توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459181
رویترز: تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران از بیم اثرگذاری بر انتخابات به تعویق افتاد
بخش خبری الف، 16 فروردین 96
رئیس کمیته روابط خارجی سنا از تعویق بررسی تحریم‌های جدید علیه ایران از بیم واکنش اتحادیه اروپا و اثر منفی بر انتخابات ایران خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۲
به گزارش فارس، بررسی طرح پیشنهادی شماری از سناتورهای آمریکا با هدف تصویب تحریم‌های تازه علیه ایران، از بیم اثرگذاری بر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، به تعویق افتاده است.

گروهی از سناتورها از هر دو حزب آمریکا ماه گذشته میلادی طرحی را ارائه کردند که به بهانه‌های غیرهسته‌ای تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران وضع می‌کند.

با این حال، به نوشته خبرگزاری رویترز، «باب کورکر» رئیس جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز سه‌شنبه گفت به دلیل نگرانی اتحادیه اروپا از اثرگذاری این طرح بر انتخابات، بررسی این تحریم‌ها فعلا متوقف شده است.

کورکر که از جمله ارائه‌کنندگان این طرح است و در نشستی در مورد روابط با اتحادیه اروپا در سنا صحبت می‌کرد، گفت: «به دلیل نگرانی‌ای که از واکنش احتمالی اتحادیه اروپا وجود داشت، طرح تحریم‌های ایران که چندین نفر از سناتورها از آن حمایت می‌کنند، در حال حاضر امکان مطرح شدن نیافته است.»

پیش از این شماری از کارشناسان نزدیک به دولت سابق آمریکا از تصویب این تحریم‌ها و اثر منفی آن بر شانس انتخاب مجدد «حسن روحانی» به عنوان رئیس‌جمهور ایران ابراز نگرانی کرده بودند.

در حالی که سناتورهای آمریکایی مدعی‌اند این تحریم‌های احتمالی ناقض توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ نیست، ایران تأکید کرده است که تحریم جدید، می‌تواند ناقض روح و متن برجام باشد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۲۲:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۲۰:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۳ ۱۷:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۲۲:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۲۱:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۳ ۱۴:۰۵
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۱۴:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۸:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۱/۱۶ ۱۷:۴۹
 
 
کلمات کلیدی : تحریم‌های جدید+ایران+انتخابات96+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.