نظر منتشر شده
۳۳۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 251398
تنبیه بدنی دانش‌آموزان معضلی تمام نشدنی؛
مدیرکل رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش: تنبیه بدنی دانش آموزان از سر دلسوزی است
بخش اجتماعی الف، 13 آذر 93
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۶
هیچ روانشناس و کارشناس تعلیم وتربیتی تنبیه بدنی کودکان را برای گوش به فرمان کردن کودکان توصیه نمی کند. دین مبین اسلام نیز در سفارشاتی که در رفتار با کودکان داشته است مدام از رفتار از روی صبر و بردباری یاد کرده است.

قبل‌ترها وقتی حرفی از تنبیه بدنی دانش آموزان توسط معلمان و مربیان آموزشی به گوشمان می‌رسید کمی بی خیالتر بودیم و برایمان امری عادی جلوه می‌کرد؛ بهانه‌های مختلفی برای توجیه این رفتار غیرانسانی دست و پا می کردیم و خلاصه راحت‌تر از کنارش رد می‌‎شدیم. اما زمان که گذشت از یک سو فرهنگ خانواده ها غنی‌تر شد، تنبیه بدنی جای خودش را به صحبت کردن و حل مشکل از طریق گفتگو داد و از سوی دیگر با ایجاد تغییرات اساسی در بدنه آموزشی کشور وضع معلمان و سایر کادر آموزشی بهتر شد بنابراین همه چیز برای به حداقل رسیدن تنبیه بدنی در مدارس مهیا شد.

در چنین شرایطی وقتی خبری از چنین اقداماتی در رسانه ها درز پیدا می کند همه گوشها تیز می شود که عاقبت معلمی که دانش آموز خود را تنها برای گرفتن یک پاک کن از بغل دستی اش، راهی بیمارستان می کند چیست؟ ماجرا از این قرار است که هفته گذشته پدر یک دانش‌آموز دبیرستانی در منطقه ۹ تهران از تنبیه بدنی فرزندش توسط معلم ادبیات در کلاس درس خبر داد به نحوی که این دانش‌آموز در نتیجه این تنبیه روانه بیمارستان شده است.

به گزارش مشرق،بنا بر اظهارات این دانش‌آموز که تنها ۱۵ سال دارد و در ضمن از بیماری شدید قلبی نیز رنج می‌برد، دبیر ادبیات به این دلیل که او از همکلاسی خود پاک‌کن درخواست کرده، با عصبانیت به سمت وی حمله‌ور شده و با کتک (ضربه شدید پا به آلت تناسلی) و ناسزا، وی را از کلاس درس بیرون انداخته، به نحوی که قفسه سینه این دانش‌آموز به شدت با زمین برخورد کرده است.

اما این تنها خبری نیست که اخیرا از تنبیه بدنی دانش آموزان در مدارس رسانه ای شده است علاوه بر این نوجوان ۱۵ ساله، خبر تنبیه دانش آموز ۹ ساله که برای چندمین بار بر اثر شلاق معلم راهی بیمارستان شد نیز از جمله خبرهای تکان دهنده چند روز اخیر است. این کودک ۹ ساله که در مقطع سوم ابتدایی دبستان شهید میرحسینی شهرستان میرجاوه در استان زاهدان مشغول به تحصیل بود در اثر پارگی رگ و عفونت دست ناشی از ضربات شلاق معلم راهی اتاق عمل بیمارستان شد.

هم چنین اوایل سال تحصیلی جاری خبری از تنبیه دسته جمعی دانش آموزان یک کلاس توسط مدیر مدرسه در بندر عباس منتشر شد که در پی آن شکایات فراوانی از سوی اولیای آنها صورت گرفت. به گفته یکی از اولیای، دانش آموزان معلم نداشته اند و بر اساس سن و سال خود سر و صدا کرده اند و مدیر نیز وارد کلاس شده و چون دانش آموزان حاضر نشده اند فرد خاصی را به عنوان عامل شلوغی معرفی کنند، همه به صورت گروهی مورد تنبیه بدنی با یک لوله پولیکا قرار گرفته بودند.

مدیرکل رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش: تنبیه بدنی دانش آموزان توسط معلمان از سر دلسوزی است

سیدرحیم میرشاه ولد مدیر کل ارزیابی و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش درباره تنبیه بدنی دانش آموزان در مدارس گفت: عوامل مختلفی باعث بروز چنین حرکاتی از سوی معلم می شود، خود دانش آموزان اگر که تکالبیفشان را به خوبی انجام دهند، به موقع سر کلاس حاضر شوند و اینکه نظم کلاس را بهم نزنند همه اینها در برخورد معلم تاثیر دارد.

وی گفت: خارج کلاس هم ممکن است موضوعات مختلفی باشد که معلم را وادار به رفتارهای اینچنینی کند، موضوع تنبیه دانش آموزان یک بعدی نیست ولی در هرحال چنین جریانی از سوی ما پذیرفته شده نیست. ما معتقدیم مجموعه عواملی کنار هم قرار می گیرند که تنبیه بدنی دانش آموزان را رغم می‌زند. کما اینکه برعکس چنین موضوعی هم وجود دارد و گاهی معلمان از سوی دانش آموزان مورد ضرب و شتم قرا می گیرند که نمونه های این موضوع هم کم نیست. مثل دانش موزی که معلمش را با چاقو کشت.

میرشاه ولد باعنوان اینکه بخشی از آسیبهایی که از سوی معلمان به دانش آموزان می رسد حادثه است، تصریح کرد: یک بخشی از این حوادث به یکباره اتفاق می افتد و مقدمه خاصی هم ندارد. حالت خاص روحی- روانی معلم و دانش آموز منجر به چنین حوادثی می شود که نوعا از سر دلسوزی و علاقه به سرنوشت دانش آموز است. وقتی معلم اصرار دارد که دانش آموز درسش را بخواند و مراتب دانش آموزی را رعایت کند به آینده دانش آموز می اندیشد.

مدیر کل ارزیابی و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در این باره افزود: قصد نداریم تنبیه را توجیه کنیم بلکه معتقدیم خیلی از این اتفاقات از سر حادثه است و آنی اتفاق می افتد. اصل این کار از نظر آموزش و پرورش ناپسند است و تحت هیچ شرایطی نباید تنبیه بدنی صورت بگیرد، هیچ کس هم این مجوز نمی دهد که عوامل آموزشی تنبیه را انجام دهند و تاکنون هر موردی هم که اتفاق افتاده به شکل حقوقی برخورد صورت گرفته است، معلم خاطی به هیئت تخلفات اداری فرستاده شده است و رای متناسب با جرم هم صادر شده است.

وی درباره نقش والدین در کمک به معلمان و مربیان گفت: اگر اولیای محترم دانش اموزان هم نقش خود را به درستی ایفا کنند این اتفاقات رخ نمی دهد ، اینکه حواسشان به درس و مشق فرزندانشان باشد و مسائل مربوط به تحصیل‌شان را پیگیری کنند. اگر پدر و مادر نقش تربیتی خودشان را به درستی ایفا نکنند، آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند این کار را انجام دهد .

میرشاه ولد در پاسخ به این سوال که بازنگری در قوانین چگونه می تواند مانع چنین حوادثی شود، عنوان کرد: قوانین متقن است و آئین‌نامه اجرایی مدرسه تکلیف تنبیه دانش آموز را روشن کرده است. بنابراین قوانین ابهامی ندارد. هیچ روانشناس و کارشناس تعلیم وتربیتی تنبیه بدنی کودکان را برای گوش به فرمان کردن کودکان توصیه نمی کند. دین مبین اسلام نیز در سفارشاتی که در رفتار با کودکان داشته است مدام از رفتار از روی صبر و بردباری یاد کرده است.
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۱:۲۷:۰۵
این قدری که معلمان فشار روحی و روانی و عصبی و استرس به من وارد کردند.زندگی وارد نکرد
کجان معلمان قدیم.
معلم ها که یا به بیخیالی میزنن یا این طوری کتک میزنن
اعتدال نداریم (2527667) (alef-3)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۳:۳۶:۵۰
با سلام

من به عنوان یک معلم تمام استرس و فشار ها را به خاطر شما تحمل میکنم. با تمام مشکلات معیشتی میسازم.حق و حقوق پارسالم را که نداده اند به خاطر امثال تو تحمل میکردم .اما از امروز تصمیم دارم آن طور که شما و خانواده های گرانقدرتان می خواهند رفتارکنم .آن طور که نظام آموزشی می خواهد . ما درسمان را می دهیم .خواستی بخوان خواستی نخوان. آینده ات هرچه بشود بشود خود می دانی و خانواده و نظام آموزشی .من دیگر دلسوز تو نیستم . رابطه ی ما با شما تکریم ارباب رجوع می شود نه رابطه ی برادر بزرگتر. از امروز ما بر اساس قانون با هم رفتار می کنیم (2528010) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۴:۳۰:۲۷
اگه تو تحصیل کرده باشی میفهمی که حمله کردن به دانش آموز و کتک کاری اون نه دلسوزیه و نه آینده ساز. حالا اگه تو با کتک و ... درسخون شدی مشکل شخصیتی داری.
برو فکرتو اصلاح کن یا اینکه از کارت استعفا بده. (2528083) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۰۸:۵۴
مشکل شخصیتی جناب عالی دارید که بدون فکر کردن نظر میدی .معلمان نوکر بیجیره و مواجب امثال شما نیستند . درسشان را میدهند که وظیفه شان هست . قرار نیست هر درد و مرضی هرکی داره معلم حلش کنه (2528137) (alef-13)
 
sadegh
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۴۰:۳۶
ما معلم نیستید عزیزم شما خودتان مشکل دارید؟!خدا به راه راست هدایتتان کند؟!وای به فرزندان اینده؟!!! (2528383) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۵۴:۲۱
مشکل بیسوادی و بی فرهنگی مغلم هاست (2528711) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۹:۱۴:۵۶
از گفته های شما پیداست که چقدر با سواد و با فرهنگ هستید!!! (2529636) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۱:۳۶:۴۹
خداییش من معلمم و میگم شما راست میگی و فقر باعث این بی سوادی و بی فرهنگی است چون همش فکر نون شبیم نه حوصله به روز کردن اطلاعات خودمونو داریم نه حوصله فکر به تربیت بچه ها .. اما من با زدن مخالفم اما با تهدید هم مخالفم . پسر من دبستانه از استرسی که بهش وارد می کنن خیلی ناراحتم . با اینکه پسرم تا حالا یک غلط هم در کل امتحانهایی که ازش گرفتن نداشته. خیلی ناراحتم برای سال دیگه با معلمش اتمام حجت میکنم بعد میذارمش کلاس . (2530755) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۲۲:۲۶:۱۷
شما آدمی هستید که نه معلمی می دانید و نه شاگردی. از روی هوا حرف می زنید. معلم در قابل همه مشکلات دانش آموزان مسئول است. (2532379) (alef-13)
 
قا
۱۳۹۴-۰۷-۱۳ ۱۹:۰۱:۰۸
حقوق هم میگیرد (3240637) (alef-11)
 
لیلا
۱۳۹۳-۱۱-۰۷ ۰۸:۰۸:۲۰
سلام اوج فرهنگی بودن در ادبیاتتان پیداست با همین ادبیات قصد معلمی دارید. شغلی که مزین به نام انبیاست (2635771) (alef-3)
 
گلناز
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۳ ۰۳:۴۷:۵۶
هه جالبه کتک زدن معلمااااا درده نه بیماریی وجناب معلما عقدهای بچگیشونو دارن سر نسل الان خالی میکنن واقعا هیچ حقی ندارن من که معلم یه بار بهم گفت بیتربیت پرو گفتم مشخصه کی تربیت خانوادگی نداره که تو کلاس داری پی ام بازی میگنی در کلاسو محکم بستم
همشون عقده این (3820655) (alef-11)
 
پرواز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۱۶:۰۴:۱۶
آفرین درسته موافقم مدرسه جای انسان با ادب و اجتماعی ساختن نه دکتره دیوانه مهندس عقده ای مگه یه کاسبه بازاری با ادب چشه مگه ما پدرامون همه دکتر مهندس بودن نه لب به مشروب نه سیگار زدیم الان چی بچه ی 8 ساله سیگار می کشه از مدرسه در می یاد این معلم داره بیشتره عمرش که تاثیر گذاره تو مدرسه ست (4120008) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۶:۳۴:۳۸
صرف نظر از وضعیت و سن وسال دانش آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی واقعا در مدارس دوره دبیرستان و هنرستان وضع کاملا متفاوت است.
بله تنبیه بدنی دانش آموز جرم و خلاف مقررات است.(برای معلم)
حال بگذریم از اینکه برای دانش آموز هم بعضی حرکات و همراه داشتن وسایلی از جمله موبایل و برخی دیگر از ابزارآلات خطرناک نه تنها از نظر قوانین آموزش و پرورش بلکه از نظر قوانین حاکم بر کشور نیز جرم و دارای مجازات بس سنگینی می باشد.
به عنوان عضوی کوچک از جامعه معلمان قبل از هر چیز ذهن شما مخاطبین گرامی را به سمت اتفاقی که چندی پیش برای یکی از همکاران م در یکی از استان های کشور رخ داد سوق می دهم.خداوند این مرحوم را که در نهایت مظلومیت از بین مان رفت ببخشد و بیامرزد.
البته قبول دارم که تعداد محدودی از همکاران مان شان معلمی را زیر سوال می برند.
اما این طرز تفکر هم که همه معلمان را با یک دیده بنگریم اشتباهی تابخشودنی است.
سال گذشته در حین تدریس متوجه شدم که یکی از دانش آموزان بدون توجه به دست فقط موبایل به دست مشغول عکسبرداری و بازی با گوشی خود بود یکی دو مرتبه به صورت تلویحی و با نگاه به ایشان به نوعی به وی تذکر دادم اما نتیجه ای نداشت سری بعد از وی خواستم که گوشی خود را در کلاس کنار بگذارد و مخل نظم مدرسه و جلسه درس نگردد
اما با چنان فریادی از جانب دانش آموز مواجه شدم که واقعا در جای خود میخکوب شدم
در هر صورت از ذکر باقی ماجرا و اینکه به غیر از موبایل چه وسایل دیگری همراه دانش آموز بود صرف نظر می نمایم.
امروز کسی و قانونی چندان توجه به اوضاع گروهی از همکاران ما در مدارس مقاطع هنرسنان و بزرگسال ندارد و بعضا حتی برخی از تجهیزات آموزشی کارگاه ها و آزمایشگاه ها سهوا و حتی عمدا توسط برخی دانش آموزان از بین می رود و در نهایت باز هم معلم و دبیر است که از سوی مدیران بخاطر سهل انگاری در حفظ اموال توبیخ می شود و نه دانش آموز................. (2528231) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۶:۵۲:۳۵
شما چی میفهمی
وقتی معلم میلیون ها مشکل تو زندگی داره
وقتی میبینه یه ادم بی سواد داره صد برابر اون حقوق میگیره
وقتی هر روز درگیر وام و کرایه خونه و بدهیه
بعد هم یه دانش اموز که از ادب هیچ چیز نمیدونه برمیگرده به معلم فحش و ناسزا میگه
اون وقت شما توقع داری معلم سرشو بندازه پایین
شماها که همه ادعا میکنید
اگه تو خیابون یکی کوچکترین حرفی بهتون بزنه میخواد تیکه تیکش کنید
نه عزیزم بعضی از بچه های امروز مثل گذشته نیستن که برای علم و معلم ارزش قائل بشن (2528251) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۲۰:۴۹
منت نگذارید لطفا. اگر تو هم پول داشتی که معلم نمی شدی. ضمنا اگر نمی تونی کار کنی، به گردن این و اون ننداز. شجاعت داشته باش. یکبار برای همیشه به بازار کار آزاد وارد شو و از نان بازوی خودت استفاده کن و خودت را از شر این دانش آموزان بی ادب و پولداری بی سواد نجات بده. (2528431) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۸:۲۲:۱۸
حق با شما است اگر معلم پول و عرضه داشت در این کشور معلم که نه بچه نگهدار برخی از پدر و مادر های امروزی نمیشد که حاضر نیستند هیچ حرکتی برای رشد و تربیت فرزندشان بردارند و از زمین و زمان هم طلبکارند.
فقط باید در کشور ی آدم ها ی توانا و پر قدرت معلم شوند که آینده فرزندان و کشور شان بیشتر جی از اینها ارزش قائلند (2529567) (alef-13)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۰:۳۲:۰۹
همکار گرامی خود شما هم مثل من تمام مشکلات را پشت در مدرسه به امانت می گذاری کمتر اتفاق می افتد که مشکلات کل کار فرهنگیان را تحت الشعاع قرار دهد فضای کلاس با همه ناهنجاری ها سبب می شود ما فرهنگیان در درون کلاس شخصیت دوم خودمان باشیم فارغ ازتمام مشکلات حداقل در بیشتر ساعات تدریس (2529020) (alef-13)
 
رامین
۱۳۹۴-۰۸-۱۱ ۱۸:۴۹:۱۸
نمی تونی استعفا بده کسی مجبورت نکرده. (3295150) (alef-11)
 
آریابان
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۳۷:۴۸
البته هر چند اندک آدمهائی هم پیدا میشن که علیرغم درس دادن در کلاس ، برازندۀ نام و جایگاه معلمی نیستند ، ولی در مجموع با این اعصاب های خورد و درب و داغونی که همه مون داریم و براحتی سر بچه مون داد میزنیم و یا حتی تنبیهش می کنیم ، چرا باید انتظار داشته باشیم که معلم ، استثنااً دارای اعصابی فولادی و مستحکم باشه و بعد از ساعتها سر و کله زدن با بچه هائی که از لوس و ننر گرفته تا نخاله هم توشون زیاده ، کماکان رفتاری غیر زمینی و مثلا مریخی داشته باشه و کنترل اعصابش رو اصلا از دست نده ؟!؟!؟!؟!؟
به امید آنکه نه دانش آموز چاقوکش داشته باشیم و نه معلم کتک بزن ؛ (2528377) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۰۳:۴۱
ایکاش روش برخورد شمابابرادرتان،فرزند،همسرو......رافیلم می گرفتند تاهمگان ازفرشته ای مثل شما الگو میگرفتند!!خیلی هاخوب حرف می زنندولی..... (2528544) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۲۵:۳۸
شما که تحصیل کرده هستید بهتر است دانش اموزان را تحریک نفرمایید تا بروند با چاقو شکم معلمشان را سفره کنند بعضی از افراد که درخانه توانایی تربیت یک فرزند را ندارند انتظار دارند که معلما ن با بچه های بی ادب که در واقع به حقوق دیگر دانش اموزان تجاوز می کنند با سلام صلوات برخورد شود هیج از خود پرسیده اید با دانش اموزی که در کلاس درس سعی می کند همکلاسی مظلوم خود را دست کاری کند چگونه باید رفتار کرد جامعه که که در یک سطح بالاتر انان را دار می زند !در ضمن جناب آقای فهمیده تعلیم وتربیت فقط منحصر به مدرسه ومعلم نیست و جناب عالی و امثال جناب عالی نیز باید به خود زحمت داده فرزندان خود را تاقبل از آمدن به مدرسه فقط کمی تربیت نموده تا حقوق دیگران را رعایت نمایند و برا ی خود ومعلمین زحمت کش و دانش اموزان دیگر در سر ساز نشوند ! (2528587) (alef-13)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۸:۴۰:۳۴
حالت خوبه آقا؟
معلم دانش آموزا تحریک میکنه چاقو بیاره مدرسه ؟
نکنه چاقو را هم خود معلم می فروشه به دانش آموز؟
پس خانواده چکارن که میذارن دانش آموز چاقو بذاره جیب ش؟
بیچاره معلم! (2531891) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۴۴:۴۹
شما نمیتونی بچه تو یک روز تو خونه تحمل کنی میفرستی مدرسه که شرش خلاص شی اونوقت میخوایی معلم نازش کنه (2528615) (alef-13)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۰:۲۸:۰۹
چرا تنبیه دانش آموز توسط دانش آموزان دیگر اشکال ندارد؟ در هر کلاس درسی حد اقل ده درصد دانش آموزان با ارعاب و تهدید و کتک به همکلاسان خود زور می گویند شما به عنوان فرد تحصیل کرده با این دانش آموز چه می کنید؟ نوازشش می کنید که پول بقیه را با زور تصاحب کند؟ سه روز اخراج از مدرسه و نمره انضباطتنها ابزار دست مدیران مدارس است. دانش آموزانی که قمه همراه دارند اصلا اخراج ازمدرسه برایشان اهمیت دارد؟ (2529013) (alef-13)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۰:۴۶:۳۷
چرا همین دانش آموز وقتی در زیر دست استاد کار مکانیک یا کبابی یا ... هزار جور تحقیر و فحش و ... بهش میشه ککش هم نمی گزه؟ پدرش هم خوشش میاد اما من معلم اگه به یه دانش آموزبگم احمق انگار کفر گفتم. حقوق یک شاگرد مکانیک که یک روزدر میان از استادش کتک می خوره و هر روز دهها بار خانواده محترمش پیش چشمش میان فکر نکنم ازمحدوده صد الی دویست هزار تومان بیشتر باشه چرا هیچ شاگرد مکانیکی ازاستادش شکایت نمی کنه خودم دیدم بنایی سوار بر موتور با شلنگ شاگردش رو کتک زنان به سر کار میبرد که وسیله اش دزدیده شده صداش هم در نمی اومد (2529040) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۶:۲۵:۱۵
براي اين كه شما معلم تحصيل كرده و رآهنماي جامعه هستيد اما ان يك ميكانيك فقط يك ميكانيك است. من معلم هم مي توانستم بجاي معلمي ميكانيكي باز كنم . (2529421) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۸:۳۶:۲۷
دوست عزیز بله بنده و امثال بنده تحصیل کرده و راهنمای جامعه هستیم ٌ بوده ایم و همواره خواهیم بود.
هیچ شکی در این موضوع نیست.
به عنوان یک عضو فرهنگی جامعه به خود و شغل م افتخار میکنم و قبول دارم و می دانم که صرف نظر از شغل ارزشمند و والای معلمی می توانستم با تخصص و تحصیلات خود به عنوان یک مهندس وارد صنعت شوم و چندین برابر هم درآمد کسب کنم.
به هر حال نمی دانم مگر بعضی از دوستان علم غیب دارند که چشم بسته دهن باز کرده و می گویند معلمین عرضه هیچ کار دیگری را به جز معلمی ندارند؟؟؟
متاسفانه اصلا اینطور نیست و معلمان امروز بخصوص دبیران فنی هنرستان ها از استعداد های فوق العاده ای برخوردار بوده که شاید به جرئت بتوان گفت کمتر نمونه های از سایر قشر های جامعه در حد ایشان موجود باشد.
بله ٌ بنده قبل از هر چیز فقط و فقط خود را معلم دانسته و می دانم اما بعد از این مرتبه والا در عضویت نهاد ها و سازمان های علمی و صنعتی دیگر ( از جمله سازمان نظام مهندسی کشور- عضو کانون کارشناسان رسمی دادگستری و نیز مدرس دانشگاه) می باشم.
اما قبل از همه اینها تنمها افتخارم همان معلمی بوده و نه از سر اجبار و اکراه که با میل و علاقه خود به این شغل مقدس وارد شده ام.
بازهم جهت اطلاع برخی دوستان باید عرض کنم که فرضا بقول شما معلم باید راهنمای جامعه باشد و موجب تحریک دانش آموز نشود که شکم معلم را سفره کند.بله همیشه و همواره جامعه هر جا که اتفاق ناهنجاری رخ داد تیر اتهام را به سوی معلمین و نظام آموزش و پرورش روانه کرد.
باید به استحضار برسانم که من معلم هیچ گاه وظیفه ندارم و نمی توانم هم که تمام هم و غم خود را صرف راهنمایی و ارشاد معدود دانش آموزان بالغ یا برزگسالی نمایم که آلات جرم و وسایلی را که طبق قوانین کشور و حتی کشورها به همراه داشتن آنها جرم بوده و هست.
بنده و همکاران دلسوز و ارجمندم وظیفه نداریم که هرآنچه را که جزء وظایف خانواده های گرامی دانش آموز و نهادهای امنیتی و نظامی جامعه می باشد را به عهده بگیرم.
وظیفه اصلی بنده در مقطع متوسطه دوم آماده سازی دانش آموز جهت کسب مهارت های حرفه ای و یا مقدمات ورود به نظام آموزش عالی از نظر علمی می باشد.
سایر موارد که می فرمایید باید من معلم و همکاران ارجمندم عهده دار شویم و افرادی را که تا سن 15 و شانزده سالگی و بالاتر هنوز به معنای با جامعه سازگار نشده اند و از سوی خانواده و نزدیکان شان وجوه مختلف سلامت من الجمله سلامت اجتماعی به آنها انتقال داده نشده اند من معلم نمی توانم ونباید این نابسامنی ها را اصلاح نمایم در چنین مواردی تنها کاری که از دست م برمیاید این است که چنین شخصی را به سازمان های ذی صلاح مانند سازمان بهزیستی و نیروی انتظامی معرفی نمایم که به نوعی بتوانم وظیفه فرهنگی خود را انجام دهم و اشخاص خطرناک را از اماکن فرهنگی و حتی اجتماع به منظور حفظ امنیت و آسایش سایر اقشار جامعه موقتا تا حصول سلامت و کسب شخصیت سالم از سایرین دور نماییم.
علی ای حال بنده و همکاران م هم حق داریم گاهی از بابت برخی نابسامانی های افراد دانش آموز نما و نه دانش آموز عصبانی شده و یا از خود دفاع نماییم.
بنده و همکاران م نمی توانیم و نباید هم در برابر عنوان و اقسام فعالیت های مخل آسایش سایر دانش آموزان عزیزمان که هدف آنها فقط کسب دانش و مراتب والا علمی و معنوی می باشد در برابر تخلف معدود افراد دانش آموز نما ساکت باشیم وعصبانی نشویم
همانطور که همه جامعه به ما میگویند شغل شما شغل انبیا ست ما هم می گویم لازمه تعلیم و تربیت بشارت و انذار می باشد لذا بنده هم وقتی که می بینیم تخلفات غیر متعارف من الجمله همراه داشتن صلاح سرد و خرید و فروش( مواردی که بهترست نام آن ذکر نشود)ساکت باشیم و هیچ دفاعی از حقوق سایرین و خود نداشته باشیم.
به برخی از دوستان باید عرض کنم معلمی جرم نیست و معلم همواره مجرم و مقصر نیست.
اگر هم بعضا همکاری به هر دلیلی که امیدواریم هرگز این طور نشود خدایی نکرده به ناحق دانش آموزی را تنبیه نمود و یا به دلیل تخلف عده ای دانش آموز نما مجبور به دفاع از خود و سایرین شد در چنین مواردی کمیته های حراست آموزش و پرورش به دقت تمام جزئیات مسءله را بررسی نموده و در نهایت اقدام به صدور رای می نمایند.خالی از لطف نیست که بگویم احکام صادره از سوی واحد حراست نیز همواره و همیشه به نفع معلمین و همکاران در سایر سمت ها نیست.
چراکه در مواردی با توجه به بررسی های این واحد در نهایت ممکن است معلم یا مسئولین مدرسه برای همیشه دچار انفصال از خدمت و معرفی به مراجع قضایی گردند و یا دانش آموز نیز از واحد آموزشی و یا حتی ادامه تحصیل در منطقه و استانی که در آن تخلف نموده اخراج گردد.
در مجموع بیایید که همواره به دنبال مقصر کردن سایرین نباشیم
و همه باهم تلاش های خود را به سمتی سوق دهیم که اوضاع آنطور که بایستی اصلاح شود به سمت مطلوب ارتقا یابد. (2531884) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۱۸:۱۴:۴۶
با سلام.شما جلویی 20الی 30 نفر به ان توهین میکنی و شخصصیت ان بنده خدا خورد میشود اما یه اوستا فقط بین خودش و شاگرد هست.البته خودم شخصا اگر اوسا بهم فوش بده بی شک جوابش را میدهم (3343996) (alef-11)
 
مدیر
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۳۰:۱۱
پیشاپیش از تمام معلمانی که اینجوری فکر نمی کنند، مخصوصا آنهایی که از نزدیک میشناسم عذر میخوام

مشکل معلمانی مثل شما هستند که فکر میکنند تافته جدا بافته‌ای از بقیه جامعه هستند.
هر کی ندونه فکر میکنه بقیه به همه حقوق و مزایای خود رسیدند و فقط حق شما و ما پایمال شده!
هیچ تصوری از مسئولیت "پرورشی" خود ندارند و فکر میکنند فقط مسئول مشق و حساب شاگرداشون هستند!
تازه توقع دارن خانواده‌ها هفته‌ای یک دفعه دم خونشون نماز شکرگزاری بخونند و رو کولشون اینور آنور ببرند! تا دلت همبخواهد ناز دارند و ناز می کنند! (2528162) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۰۷:۴۸
مراقب خودت باش واقعا حیف می شی!!! (2528553) (alef-13)
 
رها
۱۳۹۴-۰۹-۰۹ ۱۶:۰۲:۵۴
میدونم (3357836) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۳۵:۰۰
خانواده ها نمیتونن دو بچه خودشون رو تحمل کنند .دعا میکنن مدرسه ها شروع بشه .معلم بدبخت باید 37 دانش آموزو با اخلاق وسلایق وفرهنگهای متفاوت رو تحمل کنه .خودتون رو جای معلم بزارید.تاره اگر دبیرستان باشه 10 کلاس داشته باشه میشه 350 دانش آموز.با این اوضاع و احوال جونها ..امروزی........حقوقش هم بعد از 25 سال خدمت یک و دویست.... (2528598) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۵۲:۴۰
واقع بین
چرا کسی در این کشور به فکر وظایف وتکالیف تربیتی خانواده ها نیست . تربیت از خانواده شروع می شود . دانش آموزی که اولیای غافل دارد ، فکر می کنید در رفتار ، گفتار و افکارو ارزشهایی که به آن معتقد است چگونه موجودی می تواند باشد . برخی اولیا فکر می کنند که آنچه از نیازهای مادی است برای فرزندانشان تهیه کنند ، آخر وظیفه پدر یا مادر بودن را انجام داده اند . این تیپ اولیا فقط موفق شده اند فرزندی بی مسئولیت، پر مدعا و بی توجه به حقوق دیگران تحویل جامعه بدهند . به خاطر همین است که پیامبر گرامی اسلام فرمودند بزرگترین میراث پدر و مادر رفزند نیک است . خانواده هایی که خانه شان فقط خوابگاه شبانه انان است ،آیا می توانند چنین میراثی از خود به جا بگذارند . معلمی که با دانش آموزان و اولیای آگاه به وظایف خود روبرو باشد مسلما چنین عکس العملهای ناپسندی از خود نشان نخواهد داد . بیاییم کمی به تعامل دوطرفه مثبتی که با هم باید داشته باشیم فکر کنیم. (2528629) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۴:۲۶:۲۰
بنده هم با تنبیه بدنی مخالف هستم و قبول دارم که در بین معلمان مانند همه ادارات و سازمان ها ممکن است افرادی باشند که از قوانین تخطی می کنند. شخصا همکاری را می شناسم که ابدا شایستگی و صلاحیت معلمی را ندارد. اما باور کنید امروز به علل مختلف و ایرادات نظام آموزشی معلم هیچ اختیار و اراده ای در جریان کار خود ندارد.تازه در پایان سال هم باید نمره همه را بدهد .خوب این معلم باید چکار کند؟ در حالی که اگر خود شما توسط فردی در خیابان یا حتی محل کارتان مورد هتاکی و دشنام قرار بگیرید چه می کنید؟ حتما خیلی از این معلم برخورد بدتری با فرد دشنام دهنده خواهید کرد.نمونه های بسیار از این برخورد ها را در خیابان ها شاهد هستیم که برای یک نگاه کردن به صورت هم و یا جای پارک خودرو قتل اتفاق می افتد. اما همین افراد در برخورد با این اتفاقاتی که با توجه به حجم بزرگ مدارس ما بسیار نادر هستند شروع به محکومیت کرده و همه معلمین را قاتل و خشن معرفی می کنند.وقتی یک دانش اموز به معلم خود دشنام و ناسزا داده و حتی تهدید می کند اگر شما باشید چه می کنید؟ در حالی که هیچ ابزار و قانونی هم برای حمایت از معلم وجود ندارد و گاهی معلم مجبور می شود برای زهر چشم گرفتن از همه حرکتی انجام دهد که باعث بروز مشکل شود. کسانی که این همه ادعا دارند و نسبت به این قشر زحمت کش عصبانی هستند و دایما از تعطیلات تابستانی و عید و ......معلمان به شدت ناراحت هستند و همیشه به دنبال بهانه ای هستند که بگویند معلمان قشری پر توقع و کم کار هستند اما از همه اینها درخواست می کنم یکروز به مدرسه ما تشریف بیاورند تا ایشان را یکساعت وارد کلاس کنم تا برخورد ایشان را ببینم. درس دادن پیشکش فقط کلاس را کنترل کنید....گرچه می دانم که خواهید گفت: معلم باید تخصص داشته باشد. اما تخصص ابزار حمایتی هم لازم دارد. مثلا : وقتی یک افسر راهنمایی شمارا جریمه می کند آیا جرئت دارید به ایشان توهین کنید؟
حتما خواهید گفت: مدرسه فرق دارد و محل تعلیم و تربیت است......همه اینها درست اما باور کنید معلم امروز هیچ ابزاری در اختیار ندارد. و فقط و فقط باید تحمل کند و دانش آموز هم که می داند در پایان سال حتما قبول خواهد شد در طول سال هر کاری که دلش بخواهد انجام می دهد. البته این مشکلات در ابتدایی نیست و در دبیرستان ها وجود دارد.
پس لطفا یک طرفه قضاوت نکنید و مشکلات ما را هم در نطر داشته باشید . ضمن اینکه دلیل این همه عصبانیت و حس بدبینی برخی از افراد به قشر معلم را بنده متوجه نمی شوم!!! (2529272) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۳۸:۲۰
بچه های ما ازبچه های امریکایی واروپایی وکانادایی مگه بدترن که شما معلمها یه طوری حرف میزنین که انگارسرصبح هرروز میبرنتون جهنم !
نخیرمعلم عزیز ,شما شیوه درست تربیتی رو بلد نیستی .
شما چندتاکتاب روانشناسی نخوندی واموزش وپروش متاسفانه کلاسهای واموزشهای لازم رو به شما ندادن که چطوربابچه ها رفتارکنین . اگربه جز درس دادن روشهای واصول تربیتی هم بلدبودی هم کلاس درس برای خودت وهم برای دانش اموزانت بهشت میشد ! هرروز دانش اموزان ازخداشون بود تاشمارو ببینن .
اشکال ازخودته نه زمین واسمان . (2528170) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۳۱:۱۳
اقا بچه تو مدرسه نزار چون این سیستم آموزشی بهتر از این به معلماش سرویس نمیده خود ت معلومه که روشها و اصول تربیتی را بلدی تو خونه درسش بده بزار بصور ت غیر حضوری در س بخونه خودت و اذیت نکن چون اوضاع همین جور که هست باقی میمونه و با افاضات شما هم تغییر نخواهد کرد! (2528594) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۳۸:۰۷
دوست عزیز ما نباید با تعمیم ناروا تمام معلمین را خاطی تصور کرده همجنان که نباید با یک مورد قتل یک معلم در کلاس درس تمامی دانش اموزان را مشکل دار عنوان کرد با قاطعیت می توان گفت که کمتر از یک درصد از معلمین ما دست به تنبه بدنی می زنند . واز آن عده قلیل بسیار کمتر هستند آنهایی که اعتقاد به تنبه بدنی دارند بعضی از معلمین با وجود اینکه به تنبه بدنی عقیده ندارند در شرایطی قرا می گیرند که ناخواسته به سمت تنبه بدنی می روند که البته این توجیه پذیرفتنی نیست غرض از نوشتن این مطالب این است که خدمت خوانند گان این کامنت عرض نمایم که برخلاف جوی که متاسفانه چند سالی است که درکامنتهای سایت الف علیه معلمان شاهد ان هستیم ،معلمین عموما از تنبه بدنی بیزاری می جویند و تسری موارد نادر به عموم معلمان کاری ناشایست و نابحاست که به تعلیم وتربیت و اموزش فرزندان این مرز بوم اسیب می رساند.گاهی ناخواسته به این مسیر کشیده می شوم که شایددستان ناپیدایی در پی ان هستند معلمین را به خاطر عقاید شان که اکثرا به اصلاح طلبی گرایش دارند اینگونه تنبیه و تحقیر نمایند(شاید توهم توطئه باشد !) در هر صورت باید دانست اگر یک جامعه خوب می خواهیم باید به حقوق مادی و معنوی معلمین وهمچنین اموزش های اصولی وسایر مشکلات اموزش و پرورش که در حوصله این بحث نمی گنجد رسیدگی شود و با تهدید و توهین وتحقیر معلمین به جایی نخواهیم رسید . و اوضا ع بدتر از آنجه هست خواهد شد . والسلام (2528679) (alef-13)
 
معلم زاده و استاد دانشگاه
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۷:۰۱:۴۷
معلمی عشق می خواهد. برای شما که نامه فدایت شوم ننوشته بودند که معلم شوید. وقتی از سر ناچاری معلم شده اید و می دانسته اید که وضعیت پرداخت ها این چنین است، حق اعتراض به جایگاه و منصب آن ندارید.
هر کاری اصولی دارد و آموزش می خواهد. واقعاً چقدر با اصول تعلیم و تربیت آشنائید، یا برای دانسته هایتان مورد ارزشیابی قرار می گیرید؟
هیچ کس حق ندارد (حتی پدر و مادر) که دست روی انسانی به ویژه انسان زیردست خود دست بلند کند. بشکند دست زمختی و سنگینی که بر سر طفل معصوم و بی پناهی فرود می آید و لال شود زبانی که انسان دیگر را ( و از همه بدتر جلوی همسن و همسالانش) تحقیر می کند.
آموزش و پرورش باید و بایستی کیلویی استخدام نکند. بایستی تمام شایستگی های مقام معلمی را مورد آزمون قرار داده و آنگاه شایستگان را به این منصب شریف بگمارد. شرط الزامی تأهل و داشتن فرزند برای سطوح خاصی از معلمی را نیز مورد توجه قرار دهد. (2528894) (alef-13)
 
دبیر بازنشسته
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۶:۴۴:۲۳
بنده اسفند 57 با لیسانس استخدام شدم با دریافتی حدود 4000 تومان در حالیکه چلو کباب برگ پرسی 5 تومان بود لدا پارگراف اول نوشته شما استاد عزیز در مورد من یکی و امثال من صدق نمیکند. (2529437) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۰:۰۹:۴۷
دبیر بازنشسته ی گرامی کاش شما حقوق 4000 تومانی تان را با قیمت یک کتاب قیاس می کردید نه با پرس چلو کباب .چرا که شما مسول پروش فکر شخصیت دانش آموز بودید نه پرورش اندامش (2530591) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۲۲:۴۳:۴۰
شماکه ادعای دانستن داری چرانیامدی معلم بشی؟نکنه ازبورسیه های دولت فخیمه ای؟حاضرم شرط ببندم 5دقیقه نمیتوانی یک کلاس 10نفره راهنمایی رااداره کنی.وقتی دانش آموزی مرتب برای دیگرهمکلاسیهایش مزاحمت جنسی ایجادمیکندوپدرومادرهم سالی یکبارسری به مدرسه نمیزنندفکرمیکنی باتشویق میتوانی دانش آموزراکنترل کنی؟آقای کاربلد!!!!!!جرات داری یک روزوفقط یک ساعت سری به مدرسه بزن وشرایط مدارس روببین. (2529983) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۹:۴۵:۱۷
از وقتی که ادب از جامعه رخت برکنده و رفته،حال و روز ما این شده.
دانش آموز پدر و مادر خودشو آدم حساب نمی کنه .چه انتظاری دارین که برا معلم تره خورد کنه. (2528966) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۴:۳۴:۰۳
مغالطه نکن برادر : اکثر معلمان تخصص لازم رو دارند و نیاز نیست شما برایشان نسخه بپیچید. مشکلات مدارس بسیار بیشتر از این مسائل است که شما یک از هزاران آن را هم نمی دانید و فقط از روی بغض و کینه نسبت به معلم حرف می زنید . یکروز تشریف بیار دبیرستان ما و فقط 15 دقیقه سر کلاس می فرستمت اگر تونستی اسم خودت رو برای بچه ها اعلام کنی جایزه داری.....
چرا بدون اطلاع فرمایش می کنید؟
من هم قبول دارم که بین معلمان هم مانند همه ادارات و سازمانها ممکن است افرادی باشند که صلاحیت این کار را نداشته باشند. اما این دلیل نمی شود که عده ای که همه مشکلات جامعه را که دلایل متعددی دارد به گردن معلم انداخته و با عصبانیت و بعض و کینه از تعطیلات معلمان اینگونه قضاوت کنند. باور کنید بنده و سایر همکاران با اینگونه برخورد ها و قضاوت ها خیلی وقت است آشنا هستیم . از جمله کسانی که فقط به دنبال فرصتی هستند تا اشتباه یک معلم را که گاهی به علت ناگزیر بودن صورت گرفته به همه معلمان تعمیم داده و به عقده های خود را تخلیه کنند. (2529283) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۰۹:۴۸:۳۵
دوست عزیز بچه در خونه یاد می گیره در مدرسه تمرین میکه و در جامعه عمل متاسفانه بچه های ما باید در مدرسه یاد بگیرن و در جامعه تمرین کنن که اون وقت میشن مثل شما روناشناس و نظر میدن و یه بچه آمریکایی رو با این همه امکانات و مدارس مجهز و فرهنگ بالا رو با یه بچه ایرونی که مدرسه قابل تعریف نیست و اینترنتمان مثل افغانستانه و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهیمان مثل گواتمالاست مقیسه میکنه (2530545) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۲:۱۸:۰۴
سلام . شما فکر می کنید خودتان خوانده اید . در خانواده خود به اجرا بگذارید تا ما معلمان از برکات تعلیم وتربیت خانواده استفاده ببریم . آقا آنچنان که شما تصور می کنین .نیست . کاش یک روز به جای معلم ومدیر مدرسه کار می کردی ، ان وقت متوجه می شدی که جامعه ما در چه سطحی قرار دارد. پدر ومادری که نمی داند بچه اش کلاس چندم است ویا باهم بلوتوث بد اخلاقی ردوبدل می کنند .حالا از چنین دانش آموزی چه انتظار می رود . اکثر همکاران ما با صعه صدر برخورد می کنند ولی بعضی از والدین مدرسه را با چاله میدان اشتباه گرفتند. می گویند حداقل در مدرسه فرزندم 6 ساعت سرگرم است و مزاحم زندگی وتفریحات من نمی شود . فرزند جدا از خانواده و بی اهمیت چگونه در جامعه مدینه فاضله ایجاد کند . نتیجه این همه کشاکش ضربه مهلک به هویت فرهنگی جامعه خواهد بود و آن نیز در وهله اول گربانگیر والدین خواهد بود . فرزند هیچ حرف شنوی از پدر ومادر نخواهد داشت و هرج ومرج فرهنگی غالب خواهد شد. (2530886) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۲:۳۷:۲۹
تو این نظرها اغلب خشونت اهالی فن مثل مهندسان وغیره دیده می شود . ما از آنان می خواهیم . نسخه جدید تعلیم وتربیت را بنویسند وتقدیم مجلس نمایند وما هم طبق آن و با کمال آرامش و متانت به وظیفه تعلیم وتربیت بپردازیم . آقا یا خانم شما خیلی در خوش خیالی و آرمان گرایی به سر می برید . فرزند شما ، با خود تان نیز مشکل دارد. چه به رسد به معلم . ما می گوییم بایید با تعامل خانه ومدرسه این معضل اساسی را کمی در جامعه کم رنگ کنیم ولی شما مدرسه را متهم می کنید. (2530932) (alef-13)
 
به معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۶:۱۵:۲۹
خب برو پیش مشاوروروانشناس یا کارتو عوض کن !
شما مثلا معلمی ، هنوزنمیدونی برای حل مشکلاتت بری مشاورکمک بگیری بهتره !
کارم که فراوونه برای شماها، پولدارین که ، یه کلاس خصوصی بایه دانش اموزساعتی 100 تومن به بالا بگیر! (2528211) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۵۳:۴۳
شما معرفی کن من 50 میگیرم (2528461) (alef-13)
 
جلیلی
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۷:۱۲:۲۳
به خدا قسم که دروغ میگی و هیچ چیزت به خاطر ما نیست. شاید به خاطر یه لقمه بخور و نمیر باشه ولی به خدا هیچ معلمی توی این مملکت دلسوز کسی نیست . والله و بالله . (2528278) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۳۲:۵۷
چرا اسم خودتو جلیلی گذاشتی کلک میخوای اصول گراها را خراب کنی ! (2528597) (alef-13)
 
بازنشسته فرهنگی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۱:۱۵
جلیلی جان اگر فقط یک معلم دلسوز پیدا شود، شما با این قسم جلاله مرتکب معصیت شده اید. (2529330) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۲۲:۵۴:۳۵
به به اقای مومن قسم خور
غلط میکنی پس بچتو میفرستی زیر دست اون معلم (2530006) (alef-13)
 
زهرا
۱۳۹۳-۱۱-۰۷ ۰۸:۲۳:۳۰
تربیت رو از همکار گرامی که خود را بازنشته فرهنگی معرفی کرده یاد بگیر که محترمانه جواب دادند عاشق مرام و ادب معلمین قدیمی هستم دستت را می بوسم استاد بازنشته فرهنگی (2635792) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۷:۴۵:۴۲
اگه یه معلم بخواد از سر دلسوزی دست رو بچه ی من بلند کنه ، من یکی که قیامت میکنم.
معلم نه حق داره دانش آموز رو تنبیه کنه و نه حق داره بگه من درسمو میدم میخوای بخون میخوای نخون.
من یه مهندسم و 12 ماه سال رو هفته ای چهل و چهار ساعت موظفی کار میکنم و حقوقم تقریبا هم اندازه ی معلمیه که 8 ماه از سال هفته ای 20 ساعت درس میده. اونوقت اون معلم بخواد دست رو بچه ی من بلند کنه... واویلا (2528325) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۵۴:۴۳
شما یک هفته برو سر کلاس نظرت کلا عوض میشه (2528462) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۳۱:۰۹
خالی نبند مهندس (2528511) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۳۸:۳۳
اقای مهندس حتما درستو خوب نخوندی که به اندازه یک معلم حقوق میگیری مهندس های مثل شما دو سه برابر یک معلم حقوق میگیرند در ضمن هنوز این را نمی دانی که اگر معلم تامین نشود ممکن است درس را هم ندهد و فقط ادای در س دادن را در بیاورد و تا ثابت شود معلم در س نداده است فرزند دلبند شما تبدیل به یک لات تمام عیار شده است که هر چه قیامت به پاکنی نمی توانی سیگار را از دستش جدا کنی چه به رسد به چیزهای دیگر . بهتر است روش دیگری برای اصلاح معلمان که ظا هرا همگی شر هستند بیابید ! (2528605) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۸:۵۱:۱۱
من درسمو میدم میخوای بخون میخوای نخون ...تو که بابات مهندسه که دیگه باید بفهمی (2528928) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۲:۵۱:۰۷
تو که خودت این طرز حرف زدنته وای به حال بچه ات . امثال شماها این مملکتو به گند کشیدین (2529174) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۴:۳۸:۴۴
نگفتم همه این ناراحتی ها از معلم به خاطر تعطیلات هستش این همه یک نمونه دیگر ....مهندس چقدر عصبانی هستی از معلمین در صورتی که همین مدرک فعلی شما از زحمات معلمین بوده است. شما که با این تحصیلات اینقدر خشونت را ترویج می دهید و حتما در حضور فرزندتان هم این مسئله را عنوان می کنید . مسلما فرزند شما هم چند وقت دیگر سر کلاس به معلم دشنام خواهد داد و .......... به کجا می رویم ......این که تفکرات قشر تحصیلکرده ماست وای به حال دیگران.....ماسفم (2529288) (alef-13)
 
یک معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۴:۱۱
مهندس جان شما مهندس متولد شده ای؟ یا 8 ماه سال ؟! را در کلاس نشسته ای؟ (2529333) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۷ ۲۳:۰۸:۴۶
كار شما مهندس هاي بي سواد را در جاده سلزي وپل سازي وخانه سازي هم ديديم گاهي كارگرها به شما مطلبي را ياد ميدن بيشتر هم كه به فكر سندسازي وزير ميزي هستين (2538362) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۷:۵۷:۲۶
بخث مدیریت کردن قضیه هست.
اگر روش و شیوه درست بود ، نباید الان حال روز بچه های دبیرستانی این طوری بشه.
من میگم با زور چیزی درست نمیشه. طرف اگر درس نمیخونه باید دید مشکل کجاست.
تهدید و ترس تا یک حد ی جواب میده. بعد از یک مدت عادی میشه.
اعتدال
یا اینکه معلمان میزنن به بیخیالی. یا با خشونت برخورد میکنن/.
به نظر شما چرا یک فردی که در دبیرستان 7-8 تا تجدید اورده. میره دانشگاه میشه رتبه 1 ؟
به نظر من باید مشکل رو در مدارس جستجو کرد.
کجان معلمان دلسوز قدیم. (2528335) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۸:۵۵:۲۸
بیا من برای شما ده تا بیست الکی ردیف کنم تو کارنامت که بشم معلم دلسوز و توانا مثل دانشگاه ،
وقت ی بزرگان کشور نخواهند برای معلم ارزش قائل شوند رفتار و اندیشه مردم بهتر از این نخواهد شد. (2529613) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۱۶:۱۴
شما به عنوان یه معلم تحمل نکن برو دنبال یه کار دیگه اگه میتونی زیر دست امثال شما . امثال من بوجود میاد که از ترس کتک های بیمورد شما و سرکوب هر نوع پرسش به علت ندونستن جواب و کم سوادی و بی حوصلگی شما ٬الان حتی به خودش حق نمیده که بپرسه از بالا سریش چرا! (2528356) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۱۹:۲۲
لطفا فقط این آقای عزیز بگه اگه بشنوه فرزند یا نوه ش رو یه معلم با لگد به آلت تناسلیش زده و احتمال آسیب جدی و عقیم شدن فرزند یا نوه ش باشه باز همین حرفها که از سر محبت هستش رو میزنه ؟ لطفا شما که خبرنگار الف هستید این رو بپرسیدید ازشون (2528360) (alef-13)
 
محمد صادق بم
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۳۹:۲۵
نه شما چرا ناراحت میشوید ؟اشکال نداره بزن ؟عاغا بزن تا جونشون دربیاد برن بیمارستان فلک کن اینجوری دلسوزانه تره؟!روحیه استرس نگرانی فقر بدبختی هم چاشنیش کن بعد توقع کنین بچه های حالایی بچه نیستن هیولان؟جناب معلم شما الگوی تکتک فرزندان ایرانید / شما باید صبر و بردباری را یاد بدهید شما؟!یکم اعتدال بد نیست ؟نه ببه اون شوری شور نه به این بینمکی؟1با این طرز سخنتان واسه اون اموزشگاه متاسفم (2528379) (alef-13)
 
کمال
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۵۹:۴۳
احسنت بر شما. رابطه بر اساس قانون. اصلا اینده شما به من چه؟ خون دل بخوریم و بسوزیم که پزشک و مهندس تربیت کنیم که چه؟؟؟؟؟/ (2528473) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۴۰:۱۳
هر وقت دوست داشتی بیا و هر وقت دوست داشتی برو !!!!! دیپلم شما آماده است (2528609) (alef-13)
 
کریم
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۲۸:۲۱
این طور که از نوشته این معلم فهمیدم منظورشان این است که تا به حال ما تنبیه می کردیم تا شما "آدم" شوید و بدون تنبیه آدم شدن ممکن نیست!
دلم می خواهد ببینم ایشان با "آدم" شدن فرزندشان به این صورت موافقند.
ضمنا سیستم امتیاز منفی به نوشته ها متاسفانه از بین رفته است ؛ دلم می خواست ببینم چند نفر نظر مخالف داشتند. (2528670) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۰۵:۲۰:۰۴
شما به مثبت هات نگاه کن نه منفی دیگران!!! (2530285) (alef-13)
 
