نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432883
یک نمونه ازدواج آسان و بدون شعار
بخش تعاملی الف - سیده زهرا کاظمی نیا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶


رسانه و مشاورین زیادی از ازدواج آسان حرف می زنند اما چرا ازدواج سخت تر و سخت تر شده است؟ یک دلیل این است که همه مرگ را برای همسایه می خواهند! البته اگر ازدواج آسان را بشود مرگ نام نهاد. در مثل جای مناقشه نیست.
 
اجازه بدهید یک نمونه واقعی ازدواج آسان را برایتان خلاصه بنویسم:
دوستی داشتم که از خواستگاران زیاد خوشحال بود ولی اینکه هیچ کدام به جلسه سوم و خواستگاری نمی رسد ناراحت. یک روز از من پرسید: بنظرت مشکل من چیه؟ گفتم از نگاه تو هست عزیزم. ببین ازدواج را چطور می بینی؟ نگاه کن از اقاپسر چه انتظاراتی داری؟ تو منگنه قرارش میدی یا باهاش همدل میشی؟ وگرنه یعنی همه مشکل دارند و تو بی عیبی؟ ببین عیب کارت کجاست گلم.
 
جواب داد: موردهای خوبی هستند. سالم و با خانواده اند ولی نمی دونم چرا وقتی نوبت مراسم ازدواج و هزینه های معمول می شه گارد دفاعی می گیرند و بعد غیبشون می زنه؟
 
خندیدم و گفتم عیب کارت همینه. تو این وضعیت اقتصادی که الحمدلله همه از بس فکر جوانان هستند اوضاع خوبه! انتظار داری حساس نشه طرف؟ مثل بقیه نباش وگرنه می ترشی ها.
انگار که بهش برخورده باشه گفت: اصلا هم اینطور نیست. من خودم نخواستم!
دو ماه بعد دیدم زنگ زد و گفت برای عقد میخوام دعوتت کنم
خیلی خوشحال شدم چون نگفته بود نامزد کرده
 
چند روز بعد زنگ زد و گفت فلان روز بیا قم حرم حضرت معصومه(س). خدا یک سیدی رو نصیبم کرده که نمیدونم عجیب مهرش تو دلم نشسته. هیچی از مال دنیا نداره.حتی پدر هم نداره. ولی مهرش به دلم نشست و خیلی دوستش دارم زهرا. تصمیم گرفتیم یک عقد محضری بگیریم و حتی هزینه شام و شیرینی هم ندیم. خیلی حرف خوردیم ولی پدر و مادرم خدا رو شکر ما رو درک کردن.
 
بعدشم تصمیم گرفتیم عقدمون رو اینجا بذاریم. تا امروز خیلی حرف و غرولند شنیدیم ولی چه همسرم و چه خودم دلمون قرصه.
 
همسرم گفت که دلم نمیخواد آرزوی لباس سفید عروسی رو خودت و پدر و مادرت داشته باشن. حداقل با لباس عروس باش حتی شده قرضی. هزینشم هر چی بشه از زیر سنگم باشه درمیارم می دم. منم فقط به خاطر سید لباس عروس پوشیدم چون می دونم خوشحال میشه. چون می دونم پدر و مادرها خوشحال میشن. پدر و مادرن دیگه.
 
خلاصه سرتان را درد نیاورم.
عقدش رفتم و به عنوان تنها فرد غیر از پدر و مادر خودش و پدر و مادر همسرش حضور داشتم کنارش و دستاش تو دستم بود. اخ که چقدر شادی رو تو دست و چشمانش می دیدم.
 
ازدواج آسان یعنی همین.
 
حالا هی صفحه ها مطلب بنویسید و ساعت ها حرف بزنید.
 
ازدواج آسان یعنی همین که پای طرف مقابلت بایستی و اسیر غرولند و انتظارهای بیجای فامیل و اقوام نباشی که فقط می خوان شامی بخورن و بعدشم غرولند و غیب کردن پشت صاحب مجلس و عروس و داماد. مشکل ازدواج تو کشور ما یکیش همینه. ازدواج آسان عرضه و شجاعت می خواهد اما خیلی ها در عمل (نه حرف زدن) این شجاعت و عرضه را ندارند.
 
یاد بگیریم به جوانان کمک کنیم نه اینکه سختشون بگیریم و هی ازدواج رو دشوار. امروزه زندگی و ازدواج به اندازه کافی سخت شده. امروزه به اندازه کافی عواطف و احساسات دختران سرزمین ما به خاطر ازدواج نکردن داره آسیب می بینه.
 
امروز خیلی پسرها به خاطر تنهایی سراغ اعتیاد و فسادهای دیگر می روند. پس خواهشا و لطفا آسان بگیرید اونم بدون شعار!
۱۳۹۵/۰۹/۲۰ ۰۷:۵۱
 
 
کلمات کلیدی : سیده زهرا کاظمی نیا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۱:۴۱:۱۹
بعله بدون شعار.واقعا خجالت آوره که جای اینکه مشکلات مردمو کم کنیم هی زیادتر می کنیم و بعد بگیم شما سخت نگیر.مراسم ازدواج از سالیان سال پیش بوده.اونم هفت شبانه روز.حالا با سختی تبدیل به یه شب شده و اون دل خوشی کوچیک رو هم می خواید از مردم بگیرین..چطوره بگیم سخت نگیرین.تو چادر هم می شه زندگی کرد.یا مثلا سخت نگیرید.از برگ درخت میشه به عنوان پوشش استفاده کرد.بعدم بگیم.خوب یارانه هم نداریم بدیم و.... (4106582) (alef-4)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۲:۵۸:۴۵
حداقل یک بار متن رو بخونید. اوایل نوشتید سید پدر هم نداره بعد پایین تر نوشتید غیر از پدر و مادر خودش و پدر و مادر همسرش :)))) (4106709) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۹:۲۶:۰۹
قصه جالبي بود! حيف كه واسه نتيجه گيري زود بود، ميذاشتي يه سه سال باهم ازدواج ميكردن بعد اگر جدايي و اين حرفها نبود قصه رو مينوشتي. (4107236) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۹:۲۶:۴۳
شما كه اين همه تجربه داري، خودتون ازدواج كردين؟ (4107237) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۸:۰۷:۱۱
موقعي كه آشنا شدن پدر نداشته ولي براي ازدواج پدرش برگشته، مثلا شايد فرزند طلاق بوده كه با پدرش زندگي نميكرده ولي خب پدرش واسه ازدواج پسرش اومده. (4108779) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۳:۱۶:۳۰
ازدواج آسان قبول اما هزینه زندگی از کجا باید تامین بشه؟ یعنی دختر و پسری که تشکیل زندگی دادن باید هنوز نون خور پدر و مادر باشن؟ نباید شغل و مشکن مستقل داشته باشن؟ (4106758) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۹:۱۹:۲۷
بالاخره نتيجه گرفتيم كه حدس شما (نويسنده) درست نبوده و دوست شما دختر سختگيري هم نبوده و يه ازدواج مختصر گرفته! (4107231) (alef-11)
 
بي خبر
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۰۶:۵۵:۵۵
ازدواج احساسي سرانجامي جز طلاق نخواهد داشت! عشق و احساس خوبه، اما شكم انسان رو سير نميكنه، سرپناه سردي و گرمي هوا هم نميشه، پوشش زشتي و خوبي انسان هم نميشه. كاش دو سال بعد بياين يه مطلب بنويسين در مورد وضع زندگي اون روز دوستتون. (4107907) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۰۸:۱۵:۳۸
اینها احساسات جوانیه (4107959) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۰:۵۷:۵۶
خوب من به این که اوایل نباید سخت گرفت معتقدم. ولی از آن طرف مگر ازدواج فقط همان روز اول است. مگر نباید پول رهن و اجاره را داشته باشه طرف. و این یعنی شغل نیاز داره. خوب دولت مشکل بیکاری را حل کند تا مشکل ازدواج هم حل شود. (4108175) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۸:۳۲:۵۱
شما همش از فشار روی آقا دامادها می نویسید

از زنانی که عین یک برده نه چیزی خواستند و کار کردند و بچه ها را به جایی رساندند و تازه فهمیدند طرف معشوقه های زیادی دارد و تمام زندگی به اسم اوست و
هر وقت بخواهد زن را که مهریه هم ندارد می اندازد بیرون !!!!!
حرف نمی زنید
بیشتر زنان ایران این چنین هستند !!! (4111674) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۴ ۲۲:۵۶:۴۸
با واژه برده مواق نیستم این ها آزاد زنانی بودند که کسی قدرشان را ندانست. ولی همیشه می نویسند زن توقعش را کم کند اما در مورد لزوم کم شدن توقع مردان کسی چیزی نمی گوید. مثلا این که اگر ۳۵ ساله ای توقعت نهایتا زن سی ساله باشد و نه زن ۲۰ ساله یا ... (4114996) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۸:۰۲:۳۵
من و همسرم با هم به مدت 3 سال دوست بودیم تا اینکه تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم. با اینکه کار میکردم ولی به علت بدهی های خانواده عملا سرمایه ای نداشتم. با یه عقد ساده محرم شدیم و همسرم از من خواست جشن عروسی نداشته باشیم عوضش همه چیزی که میتونیم پس انداز کنیم که با کمک وام مسکن خانه اولی ها یه خونه 40 متری هم شده بخریم. خدا رو شکر تونستم با قرض و وام بعد از یک سال بالاخره 52 متر خونه بخریم. اسباب و اثاثیه و جهاز خانمم هم کم کم درست شد .بجای عروسی هم یه مهمونی تو خونه پدرم گرفتیم که فقط خانواده مان و همسرم بودیم. الان 6 ماهه سر زندگیمون هستیم و خدا رو شکر میکنم از درایت و تدبیر همسرم. جاده زندگی هم کم کم هموار میشه ان شاء الله (4131264) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته