توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402688
تست اینترنت 100 مگابیت بر ثانیه در مخابرات تهران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
شرکت مخابرات تهران اینترنت 100 مگابیت بر ثانیه‌ای را بر بستر فناوری vdsl2 با موفقیت در تهران آزمایش کرد.محمدرضا بیدخام، سخنگوی مخابرات استان تهران اعلام کرد: «سرویس اینترنت پرسرعت ۱۰۰ مگابیتی بر پایه فناوری VDSL2 که به تازگی در نمایشگاه تلکام رونمایی شد، در حال حاضر در برخی مراکز مخابراتی تهران تست می‌شود.»

به گزارش زومیت، سخنگوی شرکت استان تهران با اشاره به اینکه VDSL2 امکان دسترسی کاربران به اینترنت را با سرعت ۱۰۰ مگابیت برثانیه فراهم می‌کند، توضیح داد: «VDSL2 در بیشتر مواقع کارکردی مشابه اینترنت ADSL دارد با این تفاوت که در این فناوری امکان ارائه سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه حداکثر تا فاصله ۱۲۰۰ متری بر بستر کابل مسی، قابل ارائه است.»

بیدخام ادامه داد: «در صورت موفقیت فاز آزمایشی این طرح، سرویس VDSL2 می‌تواند برای استفاده‌های تجاری و حتی خانگی کاربرد داشته باشد و سرعت دسترسی چندین برابر بیشتر را برای مشترکان فراهم کند.»

فناوری VDSL2 دارای دو نسخه است که در یک نسخه از آن سرعت دانلود و آپلود تا ۱۰۰ مگابیت‌ بر ثانیه می‌رسد اما در نسخه دیگر سرعت آپلود تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت دانلودش تا ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه خواهد رسید. این فناوری در بستر کابل مسی ارائه می‌شود و نیازی به فیبر نوری نیست.

ارائه این سرویس می‌تواند بازار رقابت بین فناوری‌های دسترسی سیمی به اینترنت و دسترسی بدون سیم به اینترنت در کشور را افزایش دهد. VDSL2 را می‌توان یکی از رقبای TD-LTE دانست، با این تفاوت که در TD-LTE با استفاده از فناوری mimo می‌توان سرعت را تا بیش از ۱ گیگابیت بر ثانیه رساند ولی VDSL2 نهایت سرعت ۳۰۰ مگابیت برثانیه را دارد.

همچنین TD-LTE وابسته به خط تلفن ثابت نیست، در حالی که VDSL2 روی کابل مسی یا همان خط تلفن ثابت ارائه می‌شود.
 
کلمات کلیدی : اینترنت+مخابرات+اینترنتی 100 مگابایتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.