کریم
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۴۳:۳۲
از اون حرفهاست که در بیش از بیست ایالت امریکا تنبیه بدنی رایج است!
اولا نیست! ثانیا بقیه سیستمهای اونها رو هم قبول داری یا فقط تنبیه بدنی رو؟ (2528684) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۵۱:۲۴
اقای معلم سلام ،من اکنون 66سال دارم یکی از خاطرات تلخ زندگیم کتک ها وتحقیرهای معلمان گرامی بوده کلاس دوم ابتدایی فلک شدم دوتا فراش(مستخدم مدرسه)پاهای کوچکم را به طناب وچوب مخصوص بستند ومدیر 2مترقد با تمام قدرت وبا شلاق چرمی بافته شده به باد کتک گرفت وظهرش پاهایم در کفش های پلاستیکی که داخلش استری قرمز داشت از بس ورم کرده بود راه رفتنم را مشکل کرده بود گناهم قاپیدن کیف برادر کلاس اولیم بود که میخواستم نگاه کنم،پدرم هم تایید کرد وان شعر معروف را خواند شعر که چه عرض کنم (تا نباشد چوب تر فرمان نبرد گاووخر )بار دیگر کلاس سوم دبیرستان در زمستانی سرد وبرفی ویخبندان زنگ اول امتحان دیکته زبان خارجه داشتیم کفشهایم پاره بود یخ وبرف داخلش اذیتم میکرد سالن بزرگ پینگ پنگ را که بخاری نداشت برای امتحان انتخاب کرده بودند،دبیر زبان اول سالن با صدای ارام دیکته میگفت ما نمیشنیدیم من دستم را بلند کردم توحهی نکرد صدایم را بلند کردم ناظم دبیرستان که جلادی بود از پشت سر چنان سیلی نثارم کرد که تااخر جلسه هیچی نشنیدم درس خواندم دانشگاه رفتم مدیر شدم ولی هیچگاه زبان یاد نگرفتم وهمیشه از شغل معلمی نفرت داشتم اخری را هم برایت تعریف کنم سال پنجم دبیرستان بودم زنگ انشا بود من کتاب زیاد میخواندم ولی انشا ننوشته بودم شب قبل کتاب جنگ شکر را که ان زمان ممنوعه بود خوانده بودم موضوع انشا انقلاب سفیذ بود دبیر صدایم کرد من هم هرچه از کتاب یادم بود روی دفتر سفید که معلم نفهمد خواندم خیلی طولانی شد داشتم نتیجه میگرفتم دفتر را از دستم قاپید وشروع کرد به کتک زدنم چون دفتر سفید بود وان همه را از کتاب شب قبل گفتم او از موضوع که ممنوع بود چیزی نفهمید واز استعدادمن هم تعجب نکرد که این همه را با جملات کتابی خواندم ،اوناراحت بود که انشا ننوشته ام!!متن شما را خواندم با ان دهه های سی وچهل توفیر زیادی ندیدم دوست من واموزش وپرورش محترم قرن 21 است نه؟؟؟ (2528701) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۱:۲۲:۳۹
شما فرهنگی ها همیشه طوری رفتار می کنید انگار تمام مشکلات معیشتی مملکت مال شماست و بقیه کارمندان در بهشت برین زندگی می کنند. یعنی رابطه برادر بزرگتری حتما باید به تنبیه بدنی ختم شود! (2528832) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۵:۵۹:۵۳
شما لطف کن فشارهای بقول خودت اقتصادی رو با کتک کاری بجه های مردم حل نکنن دلسوزیت پیش کش.... (2528889) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۷:۰۴:۰۵
من فقط میدونم اگه معلمی بچه منو تو مدرسه بزنه دونه دونه ی استخونهای جفت دستاشو خورد میکنم (2528896) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۹:۲۴:۳۳
یواش................. (2529654) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۰۵:۲۲:۱۱
کتک نمیزنن از سیستم درسی خیلی راحت میزارن بیرون یا اینکه مرتب از کلاس بیرونش می کنند
با وجود پدری مثل شما پسر تکلیفش روشنه (2530286) (alef-13)
 
يك معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۸:۱۵:۵۸
خودت تا حالا بچه ات رو نزدي؟ انصافا؟ (2531838) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۷ ۱۲:۲۷:۳۴
یواش عزیز مو تور نسوزونی (2536588) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۷ ۲۳:۱۵:۳۲
تند نرو اين كاره نيستي جربزه اش ونداري (2538384) (alef-13)
 
معصومی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۸:۵۵:۵۷
معلم گرامی، من هم مثل شما معلم هستم. بهترین دلسوزی برای دانش آموزان تدریس به بهترین شکل آن است. تنبیه بدنی نه تنها وظیفه معلم و دلسوزی نیست بلکه باید یک جرم تلقی شود. (2528932) (alef-13)
 
Ali
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۹:۳۲:۱۹
آقای معلم عزیز، اگر حقوق شما به موقع پرداخت نمی‌شود، تقصیر بچه‌های مردم است؟ شما اگر معلم هستید مثل خیلی‌ از شاغلین زحمت کش دیگر که دچار مشکلات اقتصادی هستند می‌باشید. چرا برای انجم وظیفه، منت به سر مردم میگذارید؟. معلمی شغل انبیاست ولی‌ انبیا هیچوقت دیگران را کتک نمیزدند و شکنجه نمی‌کردند. اگر دلسوزی و برادری شما به کتک زدن بچه‌ها است، لطف کنید برداری نکنید. (2528956) (alef-13)
 
بهادر
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۲:۲۷:۳۹
معلم عزیز درد من و توی معلم با دانش اموز عزیزمون مشترکه . درد بی توجهی سیاستمداران وصاحبان قدرت درد مصرفی داتستن آموزش و پرورش کشور .و وقتی چنین نگاهی در سیاستمداران بی سواد وجود دارد دانش اموز انگیزه ای برای خواندن ندارد و معلم هم می خواهد به زور وادار به خواندنش کند نتیجه این میشود . اکنون که بیش از سی و پنج سال از انقلاب ملت مسلمان گذشته و آموزش وپرورش کشور بهترکه نشده سقوط هم کرده نتیجه ای جز این نمی توان گرفت که صاحب منصبان کشور مردمی بیسواد و تحقیر شده را بر مردمی اگاه و فرهیخته ترجیح میدهند.ولی ما رسالت ما ابن است که در هر شرایطی مکلف به انجام انیم و این خواست خدای ما اِئمه هدی و همه حق خواهان تاریخ است. (2529153) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۴:۰۴:۰۲
موافقم همکار دل شکسته !
موافق .
چون این را از ما خواستند.
نقش الگویی معلم در زیر فقر و فلاکت و ویرانی دیوار کرامتش دفن شد.
من با تنبیه بدنی مخالفم اما !
با حذفش چه چیز را جایگزین کردند ؟
مدرسه یک اجتماع است و هر جامعه ای امکان تخلّف و متخلّف دارد . کدام جامعه را دیده اید که متخلّف دارد و قانون مجازات متخلّف وجود ندارد ؟؟!!
حاصلش کاهش سن اعتیاد - قانون گریزی - نفوذ مواد مخدر و بزه کاری در نوجانان و ... است . مبارک متولیان تصمیم گیر و تصمیم ساز و نسل سوز این مملکت (2529243) (alef-13)
 
بهنام
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۵:۲۵:۰۲
با سلام
البته درس دادن برخی از شماها به درد لای جرز هم نمی‌خورد/این چه عدالتی است که آقا یا خانم معلم حاصل دسترنج پدر و مادر دانش‌اموزان را می‌خورند/ الان تاوان بیخیالی و سواد کم معلمان را پدر و مادر پس می‌دهند چون باید چند ساعت با فرزند خود کار کنند تا دروسی مانند ریاضی و... را آموزش دهند. حقوق ماهانه برخی معلمان حلال نیست حداقل ما که راضی نیستیم خدا هم راضی نیست.
در ضمن بنده شخصا با معلم ببخشید روانی مواجه بوده‌ام، معلمی که به مواد مخدر اعتیاد دارد و یک عقده‌ای به تمام.
حالا فرض کنید این مثلا معلم می‌تواند رابطه تکریم ارباب رجوع داشته باشد، قطعا خیر. خیلی هم خوبه بر اساس قانون رفتار بشه فقط کافیه معلم نماها دست از پا خطا کنن پدر و مادرها باید خیلی سریع آنها شکایت کنن. (2529349) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۷ ۲۳:۱۸:۳۹
اين قدر بياو برو دادگاه تا موهات سفيد شه (2538391) (alef-13)
 
jfi620@yahoo.com
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۵:۳۶:۴۹
معلم خیلی اشتباه میکنه رو دانش آموز دست بلند کنه.
آقایون معلم ها زیاد از حقوقتان گلایه نکن، پنج شنبه ها که کلاً تعطیل شد، چند روز مانه به عید به بچه ها میگید نیایید مدرسه تا زود برید به استراحتتان یا شغل اصلیتان برسید، باز هم چند روز مانده به تعطیلات تابستانی باز هم تعطیــــــــــــــــــــــــــــــــل می کنید و چند ماه میرید برا خودتون حال می کنید، هوا آلوده میشه،برف و بارون میاد،هوا سرد میشه مدرسه شوفاژها رو آماده نکرده بازهم تعطـــــــــــــــــــــــــــــــــــل تعطیــــــــــــــــــــــــــــــــــل تعطیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــل... دولت سابق هم کلی بهتون رسید.
حالا می خواهید رو بچه ها هم دست بلند کنید من یکی که دست اون معلم به اصطلاح دلسوز و میشکنم.... (2529362) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۹:۲۸:۰۴
خشونت.........خشونت ...........دوست گرامی همون فرزند شما ست که سر کلاس برای معلم چاقو میکشه و سرش بالای دار میره.....
پسر کو ندارد نشان از پدر........چه خبره ؟ چقدر همه نارحتین از معلم ها آقا خودت نتونستی درس بخونی و حالا به جایی نرسیدی همه عقده هاتو سر معلم خالی می کنی (2529661) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۷ ۱۲:۲۸:۵۸
تا همه جات بسوزه (2536597) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۷ ۲۳:۲۰:۰۷
تا كور شود هركه نتواند ديد (2538394) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۶:۲۱:۱۳
سلام
ضمن تشكر از معلمان دلسوز وقتي يك معلم به دانش اموزان ميگويد ديوانه ايد اگر معلم شويد فكر مي كنيد شاني براي خود قائل شده اند. هر صنفي خود بايد اول عزت خود را حفظ كند. وقتي معلمي در جواب سؤال يك دانش اموز مي گويد جواب اين سؤال مال كلاس خصوصي است. ديگر اين معلم با يك تاجر فرق ندارد. من نيز به نوعي معلم هستم و إحساس معلمين محترم را درك ميكنم. اما ترس از معيشت و بيش خواستن خود ما عزت مان را كم كرده است. (2529417) (alef-13)
 
دبیر بازنشسته
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۹:۳۷:۰۳
بدون کتمان مشکلات عدیده معلمان و شمشیر از رو بستن بعضی از اولیا برای آنان باید بگم که معلمی نیاز به دقت به نکات باریک و ظریفی دارد. اجازه بدید خاطره ای تعریف کنم شاید راهگشا باشد. شاگردی داشتم که خیلی شلوغ بود. بطوریکه یک روز وسط درس فی البداهه! شروع به قهقه کرد. اجباراً از کلاس بیرونش کردم و به دفتر فرستادم. بعد از دو جلسه از ممانعت ایشون از ورود به کلاس البته با هماهنگی مدرسه، با معاون مدرسه هماهنگ کردم که دانش آموز مذکور را به کلاس بیاره و از من خواهش کنه که به کلاس راهش بدم. با این طرفند مساله برای همیشه حل شد بدون اینکه دانش آموز از پشت پرده خبر داشته باشه. با درود بر معلمان زحمتکش. (2529678) (alef-13)
 
معلم بازنشسته
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۲۲:۲۵:۲۲
من هم معلم هستم اما این دلیل نمی شود که بچه های مردم را کتک بزنید. از طرف دیگر، شما خودتان حرف خودتان را نقض می کنید. زیرا کتک زدن را معادل بی قانونی و بی خیالی و بی مسئولیتی را معادل «قانون» می دانید! چرا از «تعهد» حرف نمی زنید؟ شما راضی شده اید که معلم باشید، در نتیجه باید متعهد باشد، کسی را کتک نزنید و خوب هم درس بدهید. در غیر این صورت بروید بیرون و بنگاه مصالح ساختمانی راه بیاندازید و به کارگرتان بد و بیراه بگویید. (2532376) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۳-۱۱-۰۷ ۰۸:۰۵:۵۶
درست است معلم بودن و تربیت انسان کار سختی است لطفا کناره گیری کن تا آنها که توانایی و قدرتش را دارند این کار را بکنند تو جایگاه دیگران را گرفته ای (2635769) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۴:۰۶:۴۵
بنده پیشنهاد میکنم یک عدد گیوتین به هر مدرسه بدهند و هر چند وقت یبار یه دانش اموز را در صف صبحگاه ببرند زیر گیوتین تا حساب کار دست بقیه بیاد هدف ما اینه که دانش اموزانی مطیع بار بیاریم نه خلاق و ازاد. (2528045) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۵۵:۱۱
ابندا نوبت شماست.... (2528464) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۳۹:۳۷
شما تو خونه با کارد آشپرخونه هم این رسالت را می تونی انجام بدی (2528608) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۰۸:۳۰
باید دید معلم نسبت به دانش آموز عوض بشه. بحث تربیتی و آموزشی هست. نه زور و تهدید (2528341) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۱۶:۳۵
سایت الف شما هم که فقط به نفع خودت کار می کنی
من چندین بار برای شما نوشتم که مطلب مرا مطرح کنید ونکردید واما مطلب من مطلبی است که گریبان گیر عده زیادی از معلمان ودبیران شده:
در حقوق افراد اموزشی و اداری بندی بنام سایر وجود دارد که این بند بنابه مدرک و طبقه شغلی وسابقه از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان متغیر می باشد .اما افراد بخت بر گشته ای که سال ۹۱-۹۲ از مناطق روستایی به نقاط شهری منتقل شدند این بند از حقوق انها قطع شد .افرادی که در روستا هستند بند محرومیت از روستا دارند وافراد شهری بند سایر را دارند اما افرادی مثل من هیچکدام از این دوبند را ندارند .حال باید رسید چه کسی جواب گوی ماست معلمی هم ردیف وهم مدرک وهم سابقه من با تمام شرایط یکسان ۱۵۰ هزار تومان از من بیشتر می گیرد با مراجعه به سازمان در استان ها می گویند کاری از ما بر نمی اید و سیستم قبول نمی کند .این کجای عدالت واین چگونه سیستمی است که فقط بلد است حق ما را بخورد (2528660) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۰:۴۷:۳۹
پس دانش آموزی که سرکلاس به معلم توهین میکنه معلم باید وایسه نگاش کنه فقط؟
از اون آقای مهندسی که کامنت گذاشته سوال میکنم اگه تو خیابون یه نوجوون بیاد بهت ناسزا بگه همینجوری نگاش میکنی رد میشی؟
خودتو بزار جای معلم.. خیلی از خانواده ها فرهنگ پایینی دارن اصلا احترام و اینچیزا رو به بچه هاشون یاد نمیدن اونوقت معلم بدبخت باید 1 سال با همچین موجودی سرو کله بزنه...به نظر من تنبیه بدلیل درس نخواندن دانش آموز کار درستی نیست ولی دانش آموزی که سرکلاس بیشعور بازی در میاره و کلاس رو مختل میکنه تنبیه واسش لازمه (2529043) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۸:۱۸:۰۸
اخه مدرسه با خيابان فرق دارد. و معلم هم لات كوچه و بازار نيست . وقتي معلم با بچه هاي به گفته شما بي شعور مثل افراد كوچه و خيابان رفتار مي كند اين بچه چه چيزي را ياد مي گيرد؟
بهتر معلم ها عزت خودشان را نگه دارند و مثل افراد بي سواد كوچه خيابان رفتار نكنند تا نسل اينده از انها صبوري و مدارا را ياد بگيرند. توي هر جامعه اي پدر و مادر هاي بي فكر فراو ان هستند و وظيفه اموزش و پرورش با معلمين تحصيل كرده و عاشق خود وظيفه جبران أنرا دارد تا پدر و مادر هاي نسل اينده بهتر بچه هاي خود را تربيت كنند. يك بار يك معلم به من گفت من زنگ اخر دم در مي ايستم تا زنگ خورد از مدرسه بزنم بيرون. معلمي فقط برايش يك شغل است كه اين درست نيست. (2529558) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۶ ۲۰:۵۸:۲۲
بی شعوری اینه که یه انسان بالغ روی یه بچه دست بلند کنه (2535161) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۲:۴۲:۱۵
نشستین پشت کامپیوتروشدین متخصص آموزش وپرورش .بعنوان یک معلم که 20سال دراین سیستم کارکردم وباوجودتنبیه کردن مورداحترام دانش آموزان قدیمیم که بعضا ازدواج کرده اندهم هستم میگم دراین سیستم آموزشی تاتنبیه نباشه کاری پیش نمیره.اگه معلم تنبیه نکنه نمیتونه ازبچه های دیگه ای که مثل بچه آدمیزادرفتارمیکنندمواظبت کنه.همه اینهایی که شعارمیدن کافیه 2ساعت دریک کلاس هنرستان یا دبیرستان حضورداشته باشند.چون امتحان کردم میگم که تاآخرعمردست بوس معلمان ماخواهندشد.اونهایی که معلمان ماروبااروپاوکاناداو...مقایسه میکنندمگه خودشون مثل یک پدرومادراروپایی رفتارمیکنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟کجای ماشبیه اونهاست که معلم بیچاره بایداروپایی بشه؟ماملت حرف وشعاریم.مدارس ماشده محل تخلیه روانی دانش آموزانی که با بلوغ زودرس ناشی ازگوشیهای موبایل وماهواره وجامعه مواجهند.باهمه این اوصاف بنده کارهمکارم روقبول نمیکنم ولی معتقدم اگرسیستم آموزشی ما به صورت مکتبخانه اداره میشدخروجی بهتری داشتیم. (2529170) (alef-13)
 
یک دببر بازنشسته
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۵:۰۴:۴۶
عزیزان با وجود اینکه دانش آموزانم اکنون (بعد از گذشت هفت سال از بازنشستگیم) احترام زیادی برایم میگدارند، با وضعیت بد معیشتی احساس میکنم که زندگی 30 سال معلمی را باخته ام. اگر به جای معلمی یک مغازه فکسنی با حداقل سرمایه دایر میکردم اکنون پیش خانواده شرمنده نمیشدم. از ما که گذشت ولی خواهش میکنم با رسیدگی به وضعیت معیشتی معلمان و در مقابل با ارزیابی واقعی عملکرد آنان فرهنگ را ارتقا بدهید. (2529320) (alef-13)
 
معلم بازنشسته از آذربایجان شرقی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۶:۳۶:۲۷
مشکلات آموزش و پرورش ساختاری است. وقتی سازمانی توان وعرضه پرداخت هزینه ازدواج پانصد هزار تومانی (خحالت آور) فرزندان فرهنگیان بیش از سه سال را ندارد دیگر از معلمان چه انتظاری دارید؟ (2529431) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۷:۳۰:۲۵
آموزش و پرورش ما اینجوری نبود اما چون خواست حکومت احساسی بار آوردن مردم و زدون و عقل و عقلانیت بود صلاح دیدند که بر خلاف تمام دنیا تعلیم و تربیت را ذلیل کنند و همه اینها با برنامه بوده و .... ! در ضمن برای بچه های بزرگان هم مدارس ویژه ای وجود دارد و از این حیث خودشان و بچه هایشان در موقعیت بسیار مناسبی هستند!!!!!!!!!!!!!! (2529498) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۷:۳۲:۳۶
معلم ذلیل ترین کلمه این روز های جامعه ماست !! (2529501) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۸:۰۶:۳۳
یک معلم. توسط یک قاتل سر کلاس درس کشته می شود و همچنان قاتل فراری است
یک دانش آموز از سر دلسوزی معلم تنبیه شده زمین زمان به هم رسید
چه بلایی سر آموزش و پرورش آمده است
چه بلایی سر معلمان آمده است که این قدر بی خیال شده اند
آیا مشکل معلمان فقط مالی است
یا معلمان یادشان رفته که جایگاهشان کجاست (2529539) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۰۴:۵۲:۴۸
ای کاش میشد این آقای مدیرکل رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش را در خیابان دید و از روی دلسوزی به وی یک سیلی زد. (2530277) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۱:۰۱:۵۵
تاجایی ما میدانیم کسانی که کتک خوردند به جایی هم نرسیدند و فقط کتک ها را الکی خوردند و آن دنیا باید کگفاره بدهد معلم (2530682) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۳-۰۹-۱۶ ۱۴:۱۴:۱۷
همه ما مدرسه رفتيم ميدونيم چه خبره ! از سر دلسوزي ! تو همه جاي دنيا بوده و هنوز در كشور ما وجود داره معلماني كه مشكلات رواني دارن و هيچ مرجعي وجود نداره كه سلامت اونها رو هر چند سال يك بار چك كنه ! كسي رو كه خوابه رو ميشه بيدار كرد ولي كسي كه خودشو بخواب زده هيچ وقت / (2533780) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۱:۳۱:۴۵
کی از پس بچه های این دوره و زمانه بر می آید؟ پدر و مادرها اسیر بچه هایشان شده اند. اولیای مدارس باید به کمک پدر و مادرها بیایند. تادیب فیزیکی دانش آموزان نتنها بد نیست بلکه لازم است. مدرسه باید کارخانه آدم سازی باشد حتی با بکار گیری ترکه و فلک و شلاق. (2527677) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۲۱:۵۶
سخن که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند. (2527779) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۲۸:۱۸
نظر شما در این مورد نشون میده که از نظر فکری انسان متحجر و عقب مانده و ناآگاهی هستید. (2527805) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۳۳:۴۱
بفرمایید با امثال دانش آموز چاقو کش 15 ساله که معلمش را در سر کلاس یه قتل رسانده چکار باید کرد؟؟؟
حتما" باید نوازشش کرد و نمره انضباط 20 به او داد!!
متحجر و عقب مانده آن کسی است که بدون ارزیابی و فکر حرفش رابیان می می کند. (2528164) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۲۳:۲۹
این دانش آموز یک شبه چاقوکش نشده. آن قدر مار خورده که حالا برای خودش شده یک افعی. برخوردهای فیزیکی و بدنی قبلی، این طفل معصوم را به یک قاتل در سن 15 سالگی تبدیل کرده است.
خشونت، خشونت می آورد. خواهی نخواهی. (2528435) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۴۰:۴۸
باید به چنین دانش آموزی و پدر و مادرش مشاوره داد برای درمان.
برای مجازات هم باید سپردش به دادگاه
دلیلی وجود ندارد که معلم بخواهد بچه را بزند (2528519) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۶:۵۶:۰۵
با بچه دبیرستان برخورد نداشتی تا بفهمی چی میگن برادر! (2528255) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۵۶:۳۱
نه تو قرآن هم تنبیه بدنی اومده.....تنبیه بدنی زن توسط همسرش... (2528466) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۴۳:۲۳
ایشان نظر خود را گفتند هر چند که بر اصول روانشناسی یادگیری منطبق نیستند شما حق ندارید با این اوصاف به وی توهین نمایید . متاسفانه باید بگویم که شما در این مورد متانت وصبوری را زیر پا گذاشته اید وچه بسا اگر معلم بودید به تنبیه بدنی فردی که این نظرات را دارد متوسل می شدید ! (2528613) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۱۱:۰۵
عقب مانده کسی ی که ناتوان در تربیت بچه خودش ولی تمام مشکلاتو از معلم فرزند بی تربیتش میدونه. (2528653) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۵۰:۱۳
کاش فقط تنبیه میکردن .الان معلمی که پسر 15 ساله را کتک زده تنبیه کارش ؟
الان شما برین همین موضوع رو ازچندنفردرچندجای مختلف دنیا سوال کنین ببینین میگن این عمل تنبیه ؟ عمله این معلم دررده تجاوز جنسی وازارو اذیت جنسی قرار میگیره نه تنبیه .
معلمه مشکل اخلاقی داره !
وعمله این معلم تنبیه محسوب نمیشود وگرنه این همه جا برای تنبیه صورت, دستها !
متاسفم برای اموزش وپروش که گرگ درلباس میش انتخاب کرده که برای تنبیه فقط ذهنش به این قسمت بدن فردرسیده .
این معلمو نه تنها بایداخراج کنن بلکه به خاطرازارواذیت جنسی دانش اموز باید باهاش برخوردکنن ومحاکمش کنن.
متاسفم برای پدرومادرهایی که این معلم ، معلم دانش اموزاشونه .من بودم که یه روزم نمیذاشتم این اقا معلم بچه ام باشه .معلمی که به دانش اموزا نگاه جنسی داره !
خدا رحم کنه به ما که معلمهای اموزش وپروشم خراب شدن . (2527867) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۴:۴۸:۱۰
مساله رو همینجوری عوض نکن. درسته کارش به شدت بد بوده اما شما مغلطه نکن (2528106) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۳۱:۲۱
شاید برای شما شنیدن چنین مواردی عادی باشه ,که به بالاییت میگی مغلطه نکنه !
ولی اگه دوتا کتاب میخوندی میدونستی تو زمان شاه یکی از شکنجه ها همین روش بوده ! واین یکی ازروشهای شکنجه تو کل دنیاست .
علاوه برخردکردن شخصیت وعقیم کردن زندانی ، فرد شکنجه گر هم بااین کارعقده های جنسیشو التیام می بخشیده !
اون قدیمم بااینکه بچه ها رو میزدن ولی انقدراخلاق داشتن که پاهای فردو فلک کنن نه مثل این معلم ...
اخلاقم مرده بین برخی ازمعلمهامون .
این کاربرین بالا برین پایین میشه ازارواذیت جنسی ! (2528163) (alef-13)
 
کارو
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۹:۲۸:۴۷
آیا همه معلمان بد هستند
اگرهستند
پس هرچه فریاد دارید برسر معلم بکشید
شاید اموراتتان بگذرذ
و مشکلتان حل شود (2531983) (alef-13)
 
کاوه داد خواه یک معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۵۹:۲۹
شما از کجای دنیا خبر دارین که اینطور میگین برین از کشورای دیگه سوال کننین؟شما وضعیت مالی ووضعیت اجتماعی ووضعیت اموزشی چن کشور رو بررسی کردین که این حرف ومیزنید؟!!!اما تنبیه اگر حالت اتفاق پیدا کند بد وزشت است چون یک معلم باید بردبار باشد ولی اگر رابطه ی یک برادر بزرگتر وبرادر کوچک تر پیدا کند ودلسوزی معلم را برساند لازم است. (2528196) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۲۸:۰۶
البته نوشتی "تنبیه" منظورتان را نفهمیدم، چون صحبت از مجازات فیزیکیست.
اگر منظورت از تنبیه، فیزیکیست؛ برادر که هیچ پدر هم نباید همچین برخورد فیزیکی داشته باشه. الکی نسخه نپیچ! (2528439) (alef-13)
 
A Teacher 4 All Seasons
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۷:۰۵:۵۶
دوست من خیلی تند رفتی! البته اینو باید قبول کنیم که ما در تربیت معلم خوب و حرفه ای شکست خوردیم. هر کس که نتوانست در جایی کار پیدا کنه آمد سر شغل معلمی. قبول کنیم آدم متخصص و خرفه ای و کاربلد در کشور ما نایاب شده است. آن چه یافت می نشود معلم خوب و حرفه ای است. (2528267) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۱۴:۳۶
احتمالادرجاهای دیگراین مملکت بویژه درکارشماهمه کاربلد وشایسته هستند (2528566) (alef-13)
 
بازنشسته فرهنگی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۶:۵۸:۰۰
دوست عزیز شما انگشت گذاشتید درست روی ریشه اصلی قضیه:
هر کس که نتوانست در جایی کار پیدا کنه آمد سر شغل معلمی.
لذا مسئولان رده اول کشور باید در این مورد فکر اساسی بکنند. (2529453) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۷:۳۰:۳۰
مجید دلبندم «عملِ این معلم» درسته نه عمله (2528303) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۵۳:۱۴
همه معلمها خراب شدن !یا بعضی ؟ مسبب این خراب شدن کیست ؟ از ابتدا خراب بودند ؟ چرا آموزش و پرورش معلمی که از ابتدا خراب است را به خدمت می گیرد ؟ افراد با استعداد و با صلاحیت به سمت معلمی نمی آیند چرا ؟ چون حقوق و مزایا ی آن کفاف معاش زندگی را نمی دهد /پس برادر عزیز خدا به ما رحم نخواهد کرد تا ما خود قدمی در این را ه بر نداریم . خدا در صورتی به ما کمک خواهد کرد که ما نیز تلاش کنیم با آه و ناله درست نمی شود وقتی که می گویند وضعیت معلمین باید در بهترین شرایط باشد .به همین خاطراست که افراد باسود با استعداد و با صلاحیت به سمت هنر معلمی جذب شوند و گرنه وضعیت از این هم بدتر خواهد شد و با این شکر ریزی ها مشکل حل نخواهد شد (2528630) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۵۳:۲۹
اول ازهمه باید این مدیرکل روانی رواخراج کنن !
بچه های خودشم یکی بیاد بزنه اونم اونجوری که پسر15 ساله روزدن همینو میگه ؟! (2527876) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۵۹:۱۵
تو حتما خودتو به روانشناس نشون بده اگه جواب نگرفتی که میدونم نمیگیری ی قرار بذاریم برات چنان دلسوزی کنم که فلک و شلاق آرزوت بشه. الف تو که اونو منتشر کردی اینم منتشر کن. (2527896) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۱۱:۵۵
بچه بی تربیت و ننر باید در مدرسه تادیب شود چه با نمره چه با تنبیه بدنی. (2528142) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۱۶:۰۴
آن معلم فیزیک مرحوم توسط دانش آموز چاقو کش 15 ساله از این دنیا رفت. تو هم ظاهرا" از او دسته پسرهایی هستی که با معلم جماعت خورده حساب داری. احتمالا" کینه ای از معلمهایت در دل داری. بهتر است خودت را به روانپزشک نشان دهی. (2528150) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۴:۴۵:۳۰
افرین.....ما با عصبانیت این افراد آشنایی کامل داریم. برخی فکر می کنند تمام مشکلات جامعه تقصیر معلم است . وقتی کسی اینگونه خوشنت را ترویج داده و از روی کینه و بغض در مورد همه معلمان قضاوت می کند خوب نتیجه همین می شود که دانش اموز سر کلاس درس هر کاری که بخواهد انجام داده و تا بهش بگن بالای چشمت ابروست هیمن آقایان دنیا رابهم می ریزند و همه معلمان را مورد محبت قرار می دهند. مسئله این است که خشونت در جامعه ما در حال نهادینه شدن است. استقبال مردم از مراسم اعدام .....از مصادیق تمایل به خشونت در جامعه ماست. (2529302) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۳:۰۹:۲۰
راستی یادم رفت بگم حدود 17 سال پیش از خجالتتون در اومدم برای معلم حرفه و فنم چنان اساسی دلسوزی کردم طوری که دیگه به هیچ بچه ای تو اون مدرسه دست درازی نکرد. الانم وقتی میشنوم هنوز مثل اون موقع ها افکار امثال تو روانی تو مدارس حاکم بدجوری کنترلم و از دست میدم میخوام بیام آدم سازی کنم. (2527933) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۳۶:۴۲
خودت را به روانپزشک نشان بده. ظاهرا" بدجوری عقده ای و کینه ای هستی. (2528168) (alef-13)
 
مدیر
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۴:۴۷:۲۵
اطمینان دارم که مدرک سیکلت رو هم بزور گرفتی و اکنون ................
گقدر کینه داری تو حتما خودت رو به یه روانپزشک نشون بده... (2529304) (alef-13)
 
فرناز
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۳:۱۵:۲۳
اين حرف شما اون هم در سال 1393 بسيار عجيب است. فكر كنم شما بايد 200 سال پيش يه دنيا مي اومديد. (2527955) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۳:۵۳:۰۹
من نميدونم جنابعالي چه جور مدرسه اي ميرفقي ولي اينهايي كه براي مدرسه توصيف ميكني بيشتر به محل نگهداري گاو و گوسفند شبيه هستند (2528026) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۲۶:۴۳
الان که این کامنت رونگاه میکنم 104 روانی دارد !
خدایا بربچه مدرسه ای های ما بااین معلمان روانی رحم کن ( توهین به معلمان خوب نشودکه ماقدردان انها هستیم ) (2528365) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۵۵:۳۷
احسنت!!!! (2528465) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۱:۳۲:۲۱
چوب معلم گله هرکی نخوره خله . (2527678) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۰۲:۰۹
بیا تا من یه چهارتا چوب بهت بزنم ببینم گله یا نه (2528542) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۱:۳۵:۱۹
تنبیه بدنی افراد زیر ۱۸ سال برابر کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل کودک آزاری است و مناسفم از اینکه کسی که در مسند مدیریت کل ارزیابی و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش نشسته است به این نکته مهم اشراف ندارد، من معتقدم ایشان به دلیل عدم انجام تکالیف و ماست مالی کردن قضیه توسط جناب وزیر جلوی سایر همکارانشان تنبیه بدنی شوند تا ببینند این چنین دلسوزی چه لذتی دارد (2527684) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۴:۵۷:۴۵
بهتر است نگاهی به رساله ایات عظام بیاندازید و اینقدر کنوانسون کنوانسون نکنید. تا کی همه چیز مطابق میل آن طرف اب باشد؟ (2528116) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۰۱:۱۷
به خاطر خودت میگه چرا نمی فهمی (2528540) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۳۶:۲۵
کنوانسیون حقوق کودک سازمان ملل!

این کنوانسیون در مورد کشتار کودکان با بمب نظری نداره؟ (2528167) (alef-13)
 
A Teacher 4 All Seasons
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۷:۱۹:۰۸
پشت کامپیوتر با لپ تاپ نشستن، یا با تبلت یا موبایل و چای تقلبی خوردن، سیگار پاکستانی دود کردن و .... . فتوا دادن که تنبیه بدنی قدغن. باید در آن بافت باشی و چند کلاس اداره کنی بعد ببینم حرف حسابت چیه آیا باز هم میگی تبیه بدنی ممنوع.. گفت:عاشق نمی شوی که ببینی چه می کشم!!
جالبه که اگر تمام نسخه هایی که غربی ها و عالمان آموزش برای مقابله با دانش آموز خاطی و مدیریت کلاس پیچیده اند را هم بخوانی و عمل کنی بار هم در اینجا جواب نمی ده پس:
زنده باد تنبیه بدنی

البته تبیه بدنی با مقررات خاص خوذش و نظام مند. (2528291) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۰۰:۳۰
مرد حسابی تو داری به ضرر خودت حرف می زنی چهارتا نعلم رو هم گمراه می کنی به دانش آموز زدی یه جاییش ناقص شد کی ازت حمایت می کنه بدبختی این پاسخ با منطق ابلهان طرفدار تنبیه بدنیه (2528538) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۱:۳۷:۳۱
وزیر محترم اول از همه مدیرکل رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش را از کار برکنار کند (2527689) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۳:۲۲:۵۳
وزیر آموزش و پرورش مگر وجود دارد اصلا!!! تنها وزیری است که هم معلم ها و هم اولیا و هم.... از او ناراضیند یعنی خبری از او کلا نیست. (2527975) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۱:۵۲:۴۴
بچه این آقای مدیرکل را بدید دست این معلم های دلسوز تا حسابی دلسوزی کنند براش (2527721) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۶:۰۸:۱۱
ما تو ابتدایی مدرسمون یه معلمی داشت که همیشه بچه ها رو میزدو همیشه سرکلاسش,دادوبیداد وتنبیه و یه سالی ماکلاس روبروی این معلم بودیم . روزی نبودکه بچه هارو نزنه وچندنفرسرهرزنگ بیرون نباشن
پدرمون دراومد ازبس بچه ها رو میاورد تو سالن یکی یکی میزد وهمون بیرون باید یه لنگه پا وایمیستادن تازنگ کلاسارو بزنن . همش صدای گریه بچه ها میومد ماباید درکلاسمونو میبستیم . اون زمانم تنبیه مدبود نه مدیرچیزی میگفت بهش نه معلمها نه مادرای بچه ها !
تا من رفتم راهنمایی ,یه روز صبح داشتم میرفتم مدرسه
دیدم یه مادری بابچه ی پسرش پشت منن داره بچشو میبره مدرسه ومن ندیدمشون ولی داشتم صحبتهاشونو میشنیدم که چقدربامهربونی بالطافت بابچه ش حرف میزد باجمله های عزیزم, جانم , گلم ,پسر نازم , صداشم نازک وبچه گونه کرده بود همش میگفتم خدایا شانس بده چه مادری چه مادری ! اصلا تاحالا انقدر عطوفت ومهربونی یه مادربه بچه شو ندیده بودم .
برگشتم پشت دیدم ببببببببببببببببببببببببببله ,معلم روانی مدرسمونم که بچه های کلاسشو میزد پشت من بود !
بابچه خودش اونجوری حرف میزد بابچه مردم اینجوری
____
اینا بابچه های خودشون خوبن ,عقده هاشونو ازخونواده وجامعه وعقده های حقارت کودیکشونو میان سربچه های مردم درمیارن . اینا بچه های مردمو کیسه بوکس میبینن!
این اقاهم معلومه دفاع میکنه !کی بهترازبچه مردم که هی بزنیش .
البته معلم خوبمم وجودداره ! (2528208) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۵۸:۳۰
معلم خوب فکر نکنم داشته باشیم وگرنه تو را تربیت می کرد. (2528638) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۰۱:۱۳
اگر همه والدین با بچه هاشون اینگونه برخورد میکردند کلاس گلستان بود برادر.بچه ای که تو خونش مشکل داشته باشه میاد سر کلاس معلمو دیوانه میکنه .10 دانش آموز مشکل دار سر کلاس 30 نفره میخوای معلم چکار کنه. شما بیا اگر یک روز دوام آوردی . (2528643) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۰۸:۳۲
اون که باید تحمل کنه معلم بیچاره! اون که نباید اعتراض کنه معلم بیچاره! اون که فقط عیبش توی رسانه ملی اعلام میشه معلم بیچاره! اون که حقش خورده میشه معلم بیچاره! اون که شده انگشت نمای کل جامعه معلم بیچاره! اون که سر کلاس کشته میشه معلم بیچاره! اون که هیچ حمایتی نمیشه معلم بیچاره! اون که فقط مصرف کننده ی معلم بیچاره! اون که بی احترامی شاگرد بی ادب رو تحمل میکنه معلم بیچاره ! اون که ..........

کاش درست شه. (2528650) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۰۲:۱۰
کلا واحدهای رسیدگی به شکایات در سازمانها و وزارتخانه ها، برای ماست مالی تخلفات آن دستگاه ایجاد شده اند. بعد از عمری تجربه اینرا در بسیاری از دستگاهها دیده ام. مخصوصا وزارت علوم و وزارت اقتصاد.
اما این موضوع در وزارت آموزش و پرورش که مقام رهبری اینقدر به سلامت نسل نوجوان تاکید دارند، یک فاجعه است.
این فرد را اخراج و سپس برای این اظهار نظر خفیف محاکمه باید کرد. (2527742) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۴۱:۵۰
چشم حتما (2528177) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۰۳:۰۱
دانش آموز که معلم رو بزنه از بی عقلیه معلم که دانش آموز رو بزنه از بی شعوریه این دوتا با هم خیلی فرق دارن (2527744) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۵۹:۲۷
خیلی بی شعوری (2528471) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۵۷:۰۳
جالب بود (2528535) (alef-13)
 
نظری
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۲۰:۴۰
کسی که می گوید معلم نباید تنبیه کنه این را هم بگه که دانش آموز هم نباید به معلم بی احترامی کنه. به آقای دکتری متاسفانه اسید پاشیدند همه جا گفتند اما دبیر فیزیکی را کشتند انگار نه انگار.وای به حال آینده علمی این مملکت (2527772) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۳۰:۵۷
چرا قتل معلم نمی گید به دست دانش امور بروجردی (2527812) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۳۴:۵۴
متاسفانه در این مملکت دیوار کوتاهتر از معلم پیدا نمی شود من خودم معلم هستم و این کارها را تایید نمی کنم ولی خدا شاهد است اولیای خود بچه ها مدام از بچه های خود برای شکایت به مدرسه می آیند که دیگر نمی توانیم آنها را کنترل کنیم دانش آموزی که به کار فنی و میخواهد برای خود در بیرون کار کند به زور در مدرسه نگه می داریم هیچ موقع در کلاس از سر علاقه درس که نمی خواند هیچ بلکه سایرین را از درس خواندن می اندازد و آخر سر در اثر یک حرکت معلم این قبیل دانش آموزان می شوند معصوم و معلم بیچاره می شود گناهکار (2527827) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۱۳:۲۳
معلم عزیز
اسم وزارتخانه شما آموزش و "پرورش" هست. مشکل جامعه ما در مدرسه و خانواده پرورش هست و نه آموزش! خانواده‌ای که به شما روی می‌آوره و مشاوره میخواهد بسیار خانواده فهمیده و محترمیست که به شما به عنوان مرجع پرورشی اعتماد کرده و سعی در اصلاح روش خود دارد. والا برای زدن و تنبیه بدنی "چلاق" نیست!

هر چند بنده معتقدم که مشکل کل سیستم است و انگشت اتهام بسوی معلمان؛ ولی این موجب مجاز شمردن و یا توجیه عمل زشت تنبیه فیزیکی نباید باشه. (2528144) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۵۳:۱۸
تا وقتی که سیستم آموزش و پرورش مشغول ماستمالی اشتباهات است درست نخواهد شد. تنبیه بدنی یا ممنوع است یا نیست. اگر هست پایش بایستید اگر هم نیست رسما اعلام کنید که بچه های مردم از حیوان کم ارزش ترند که پیغمبر ما را از زدن حیوانات منع کرده است. (2527874) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۰:۱۷:۳۴
از زدن انسان ها هم منع کردن؟ (2528785) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۷ ۲۳:۳۷:۳۱
اتفاقا دين ما براي ادم هاي خلاف كار اشد مجازات ها را در نظر گرفته (2538414) (alef-13)
 
علي مرتضي سميع
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۵۳:۲۷
معضل اساسي اين است كه هيچ گونه ضوابطي در جذب افراد درسيستم آموزشي وجود ندارد حتي يك تست روانشناسي ساده وهركس كه موفق به فبولي در ساير دروس دانشگاهي نشده براي استخدام دراين سيستم برنامه ريزي مي كند (2527875) (alef-1)
 
A Teacher 4 All Seasons
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۶:۵۷:۵۷
دوست عزیز بضاعت ما در همین حد است. در یک شهر کوچک ایرانی چند معلم به معنی واقعی معلم می توانی پیدا کنی؟ مگه معلم های ما در کجا درس خوانده و مدرک گزفته اند؟ اگه ما مدیر و معلم با استانداردهای بالا دشتیم می شدیم ژاپن یا لااقل مالزی. کاش می شد از غرب معلم و کارشناس می آوردیم مانند والیبال. (2528258) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۵۳:۴۲
تا زمانی بچه ها در خانواده های بی فرهنگ بزرگ بشن و مسئولین حق به اونا بده از کره مریخ هم معلم بیاد همین آش و همین کاسه. (2528632) (alef-13)
 
ذکیه افسریان
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۳:۱۱:۰۴
حقوق بسیار بالای ای معلمان را از کجا می خواهی پرداخت کنی؟؟؟؟!آنها در کشورشان حدود8000 دلار حقوق می گیرند نه 400 دلار!!!! (2528736) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۳:۳۳:۴۴
اطمینان ندارم که الف این یادداشت را منتشر کند. اگر هم نشر نمی شود لااقل به دست آقای دکتر توکلی برسد.
دوست عزیز
بضاعت ما در همین حد است معنا ندارد. بضاعت نداریم وارد معرکه نشویم. این لباس مقدس است و جدای روش های اشتباه تربیتی خانواده ها و حتک حرمت معلم در جامعه امروزی، خودمان هم مقصریم.اگر توان انجام کار نداریم، به حکم عقل و شرع ، تقوا نشان دهیم و سمت را قبول نکنیم. مشکل الان همین استکه حاضر نیستیم قبول کنیم که نپذیرفتن کار و سمت به ما صدمه ای نمی زند. آقای فانی با سن بالا آمده اند یکی از پیچیده ترین وزارتخانه ها را راه ببرند و گروهی پیرمرد هم سن خودشان را جمع کرده اند و لابد مثل شما می گویند بضاعت ما همین است. ایشان باید بروند در یک موسسه پژوهشی به مطالعه و تحقیق بپردازند.
امثال من و آقای فانی باید سال ها قبل میدان برای رشد جوانتر ها فراهم می کردیم تا آماده پذیرش سمت های مدیریتی در جامعه شوند و امروز بیایند و با افکار نو آموزش و پرورش را بچرخانند. میانگین سن ایشان و مشاوران و معاونانشان چند است؟ آیا توانایی کار با فناوری های نوین را دارند؟ مسلم بدانید جواب منفی است. فرهنگیانی در سمت های مدیریتی می شناسم که حتی بلد نیستند ایمیلشان را باز کنند چه رسد به این که بتوانند از امکانات فناوری های روز برای بهبود کار ها بهره بگیرند. بسیاری از این آقایان صدر نشین وزارت آموزش و پرورش حتی یک زبان خارجی را در حد مکالمه هم نمی دانند چه رسد به تحقیق. چطور این افراد امروز می خواهند برای جوانانی برنامه بریزند که نوجوان 12 ساله اش سایت معلمش (در مشهد) را حک کرده بود.
مرحوم صمد بهرنگی نزدیک 50 سال قبل کتابی درباره مسایل تربیتی و آموزش و پرورش نوشته بود و در آن اشاره داشت کسی که در تهران از امکانات و رفاه کامل برخوردار است زیر کولر نشسته نمی تواند برای بچه سیستان و بلوچستان کتاب درسی بنویسد. الان روزگار به نوعی چنین است، دانش آموزان به فناوری هایی مسلط هستند که معلم نیست. این دانش آموز باید به شیوه دیگر آموزش ببیند. اگر من نوعی نمی توانم، حوصله ندارم، مشکلات زندگی از قبیل گرانی و غیره توانم را بریده، بهتر است از کسوت مقدس معلمی خارج شوم.
من تقربا 12 سال معلم بودم. بعد که دیدم نمی توانم شرایط کلاس و جوی که بر اساس بی حرمتی به معلم در کلاس بوجود آمده را تحمل کنم، علیرغم آن که معلم نمونه بودم، خودم را به بخش اداری منتقل کردم و زمانی هم که دیدم جو اداری هم آلوده به ریاکاری و غیبت و مشکلات دیگر است، پس از 17 سال خدمت در آموزش و پرورش، عطایش را به لقایش بخشیدم و حتی بدون تسویه حساب به شغل دیگری مشغول شدم. توکل کردم به خدا و به شکر خدا الان در کارم بسیار موفق هستم. دوستان زیادی را در آموزش و پرورش می شناسم که پس از ترک آن زندگی به مرتب بهتری پیدا کرده اند.
آموزش و پرورش ما مشکلش مربوط به امروز و دیروز نیست. من سال 56 مشغول به کار شدم. همان موقع هم بجز تعداد اندکی که هم استعداد معلمی داشتند و هم علاقه ، بقیه کسانی بودند که هیچ جا نتوانسته بودن مشغول شوند.
تغییر نظام آموزشی و عدم تسلط کافی معلم به درس، مستمند شدن مدارس و نیاز به درخواست پول از والدین، تغییر نظام زندگی جامعه و اشراف زدگی و وو از جمله مشکلاتی است که موجب از بین رفتن حرمت معلمان شده است بطوری که امروز معلمان در نزد خانواده ها دیگر از اعتبار و احترام سابق برخوردار نیستند. البته انسانی که بجای خواستن روزی از خدا، خود را محتاج مردم می کند و برای گذران زندگی تن به ذلت نمی دهد نباید از خوار شدن گلایه داشته باشد. (2529219) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۰۶:۱۶:۵۴
با تشکر از الف که نظر حقیر را منتشر کرد.
به دلیل عدم دقت در تایپ مطلب 2 اشتباه وجود دارد لطفا اصلاح فرمایید:
بجای «هتک» اشتباها «حتک» و به جای «ذلت می دهد» به اشتباه « ذلت نمی دهد » تایپ شده است. ممنون از بزرگواریتان (2530296) (alef-13)
 
حسین پهلوانی
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۵۴:۰۶
این بار اولی نیست که یک مدیر کلی عزیز از آموزش و پرورش برای توجیه رفتار غیر انسانی برخی معلمان اظهار نظر می فرماید . چندی پبش هم معلمی که به چند کودکان تجاورز کرده بود را هم با همین نوع الفاظ از سر خود واکرده اند و هیچ کس قدرت برخورد با معلمان خاطی ندارد چراکه برای معلمی که به تحقیر و تنبیه بدنی عادت کرده نمی توان آموخت که باید روشش عوض شود و برای اثبات اینکه کودکان توسط برخی معلم نماها مورد آزار و اذیت می شوند حتما باید سند شاهد ارائه نمود. نمی دانم چرا مجلس در این باره سکوت کرده وار وزیر پاسخ نمی خواهد . با رفتار بد معلمان بد مقام معلمی به ارزش شده و به فتل میرسد (2527878) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۵۴:۲۸
لطفا" یک روز تشریف بیارید کلاس تا متوجه شوید معلمان چه می کشند (2527880) (alef-1)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۴:۰۸:۳۴
بیام مدرسه منم بگیری بزنی خیلی زرنگی!!!!! (2528048) (alef-1)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۵۱:۲۷
نترس اگه بچت تو مدرسه باشه معلمو میکشه!!!!! (2528626) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۵۹:۲۸
فقط بیا تا رفتار بچه های لوس و ننر امروزی رو ببینی (2528719) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۵۹:۵۶
بیای مدرسه من بزمنت بهتره تا بری جاهای ناجور ! (2528720) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۰:۲۰:۲۳
اگر واقعا هدفت درس خواندن باشد نه مسائل دیگر نباید نگران باشی. (2528787) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۵۶:۳۷
به نظرم فرزند مدیر کل رسیدگی به شکایت آموزش و پرورش از سر دلسوزی توسط معلم تنبه بدنی شود دیدن چهره و عکس العمل متفاوت این شخص دیدن دارد(مرگ خوبه ولی برای همسایه) (2527887) (alef-1)
 
علی زرین
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۲:۵۸:۵۰
معلم برای اینکه بتونه وظایف ذاتی خودشو درست انجام بده نیاز به آسایش و آرامش خاطر داره که با توجه به شرایط سخت معیشتی حاکم بر این قشر زحمتکش، دور از دسترس میباشد.
لذا گزارشهای متعدد اخیر در این زمینه زیاد چیز عجیب و غیر قابل تصوری نیست. (2527894) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۳:۳۶:۳۳
پس بهتر است استعفا بدهد و برود دنبال کار دیگر. به والله قسم می خورم که خداوند به خاطر آن که این معلم به او اعتماد کرده برایش گشایش فراهم می کند. نمونه اش دهها معلمی که آموزش و پرورش را رها کردند. (2529222) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۳:۰۲:۲۲
برای اینکه این مشکل بطور کامل ریشه کن شود باید بدون اغماض هر معلمی که اقدام به تنبیه بدنی دانش آموزان نمود اخراج شود مردم بچه هایشان را از سر راه نیاوردند (2527906) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۷:۲۵:۲۱
ولله اگر از سر راه بیارند ادب وتربیت اونا از کسانی که الان ما به اسم دانس اموز داریم بهترن باید یک هفته تو مدرسه با اونا باسید تا بفهمید (2528300) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۵۴:۵۸
حقیقته
جالبه که خانواده ها هم برای کنترل بچه ها به مدرسه متوسل می شوند! (2528532) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۳:۰۲:۳۶
خدا وکیلی خودت قادر به کنترل یک بچه در خانه هستی ؟ معلم اول باید سی چهل تا بچه رو آرام و بعد آموزش دهد جنابعالی مرد این کار هستی که نسخه می پیچی ؟ (2528726) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۳:۰۲:۴۰
این آقا هم که معلومه با دیپلم بدنیا آمده و پشت میز مدرسه نشسته و شیطانی کردنهای نوجوانی را ندیده و در دانشگاه "تربیت معلم" درس نخوانده و آثار مخرب خشونت بر کودکان و نوجوانان را نشنیده؛ حکم داده: "تنبیه بدنی دانش آموزان توسط معلمان از سر دلسوزی است"

پدر و مادر که گرفتار یه لقمه نون و اعصاب ندارند، در اولین برخورد با فرزند خشونت گفتاری و فیزیکی!
معلمان هم فشار کاری روشون هست، در اولین برخورد با فرزند خشونت گفتاری و فیزیکی!
در خانه و کوچه و خیابان و مدرسه و جامعه هم که جز خشونت چیزی آموزش داده نمیشه، در اولین برخورد با هم خشونت گفتاری و فیزیکی!

