توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 191999
تذکر اداره کل اطلاعات برخی استانها به بنیاد شهید
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۴۳
دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید، گفت: اداره کل اطلاعات برخی استانها کتبا اعلام کردند که برخی افراد نباید در مدیریت بنیاد شهید در استانها باشند اما متاسفانه مسئولان این بنیاد اهمیتی به این مباحث نداده‌اند. 

مصطفی افضلی‌فرد دبیر هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به آغاز به کار هیئت تفحص اظهار داشت: اسناد زیادی در خصوص تخلفات بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود دارد و در این زمینه برای دوستان بنیاد شهید متاسفیم. 

وی افزود: با وجود اینکه تلاش زیادی کردیم تا مسئولان بنیاد شهید پاسخگوی موارد مورد اعتراض نمایندگان باشند، اما آنها به جای پاسخگویی بیشتر به ارائه گزارش کار پرداختند، نتیجه این کار هم این شد‌ که کاری‌که امکان حل دوستانه آن وجود داشت، به کمیسیون اصل ۹۰ کشیده و منجر به تحقیق و تفحصی شد که با رای بالای نمایندگان به تصویب رسید. 

دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید با بیان اینکه موارد متعددی از تخلفات مدیران این بنیاد در هیئت مطرح است،‌ گفت: مهمترین نکته در این زمینه، عدم توجه مسئولان بنیاد شهید به تذکرات، عدم پاسخگویی آنها و لابی‌گری با نمایندگان برای منصرف کردن آنها از تحقیق و تفحص است. 

افضلی‌فرد ادامه داد: بنیاد شهید در حوزه مسائل بهداشت و درمان، مشکلات عدیده‌ای دارد و متاسفانه آنها برای حل مسئله بیمه تکمیلی جانبازان پاسخگو نیستند.
وی با بیان اینکه در بنیاد شهید در کنار مدیران لایق، مدیران غیرکارآمدی هم وجود دارد، تأکید کرد: در این بنیاد، مدیران غیرکارآمد و غیر لایقی حضور دارند که شایستگی‌های لازم را برای تصدی پست‌های مدیریتی ندارند و آسیب‌های زیادی به بنیاد شهید وارد کرده‌اند. 

تذکر اداره کل اطلاعات برخی استانها به بنیاد شهید
دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید تصریح کرد: گزارش عملکرد این مدیران غیرکارآمد و غیرلایق به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ارجاع شده و حتی در برخی موارد، موضوع به شورای تامین استان‌ها کشیده شد و حتی اداره کل اطلاعات برخی استان‌ها کتبا اعلام کردند که برخی افراد نباید در مدیریت بنیاد شهید در استان‌ها حضور داشته باشند، اما متاسفانه مسئولان این بنیاد اهمیتی به این مباحث ندادند.
افضلی‌فرد در پاسخ به این سوال که آیا اختلاسی در بنیاد شهید انجام شده است، اظهار داشت: در حال حاضر نمی‌توان درباره اختلاس در بنیاد شهید نظر داد و باید بعد از فعالیت هیئت تحقیق و تفحص و بررسی‌های لازم در این باره صحبت کرد.
وی ادامه داد: البته استفاده از افرادی که سابقه خوبی در مسائل مالی ندارند، یکی از موارد مورد نظر هیئت تحقیق و تفحص از بنیاد شهید است. 

واکنش به آمادگی بنیاد شهید برای مناظره با نمایندگان مجلس
دبیر هیئت تحقیق و تفحص مجلس از بنیاد شهید در خصوص اظهار تمایل مدیر روابط عمومی این بنیاد برای مناظره با اعضای هیئت تفحص، اظهار داشت: متاسفانه این قبیل سخنان بیشتر تبلیغاتی است و ای کاش مسئولان بنیاد شهید به خاطر ایثارگران و جانبازان عیوب مستدل و منطقی نمایندگان نسبت به این نهاد مهم را می‌پذیرفتند و درصدد رفع آن برمی‌آمدند، اما متاسفانه دوستان از ابتدا راه نامناسبی را انتخاب کردند.
افضلی‌فرد همچنین خاطرنشان کرد: توجیحات خلاف، پاسخ ندادن به سوالات نمایندگان، لابی‌گری و تلاش مسئولان بنیاد شهید برای انصراف نمایندگان از تحقیق و تفحص راه به جایی نبرد و مواضع نمایندگان برای تحقیق و تفحص از بنیاد شهید مستحکم‌تر شد.
وی همچنین با تاکید بر اینکه اسناد زیادی از تخلفات بنیاد شهید جمع‌آوری شده و بخشی از آنها نیز در حال جمع‌آوری است، تصریح کرد: مطابق قانون اگر نهادهای اطلاعاتی و‌ امنیتی اطلاعات و گزارش‌‌هایی از بنیاد شهید در اختیار دارند باید در اختیار هیئت تحقیق و تفحص مجلس قرار دهند که در این زمینه نامه‌هایی به نهادها برای ارائه اسناد، ارسال شده و هیئت تفحص منتظر اسناد است.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته