توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 339481
ژنرال آمریکایی: چین و روسیه قصد دارند ماهواره‌های آمریکا را سرنگون سازند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۳
چین و روسیه قصد دارند به مدد لیزر و سایر تجهیزات، ماهواره‌های نظامی آمریکا در فضا را منهدم سازند.

به گزارش فارس، روزنامه انگلیسی «دیلی میل» به نقل از فرمانده‌هان ارشد نظامی آمریکا از قصد چین و روسیه در از کار انداختن ماهواره‌های نظامی آمریکا در فضا با موشک، لیزر و فضا پیما خبر داد.

بر اساس این گزارش، «جان هایتن» ژنرال چهار ستاره آمریکایی و فرمانده بخش هوا فضای نیروی هوایی آمریکا مدعی شد کشورهایی چون چین و روسیه در صدد سرنگون ساختن ماهواره‌های نظامی آمریکا در فضا با موشک، فضاپیما و لیزر هستند.

این فرمانده آمریکایی در جلسه کمیته راهبردی نیروهای مسلح آمریکا گفت که کشورهای بیگانه خواهان محدود کردن سامانه‌های فضایی آمریکا هستند.

ژنرال هایتن گفت: «آن‌ها اتکای ما به فضا را می‌دانند .آن‌ها مزیتی که ما در رقابت در فضا داریم را متوجه هستند و اینک نیاز به هوشیاری بیشتری است.»

فرمانده ارشد نیروی هوایی آمریکا از وجود مرکز فرماندهی جدید برای رصد تهیدهای فضایی علیه ماهواره‌ها از جانب موشک‌ها ، عملیات ماهواره‌های روباتیک قاتل پنهان کار و پرتاب‌های لیزری از زمین که می‌توانند اجسام را در فضا منهدم سازد، خبر داد.
 
کلمات کلیدی : چین، روسیه، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.