر زندگی شون .. تحریم هم که الحمدااله از 30 سال پیش بود دیگر...... همین .. باید بیایین بگین "... مردم شرمنده اشتباه کریدم .. شما ها راست میگفتین..." همین بابا جان اینقدر هم با این صحبتهای معمولی نخواهید این موضوع رو لاپوشانی کنید ..... مردم همشون میفهممممممممممممممممن بابا (1164486) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۰۲:۱۱
وقتی که مردم در فقر و تنگدستی حاصل از گرانی های اخیر به سر می برند، شما آقای توکلی و دیگر نماینده ها فقط بفکر این هستید که فعالیت عکاسان در مجلس را محدود کنین، که مبادا عکس های در حال خوابیدن یا خمیازه کشیدن یا.... از شما پخش شود..!!!
آیا بهتر نبود بجای وقت تلف کردن برای تصویب چنین طرحهایی ، بفکر مردم می بودید؟؟؟
به شما می شود گفت نماینده مردم...؟؟؟ (1164487) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۰۶:۴۸
ممنونم که نظر منو تائید نکردید .... من گفته بودم کینه تا کجا .... جناب توکلی کم دست به خودستانی بزنید که رای نمی اوردید ... تمام کارهای انتخاباتی هست
من اولین نفر بودم نظر دادم الف ترسید تائیدش کنه...الان این نظرو تائید می کنه ..چون وسط نظرات هست به چشم نمیاد (1164493) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۱۰:۲۱
آقای توکلی مراقب باشین .چرا ناکارآمدی و شکست جناح مطبوع خود را در اداره کشور به پای همه دولتها می نویسید . چرا دیگر دولت زمان جنگ را داخل در این ناکارآمدی و فساد نمودید؟ آیا اینکه بگویید همه مشکل دارند باری از دوش شما برداشته می شود ؟ و می توان جواب خدا را در روز قیامت داد ؟ آیا این انصاف است که بگویید فساد از آن زمان شروع شد ؟ نه برادر فساد از زمانی شروع می شود که بعضی ها ملاحظات گروهی و جناحی را بر حق و حقیقت می بندند و بده و بستان های سیاسی جای عدالت و حقیقت را می گیرد . شما اگر در پی حق و حقیقت هستید بینی و بین الله ، دیگر رای دادن به رئیس دولت کنونی را توجیه نفرمایید و بفرمایید بنده که معصوم نیستم ، اشتباه نمودم .آن وقت است که ما به شخصیت آقای توکلی احترام خواهیم گذاشت و شاید خداو خلق از سر تقصیرات همه ما بگذرند . (1164497) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۱۷:۵۰
آقای توکلی،قبول کن که خیلی جاها بد کردی.
خیلی بد کردی برادر.خیلی جاها چشماتو رو حقیقت بستی.
هم تو هم اطرافیانت.و به راستی که خداوند جای حق نشسته و الان احمدی نژاد بلای جون خودتون شده.
چقدر دوس دارم که دلیل کینه شدیدت به موسوی رو بدونم.
میدونم که الف منتشر نمیکنه ولی بخاطر دل خودم نوشتم. (1164753) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۲۳:۲۰
شما هم در این وضع کنونی سهیم هستید چون از روی کار امدن این دولت در ابتدای امر حمایت کردید، الان هم باید جوابگو باشید (1164510) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۲۵:۲۴
آقای توکلی عادت دارند هرگاه می خواهند در باره موضوعی صحبت کنند، بلافاصله جمله ای هم در ضدیت آقای رفسنجانی می آورند که بی ربط است. به این جمله نگاه کنید:
« ... ببینید یک مشی عمومی مقام رهبری دارند و آن اینکه همیشه در انتخاباتهایی که ایشان مسئولیت داشته اند مدافع رای حداکثری بودند. برخلاف برخی از بزرگان که به انتخابات محدودتر قائل هستند مثل آقای هاشمی رفسنجانی.» ممکن است یک نفر این جمله را تفسیر کند؟
جناب توکلی به خاطر اینکه بار دولت کنونی را از دوش جریان خود بردارد، نقبی هم به دوران خاتمی و هاشمی می زند و اینکه بله، فساد از همان زمان آغاز شد. بعد هم به خاطر رعایت «عدالت» و نگاه «منصفانه»، پای دولت موسوی را هم به میان کشیده و اینکه فساد از همان زمان پایه گذاری شد!
جناب توکلی عزیز! خب، احمدی نژاد هم همین را می گوید. ایشان هم به خاطر اینکه بار را از دوش خود بردارند، می فرمایند تمام دولتهای قبلی در فساد کنونی نقش داشته اند! بالاخره ما باید تفاوتی بین جنابعالی و ایشان ببینیم یا نه؟ فاعتبروا یا اولوالابصار...! (1164512) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۲۹:۴۸
آقای توکلی فرموده اید حزب نیست! آیا شما احزاب را قلع و قمع نکردید؟ آیا همه فعالان سیاسی را از کشور فراریشان ندادید؟

می فرمایید مجلس بیمار است، آیا این مجلس نماینده مردم است؟ فرض بفرمایید حرف شما درست است و آقای موسوی در انتخابات 13 میلیون رای آورد، کجایند نمایندگان مردمی که دارای این طرز فکر هستند؟ آیا این 13 میلیون نفر در مجلس نماینده ای دارند؟ شما و مجلسیان فعلی نماینده مردم نیستید چون در شرایط عادلانه و توسط مردم انتخاب نشده اید (1164518) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۰:۲۹:۰۳
اي كاش هميشه دم انتخابات بود مردم ميتونستن لااقل تو دوتا سايت ازادانه نظراتشون رو بنويسن دلشون اندازه نيم ساعت خنك بشه.حيف ! حيف كه فرداي انتخابات شما مردم ديگه به حساب نمياين!!!چه برسه به نظراتتون !! خون شد دلم. (1165285) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۲۱:۲۴:۱۰
جناب آقای توکلی شما درست فرموده اید که " فساد این دولت بسیار بیشتر از قبلی هاست:"
این حرف بسیار متین است ولی آیا میدانید چرا؟ دلیل آن برای ملت بسیار روشن است. وقتی ابزارهای کنترل فساد دولت منجمله مجلس در اختیار یک مشت افراد بی لیاقت بیسواد رانت خوار قانون گریز رشوه خوار قدرت پرست و فاسد (و البته با مدارک دکترای قلابی از دانشگاهی مثل هاوایی شعبه تهران) است میخواهید وضع بهتر از این باشد؟ وقتی مجلس شده خوابگاه شما و همکارانتان میخواهید وضع بهتر از این باشد؟ آقای توکلی شما 8 سال دیر بیدار شده اید. اگر ذره ای صداقت و هوشیاری و دیانت واخلاص و وطن پرستی در شما و همکارانتان وجود میداشت و اگر البته خواب تشریف نداشتید این حرفها را زمانی میزدید که دولت سازمان برنامه و بودجه را منحل کرد. نخیر آقای توکلی شما هم دستتان به اندازه دولت در خیانت به ایران آلوده است. (1166366) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۳۰:۳۰
جناب ماکیاولی سالها قبل بسیار زیبا در توجیه ابزار و وسیله سخن گفته اند. اقایان محترم و عزیز و همچنین دکتر توکلی گرامی تشخیص دادند که مشخصات اقای احمدی نژاد برای تصدی ریاست جمهوری قابل قبول است و رای دادند و حمایت کردند. منتهی اکنون که انتخاب شان نادرست در اب در امده است مسئولیت اعمال خود را قبول ندارند. و به بهانه های عجیب و بعضا شگفت انگیز روی می اورند . مثلا اقای موسوی بدنه اجتماعی را به عنوان پشتبان خود داشتند لذا نباید انتخاب شوند این از عجایب روزگار است که فردی به واسطه داشتن حمایت مردمی نباید رئیس جمهور شود.
نکته بعدی در ربط دادن فساد به مهندس موسوی از اون موارد تعجب برانگیز و جالب است و نکاتی را می توان به آن اشاره نمود:
1- ایشان خود وزیر همان دولت بودند
2- حضرت امام (ره) حامی سر سخت مهندس موسوی بودند
3- مقام معظم رهبری هم رئیس جمهور بودند.
4- هنوز خاطره مردم از روزای جنگ تحمیلی کلا پاک نشده است که این عزیزان به این راحتی تاریخ را تحریف می کنند.
دوستان عزیز هم طیف جناب توکلی یه نکته ظریف را از یاد برده اندو به آن توجه نمی کنند آنهم تغییرات اجتماعی و فرهنگی کشور به واسطه بلوغ فکری نسل حاضر هست و بدنه اجتماعی کشور خواهان ازادی به مفهوم بی بندو باری نیست بلکه خواهان شفافیت در تصمیم گیری ها , نور افکنی بر طبقه خانواده سالاری , حاکمیت قانون و شایسته سالاری , توسعه حرمت نهادن حقوق شهروندی و برابری اجتماعی به مفهوم واقعی نه شعاری در راستای دستبابی به جامعه آزاد و پیشرفته است .
متاسفانه طبق آمار و ارقام و ظواهر امر وضعیت علمی دانشگاهها , اوضاع فرهنگی کشور , سطح رفاه عمومی ...... و مهم تر از همه حاکمیت قانون غیر ازآن چیزی هست که نمود داده می شود.
نکته آخر ولایت مداری و ولایت پذیری نباید بهانه و اهرمی برای توجیه عدم شایسته سالاری و قانون گریزی باشد . متاسفانه عمده کسانی که به عناوین مختلف جامعه را دچار مشکل می سازند از همین ارزش ها سوء استفاده می کنند .
دولت فعلی نتیجه عدم شفافیت است و یقینا قاطبه مردم ایران پشتبان ولایت فقیه هستند . (1164519) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۳۱:۵۰
خداراشكر كه مجلس يك دكتراي اقتصاد دارد كه هم سياست ميفهمد و هم اقتصاد . باز هم جاي شكرش باقي است . ولي آقاي دكتر اقتصاد جنابعالي با كدام حجت شرعي و بعنوان نماينده مردم به اين نتيجه رسيديد كه احمدي نزاد بهتر از رضايي است . جنابعالي بايد اينقدر درك سياسيي و اقتصادي داشته باشيد كه هميشه يك دكتر اقتصاد بهتر از يك دكتر اسفالت اقتصاد ميفهمد بنابه اظهارات جنابعالي هميشه رياست دولت در اين كشور بد از بدتر بوده و هست . متاسفانه جنابعالي هميشه بدتر را انتخاب كرده ايد آقاي دكتر : پير فرزانه اي گفت عالم محضر خداست آيا شما قبول داريد جنابعالي به اين وزير اقتصاد راي دادة ايد آيا هنوز وقت استغفار نرسيده است پس واي برشما (1164520) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۳۲:۳۹
اين دولت و احمدي نژاد با همه عيوبش از اين مجلس واصولگراها بهترند. (1164522) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۳۳:۲۸
اقای توکلی درست اشاره فرمودیداحزاب باید در کشور فعال بوده ومردم راحتتر ازطریق شناخت حزب میتوانند درهر انتخاباتی که کاندیداهاعضوان حزب هستندرای دهند در واقع این کار باعث میشود فرد انتخاب شده درمسیر ان حزب حرکت کرده ونتواند هر روز رنگ عوض کند!!!!!!!! (1164524) (alef-13)
 
برادریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۳۸:۴۶
نظرات آقای توکلی بسیارخوب است .درزمانی که ایشان درمجلس ودر اداره پژوهش ها بودند مطالب ساختاری وزیر بنایی می گفتند.نماینده مجلس باید ملی وفرامنطقعه ای فکر کند وتصمیم براساس مصالح کشور وسطح بین المللی بگیرد.نماینده گان؛ دولتهارابرسرکارمی آورند .مجلس دولت را هدایت می کند وقتی طرحی یالایحه ای با رای 50 در 50 درصدبه تصویب می رسد اختلافات یا فساددراجرای آن شکل می گیرد.حالا اگری موضوعی وطرحی بخصوص ملی وموثر در کشور برای آینده وزیرساختی با رای 90 درصد وبامشارکت 100درصد نماینده گان تصویب شود نتیجه اش مطلوب می شود وآنجاس که حتی تصویب واجرای آن در کتابهای تاریخ دوران راهنمایی ودبیرستان ماندگار می شود .این روش ونقطه نظرات آقای توکلی با ید همه گیر در همه نماینده گان باشد .آقای توکلی ابتدا باید همرزمانی در مجلس برای خودش تشکیل دهد تابتواند "نقطه نظر "اتش را در دمجلس بدون تنش عنوان کند../ (1164530) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۳۹:۰۵
من واقعاً برام سواله شما چطور ادعای دین مداری دارید اما به آقای موسوی که در حال حاضر (و حتی شاید در آینده) قدرت دفاع از خودش را ندارد اتهاماتی را وارد می کنید و در سایتتان متشر می کنید. کاش می شد حتی اگه متنتشر نشه خود آقای توکلی بخونن نظرمو (1164531) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۴۱:۴۰
اقاي توكلي يك بام دو هوا ريشه فساد را از اواخر دولت موسوي شروع شدو تا حالا كه شما نتوانستيد به رياست جمهوري برسيد ادامه دارد اقاي توكلي شما فقط رگتان بر حسب منافعتان برجسته ميشود و بدون تعارف در سياست ايران دروغ و تملق نهادينه شده كه صد برابر از فساد مالي بدتر است (1164533) (alef-13)
 
قلاوند
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۴۶:۲۶
اگر اکثریت در مجلس با یک طیف باشد چه اصولگرا چه اصلاح طلب . ورییس جمهور هم از اکثریت با شد مشکلات بیشتر می شود ..چون بخاطر مسائل باندی حقیقت فدای مصلحت میشود ..مجلس باید محل تضارب ارا باشد ...نه فقط هی همه چیز ارومه شعارشان باشد (1164543) (alef-10)
 
رضا
Canada
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۴۷:۲۶
آقای توکلی، مانند بسیاری دیگر از اصولگرایان نسبتا منصف و صادق، می خواهند که حرف حق بزنند، ولی چنان درگیر مصلحت اندیشی های جور واجور و لایه لایه خودند، مجبور می شوند که هزار حرکت آکروباتیک و پشتک واروی کلامی انجام بدهند و یکی به نعل بزنند و یکی به میخ تا آخرش معلوم نشود که اصل قضیه چی بوده اصلا.

برادر من! شما به احمدی نژاد دو بار رای دادید. از ایشان هم حمایت کردید. حالا هم نظرتان عوض شده. اشکالی هم ندارد. صاف و ساده بگویید : "مردم عزیز! اشتباه شد. ببخشید!" این وسط این که بگویید "فساد اقتصادی دوره احمدی نژاد نتیجه فساد سیاسی دوره موسوی است" به قول معروف، چه ربطی دارد؟ شما و همکارانتان در مجلس در هفت سال گذشته نحوه مصرف درآمد نفتی ایران (بالغ بر هفتصد میلیارد دلار) را نظارت کرده اید. راجع به همین توضیح بدهید که چطور در این مدت که از قضا شما و جناح اصول گرا بر مسند کار بوده است، این همه دارایی و درآمد حیف و میل شده! به قول معروف، بروید سر اصل مطلب. وگرنه می شود همه چیز را به همه چیز ربط داد. (1164546) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۴۸:۲۰
آقای توکلی بدون که مردم از دست شماها خسته هستند
جانم فدای احمدی نژاد مرد عدالت که مافیا داره زمین میزندش (1164551) (alef-13)
 
کارمند با وجدان
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۸:۵۱:۲۴
با سلام
نماینده محترم تهران براساس قانون مدیریت خدمات کشوری میزان افزایش حقوق کارکنان دولت باید متناسب با میزان تورم سالانه باشد ولی این موضوع مهم طی 4 سال گذشته زیر پا گذاشته شده است چرا نمایندگان محترم مجلس هیچ دفاعی از کارکنان دولت نکرده اند ؟
و ایا این تخلف محسوب نمی شود ؟
ضمن انکه هر سال نیز مزایای کارکنان بنحوی کاهش یافته است و برعکس حقوق مدیران چند شغله به اشکال مختلف افزایش چشمگیری داشته است . (1164554) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۰۷:۱۰
عزیزم جمله آخری که گفتی همطراز با کفر و الحاد است تو را چه به حقوق و مزایای از ما بهتران ؟ مبادا تکرار کنی که دست و زبان و دهنت کج میشود !!! (1164739) (alef-13)
 
کارمند دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۲:۲۹:۲۰
ضریب حقوق کارمندان در سال 91 معادل 805 بود اما هیات علمی ها 11460. خداییش این عدالته؟ هیات علمی در خارج از دانشگاه (که معمولا هفته ای 2 بار بیشتر به انجا سر نمی زند) کلی درآمد دارد ولی کارمند باید با حقوق بخور و نمیر بسازد. لعنت خدا بر مسببانش باد! (1164818) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۲۲:۲۲
به هر حال هییت علمی زحمت بیشتری کشیده تا دکترا گرفته دوست عزیز و همه جای جهان هم حقوقشون از کارمندان ساده بیشتره (1164879) (alef-10)
 
کارمند دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۹:۳۰:۰۲
من خودم کارشناسی ارشد دارم و اختلاف تحصیلاتم با یه دکترا حد اکثر 4 سال است (تفاوت حقوق بیش از 10 برابر) و اختلاف تحصیلاتم با یک فوق دیپلم نیز 4 سال است ولی اختلاف حقوقم با ایشان فقط 100 هزار تومن. لطفا آقای حامد این معادله رو حل کنید! (1165218) (alef-13)
 
Korea, Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۴ ۰۷:۱۲:۴۰
دوست عزیز، بین 4 سال دکترا و لیسانس تفاوت بسیار است. به قول قدیمی ها: "بین ماه من و ماه گردون تفاوت از زمین تا آسمان است!". تو 4 سال دکترا، پوست آدم به معنای واقعی کلمه کنده میشه (البته اونایی که واقعاً دنبال علمند، نه اون مدیرانی که فقط اسم "دکتر" رو میگیرند). پس طبیعیه که تفاوت حقوقشون هم باید زیاد باشه. مثل همه جای دنیا . . . (1169178) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۰:۱۸:۰۰
شما زحمت را خوب گفتی ! حقوق یک لیسانس و زحمت کش که بدون رفتن به دنبال مدرک های واهی میتواند صلاحیت خود را با عمل در حد خیلی بالاتر ثابت کنند چیزی وجود ندارد ارزیابی ها مانند چیزهای دیگربی معنی و فریبکارانه و بدون توجه ای به عملکرد است! حقوق 700 تومان برای یک کارشناس که 24 سال پیش مدرک دانشگاه معتبر تهران دارد و دیپلمی که الان مدرک گرفته فرقی نمیکند ولی عده ای قلیل به عنوان هیئت علمی حقوقشان بالای دو میلیون تا 5 میلیون است فاصله طبقات در یک محیط کاری اینطور است حال در هشت سال همانطور که آقای احمدی نژاد فرمودند صرفه جویی داشتند راست میگویند بودجه جاری تغییر نکرد یعنی به مدیر مالی میگفتند با همان بودجه سال قبل البته با در نظر گرفتن افزایش هزینه های اداره بنابراین با حذف کلیه مزایا حقوقها به همان اندازه تورم بلکه بیشتر کاهش پیدا کرد در عرض هشت سال حقوق از 390 به 720 رسید وزایا کلا قطع شد اما هیئت علمی هر سال افزایش یک میلیونی داشتند و تازه همین هیئت علمی برای خود خواهی از تسهیلاتی که به عنوان یک دو روز تعطیلی در هفته برای خانمها یا دور کاری مخالفت میکنند چون خودشان ذینفع نیستند! هیچ نظارتی و بازرسی وجود ندارد اگر هم هست برای کارمند سطح پایین است (1165271) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۱:۴۰:۱۷
اره ولی کجا اینقدر فاصله هست اخه عزیزان هیئت علمی نیست مدام تولید علم میکنند بایدم زیاد بگیرند (1165427) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۹:۰۰:۰۱
سلام اقای دکتر کاش جواب این سوالهام رو بدین:
1-اگر امریکا شیطان بزرگه و جهان خوار و.... چرا ما مثالها مون از اون استفاده میکنیم
[از اخر نفهمیدیم حق و تو خوبه یا بد ؟؟؟؟؟]
2-اما در مورد مجلس که فرموده بودید باید توان مند باشه خوب میدونید که فیلتر شورای نگهبان فقط جناح و طرز فکر خواصی رو قبول داره با کمترین انعطاف .نمونش هم رد صلاحیت مهرعلیزاده انتخابات 84
[باز هم بر میگرده به اگوی هرکه با ما نیست بر علیه ما]
3-گفتید مردم شهرهای کوچک و روستاها طرف دار ایشان هستند .واقعا فکر نمیکنید با این صداوسیما و سانسور شدید خبری و نشان دادن غرب رو به ویرانی وایران گل و بلبل مردم در بی خبری هستند .
نمایده مردم میدونی تو چند تا از اونجاها مردم روزنامه میخونن ؟(اگه اسمش رو بشه گذاشت روزنامه)سایت رو سر میزنن؟
کاش نظرم رو به تنویر افکار عمومی برسونی تا شاید منم ارشاد بشم بانظر مردم (1164567) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۹:۰۹:۳۳
اقای توکلی مثل اینکه شما هنوز به عمق فاجعه پی نبرد ه اید ویا اینکه اجازه ندارید از نظر امنیتی همه چیز را افشا کنید، ولی من فکر میکنم این دارودسته دولت نهم و دهم هشت سال است که شما به اصطلاح اصولگرایان را فریب دادند و کاری که دشمن نتوانست با این کشور و نظام بکند را انجام داده اند ( راستی کی بود گفت اینها میخواهند سرزمین سوخته تحویل دهند، مگر تحویل سرزمین سوخته را در جنگها غیر از دشمن کسی انجام میدهد )و این هدف انها بوده نه اینکه سهوا باشد وشما از حول حلیم در این دیگ سوزان افتادید چون بعضی از شما فکر میکردید که واقعا احمدی نژاد در یک رقابت عادلانه دو دوره برنده شده است ( تغییر اخیر قانون انتخابات دلیل اینست که اکنون بعضی فهمید ه اند که این دولتی ها در اجرای صحیح انتخابات گذشته صداقت نداشته اند) اقای توکلی کسانی که اینگونه اشتباهات وحشتناک را در سیاست میکنند باید بروند در پایه اول سیاست بنشینند و خیلی چیزها را یاد بگیرند و عذر خواهی و توبه کنند نه اینکه عذر بدتر از گناه اورند و خطاهای این ریس جمهور را به عهده نخست وزیر 24 سال قبل بگذارند که تازه انموقع بعد رهبر و ریس جمهور فرد سوم کشور بود این از ناعادلانه ترین حرفهایی بود که از شما شنیده بودم. (1164578) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۹:۱۰:۰۲
بالخره حق السهم خودرا از اين آشوب بازار اعلان نماييد. نمي شود اينهمه خرابكاري را گردن اين و آن انداخت. بالخره اشكال كار شما چه مي باشد. عجب گيري افتاديم. اينها ديگه كي هستند كه اينقدر زيگزاگي مي روند و خلاف مي كنند و بعد هم ميگن تقصير پليس است كه اينجا وايستاده وگرنه ما مغز كليم. و هي مي گويندچه كنيم تا جالا ماراكشف نكردند.
تو را به خدا يكي را پيدا كنيد تا حاضر شود يك صدم فقط يك صدم مسئوليت اين همه ..... را پذيرا باشد. من شخصا حاضرم برم براش راي جمع كنم.
در مورد مهندس موسوي. تو را به خدا اينقدر هر جا مي شينيد پشت اين بنده خدا كه دستش از همه جا بريده است حرف نزنيد. شما كه اينقدر ادعا داريد، حاليتون نيست بعد از اين همه بدگويي مستمر نه تنها از محبوبيتش چيزي كم نشده بلكه خودتان با دست خودتان ابروي خودرا مي بريد. آخه شما كه اين يك ذره انصاف و تشخيص را نداريد براي چي هي مدام سخنراني اينطرف و آنطرف مي كنيد. (1164580) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۹:۱۳:۴۷
جناب اقاي دكتر توكلي. شما به چه حقي به يار امام ونخست وزير محبوب زمان جنگ تهمت ميزنيد. قدرت . پول. نفوذ. وغيره دست شماها افتاده وازش سو استفاده ميكنيد وتمام مسايل را به موسوي نصبت مي دهيد واقعا من شما را اين جوري نمي شناختم .متاسفم .به اقاي موسوي از چنين تريبونهايي بدهيد جوابتان را بگيريد.اقاي موسوي در مناظرات انتخابات 88 به چندين دور انديشي اشاره كردند نمونه اش را عرض مي كنم ببينيد كدام اتفاق نيافتاده فرمودند : مردم اگر به احمدي نزاد راي دهيد نتايجش اينها خواهد بود 1- كاهش ارزش پول ملي 2- بد اخلاقيهاي سياسي 3-رواج توهين در جامعه 4-به چالش كشيده شدن نظام5-بي ارزشي در نظام بين المللي
درپايان عرض كنم عوام فريبي نفرماييد (1164584) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۲۳:۳۲:۴۳
حتما اون اخلاق داشت که به رییس جمهور گفت رمال و کف ببیینن (1168832) (alef-6)
 
اسلام پناه
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۹:۲۳:۱۵
توکلی: فساد این دولت بسیار بیشتر از قبلی ها است.
با تشکر از شهامت حضرتعالی ، ما ملت ممنون شما اصولگرایانیم که فاسدترین دولت را بر کرسی نشاندید و ملت را بخاک سیاه و فلاکت کشیدید .
به الله قسم از واژه و نام «« اصولگرا »» متنفرم . (1164596) (alef-13)
 
سهراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۹:۳۴:۱۸
با عرض پوزش از اقای توکلی ایشان فرمودن فساد از زمان اقای موسوی شروع شده یعنی از اول انقلاب زمانی که اقایون واقازاده ها زمام امور این مملکت رو به دست گرفتن پس با این حساب انقلابی که ایران اتفاق افتاد به جای اینکه یه ادم فاسد رو ازبین ببره خودش تبدیل شده به کارخانه فاسد سازی چند رییس جمهور امده ورفته همگی یا مشکل اخلاقی داشتن یا اقتصادی ویاسیاسی واینها همه بعداز فیلتر شدن وعبور از چند کانال مثل شورای نگهبان رد شدن ودر هرصورت انتخاب شما سیاست مدارهابودن یا حمایت امثال اقای دکتر پشتشان بوده ایا میشه باور کرد رییس جمهور بعدی که شما برای مردم انتخاب میکنید ادم سر به راه واهلی باشه یابعدی هم بعدازهشت سال هزاران حرف وحدیث پشتش میباشه واینکه شما در هیچ حزب وگروهی نیستین هم قابل قبول نیست چون طیف کسترده ایی از اصول گراها باشما هم خوانی دارن شما یک بار برای همیشه اینو به مردم بگین که دخالتی در انتخابات ندارن واین شما هستین که برای مردم تکلیف معین میکند وقتی مجلس به اقای رییس جمهور اجازه میده بی حساب خرج کنه ونتواند در کار ایشان دخالت کرده وجلو دزدی های اقتصادی رو بگیره پس فایده این مجلس چیه خدا وکیلی توی این هشت سال این مجلس چه کار مفیدی انجام داده خوب بیلان بدین تا ما بفهمیم شما هر وقت کاری کردید یا اشتباه بوده یا دیر هنگام وهمش هم مجبور به عذرخواهی میشید اقای توکلی رای به احمدی نژاد رای مردم نبود خودتان هم خوب میدانید که چطور ایشان در مرحله دوم رای اوردن همش از مردم مایه نزارید وهمه چیز را گردن مرد نندازید بازهم اگر بر خلاف ایشان نظری دادم عذر خواهی میکنم چون میدانم ایشان خیر مردم را میخواهد وامثال ایشان در مجلس کم داریم ولی باید ایشان هم قبول کنه بعضی جاها اشتباه کردن (1164612) (alef-13)
 
اشئهی
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۹:۴۷:۳۰
اینم تا یاد دارم منتقد بوده که ابزار بی هزینه ای هست راهکاری هم در چنته نداشته مهم این است که اگر کار به ایشان واگذار شود خودشان چه مدینه فاضله ا ی را بنا می گذارن (1164621) (alef-13)
 
جلیل
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۱۹:۵۸:۱۰
آقای توکلی الان عملکردشما در مجلس خیلی خوبه؟ خودتون رئیس جمهور بشید ببینیم میخواهید چه کار کنید (1164626) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۰۶:۴۹
این فساد تنها در دولت ها وجود داشته ؟ نه در مجلس ها ؟ خودتان را از دولت ها جدا نکنید.اگر فساد قبل تر هم وجود داشته و حالا به اوج خودش رسیده این نشون دهنده ی عدم کفایت این مجلس و مجلس های قبلی در نظارت بر عملکرد دولت ها بوده.بله..همان مجلس هایی که شما هم در آن بارها به عنوان نماینده حضور داشتید. (1164635) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۰۹:۴۳
درود بر سایت الف که گهگاهی حرف دل مردم رو میزنه (1164638) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۴:۵۳:۲۷
درد دل که نون واب نمیشه عزیز برادر!!!!!!!!!!!!!!!!! (1165796) (alef-10)
 
آرین
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۱۰:۴۸
قیاس اختلاف مجلس ششم و رهبر در لایحه آزادی مطبوعات و اختلاف کنگره آمریکا و کلینتون قیاسی شدیدا مع الفارق است.

دلیل آن واضح است. موضوع مورد اختلاف در آمریکا در حوزه سیاست خارجی بود و در صورت تصویب آن، قسمتی از منافع آمریکا در بعد سیاست خارجی به خطر می افتاد.

حال آن که در مورد مساله مورد اختلاف در ایران باید گفت، مطبوعات آزاد از بازوهای هر نظام مبتنی بر خواست و اراده مردم می باشد و به مثابه وسیله ای ضروری جهت پیاده کرده امر به معروف و نهی از منکر در بعد اجتماعی است. آن چیزی که امنیت ملی یک کشور را در درجه اول تهدید می کند، نبود آزادی سیاسی است؛ و نه اختلافی جزیی با کشوری متحد در قاره ای دوردست.

اگر لایحه ای در آمریکا پیشنهاد می شد که آزادی مطبوعات را در نقد دولت افزایش داد و دولت آمریکا با آن مخالفت می کرد، آیا باز هم کنگره جانب دولت را می گرفت، یا جانب آزادی مطبوعات را؟

بیان این قیاس توسط آفای دکتر توکلی از دو حال خارج نیست. یا ایشان بدون فکر کافی و به صورت فی البداهه قیاسی کرده که وارد نیست. یا اینکه اهمیت آزادی سیاسی و آزادی مطبوعات در ذهن ایشان در همان حد اهمیت در مورد مساله آمریکا و چه بسا پایین تر است.

بدون هرگونه پیشداوری در مورد این که کدام حالت صادق است، باید عرض کرد که قشر قابل توجهی از اصولگرایان قائل به این نیستند که برای احزاب و گروه های مخالف و منتقد "در چارچوب قانون اساسی" خط قرمزی در بیان انتقاداتشان "در چارچوب قانون اساسی" وجود ندارد. (1164639) (alef-13)
 
masood
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۹:۳۸:۵۳
در تکمیل فرمایشات اقای توکلی در دهه 1970 میلادی که تورم در امریکا بالا رفته بود رئیس جمهور وقت امریکا از رئیس سندیکای کارگری خواست که حقوق کارگران در بالا نبرد در جواب به رئیس جمهور اعلام کرد که وظیفه من دفاع از حقوق کارگران است پس نظر ایشان را رد کرد (1165227) (alef-13)
 
بابا
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۱۰:۵۵
جناب آقای توکلی تنها جای یک عذر خواهی خالی است که شما هم مانند خیلی از مسولین عرضه ابراز آن را ندارید. (1164640) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۱۴:۱۶
باسلام ببخشیداگرهمه دولتها فاسدبودندپس شما جکارمیکردید .پس نتیجه میگریم همه فاسداند (1164646) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۱۴:۴۴
جناب آقای توکلی!
مگر در انتخابات قبلی فقط دو نامزد وجود داشت که شما بغضاً للموسوی، به احمدی نژاد رای دادید؟
مشکل حضرت عالی این است که همچون بسیاری از دیگر رجال، در وقت مناسب، تصمیم مناسب را اخذ نمی کنید. شما هنوز هم حمایت خود از آقای قالیباف را مصلحتی می خوانید. به عبارت بهتر، شما هنوز اعتقاد به انجام مدیریت علمی در سطح کلان ندارید. هرچند این مدیریت باعث شود به همه آنچه دوست داریم نرسیم. اما با مدیریت کارشناسی است که می توان تکلیف خود را نسبت به عموم مردم ادا کرد و نه با نگاه ایدئولوژیک. (1164647) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۵۳:۰۲
آقای توکلی و دیگر اصولگرایان چرا فقط یک جمله نمیگویید که حداقل در سال 88 در رای و حمایت همه جانبه از احمدی نژاد اشتباه کردید؟ (1164713) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۰:۵۳:۱۴
امروز و كامنت هاي مردم به هر ميزاني كه سانسور شود ظرفيت آقاي توكلي به همان ميزان آزموده مي شود. ادعاي بي محتوا و بي اساس پاسخش قاطع و گزنده است با سانسور و حذف كامنت ها كار خراب تر مي شود تا دير نشده كليه كامنت هاي رسيده به اظهار نظرر آقاي توكلي را انتشار دهيد. (1164715) (alef-13)
 
ققنوس
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۰۴:۲۱
من تاکنون به آقای توکلی احترام و اعتماد داشتم ولی با این استدلال آبکی و غیرمنطقی خود در مورد ریشه های فساد و حمایت خود از احمدی نژاد از چشمم افتاد و فهمیدم ایشان هم سیاستمدار قابلی نبوده و هیاهوی ایشان بیشتر برای باقی ماندن در قدرت است . (1164735) (alef-13)
 
پدرام
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۱۲:۳۵
اقای توکلی همه دولتمردان از زمان موسوس هاشمی خاتمی واحمدی نژاد دچار فساد بودند ولی شما پاک بودید همه اشتباه می کردند وشما صحیح می گفتید
طرح تثبیت نرخ آب وبرق در مجلس هفتم یادتان هست ؟ (1164747) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۲۲:۰۳:۰۹
احسنت. پوپولیسم اصولگرایانه برای رای آوردن، حتی به قیمت ضرر کشور. آقای توکلی، این صحبت ها رو لطفاً بروید در همان روستاها که میگویید آقای احمدی نژاد رای آورده، بزنید. (1168612) (alef-6)
 
عاطف
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۲۹:۰۰
آخه آقای توکلی عزیز باور کنین قشر کم درآمد فقط آسیب میبینن.پولدارها پولدارتر شدن.تورو به امام علی به داد مردم برسید. (1164764) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۳۳:۰۵
نماینده محترم شما هم فقط حرف می زنید وکاری نمی کنید دوره حرف زدن گذشته به انچه می گویید عمل کنید مردم از نماینده ها خیلی بیشتر از اینها انتظار دارن به نظر میرسد که دست شما هم در دست دولت است شما کاری می کنید که دولت می خواهد اگر دولت مشکل دارد باید به طور قاطع در مقابل دولت ایستاد واز اجرا شدن برنامه ها جلوگیری نمود بااین گرانی ها جواب مردم وخون شهیدان را چگونه خواهیددادما شما را به خدا واگذار می کنیم تورم 200در صدی افزایش حقوق15درصدی وضعیعت اخلاق سیاسی واجتماعی هم که خراب است اگر نماینده هستید کاری بکنید مصلحت اندیشی هم حدی دارد. (1164767) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۱:۳۷:۲۵
سلام
تورا بخدا تقواداشته باشید وتحمل کنید مدتی اتش اختلاف را دامن نزنید و اگر میتوانید حرف نزنید (1164771) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۲:۳۰:۲۴
باشه باشه لال می شیم کر می شیم شما کار خود را انجام دهید (1164821) (alef-13)
 
majid
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۲:۱۵:۳۵
به چه چیزی می بالید جناب توکلی.شما جلوی روی میلیونها نفر اشتباه کردید ولی باز هم نسخه می پیچید که ملت ، راه درست این است.شما که خود نیاز به راهنمایی دارید.برای شما احترام قائلم ولی سکوت کنید.شما در روز روشن گم شدید.لطفا در این شب تار بگذارید برای بدبختی هایمان خودمان راه پیدا کنیم.من سال 84 و 88 به احمدی نژاد رای ندادم.الان متوجه شدم که خیلی بیشتر از امثال شما میدونیم.احمدی نژاد ثمره توهم شما بود.توهم آگاهی. ولی فهمیدیم شما از عوام کمتر می دونید.استغفار کن و از همه مردم عذر بخواه وبگو که شمایی که به ما اقتدا کردید مرا ببخشید. الهم عجل لولیک الفرج (1164805) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۲:۳۷:۰۴
شجاعت داشته باشيد و از روي تعداد نظرات منفي تان استعفا دهيد . (1164826) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۰:۴۵:۰۵
مسئولين ما قطار منفجر ميشه،هواپيما سقوط ميكنه استعفا نميدن . بچه هاي مردم سر كلاس درس تو اتش ميسوزند استعفا نميدن كه هيچي پوز خند ميزنند! 3000 ميليارد سابق و 12000ميليارد فعلي گم و گور ميشه نه سازمان بازرسي نه بانك مركزي نه وزارت خانه نه قوه محترم قضاييه هيچكس استعفا كه هيچي ،قبول مسئوليت و عذر خواهي كه هيچي ، روشون بشه انكار ميكنن و ماست مالي !بعد شما انتظار داري براي 4-5 تا منفي و مثبت، نماينده مجلس با كلي برو و بيا و اسم و رسم و نظريه پردازي و ... بياد استعفا بده؟!!! عزيز من مگه اينجا ژاپنه؟؟ (1165314) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۲:۳۹:۰۴
آقای توکلی فقط استغفار کن و استعفا بده (1164829) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۲:۴۲:۳۲
اقای توکلی اگر 6 سال طول میکشد که بفهمید احمدی نزاد چه کاره است شما با ما چه فرقی داری که حقوق میلیونی هم میگیری؟ (1164832) (alef-13)
 
احسان
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۱۶:۲۹
"وی به دلیل اضطرار خود در انتخابات 88 اشاره کرد و افزود: طرفداران موسوی اقشاری از اجتماع هستند که قدرت ایجاد تحرک را مقابل رهبری برای موسوی فراهم می کردند حتی اگر خودش نمی خواست. اما طرفداران احمدی نژاد کسانی هستند که قدرت ایجاد قدرت اجتماعی در برابر رهبری را ندارند ولو اینکه بخواهند.
"
منکه جواب خودم رو گرفتم.ولی به نظرم آقای توکلی کاملا اشتباهه این تفکر (1164866) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۱۷:۲۷
مجلس چکارکرد؟ (1164868) (alef-10)
 
منصوری
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۱۹:۱۸
سلام
می دانید چرا ما همیشه دنبال معجزه هستیم؟ چون به نظرم با این روال بی نظمی در تعیین قیمت ها در جامعه من "معلم" که حقوق ثابتی دارم ، دیگر نمی توانم زندگیم را اداره کنم و از سرناچاری منتظر معجزه هستم و این دقیقا ناکامی ویاس افزونتررا سبب می شود.
در جامعه ای که هیچکس برای معلمش ارزشی قائل نیست و درآمدش به پائین ترین حد درآن جامعه تنزل کرده چه باید بکند جز اینکه دلش را به رخ دادن معجزه ای خوش کند و بس. (1164873) (alef-10)
 
مریم
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۲۱:۱۳
ایاهمه اشتباهات این دولت مربوط به دولتهای قبلیه!!!!!؟ (1164876) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۲۱:۳۴
آقاى توكلى يه چكش به ميخ ميزنه يه چكش به تخته. لابد يه خبرى در رآه است! (1164878) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۳۴:۴۴
جناب توکلی فکر نمی کنید این روشی که پیشه خود کردید و مدام حقایق مختلف را می پوشانید و بر اساس مصلحت (حفظ قدرت جناحی) تصمیم می گیرید مشکل دارد. اگر امریکایی ها هم مثل شما فکر می کردند الان گند و کثافت کشورشان را بر می داشت. شما به بهانه وجود دشمن به هر دستاویزی متوصل می شوید که مبادا دشمن بگوید فلان جا اشتباه کردید و ... . برادر دشمن اصلی و شیطان بزرگ نفس ماست. (1164897) (alef-10)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۱ ۲۳:۳۸:۴۷
سلام اقاي توكلي
ايا شما به قيامت اعتقاد داريد؟
ما مردم عادي خيلي اعتقاد داريم كه يك روز بايد پاسخگوي كارها واعمال خود باشيم ما مردم از شما خواهش داريم كه اول به ان روزفكر كنيد نه اينكه سعي كنيد خود را از همه چيز تبرئه كنيد. شما و تمام اصولگراياني كه از اقاي احمدي نژاد حاميت كردند مقصر مي باشند و در ان روز بايد پاسخگو باشيد نه به مردم به خدا كه اين توجيهات شما هرگز مورد قبول نمي باشد چون خداوند از حق الناس هرگز نمي گذرند (1164907) (alef-10)
 
علی
Canada
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۰:۰۳:۲۶
اقای توکلی انتقاد کردن از دولت زمانی که نتیجه ی کارهایش معلوم شده هنر نیست. آن موقع که یک سری از نخبگان سیاسی و اقتصادانان کشور قبل از روی کار آمدن این دولت پبش بینی همچین روزهایی رو می کردند، شما سر گرم حمایت از اقای احمدی نژاد بودید. اقا توکلی شم سیاسی به داد و فریاد در مجلس نیست بلکه به پیش بینی صحیح آینده با توجه به تصمیم های امروز است. (1164934) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۰:۱۲:۵۲
واقعا روی اقای توکلی جور دیگری فکر میکردم و با خواندن این مطلب نظرم عوض شد. از تمام حرفهای ایشان فقط در مورد مخالفت با خرابکاری های دولت فعلی موافقم.به شما توصیه میکنم در افکارتان تجدید نظر کنید و با اکثریت جامعه هماهنگ شوید (1164950) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۰:۴۱:۵۰
این دولت هم از نظر فساد اول است و هم به لحاظ ضعف مدیریت در تمام عرصه ها. (1164985) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۰:۴۲:۳۹
آقای توکلی شما سرمچگیر خوبی هستید که در برخورد با مدیران صذای ضبط شده آنهارا در مجلس بعنوان سند به سمع همکاران ومردم ارئه میشود یعنی برخورد میکنید اما خیلی خیلی دیر جنبیده ای (منظورم دیگر نماینده گان حاضر شامل میشود) که در مقابل سستی های دولت همان موقع برخورد میکردید نه اینکه درعالم بی خیالی سیر کند ودیگران رندی کنند بعدا از ناراحت شدن رهبر معظم انقلاب تازه چشم هاتان بازکنید که چشده جینشده آقای رییس جمهور فلان وزیر برداشته ومدتی آن وزارتخانه بدون مسئول رها شده ما مردم خوب میبینیم که نمایندگان هیچ عکس العملی انجام نداده اند . آقای توکلی وظیفه وکیل بودنتان را انجام نداده اید رهبر معظم انقلاب از شما وکلا بیدار بودن و واقنگری در زمان خودش را انتظار دارد شما ها بایستی جلوتراز این با تخلفات دولت برخورد میکردید (1164986) (alef-13)
 
پپه
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۵:۵۸:۰۹
ناراحتی مردم که ارزشی ندارد! (1165976) (alef-10)
 
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۰:۴۴:۴۰
توجیهات شما در طرفداری ازاحمدی نژاد مقابل موسوی کاملا غیاث مع الفارق و بی منطق و استدلال محکم است (1164990) (alef-13)
 
شهرام/////////////////
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۱:۲۳:۲۷
اومدم نظر بدم
ولی دیگه خسته شدم.
نه شما کاره ای هستید و نه من
و نه نظر من مهمه
حیف از این عمر ملت صرف چی شد (8 سال نازنین...چقدر پول داشتیم )
ما چقدر میتونستیم پیشرفت کنیم.
همش درگیر خالی بندی چه در عرصه جهانی و چه در عرصه داخلی بودیم
خدا عاقبت همه رو ختم به بخیر کنه.
من که خوشبینم
فقط حیف که توی جوونیم ....نمیبینم

ان شاالله اون روز میاد.شما هم نخند بگو "ان شا الله" (1165010) (alef-13)
 
ناظر
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۱:۴۸:۰۷
لطفا آقای توکلی این نظرات رو بخون و بدون که دیگه خیلی ها اونقدر ساده نیستند که این جوابهای بی معنی شما رو قبول کنند. (1165021) (alef-13)
 
Ukraine
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۲:۰۹:۴۶
از اصولگرا جماعت، انتظار پذيرش اشتباه و عذرخواهي داشتن مثل آن است كه بخواهي وسط كوير لوت شاليكاري كني

عذرخواهي و اقرار به اشتباه كه سهله، طلبكار هم هستند. بابا شماها ديگه كي هستين. تازه اين آقاي توكلي جزء خوب خوبهاشونه. (1165025) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۸:۱۹:۰۷
آقایونی که می گوید احمدی نژآد باعث وبانی این همه مشکلات است باید بگویم این وضع مملکت به خاطر قانونی است که شما تصویب کردید .هرجایش را که خواستید تصویب وهر جای از قانون که نخواستید تصویب نشد .نتیجه اش این وضع مملکت است.اگر گذاشته بودید قانون درخواستی احمدی نژاد کلا تصویب می شد الان نه وضع مملکت اینجوری بود .نه احمدی نژاد می توانست بگوید مجلس مقصر است.
البته من با احمدی نژاد موافق ام چرا که مجلس کارشکن است.من با تورم یکجا موافق هستم نه با تورمی که طی پنج سال فشار برروی مردم بیاورد. اینجوری قیمت یکبار به قیمت واقعی می رسد وجلوی رانت خواری واحتکار را میگیرد.مثلا مردم ما هرسال منتظرند سال بعد اجناس گرون تر شود در صورتی که اگر درسال اول قیمت وحقوق به سال پنجم برسد دیگر هیچ کس احتکار نمی کند ومنتظر قیمت سال بعد هم نمی مانند. از اسفند به بعد هم کار تعطیل نمی شود (1165122) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۸:۲۲:۱۶
توجیهات شما برای استیضاح کافی نیست چون ما در گذشته هم شرایط بحرانی تر داشتیم وهم عدول از قانون کمتر بود واین اتفاق افتاد (1165124) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۸:۳۵:۱۱
جناب توكلي، من نه در 84 نه در 88 به احمدي نژاد راي ندادم و از اين بصيرت خودم بسيار خوشحالم. اما با خواندن مطلب شما ديگر حق دارم به خود غره شوم، چون هيچوقت به شما هم راي ندادم و حالا مي فهمم كه حق شديدا با من بوده است. حالا مي فهمم كه يك چيزايي سرم ميشه! (1165140) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۲:۴۴:۰۲
با سلام خدمت برادر توکلی.
یک ساعت تمام وقت گذاشتم و این خبر و کامنت های خوانندگان را خواندم. تقریبا همه فردی با همه نظری در این بحث شرکت کرده بودند. حرفها زده شد و سخنها گفته .
قصدم از این کامنت بیان یک نکته به آقایان اصولگرای مملکت ، از صدر تا ذیلشان است. دامی برایتان پهن شده که خود مقصر آن بودید. و آن دام توهم قدرت و یکپارچگی قدرت بود. این دام ، بی توجهی به مردم و دور شدن از آنها بود. این دام شنیدن انعکاس صدای خودتان در گوشتان و نشنیدن صدای مردم بود. کسی را مقصر ندانید . به سرعت به فکر چاره باشد. اگر عاقل هستید.
ماجرای تهمت زنی و فرافکنی را آقای احمدی نژاد به اندازه کافی لوث کرده است. این حربه دیگر نه برای ایشان و نه برای هیچ کس دیگر ، فایده ای ندارد. مردم در طی این سالها ، انچنان اختلاف در حرف و عمل دیده اند که به همین راحتی ، چیزی را باور نخواهند کرد . بی صداقتی چنان گسترش یافته و تزویر چنان رخنه کرده است ، که جز کیمیای صداقت و راستی ، حریفی دیگر ندارد.
پس ای برادران مومن و اصولگرا . ای پاسداران دین و ولایت. صادقانه با مردم صحبت کنید. اعتراف به اشتباهات کنید. به خاطر چند روزه این دنیا و باقی ماندن پشت صندلی هایتان ، انقلاب و مملکت و خون شهدا را حراج نکنید.
در نهایت ، اگر تا انتخابات ریاست جمهوری ، راستی پیشه نکنید و صادقانه ، از اشتباهاتتان پوزش نطلبید ، در سال 94 ، سیلی سنگینی از مردم خواهید خورد. (1165542) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۸:۴۵:۵۴
با خواندن این سخنرانی آقای توکلی ؛ این سئوال در ذهنم اومد این سیاستمداران چگونه می خواهند پاسخگوی اعمالشان در روز جزا باشند.آیا در انروز بزرگ اینگونه به توجیه رفتارشان پاسخ می دهند. پناه بر خدا از شر شیطان (1165154) (alef-13)
 