فکر کنم در آینده نزدیک کمک بزرگی به تحقیقات روانشناسان دنیا بکنیم! آنها میتونند از جامعه بیمار ما به عنوان یک تیمارستان بزرگ استفاده کنند، و حداقل اینجوری منشأ خیری برای بشریت باشیم! (2527907) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۳:۰۳:۳۷
شايد علت اصلي اين باشد كه نظام آموزشي ما به روز نيست ! كلاس و تخته سياه و چند تكه گچ
به عنوان ابزار كار معلم مال عهد بوق !آن هم معلمي كه متكلم وحده است و دانش أموز مصداق " صُمٌ ،بُكمًًٌ "! واقعيت اين است كه ما متأسفانه نظام آموزشي خود را تقريبا به هيچ گرفته ايم و
" آموزش و پرورش " را به عنوان وزارتخانه اي را در نظر ميگيريم كه سرا پا خرج وهزينه است و
بد جوري رو دستمان افتاده است و اگر ميتوانستيم از " شرش " راحت شويم چه قدر صرفه جويي
مي شد !! حالا مثل يك بچه عليل ومعلول روي دستمان افتاده است كه درآمد نداره كه هيچ، بلكه كلي هم خرج روي دستمان گذاشته است ،!! فعلا كه بد جوري بيخ ريشمان چسبيده است و به قول
قديمي ها " آش كشك خاله است كه بخوري پاته و نخوري پاته !!" ويا اينكه اين آموزش و پرورش
برايمان شده عين " در مسجد" كه به قول قديمي ها نه كندني است ونه فروختني كه هيچ كاريش
نمي توان كرد !! اين ميشود كه معلمش هم به عنوان " حقوق بگيراني " به حساب مي آيند كه با
اين تعداد زيادشان " چه قدر از بودجه مملكت مي بلعند و يك ريال هم برايمان در آمد ندارند !!
و نيز آنكه بعضي از معلمان در گذشته از " بد حادثه " به اين وزارتخانه پناه آوردند !! بدون
اين كه يك ذره به اين شغل عشق وعلاق داشته باشند !! حالا با اين نظام آموزشي وبا اين تلقي
از نقش " معلم " معلمش هم كسي ميشود كه در زندگي سراپا دغدغه وفكر است ، البته نه از نوع
آموزشي وپرورشي !! بلكه دغد دعه آب و نان روزانه و قسط وبدهكاري ماهيانه !! هزار مشكل ديگر
وبد تر از همه آن تلقي جامعه ازمعلم كه دانش آموز به معلم خودش يا معلم فرزندش از سر ترحم ودلسوزي نگاه ميكند كه در بعضي جاها كادو روز معلم دانش آموز مي شود يك جفت جوراب يا يك
زير پيراهني !! حالا وقتي معلم ما شد معلمي كه زندگي اش سراپا مشكلات است و تلقي اي كه
خودش و جامعه از شغلش دارد ، وهزار درد بي درمان ديگر !! معلم ما ميشود يك بشكه باروت !
كه به سر كلاس تشريف مي برد و با كمترين بهانه اي با چوب و لگد و شيلنگ از شاگردش به
خوبي پذيرايي ميكند !! حالا با اين وضعيت ، ما لابد توقع هم داريم كه:
" درس معلم گر بود زمزمه محبتي ،جمعه به مكتب آورد طفل گريز پاي را " !!
يا توقع وزير محترم آموزش وپرورش كه فرموده اند كار معلم بايد !! " جهاد گونه " باشد !!
نه برادر ! با حرف و شعار كار درست نميشود ! سر كيسه را بايد شل كرد و هرچه پول داديم آش
مي خوريم ودر يك كلام در اين وزارتخانه : چشم ها را بايد شست جور ديگر بايد ديد !!
م (2527911) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۳:۲۴:۳۲
مردم بزرگوار ایران بنده به عنوان دبیر و خادم شما ملت بزرگ اعلام میکنم که علت اصلی رفتارهای نادرست همکارانم شلوغی کلاسهای درس است.
شما هم اگر در کلاسی 30 32 34 40 نفره می بودید حتما در طول یکسال چند بارکنترل خودت رو از دست میدادید.
پس ببیائید همه یکصدا خواسته ی استاندارد سازی جمعیت کلاسی را بخاطر آسایش فرزندانمان فریاد بزنیم....... (2527982) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۳۹:۰۱
ضمن تائید پیشنهاد شما برای استاندارد سازی، معلمی که کنترلش رو از دست میده بجای ناقص کردن بچه مردم از کلاس خارج بشه؛ که این خود نکته بسیار مهم پرورشی است. (2528171) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۳:۰۷:۵۴
ایا در طول عمر هیچ گاه کنترلت را از دست نداده ای آیا از پدر و مادرت کتک نخورده ای ؟ ما معلم ها هم گاهی کنترلمان را از دست می دهیم ولی با این وجود با بچه ها مثل فرزند خودمان بلکه بهتر رفتار می کنیم ولی گاهی بعضی از بچه ها آنقدر پر رو هستند که انسان را منفجر می کنند . (2528733) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۳:۱۰:۴۰
به همکاران عزیزم توصیه می کنم در لحظات بحرانی ضمن حفظ خونسردی دانش آموز خاطی را به مدت 10 دقیقه از کلاس اخراج نمایند یا خودتان چند دقیقه از کلاس خارج شوید تا به حالت عادی بازگردید موفق باشید. (2528735) (alef-13)
 
معلم گرفتار
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۲:۴۱:۱۰
آقای متخصص پرورشی!!!بچه شماازخداشه که معلم ازکلاس خارج بشه!معلم بیچاره جواب مدیرروچی بده؟جواب دیگراولیاءروچی بده که فردامیریزن مدرسه میگن چرامعلم نمیادکلاس؟نشستین پشت کامپیوتروشدین متخصص آموزش وپرورش .بعنوان یک معلم که 20سال دراین سیستم کارکردم وباوجودتنبیه کردن مورداحترام دانش آموزان قدیمیم که بعضا ازدواج کرده اندهم هستم میگم دراین سیستم آموزشی تاتنبیه نباشه کاری پیش نمیره.اگه معلم تنبیه نکنه نمیتونه ازبچه های دیگه ای که مثل بچه آدمیزادرفتارمیکنندمواظبت کنه.همه اینهایی که شعارمیدن کافیه 2ساعت دریک کلاس هنرستان یا دبیرستان حضورداشته باشند.چون امتحان کردم میگم که تاآخرعمردست بوس معلمان ماخواهندشد.اونهایی که معلمان ماروبااروپاوکاناداو...مقایسه میکنندمگه خودشون مثل یک پدرومادراروپایی رفتارمیکنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟کجای ماشبیه اونهاست که معلم بیچاره بایداروپایی بشه؟ماملت حرف وشعاریم.مدارس ماشده محل تخلیه روانی دانش آموزانی که با بلوغ زودرس ناشی ازگوشیهای موبایل وماهواره وجامعه مواجهند.باهمه این اوصاف بنده کارهمکارم روقبول نمیکنم ولی معتقدم اگرسیستم آموزشی ما به صورت مکتبخانه اداره میشدخروجی بهتری داشتیم. (2529167) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۴:۵۶:۰۴
چرا بدون اطلاع حرف می زنید؟ مگه معلم حق داره تا پایان زنگ از کلاس خارج بشه؟ اونوقت باید با مدیر محترم درگیر بشه. در پایان سال هم باید نمره همه را بدهد. مشکل اینه که هیچ انگیزه ای برای درس خواندن وجود نداره . و دانش آموز هم می داند که حتما قبول می شود. مسائل درونی آموزش و پرورش را و مشکلات تربیتی دانش آموز را اطلاع ندارید قضاوت نکنید. یکی دیگر از مشکلات هم اینه که برخی خانواده ها برای تربیت فرزندشان هیچ کاری نمی کنند و همه چیز را زا مدرسه می خواهند.....فقط بگم مشکلات بسیار زیاده .....خیلی زیاد (2529311) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۳:۳۴:۳۵
تنبیه دانش آموزان از سر دلسوزی است.
زدن زن توسط شوهر از سر دلسوزی است.
سنگسار از سر دلسوزی است.
اعدام از سر دلسوزی و برای نجات جامعه است (2528000) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۵۲:۳۸
لااقل یه علامت تعجب بذار بفهمیم حرفات زیاد جدی نیست (2528531) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۳:۳۶:۰۷
اگر این مریض چنین دیدگاهی نداشت آلان شاهد ازدیاد این چنین رفتارهایی نبودیم
خوب نمردیم و این تدبیر و امید اصلاح طلبان را هم دیدم ،احتمالا این قسمتش (تنبیه بدنی ) از تدبیر دولت اصلاح طلبان است ،باید برای چنین دستاردی جایزه هم بهشون داد!
من اگر بودم سه سوته چنین شخص متحجری را از همه مسئولیتها آنهم به این حساسی بر کنار می کردم تا مایه آبرو ریزی بیشتر برای کشور نشود
همه اش مزخرفه که چوب معلم گله هر کس نخورد خله ،چوب این عصر نه با ترکه و خط کش و ابزارهای فیزیکی است بلکه باید طبق تمدن روز تنبیهات فرهنگی و فکری واخلاقی اعمال نمود که معنی اصلی تنبیه درآن وجود داشته باشد نه اینکه بچه را شکنجه کرد و آسیب زد (2528006) (alef-1)
 
نکته سنج
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۷:۱۵:۱۳
تو هم که مترصد بودی از آب گل آلود ماهی بگیری! مرد حسابی تنبیه بدنی چه ربطی به سیاسی بازی شما داره؟ (2529475) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۳:۳۶:۲۸
اعمال خشونت برای تادیب و فرمانبری جامعه ای سلطه پذیر و سلطه گر به بار خواهد آورد. که این دور باطل در همه شئونات زندگی سیاسی و اجتماعی مردم خود را نشان خواهد داد. (2528008) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۵۰:۵۸
اینو بگو (2528530) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۴:۱۳:۰۴
تنبیه فیزیکی دانش آموزان رو تایید نمی کنم ولی اگه خانواده ها بچه هاشونو اینقدر پرتوقع و وقیح بار نیارن، نصف بیشتر مشکلات آموزشی حل میشه.
هر چند از پدر و مادرهای پرتوقعی که فکر میکنن همه باید در خدمت اونها و فرزندان پرتوقع ِ بی هنرشون باشه، نمیشه انتظاری داشت.
من سه ماهه تو یه مدرسه راهنمایی مشغول به کار شدم، از این حجم گستاخی و بی تربیتی بچه ها واقعا متعجبم ..
کوچک ترین نکته های تربیتی رو یاد نگرفتن.
کوچک ترین آداب احترام به بزرگتر رو یاد نگرفتن.
بعد پدر و مادرها که میان مدرسه، انگار بچه هاشون الهه تربیت و ادب و درس خونی هستن!
توقع ندارن بهشون گفته بشه بالای چشمشون ابروئه!
دانش آموز تو کلاس بادکنک آورده، یکی یکی ازش گرفتم شده 5 تا!
مادرش که میاد مدرسه و بهش گلایه میکنم توجیه و دلیل میاره که شاید برای درسشون نیاز بوده!
بهش میگم من معلمشم درس من هیچ نیازی به بادکنک نداره!!!
میگه شاید برای یه درس دیگه نیاز داشتن شما نمی دونین!!!
این مادر حتی نمیخواد اشتباه بچه شو بپذیره، بعد من ِ معلم، من ِ کادر مدرسه چطوری میتونم این بچه رو آمورش و پرورش بدم؟؟؟

یه سوزن به خودمون بزنیم یه جوالدوز به دیگران!
پدر و مادرهایی که دل ندارن کسی به بچه شون بگه بالای چشمتون ابروئه و یه مشت بچه ی بی تربیت و پرتوقع رو تحویل اجتماع میدن، باید منتظر بازخوردهای تربیت نادرست خودشون باشن! (2528054) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۱۸:۲۵
شما معلمها خودتون ازهمه بدترین . الان بچه تورو همینجوری بزنن چی میگی ؟ برخورد نمیکنی باهاشون !
الان فرض کن بچه ای داره که بیماری قلبی داره و معلمش زده جایی که ممکنه تااخرعمرعقیم بشه بچت ! (2528155) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۵۰:۳۲
تو خیلی عصبانی هستی به درد معلمی نمی خوری. معلم باید جدی باشه ولی نه اینقدر خشن. (2528529) (alef-13)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۴:۲۳:۵۹
آقای سیدرحیم میرشاه ولد

چند تا دانش آموز طعم مشت و لگدهای شما رو چشیدند؟

بدجوری از خشونت علیه دانش آموزان دفاع می کنی

حدس می زنم خودت یکی از اوناییییا ناقولا (2528070) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۴:۲۴:۲۷
كانادا و استراليا كه رتبه اول آموزش دنيا رو دارند اصلا دلسوز نيستند!!!!
بنازم به اين همه دلسوزي!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2528071) (alef-1)
 
یک معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۴:۲۴:۴۳
سلام من به عنوان یک معلم تنبیه بدنی را تایید نمی کنم.اما وقتی داری سرکلاس تدریس می کنی .ومی بینی دو دانش آموز سرشان پایینی وگوش نمی کنند.وقتی بالای سرشان می ایستی ومی بینی دارن تصاویر خلاف شرع وعرف را با موبایل نگاه می کنند. شما چه می کنی؟ (2528072) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۱۶:۱۶
شما بگرد ببین بچه خودت کجاست وچیکارمیکنه ؟ (2528152) (alef-13)
 
یک معلم بازنشسته
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۹:۲۰:۴۲
عزیزم واقعاً اگه پاسخی برای حل مساله نداری لطفاً فرافکنی نکن. (2529647) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۴۷:۴۴
هیچی، میفرستم دفتر تا طبق آئین نامه مدارس مجازات بشن.
حتما شما تو همون حیاط مدرسه چوبه ..... براشون برپا میکنی! (2528183) (alef-13)
 
جلیلی
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۷:۰۸:۱۰
جفت پا میرم رو شکمشون اونقدر میزنم که بمیرن. اونوقت هم شدعیه هم اخلاقیات رعایت شده. مگر نه اینکه من معلمم و اینها نتیجه تعلیم و تربیت منند پس میکشم این لکه های ننگ رو . (2528270) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۱۲:۴۰
جناب جلیلی بعضی وقتها خود والدینی که دیگر کارد به استخوانشان رسیده و از تربیت بجه هایشا ن عاجز گشته اند ملتمسانه !آری برادر ، با عجز لابه با از اولیا مدرسه می خواهند که فرزند انها را به شدید ترین صورت تنبه نماید . اما به اطلاع جناب عالی می رساند که در بیشتر موارد این کار از دست اولیا و معلمان مدرسه ساخته نیست چرا که یک قانون اجاز ه نمی دهد دو بعضی از فرزندان دلبند انچنان گردن کلفت و بی بند وبار شده اند که دیگر پلیس 110 هم در بعضی از موارد قادر به کنترل انها نیست و باز به اطلا ع جناب عالی می رساند که در بعضی مدارس بسیاری از معلمان از دست بعضی از فرزندان باتربیت ! امثال جناب عالی جرات حضور در کلاس در س را ندارند . بهتر است مزه پرانی نفرمایید و به جای تیکه پراند ن سعی در تربیت فرزندان خود نموده واگر معلمان کنونی را صالح نمی دانید فرزند دلبندتان را به مدرسه نفرستید تاشاید آموزش پرورش بتواند در سالیان بعد معلمین دلخواه شما را پرورش نماید ! (2528654) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۲۲:۱۰
ما اصلا با معلمهایی مثل شما,احتیاج به ماهواره واینترنت و دشمنی امریکاواسراییل واغفال جوانان توسط دشمنان و شبکه بی بی سی ومن وتو و... نداریم  حتی احتیاج به شیطان هم نداریم
یه راست باواکنش هاتون همه رو به زور میفرستین جهنم !
هیچی, عکسهارو اروم ازشون میگرفتم صدامم درنمیومد وبقیه درسمو میدادم ! به هیچ کسم نمیگفتم اخرکلاس
بااون دوتا بچه دوستانه صحبت میکردم طوریکه منو عین دوستشون بدونن واعتمادکنن تاببینم مشکل چی .اگر بلدبودم کمک میکردم بلدنبودم یه روانشناس خوب میشناختم بهشون میگفتم برن پیش مشاوری که معرفی میکنم . البته اگرهمه چیزدوستانه پیش بره بچه هاحتمااعتماد میکنن. سرکلاسم سعی میکنم بااخلاقم بامهربونیم با ادبم بارفتارم با رفتن به نمازخونه مدرسه بابچه هانمازخوندن بچه هارو به دین واخلاق جذب کنم .
نشدم که نشد من که پیغمبرنیستم که ! ولی همیشه همین رفتاره من, که دیدم عکساروبچه هانگاه میکردن گرفتم به هیچ کس نگفتم تو ذهنشون به عنوان یه معلم دوست داشتنی میمونه . (2528362) (alef-13)
 
