توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509086
نفوذ هکرها به بخش انرژی آمریکا و اروپا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۷
شرکت امنیتی «سیمنتک» از حمله هکری به شرکت‌های بخش انرژی آمریکا و اروپا خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، محققان شرکت «سیمنتک» که تولیدکننده نرم افزارهای امنیتی است اعلام کردند هکرهای پیشرفته با تشکیل یک کمپین جاسوسی به شرکت های انرژی آمریکایی و اروپایی حمله کردند و در برخی موارد به سامانه های مرکزی که فعالیت های این شرکت ها را کنترل می کنند، نفوذ کردند.

سیمنتک روز چهارشنبه در گزارشی نوشت هکرها با استفاده از ایمیل های ویروسی تلاش کرده اند به سازمان هایی در آمریکا، ترکیه، سوئیس و احتمالاً کشورهای دیگر نفوذ کنند. این حملات سایبری از اواخر سال 2015 آغاز شدند و در آوریل سال جاری تعداد آنها افزایش یافت.

«اریک چین» یکی از محققان شرکت سیمنتک می گوید این حملات نشانه های یک گروه به نام «دراگنفلای» را دارند و به نظر می رسد یک دولت خارجی پشت آنهاست. تحقیقات نشان می دهد ممکن است هکرها در جریان تنش های جدی ژئوپولیتیک با اهداف مخرب به شرکت های صنعتی که برق و دیگر خدمات را تولید می کنند، حمله کنند.

دولت آمریکا در ماه ژوئن به شرکت های صنعتی درباره هکرهایی که ممکن است به بخش های انرژی و هسته ای حمله کنند، هشدار داد. اریک چین در این خصوص گفت عملکرد برخی از شرکت هایی که هدف حمله هکرها قرار گرفته بودند، مختل شد. البته برخی از محققان نیز می گویند این هشدارها جدی نیست و هکرها نتوانستند حتی یک لامپ را هم خاموش کنند.

دراگنفلای از سال 2011 تا 2014 فعال بود اما پس از اینکه چند شرکت سایبری جزئیات حملاتش را منتشر کردند مجبور شد برای مدتی فعالیتش را کم یا متوقف کند. گفته می شود این گروه که با نام «خرس قدرتمند» یا «کوآلا» نیز شناخته می شود به دولت روسیه وابسته است.

سیمنتک در گزارش مذکور نامی از روسیه نبرد اما به این موضوع اشاره کرد که هکرها از کدهایی استفاده کرده اند که در روسیه هستند. البته برخی نیز از کدهای فرانسوی استفاده کرده اند. احتمالاً تفاوت کدها برای سخت شدن پیگیری هکرها است.
 
کلمات کلیدی : حمله هکری+آمریکا+انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.