نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489980
پاسخ معاون وزیر به ادعای اعطای انحصار به شرکت همسر خود
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۹
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، در خصوص انحصار تولید دارو به شرکت دارویی، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش مهر، دکتر رسول دیناروند در پاسخ به ادعای اعطای انحصار به شرکت همسر خود که توسط برخی افراد و جریان های خاص مطرح شده است، گفت: در همه دنیا ثبت اختراع و دوره انحصار وجود دارد و درباره این موضوع که می‌گویند شرکت همسر اینجانب، انحصار تولید یک دارو را گرفته است، قابل بیان اینکه اولا این شرکت دانش بیان است و متعلق به همسر بنده نیست. ضمن اینکه همین شرکت پس از سال ها تحقیق صرفا یک محصول نانوتکنولوژی را آن هم در مرکز رشد تولید کرده است.

وی ادامه داد: اصولا در این شرکت محصولی دانش بنیان تولید شده که تا کنون نیز در بازار ایران فروشی نداشته است. همسر بنده نیز از جمله سهام داران کوچک شرکتی است که توسط اعضای هیئت علمی و دانشجویان نخبه تاسیس شده است.

دیناروند افزود: انحصار کوتاه مدت تولید در سال گذشته به ۷ محصول مختلف دیگر هم که جنبه نوآورانه و اختراع داشتند داده شد، آن هم پس از جلسه سندیکای صنعت داروسازی که پیرو آن مقرر شد برای آنکه من بعد نمی‌خواهند انحصاری داشته باشند، همه انحصارها سال گذشته برداشته شده است.

وی گفت: همسر اینجانب از دانشمندان یک درصد برتر بین‌المللی و استاد تمام داروسازی دانشگاه است که به همراه همکاران و دانشجویان نخبه خودشان و قبل از قبول مسئولیت بنده و قطعا در چارچوب سیاست های کلی نظام اقدام به تاسیس شرکت دانش بنیان در عرصه تولید داروهای نوین کرده‌اند و هیچگاه سهامدار عمده و یا هیئت مدیره نبوده‌اند.
 
کلمات کلیدی : سازمان غذا و دارو+دارو+انحصار+بازار داروهای وارداتی
 
م
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۲۰:۴۰:۰۹
خلایق هر چه لایق ....برای ما که در مقابل اینگونه اعمال رانتی مهر سکوت داریم اینگونه اعمال حقمان است ...دو دقیقه سکوت برای خودمان (4462877) (alef-11)
 
محمدی
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۲۲:۴۰:۵۲
اعضای هیات علمی که ماهانه ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان از دانشگاه حقوق دریافت می کنند، این افراد بجای کار برای دانشگاه محل خدمت، با تاسیس شرکت های خصوصی دانش بنیان برای جیب خود کار می کنند، (4463006) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۲۲:۵۵:۳۷
بله. ما هم می دونیم. دیدی که چیزی نمی گیم!!!!! (4463033) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.