مهرداد
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۸:۴۷:۲۹
جناب آقای توکلی با تمام احترامی که برای شما قائل هستم این نکته را یادآور میشوم حضرتعالی و دوستان اصولگرای شما در مجلس همانهایی هستید که روزی در مجلس برای احمدی نژاد سینه چاک میکردین و شعار میدادین البته مطمئنم خودتان هم نمیدانستید دلیل این طرفداری چیست ولی متاسفانه بخاطر برخی دلائل که خودتان هم خوب میدانید چیست به این عنصر ناکارآمد رای دادین و کورکورانه طرفداریش را کردین .
شما و امثال شما کسانی هستین به بظاهر هم اکنون پی به اشتباهات گذشته خودتون بردین و با قربانی کردن مردم مظلوم ایران میخواین انتقام کارهای گذشته خودتون رو بگیرین.
آقای توکلی بنده روزانه چندین بار از سایت شما بازدید میکنم و میبیبنم بظاهر بدنبال احقاق حق مردم هستین ولی اشتباهات گذشته شما و بزرگان کشور در انتخاب و سر قدرت آوردن احمدی نژاد بخدا خیانت به کشور و خون هزاران شهید و امام عزیزمان (ره) بوده
از شما و دوستانتان میخواهم فقط و فقط استغفار کنید ..... (1165156) (alef-13)
 
سید مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۹:۰۷:۳۶
جناب آقای دکتر توکلی
با عرض سلام
ممنون که نظرات ضد خودتان را منتشر کردید. بیطرفانه می نویسم: تصمیم شما در مقطع انتخابات 88 غلط نبود و آقای موسوی نیز نشان داد علیرغم ادعاهای مکرر در سخنرانیهای انتخاباتی خود ، اعتقادی به ولایت فقیه یا لااقل ولی فقیه زمان خود ( با تعریفی که حضرت امام از آن ارائه کردند ، ندارد. اینکه اضطرارا آقای احمدی نژاد را انتخاب کردید، درست بود زیرا انتخابات مثل همه انتخابات های ریاست جمهوری قبلی دوقطبی شده بود و الزما یکی از آن دو رای می آورد. آقای موسوی نیز به نیت رای آوردن دروغهای زیادی گفت ولی یک حرفش انصافا درست بود و آن اینکه گفت آقای احمدی نژاد راست نمیگوید.نکته بعد اینکه چون ساختارهای اقتصادی غلط است، بروز فساد اجتناب ناپذیر است حال هرکس سکاندار ریاست جمهوری باشد، فرقی نمی کند. لذا مرتبا تکرار نکنید که فساد از زمان موسوی یا هاشمی یا خاتمی شروع شد زیرا به ذهن متبادر می کند که گویا از زمان پیروزی انقلاب هر کس سر کار آمده فاسد بوده و گویا با پیروزی انقلاب، فساد هم آمده و نهادینه شده است. تا ساختارها اصلاح نشود، فساد هم خواهد بود. (1165187) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۹:۱۳:۴۸
اقای دکتر شما هم دلتان خوش باشد به این حرفها اخر درس خوندید ودکتر شدید زود هم عملکرد گذشته خودتان را فراموش می کنید می شوید پاکترین نماینده مردم اسلام پناه لطفا یک مقدار کلاه خودتان را قاضی کنید بروید از سال 58 با هم یک دوری با هم بزنیم از بهشهر تا الان انشالله متوجه می شوید من چه عرض می کنم (1165193) (alef-13)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۹:۱۶:۴۳
سلام آقای توکلی ! بخشی از اقرارهای شما درست است واینکه از برنامه عقب افتادیم و این هشت سال برهیچ ریلی نبودیم درست است اما رانتها و فسادهای اقتصادی از کجا شروع شد زیاده روی کردید البته شما حق دارید هرگونه تحلیل کنید اما حق ندارید یک تنه به قاضی بروید همچنانکه خیل عظیم جوابها در مورد این اظهار نظرتان به چشم می خورد شما در دولت آقای موسوی مدتی را وزیر کار بودید و با اظهار نظرهای بی ربط در آن زمان توسط کارگران از وزارت کنار گذاشته شدید در زمان آقای هاشمی تلاش زیادی کردید تا هاشمی را زمین بزنید که نشد البته خبلی نزدیک کردید اما در زمان آقای خاتمی عرض اندام شما به هیچ حساب نشد و کاملا مات مات شدید اما کار نیمه تمام شما را آقای احمدی نژاد تمام کرد آنجا که شما در سال 72 با انواع اتهامات سعی کردید آقای هاشمی را از صحنه بیرون کنید همان کار شما را آقای احمدی نژاد با همان خط و با کمک شما و همفکرانتان انجام داد حالا این بقول مثل مشهور آش خاله است ..... لطفا جا خالی ندید . (1165197) (alef-13)
 
حكيم
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۹:۳۲:۳۵
اول:
خوب شما اعتراف داريد از احمدي نژاد در مقابل هاشمي دفاع كرده ايد و علي رغم هشدارهاي نخبگان واقعي اين ملت كشور را به اين نقطه رسانديد پس اول لااقل يك معذرت خواهي بكنيد بعد انتظار داشته باشيد در انختابات بعدي مردم دنبال شما و همفراكن شما بيافتاند.
دوم :
سعي كرده ايد همه را نشگون بگيريد از هاشمي و موسوي و احمدي نژاد و ... اما خودتان چي آيا انتقادي به مجلس و مركز پژوهش ها نيست؟ اثربخشي كارشان چه بوده است كدام تحقيق و تفحص به نتيجه رسيده است و دست مردم را گرفته است؟ هيچ فسادي به شما و مجلسي ها وارد نيست؟ ميخواهيد به احمدي نژاد بگوييد رو كند.
سوم:
شما به نفع قاليباف رفتيد كنار؟ نفت ريخته را نذر امام زاده كرديد. ظاهرا خبري است؟ در انتخابات بعدي پشت قاليباف هستيد؟ (1165219) (alef-13)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۰۹:۳۵:۳۴
آقای توکلی
احتمالاً در انتخابات 92 هم با دلایل مشابه به مشایی (یا هر کاندیدای دیگر طرفدار احمدی نژاد) رای می دهید، بعد می گویید نمی دونستم اینجوری می شه!
شما که قدرت تشخیص آدم ها رو ندارید، پس چرا نماینده شدید؟ (1165222) (alef-13)
 
مجتبي بابايي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۰:۰۷:۳۱
زنده باد آقاي توكلي كه از هيچ دولتي به خاطر تعصب كوركورانه حمايت نكرد و به همين خاطر هيچگاه نتوانست در راس قدرت بماند
مردان بزرگ بسيار بالاتر از قدرت زدگان در دلها مي مانند. (1165260) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۰:۱۷:۱۰
آقاي توكلي شما نان را قيمت روز مي خوريد حرفهايتان درست نيست (1165270) (alef-6)
 
امير
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۰:۳۷:۰۰
به قول استاد مشيري ما ايرانيها همه قاضي هستيم و خيلي راحت در مورد همه چي و همه كس حكم ميديم ....... برو توبه كن........ (1165300) (alef-6)
 
عبدالله
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۰:۵۴:۴۰
با سلام اولا از اینکه اقای توکلی مطالب مخالف خودشان را فیلتر نمی کنند باید ایشان را یک گام بجلو تلقی کنیم و سپاسگزار خداوند باشیم . ثانیا اینکه اقای توکلی باید بداند تا چشم بسته از همفکران اصول گرای خود حمایت میکند اوضاع و احوال کشور بهتر از این نمیشود . (1165331) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۱:۱۸:۳۷
صدا وسیما ویترین و زبان نظام است درواقع آنچه را که شما میگویید هسته اصلی نظام به این مواضع نرسیده لا اقل صدا وسیما باید این مسائل را مطرح کند اگر استیضاح ریس جمهور و سوال از ریس جمهور به مصلحت نظام نیست آیا اینگونه ماله کشیدن بر کارهای این دولت به مصلحت مردم و ایران است به نظر میرسد نظام به نقطه ای رسیده که دیگر مجال فکر کردن به اینکه تاریخ در مورد این روزها و سالها چه قضاوتی خواهد کرد را ندارد یا برایش مهم نیست ویا اصلا به این موضوع فکر نمیکند از بس که دچار گذراندن لحظه ها شده است . (1165375) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۱:۲۰:۱۷
این اشتباهات شما بیشتر شبیه نان را به نرخ روز خوردن میماند (1165378) (alef-6)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۱:۵۷:۱۳
یعنی چی فساد این دولت بسیار بیشتر از قبلی هاست...

آخه یه کم انصاف هم ندارید؟؟؟؟؟؟؟؟/


خدا بهتون رحم کنه !

تا دیدید راه برای اعتراض براتون بازه هرچی خواستید گفتید... (1165468) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۲:۳۷:۰۶
از سایت الف به جهت درج نظرات مخالف بسیار سپاسگذارم . اما در پاسخ به برخی از ایراداتی که به سخنان آقای توکلی وارد شده باید گفت ، اولا در زمان نخست وزیری آقای موسوی ، نقش رئیس جمهور در امور اجرایی بسیار کمرنگ تر از نخست وزیر بود .بنابراین تصمیمات غلط اقتصادی بویژه دولتی کردن وحشتناک اقتصاد و تقریبا از جهاتی همانند کشور های کمونیستی بی گمان نظر و سیاست آقای موسوی بوده است . و امروز انچه تحت عنوان فساد اقتصادی می بینیم ربشه در تصمیمات و عملکرد آن دوره بوده است . اساسا آنچه موجب فساد اقتصادی می شود ماحصل دخالت دولت و رانت حاصله از آن برای برخی بدست می آید و گرنه در یک اقتصاد غیر دولتی و رقابتی که دولت صرفا ناظر بر جریانهای مالی و اقتصادی است فساد معنایی دست کم بدین شکل امروزی پیدا نمی کند . ضمنا اگر قرار باشد رهبری چه حضرت امام و چه مقام معظم رهبری در کوچکترین مسایل دخالت کنند که دیگر مجلس و رئیس جمهور به چکار آید . پس درست است که در دوران اولیه انقلاب حضرت امام بودند ولی امور سیاسی و خاصه اقتصادی در دستان دولت بود و در راس آن جناب موسوی . ضمنا آقای توکلی اشاره خوبی هم داشتند به اینکه تا احزاب قوی نباشد مجلس آن کارمدی را نخواهد داشت . (1165531) (alef-6)
 
دردمند
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۳:۱۸:۳۴
جناب توکلی
شنیده ام آدم متدینی هستی اما به نظر من دقیقتر باشیم .سوال این است که چرا بعدازانقلاب تا کنون هرکس که آمدو خدمت کرد چه در سطح رئیس جمهور ویا نخست وزیر و حتی وزیر بعد از اتمام دوره خدمتش مطرود و بایکوت شد واین طرد حتی بدون دلیل منطقی!واخلاق پسند؟
وقتی افرادی مانند مهندس میر حسین موسوی واعضاء کابینه اش,آیه الله رفسنجانی و یارانَ,آقای خاتمی و کابینه اش,آقای کروبی ویاورانش,و..... خائن و مستحق هرگونه برخورد بد هستند پس چه کسی خوب است.
نبود افراد صالح در تصمیم گیریهای کلان مملتی نتیجه اش این می شود که می بینیم .
لطفا این خرابکاریها که نتیجه خود محوری بعضیهاست را منتسب به حضرت حجت روحی له الفدا نکنید.
امام زمان (عج)ازعملکرد شماها بری هستند. (1165614) (alef-6)
 
سارا
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۳:۲۶:۴۳
اقای توکلی
حرف زدن خیلی راحته ..نه وظیفه تونو موقع حمایت ها درست انجام میدین نه تو مجلس فقط میاید میگید همه فاسدن..از فاسد دفاع کردین که مملکت داغون بشه که امریکا خوشحال نشه؟؟؟
به به چه سیاستی...اون ور اب رجال سیاسی شونو اگه اشتباه کنند به گند میکشن براشون هم مهم نیست ایران خوشحال میشه یا ناراحت..چون مملکت خودشون مهمه...اگه میدونستید احمدی نژاد مردش نیست چرا کس دیگه رو رو کار نیاوردین؟؟ نداشتیم یعنی؟ قحط الرجال شده ؟؟
چرا به همین راحتی همه رو فاسد میخونین؟؟شما رئیس بشین مملکت گل و بلبل میشه ؟؟
.. (1165629) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۳:۵۴:۰۶
با سلام جناب توکلی
چطور می شود در مملکتی که مدعی هستیید مملکت امام زمانه همه سران دولت ها از اول انقلاب تا کنون متهم به فساد و اتهامهای این چنین هستند. چرا یکی از خوبی های گذشتگان صحبت نمی کند .فکر می کنم این عادت از اول انقلاب شروع شد که نقاط خوب رژیم گذشته را هم نه تنها نگفتید بلکه منفی جلوه دادید . چون عادت کردید دیگران را تضعف کنید تا خودتان بالا بمانید (1165683) (alef-6)
 
عرفان
United States
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۴:۱۴:۴۹
با سلام خدمت جناب آقای توکلی!
عمق این فساد ناشی از تقلید کورکورانه جنابعالی و هم مسلکان شما به اضافه فیلتریزاسیون گسترده شورای نگهبان در ورود نمایندگان واقعی ملت به مجلس است.

شما کورکورانه از کسی تقلید می کنید که خودش هم انسان است و جایز الخطا. و بر همین اساس درست میفرمائید که ما تقصیری نداشتیم و به تکلیف عمل کردیم. ولی مشکل از ریشه و بنیاد تفکر شماست. یک نفر هر چقدر هم متعبد و پارسا باشد شایسته تقلید کورکورانه نیست. هر وقت شما این را فهمیدید مشکل فساد و تباهی مملکت حل خواهد شد.

البته غافل نباشید که شیرینی و ولع قدرت هم چشم اصولگرایان را کور کرده و تمام قد به مخالفان خود تاخته و همه را نابود و ساقط کرده اند، غافل از اینکه همین برآیند نظرات مخالف، چاره ساز و باعث اعتلا و پیشرفت مملکت خواهد شد. (1165728) (alef-6)
 
سنگ صبور
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۴:۲۵:۱۵
یادمه زمان ریاست جمهوری خاتمی فساد اخلاقی توی جامعه علنی شد آن هم به خاطر فشار و خفقانی بود که قبلتر توی جامعه بود همه داشتند دق می کردند توی دانشگاه همه به رفسنجانی بد و بیراه می گفتند همه عاشق این روحانی خوش لباس شده بودند دوباره بعد جریان کوی دانشگاه همه باز ساکت شدند و خاتمی هم تغییر کرد بعد خاتمی و رفسنجانی شدند رفیق و پشتیبان ما ماندیم چی شد نوبت احمدی نژاد ایندفعه خوشتیپ جواب نداد همه دنبال کارگر ساده با یک اورکت بودند که دستش را کرده توی جوی آب و راه جدول شهر را باز کرده به عقیده ما این آقا ناشناس کجا و ریاست جمهری کجا!حالا آخر سال 91 فشار اقتصادی هیچی بهتر نشد همه دارند دنبال کسی می گردند که دلار و مسکن و خودرو را برده بالا باز دل همه خوش شده یکی می خواهد بیاید که همه چی رو روبراه کنه ما هم از ترس اجنبی و اینکه نشیم سوریه منتظریم همینقدر می دونیم شاید این انتظار تا ظهور آقا طول بکشه ... (1165746) (alef-6)
 
احمد توشمالی
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۴:۳۲:۲۹
آقای توکلی
شما واقعا مفهوم دموکراسی را نمی دانید؟آیا واقعا فرق پارلمان های مختلف را نمی دانبد؟آیا واقعا نمی دانید که یک تصمیم اشتباه می تواند کشوری را به خاک سیاه بنشاند؟من هرگز به رییس جوان و مکتبی و پرکار و......شما رای ندادم ولی می بینم که او خیلی بهتر از شما به مشکل اصلی پی برده است.شما بایستی -دست کم-به اندازه یک شهروند معمولی فکر کنید.برادر جان دست از سر این مردم بردار. (1165755) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۵:۱۸:۰۲
دوستان عزيز عملكرد دولت و سكوت مجلس و ساير نهادها سازماندهي شده است و هماهنگي با يك كودتاي اقتصادي بود . طوري كه مردم متوجه موضوع نشوند .
نگاه كنيد در اين ميان تمامي كارخانجات و شركتهاي ورشكسته و در حال ورشكست توسط چه كساني خريداري ميشوند . (1165868) (alef-6)
 
لامع
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۵:۲۵:۰۳
توکلی: احمدی نژاد در شهرهای کوچک و روستاها محبوبیت بالایی دارد .
پاسخ:
چه عجب یکی شهامت داشت واقعیتی را بیان کند .
دکتر جان شما بهتر میدانید که در انتخابات 84 ، دو سوم از آرای 12 میلیونی احمدی نژاد (یعنی 8 میلیون) متعلق به اصولگرایان بود در حالیکه در انتخابات 88 برعکس شد یعنی به دلیل تخلفات گوناگون دولت ، دو سوم از 24 میلیون رأی احمدی نژاد ( حدود 16 میلیون رأی) به خود او تعلق داشت.
جهت اطلاع ،،،، اکنون آرای طیف دولت به دلایل گوناگون از جمله سیاست گداپروری ، در شهرهای کوچک و روستاها اگر بیشتر نشده باشد قطعا کمتر نشده لذا انتخابات سال 92 برای اولین بار سه قطبی خواهد بود .. (1165896) (alef-6)
 
احمدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۵:۳۴:۰۰
جناب آقاي توكلي رويكرد شما از گذشته تا كنون كاملا انتقادي است از نظر شما همه غلط مي گويند شما فقط راست مي گوئيد همه اشتباه مي كنند شما فقط اشتباط نمي كنيد اين چه منطقي است پيش گرفته ايد؟ حناي شما ديگر پيش ملت رنگ ندارد . با نق زدن كه مملكت اداره نمي شود آقا! (1165918) (alef-6)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۵:۳۵:۱۷
آرزو به دل ماندیم شاید مسئولی از مردم بخاطر این وضعیت عذرخواهی کند!!!!!!!! (1165923) (alef-10)
 
محمود امینیان
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۵:۳۹:۳۷
هموطنان عزیز
نه کار اینهاست نه کار اونهاست...
از این و اون نیست از ماست که بر ماست... (1165935) (alef-10)
 
اامیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۷:۳۹:۵۶
اقای توکلی دیدگاه سیاسی من مخالف شماست ولی به دلیل حق طلبی شما همیشه به شما احترام گذاشته ام ولی یکبار دیگر متن سخنرانیتون را مرور کنید و جقیقتا به اشتباه خودتون اعتراف کنید. (1166120) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۱۸:۵۰:۵۵
جناب توكلي خوب شانه خالي مي كنيد از مسوليتتان در قبال اين وضع كشور
مجلسي كه با يك اخم رياست جمهور كوتاه مي آيد به چه درد مي خورد؟
راستي جناب توكلي قيمت برنج ايراني يا هندي چنده؟
گوشت كيلو چنده و .... (1166186) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۲۰:۰۱:۴۷
متاسفم تا دیروز احمدی نژاد عزیز بود الان که آخر کارشه همه باهاش در افتادن تا با زدنش به جایی برسند.

با خوب یا بد بودن کسی کاری ندارم اما انصافم چیز خوبیه! (1166285) (alef-10)
 
کبوتر
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۲۰:۰۴:۱۰
یاد تثبیت قیمتها بخیر اقای توکلی. (1166290) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۲۱:۲۵:۵۲
اقای توکلی اولا اقای احمدی نژاد در شهرهای بزرگ هم محبوبیت دارند گرچه شخص بنده به ایشان علاقه ای ندارم، دوما شما خودتان چقدر ولایت پذیرید؟ چرا اینقدر مردم رو نا امید می کنید؟ همه چیزو سیاه میبینید؟ این دولت کار خوب نکرده؟ هرکس کاری انجام بده حتما خطاهم توش درمیاد، ولی اگر شماها از اول با قول لین دولت رو نصیحت می کردید هرچقدر هم لجبازی می کرد باز شما به قول لین ادامه می دادید الان وضع این نبود. حتما و حتما شما و امثال اقای مطهری تقصیر بسیار سنگینی در وضع موجود دارید. چه بپسندید، چه نپسندید (1166370) (alef-6)
 
حیران
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۲۱:۵۱:۱۳
بد بودن یا نبودن مسئله اینست .واقعا" مسئولین منتقد تا بحال فکر کرده اند چند درصد با بقیه دوستانشان میتوانند تفاوت داشته باشند.100%-50%-5% یا هیچی .مطمئنا" خودشان هم جواب را خوب میدانند.ما باید قبول کنیم که امامان معصوم 12 تا بودند و چیزی که میتواند مانع گناه غیر معصوم بشود تنها از طریق نظارت گروهی بیطرف وغیر وابسطه و مستقل از فرد ویا افراد خواهد بود.خواهشا" مردم را بی دین ونادان وبیسواد فرض نکنید. (1166398) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۲ ۲۳:۱۴:۳۳
آقای توکلی! می تونستید نه به موسوی رای بدید و نه به به احمدی نژاد. به رضایی رای می دادید بهتر نبود؟ دلیلتون برای رای به احمدی نژاد منطقی نیست.
ضمنا شما یک رجل سیاسی هستید که بارها در انتخابات شرکت کردید. اگر هیچکدام را اصلح نمی دانستید خودتون باید شرکت می کردید. پس چون شرکت نکردید قطعا دلیل بر تایید صد در صد یکی از کاندیدا هاست و آون حتما کسی است که به او رای دادید؛ احمدی نژاد. پس بهونه نیارید. بگید اشتباه کردید و دید سیاسی ندارید.
ضمنا اگر خطرات ورود اجمدی نژاد را می دانستید پس کو تدبیر و چاره اندیشی؟ نکنه شما گوشزد کردید و بقیه حرف شما رو قبول نکردن؟ (1166514) (alef-10)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۴:۵۲:۰۰
آقای توکلی ،

برات متاسفم . من شما را همیشه انسان مستقل و طرفدار مردم می دیدم . ولی وقایع اخیر نشان داد چقدر شما انسان بی اراده ، و سستی هستید . (1166691) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۱۴:۵۱:۰۰
اتفاقا دارای اراده جدی برای رسیدن به هدف .انهم نابودی احمدی نزاد نه برای رضای خدا بلکه چون با ایشان مشکل شخصی دارند (1167695) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۷:۴۶:۴۱
درخبرها شنیدم فولاد خوزستان فروخته شددرراستای اصل 44.آیا این تاراج ثروت ملی نیست ؟اولا به کی فروخته شدچرا ملت نفهمیدند که لااقل مشارکت کنند.می دانید این ثروت ملی اگربدست عده قلیلی بیفتد که احتمالا حمایت امنیتی می شوند چه فاجعه ای رخ می دهد؟آنوقت باید حسرت دوران قاجاروپهلوی را خورد!شما نماینده مجلسید هیچ تفحص می کنید که این واگذاریها به چه شکل است؟آیا صحیح است که در دوران غیبت انفال وقروتهای ملی براحتی بدست عده ای بیفتد ؟ (1166713) (alef-6)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۸:۳۰:۵۶
جناب آقای توکلی عزیز! متن را تا آخر نخواندم ولی تا آنجایی که خواندم احساس کردم با پاسخ هایتان می خواهید به نوعی سر مردم شیره بمالید.لطفا" به این توصیه بنده (هموطن شما) توجه بفرمایید:اگر واقعا" برخی مسائل را وجدانا" قبول ندارید، لازم نیست راجع به آنها صحبت کنید تا بلکه مجبور شوید سخنانی بگویید که برخلاف باور قلبی خودتان باشید. من درک میکنم که شما برای حفظ موقعیت سیاسی و شغلی تان نمی توانید هر "راستی" را بگویید ولی لطفا" از سخنان "غیر واقع" دوری کنید.این را هم بدانید که من از قبل هم برای شما احترام قائل بوده ام و کماکان نیز برای شما به عنوان نماینده مردم احترام قائلم. (1166733) (alef-6)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۸:۳۵:۴۹
آقاي توكلي تاديروز كه طرفدار آقاي احمدي نژاد بوديد و هيچ فسادي هم نداشتند چي شده كه حالا بالاترين فساد در دولت ايشان اتفاق افتاده همه حضرات لب به سخن گشودند.آقاي توكلي اظهار نظر نفرماييد مردم همه را ميشناسند. (1166740) (alef-6)
 
حمید
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۹:۲۷:۱۸
یکی از مشکلات اساسی و شاید شخصیتی کسانی که در عرصه سیاست کشورمان هستند این است که هرموقع اشتباه می کنند بجای اعتراف به اشتباه آسمان و ریسمان به هم می بافند و علاوه بر اینکه ملت را گیج می کنند خود نیز مجبورند تصمیمات بعدیشان را متناسب با همان توجیهاتشان تنظیم کنند و بعد ملت تاوان آن را می پردازند . درسترین شاید این باشد که بجای مشخص کردن سهم اشتباهات دیگران در اوضاع ، انسان سهم خودش در اشتباهات را مشخص و رویه خود را تغییر دهد و باکی از اصلاح هرروزه روش خود نداشته باشد و در این صورت امور اصلاح خواهد شد . و چنین انسانی اولی تر خواهد بود بر اینکه اداره امور افرادی دیگر به وی سپرده شود . (1166801) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۹:۲۷:۲۶
بهترين توجيه براي راي به احمدي ن‍ژاد عذر خواهي از مردم است چون شما دانسته مرتكب اشتباه شديد . (1166802) (alef-6)
 
مهدي
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۰۹:۲۹:۵۸
شما گفتيد مخالف كانديد شدن همه هستم اولا همه نميتونند كانديد بشند دوما منم مخالف اين هستم راي من كه بچه تهران و اصفهان و شيرازو ..ديگر شهرهاي بزرگ و داراي تحصيلات عاليه هستم بايد با راي روستا نشينان كه كمتر سواد سياسي دارند فرق كنه البته خوانندگان اين مطلب ميدانند من قصد توهين ندارم اما همين راي هاي فريب خورده بود كه سرنوشت مارو اين گونه رقم زد و كشور مارو حدود 30 سال به عقب برد. اقاي توكلي شما هم مقصر نيستيد چون نخوردن فريب از احمدي نژاد كار هركس نيست كار همين دانشجوياني هست كه شما برايشان سخنراني ميكنيد ميدونم اين مطلب چاپ نميكنيد ولي خوشحال ميشم ان را مطالعه كنيد با تشكر (1166806) (alef-6)
 
هيوا
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۱۰:۱۵:۲۷
آقاي توكلي اقتصاددان خوب است فراموش نكنيد كه پايه بسياري از مشكلات فعلي اقتصادي و رفتارها و ساست گذاري هاي نادرست را شما و آقاي حداد عادل و آقاي نادران با طرح تثبيت قيمت ها در اوايل مجلس هفتم بنا نهاديد و نگذاشتيد اصلاحات تدريجي در قيمت ها و يارانه ها را دولت خاتمي انجام دهد. مطمئن باشيد مردم فراموش نمي كنند.حالا شما دم از اصلاح پنج ساله مي زنيد كه خيلي دير است و چيزي را بقي نگذاشته اند. (1166910) (alef-6)
 
بهروز
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۱۳:۰۶:۴۸
آقايون و خانوما زياد تند نريد - پخته حرف بزنيد - شك ندارم تمام كساني كه از آقاي دكتر توكلي انتقاد ميكنند يا مغرضند و يا شناخت كافي نسبت به ايشان ندارند - قديميهاي انقلاب ايشان را خوب ميشناسند و سابقه دلسوزي ايشان براي انقلاب و ولايت پذیری ایشان از امام و رهبری آیت الله خامنه ای بر هیچکس پوشیده و پنهان نیست سعی کنید اطلاعات خود را نسبت به سیاستمداران عزیزمان افزایش دهید .
(1167344) (alef-6)
 
آرش بهزاد
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۱۳:۱۰:۵۷
کسانی که نظرات مخالف آقای دکتر توکلی دارند و به یک مرد عاقل سیاسی و دینی و اقتصادی اینگونه میتازند . به نظر من نادانند و ارزش پاسخ از طرف دکتر توکلی ندارند ولی صبر ایشان زیاد است و با این افراد با ملاطفت برخورد میکند ولی امثال من که چهل سال است ایشان را میشناسیم به مخالفان ایشان میگویم هنوز الفبای سیاست را نمیدانید و بی سواد هستید . (1167359) (alef-6)
 
نکته سنج
۱۳۹۱-۱۲-۱۴ ۱۰:۰۴:۱۵
وقتی منطق قایم میشود، توهین حاضر میشود! (1169451) (alef-6)
 
مجتب
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۱۶:۲۳:۳۰
اقای توکلی چرا محسن رضایی را انتخاب نکردید ایا گزینه بهتری نبود (1167915) (alef-6)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۲۰:۴۰:۴۱
گيرم ما باور كرديم، روز جزا به خدا چه جوابي خواهيد داد؟ (1168429) (alef-6)
 
مهدي
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۲۳:۲۲:۲۴
سلام دكتر جان جنابعالي كه هميشه انتقاد مي كني كمي راهكار هم بده اقتصاد دان عزيز. (1168802) (alef-6)