A Teacher 4 All Seasons
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۲۷:۱۴
دوست عزیز اصلا هراسی از اینکه مثل من به شما بگند عقده ای یا عقب مانده هستی نداشته باش. من کاملا با تنبیه بدنی در مدارس موافقم. باور دارم یک روش برای ارتقای کیفیت آموزش همین تجویر تنبیه بدنی است. (2528508) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۴۸:۱۹
به نظر خودت باید چه کار کنی؟ بکشی بچه مردم را؟ گوشی را بگیر دانش آموز را با مبصر کلاس بفرست دفتر. (2528525) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۴۸:۳۷
من که میگم تماشا کنید چون میترسم چاقو داشته باشن منو بکشن!!!!! (2528623) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۰:۰۹:۰۷
احساس میکنم جامعه ما بشدت دورو هست بسیاری از ما ایرانیها فیلمهای غربی و موسیقیهای غربی گوش میدهیم ماهواره داریم طرفدار تیمهای اروپایی هستیم ولی در جامعه کاملا یک شکل دیگه رفتار می کنیم این حرف هم از همون حرفها هست (2528775) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۴:۲۸:۵۰
استاد معلم چو بود بی آزار/خرسگ بازند کودکان در بازار(سعدی)

کسانی که به تنبیه بدنی اعتراض دارند،از چند نکته غافل هستند:1- چونکه تعداد دانش آموزان کلاسها بالای 30 نفر هستند، کنترل آنها بسیار سخت است.2- ساعات کلاسهای درس 90 دقیق وبسیار خسته کننده است.3- دانش آموزان با توجه به علاقه واستعداد در مدارس درس نمی خوانند.4- محیط آموزشی جذاب وقابل تحمل نیست.5- محتوای کتابهای درسی اغلب با واقعیات جامعه انطباق ندارد و دلگزا است.6-بعضی از معلمان دوره های لازم را برای برخورد با دانش آموزان ندیده اند.7- اغلب بچه ها پر رو وبی شرم وحیا شذه اند و.......
خلاصه ولبّ کلام این که مسؤلین نمی خواهند تحوّلی اساسی در سیستم آموزشی رخ بدهد. (2528080) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۰:۲۳:۴۰
سلام
من مدير يه مدرسه غير دولتى هستم ١- تمام كلاس هاى ما ٢٤ نفره است ٢- زنگ ها ٥٠ دقيقه است ٣-دانش آموزان ما آنقدر به مدرسه علاقه دارند كه بعد ساعت ١٥ بايد به زور از مدرسه بيرونشون كنيم .اردوى مطالعاتى اختيارى بعد از ظهر ها ميذاريم همه ميمونن.٤-محيط فيزيكى و روانى مدرسه با نشاط و تعامل با دانش آموزان اداره ميشه٥- از كتاب هاى كمك آموزشى استانداردو جزوات پر محتوا براى غنى سازى آموزش استفاده ميشه٦-معلم هاى محترم همواره دوره هاى دانش افزايى دارند و دانش خود را به روز ميكنند٧-اين حرف ها شايد مثل رويا باشه ولى باور بفرماييد عين واقعيته و تنها با تدبير و برنامه ريزى صحيح و تخصيص بودجه لازم براى هر بخش و ارتباط مستمر و تعامل صحيح با اوليا و معلمان شكل گرفته .
حتما خيلى از دوستان الان ميگن خوب پول ميگيريد و خدمات ميديد .در جواب عرض ميكنم مدارس دولتى به مراتب هزينه بيشترى دارند كه از جيب مردم ( بودجه عمومى) پرداخت ميشه و ما فكر ميكنيم آموزش رايگان داريم . تنها راه تعالى آموزش و پرورش و ديگر دستگاه هاى دولتى واگذارى امور به مردم و نظارت دقيق و علمي دولت است . منظورم مطلقآ پولى كردن مدارس نيست با همين بودجه دولت هر مدرسه دولتى را در تهران به من بسپاريد مثل مدرسه خودم اداره ميكنم. (2529003) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۴:۳۰:۵۸
میشه من هم برای این مدیرکــــــــــــــــــــــــــــــــــل ، کمی دلســــــــــــــــــــــــــوزی از همین نوع بکنم تاجیگرم حال بیاد. (2528085) (alef-1)
 
علی(یک معلم)
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۴:۵۳:۱۸
الف جان،درست وحسابی خبرنگار باش،با معلمها و مدیرها هم صحبت کن،با اولیا صحبت کن،با دانش آموز صحبت کن، ببین اوضاع چه جوره.
درباره تنبیه بدنی در اسلام هم خواهشا نسبتهای دروغ ندهید وبه روایات وتحقیقات موجود مراجعه نمایید.
نظام ناقص تنبیه و تشویق رو هم پیگیر باشید نشستن و حرف از انسانیت زدن راحته. (2528111) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۰۳:۴۳
نظر شما راجع به کتک زدن معلم و کشتن معلم توسط دانش آموزچیه؟ (2528128) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۰۴:۴۹
پیشنهاد می کنم این مسوول محترم مورد دلسوزی شدید آحاد مردم قرار بگیرند. در بدترین حالت یم توان داشن آموز را اخراج کرد بعد از رسیدگی سایر مراجع ولی کتک زدن دانش آموز که کارش به بیمارستان هم بکشد یعنی تربیت کهریزکی. (2528132) (alef-13)
 
A Teacher 4 All Seasons
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۰۱:۴۱
این اصطلاح «تربیت کهریزکی» را خیلی خوب آمدی! درود بر تو. (2528541) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۱۵:۲۴
بسيار جاي تاسف دارد كه افكار مسئولين آموزشي اين همه غيره حرفه اي وغير اخلاقي است بدا به حال ما وبچه هامون (2528148) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۵:۵۲:۳۳
اولیا ناراضی معلم ناراضی دانش اموز هم ناراضی. چرا؟!!! (2528190) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۶:۱۵:۴۰
کسایی که می گند تنبیه بدنی نباشه بخدا نمی تونن یک ساعت سر کلاس دووم بیارند. اصلن نمی شناسند بچه ها رو حتی بچه خودشون رو (2528212) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۴۳:۳۰
اشتباه می کنی من معلم دیدم که دست روی دانش آموز بلند نمی کرد ولی دانش آموز صداش در نمیومد به شخصیت طرف مربوط میشه (2528521) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۶:۴۱:۱۸
معلمی را در کلاس درس می کشند کک هیشکی نمی گزه اما اگه یه دانش آموز کتک بخوره همه داد از حق و حقوق دانش آموز می زنن و استاد اخلاق و روانشناس میشن همینها رو یه روز بیارن سر کلاس ببینم عصر همینجور دم از اخلاق و روانشناسی میزنن (2528236) (alef-13)
 
A Teacher 4 All Seasons
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۶:۴۹:۰۴
«تنبیه بدنی دانش آموزان توسط معلمان از سر دلسوزی است»
این بی معنی ترین حرفی است که در عمرم شنیده ام. قصد توهین ندارم ولی از اون حرفاست که....
نکته بعد: ما عادت کرده ایم به آوردن موردهای خاص تا اونو تعمیم بدیم به همه موارد . این روش معمول ما ایرانی ها برای محکوم کردن و کوبیدن طرف مقابل است

اما در مورد آنهایی که می گویند اسلام گفته با بچه ها مهربان باشید درسته ولی زیاد به این موضوع ربط پیدا نمی کنه و منظورش در حالت معمولی است چرا که بحث ما درباره تنبیه و مجارات یک خاطی است. ما درباره دانش آموزی صحبت می کنیم که به معلم فحش میده، غایب میشه در موبایلش فیلم هایی آنچنانی داره ......
بیشتر مجازات و تنیبهات در اسلام بدنی هستند: از زدن زن که در قران آمده تا زدن بچه ای که نماز نمی خواند و در بحارالانوار آمده است تا شلاق زدن زانی و قطع دست و پا و ....... چرا مست را در ملاعام شلاق می زنند؟

من طرفدار تنبیه بدنی هستم در بافت ایرانی هستم اما با اصولش.. نه اینکه معلم با اردنگی به پشت دانش آموز بزند. مگه سالها قبل ترکه بد بود؟ یا یه سری تنبیهات بدنی دیگه. ببینید الان در روستایی که من زندگی می کنم یک چیز برای زنان قدیمی نهادینه شده و جا اقتاده و قبول کرده و جزو باروها و اعتقاداتشان شده که مرد می تواند زن را اکه خطا کرد بزند و تنبیه کند. دانش آمور هم باید این را قبول کند که اگر نرم های کلاس را رعایت نکند باید تنبیه شود. و فراموش نکنید که ما در کشوری به نام ایران زندگی می کنیم. بعلاوه در کشوری مانند آمریکا در بیشتر از 20 ایالتش تنبیه بدنی مجار است یا در کشورهای جنوب شرقی آسیا. حالا ما با خواندن دو تا کتاب تربیتی ترجمه شده از غرب راه خود را گم کرده ایم. تاریخ آموزش و پرورش، مکتب خانه های ما سخنان برزگان درباره سخت گیری استاد و معلم پر است از فواید سخت گیری و تنبیه. نکته آخر: شما در مواردی با بچه ای طرف هستید که: دروغ می گوید، سیگار می کشد، اگر امکانات آموزشی مانند کامپیوتر در اختیارش قرار دهید تنها هدفش خراب کاری است؛ خوب تربیت نشده، پدر و مادر او را پیش همسایه گداشته و رفته اند سرکار، تکنولوژی مغز او را ... (2528242) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۲۳:۳۳
مرگ بر تفکراتی که میخواند مثل استکبار جهانی ما عقب مونده و جهانی سومی بمونیم و جهل و خشونتشون زیر اینکه اینجا ایرانه نه امریکا ٬پنهان میکنن. شما بیشتر به تنبیه احتیاج داری تا دانش اموزهای بیگناهی که زیر دست شما هستند (2528363) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۱۷:۴۹
درس معلم ار بود زمزمه محبتی
جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را (2528426) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۴۴:۲۳
از اینکه به عنوان یک انسان قرون وسطایی می توانی از اینترنت استفاده کنی شگفت زده ام (2528522) (alef-13)
 
yasin
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۱:۲۶:۳۱
با سلام
قربانت بشوم اگر جرات داری زن خودت را بزن ببی همین فردا مهریه اش را میگذارد اجرا با حق حبس و نفقه ایام گذشته اش را از شما طلب میکند و برای زدن هم میرود پزشک قانونی و محکوم به پرداخت دیه میشوی و اگر هم ندهی میروی زندان.پس ضرب و شتم و هر گونه اقدام خشونت آمیز از ائل محکوم بوده و هست و چه در اسلام و چه در قرآن ولی اینکه اجرای حکو یک زانی و شلاق را به این مسائل تعمیم و بسط میدهی منطقی نیست کمی با مطالعه میتوانی جواب خودت را بگیری. (2530729) (alef-13)
 
yasin
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۱:۴۷:۱۷
با سلام
من یک بچه معلم هستم و از جنوب شهر و در سالهای دهه 60 والان هم یک مهندس هستم ولی چیزی که از معلمی و خصلت معلمی یاد گرفتم این بود که همیشه دلسوزی برای یاد گیری و پرورش بچه های مردم اولویت پدرم بود درسته با تمام مشکلات معیشتی و ....بازهم الحمدا.. چهارتا مهندس و مدیر تحویل اجتماع داده و الان هم شاگردان پدرم از راننده ترانزیت بگیر تا معاون وزیر احترام و شان معلمی را دارند .در این سالها ندیدم کسی را تنبیه بدنی بکنند و با کابل و خط کش کسی را بزنند و از خود متنفر بکنند.همیشه در کلاس درس و پشت میز مدیریت مدرسه و دبیرستان از شیوه مدیریت مشارکتی استفاده میکردند و ذهن دانش آموز را درگیر درس و بحث میکردندو همین شیوه را من در سر کلاسهایم و در حوزه مدیریتی و اداره خودم دارم .و با تنبیه بدنی هم مخالفم و حتی در ملائ عام تنبیه بدنی که ناظم مدرسه دانش آموز دبیرستانی را در یکی از محلات تهرانپارس بدلیل دیر آمدن در خیابان و جلوی مدرسه تنبیه کرد که من وقتی برای اعتراض و تذکر رفتم با مدیر مدرسه صحبت کردم و رفتار پدر معلمم را برایش مثال زدم بمن گفت شما توی رویا هستید با این بچه های ......بهتر از این نمیشود صحبت کرد و روز بعد چون مسیر هر روزم از جلوی آن مدرسه بود خود ان ناظم با لحن خیلی بدی جلویم را گرفت و توهین کرد و وقتی با چند نفر شاهد به مدیر مدرسه تذکر دادم و گزارش کتبی را به منطقه مربوطه دادم بازهم دیدم مخصوصا در روزهای دیگر جلوی چشم من به دانش آموزان توهین میکرد و آنها را مورد ضرب و شتم قرار میداد.که موارد را فیلمبرداری و سر میز بازرسی وزارت خانه گذاشتم.ولی دوستان عصر عصر گفتمان و صحبت است و نه زورگویی و برخورد فیزیکی .پس با صحبت و مدارا و ارزش دادن به شخصیت طرف مقابل میتوان بهتر نتیجه گرفت .اسلام مدارا نمودن با انسانها و حتی حیوانات را متذکر شده است و حتی نهی کرده است که مرکب را تنبیه کنیم چه برسد به فرزندان مردم که در سیستم آموزشی امانت هستند. (2530786) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۷:۴۰:۱۶
آقا یا خانم به اصطلاح معلمی که کامنت گذاشتی اگر واقعا معلم هستی می بایست بلا فاصله تو را اخراج کنند برای اینکه یک فکر بیمار نمی تونه بچه های مردم را تربیت کنه
مطمئنا در خونه ات یا دیکتلاتور محضی و یا اینکه حتی نشست و برخاستت را بدستور همسر انجام می دهی و حتی فرزندانت آقای تو اند چون نحوه عقیده ات نسبت به تنبیه بچه معلوم می کنه که عقده ای هستی و میخواهی یک جائی عقده ات را خالی کنی
متاسفیم برای آموز ش و پرورشی که امثال تو را معلم کرده
فکر نکنم از دل دولت احمدی نژاد هم چنین تفکر آموزش و پرورشی در می اومد ولی از دل اصلاحتی ها در اومده وگرنه یک واکنشی نشان می دادند
افکار امثل توی معلم مال عصر حجره و خودت هم بدرد چوب بری می خوری تا معلم(البته منظورم این نیست که چو ب برها مثل تو عقب افتاده و خشند بلکه منظور این است که می تونی آنجا دق دلی ات را سر چوبها در بیاری نه بچه مردم) (2528317) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۵۹:۲۱
اتفاقا احمدی نژاد بود که چند هزار نفر بیکار جذب امروزش و پرورش کرد بدون هیچ گونه اموزشی (2528401) (alef-13)
 
A Teacher 4 Seasons
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۱۵:۳۱
کامنت از نوع ایرانی! حالا چرا سیاسی اش می کنی؟ از شرع و قرآن که بالاتر نداریم. وقتی بیشتر مجازات های ما در شرع فبزیکی است و فضای مدارس هم از سر دولت ..... مذهبی شده و روحانیون هم در مدارس تشریف دارند آیا نباید تنبیه باشد؟ باور بفرمایید من هم قدیما مانند شما فکر می کردم. ببینید یه نوع تنبیه در تایلند اعمال میشه: اگر کودک تکلیفش را انجام ندهد با چوب بامبو 2 ضریه به قسمت پرگوشت بدن یعنی نشیمنگاه می زنند. ایا این اشکالی داره فقط درد فیزیکی داره. نکته مهم ابنه که در تنیبه نبابد هیچ تماس فیریکی بین تنبیه کننده و تنبیه شونده باشد. چرا که مساله بیشتر جنبه خصوصی پیدا می کنه. آیا نمیشه یک دانش اموز را که دیر سر کلاس یباد 20 دقیقه پشت کلاس سرپا نگهداشت؟ آیا نباید فرثی بین اون که سر وقت میاد با اونی که تاخیر داره باشه؟ تنبیه بدنی که فقط ضرب و شتم نیست. صدها نوع تنبیه بدنی است. فقط یه ذره گوگل کنید در این مورد. پس سیلی زدن یا با مشت زدن ممنوع است. پس ملاحظه می فرمایید که.. ترکه و زدن با چوب روش موِثری بود در گذشته. آیا به این بچه ها میشه میدان داد؟ اگر جنبه و ظرفیتش را داشته باشند که فبه المراد ... اما متاسفانه ندارند. کافیه 5 نفر را آزاد برارید در مدرسه و به آنها بگید در مورد یه موضوعی مثل آدم تحقیق کنید ببینید جه می کنند آدم میگه خدایا اینها توش عمرشان کامپیوتر ندیده اند....... البته دانش آموز آدم هم داریم اما تعدادشا رفته رفته در این ساله خیلی کم شده است. یه سیستم پادگانی کردن مدارس ساید در این دوره بد نباشه
اینکه فرمودید عقب افتاده حق با شماست ما تو هم چی عقب افتاده هستیم: علم، دانش، تکنولوژی ....آموزش، روابط خارجی ...

این دو حالتی هم که حدس زدی درست نیست: نه دیکناتورم و نه همسرذلیل. ضمنا چوب برها را هم به بهشت می برند. (2528496) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۳۹:۰۲
هروقت دریک کشور سیستم به گونه ای هدایت شود که معلم گرفتارباشدومردم به راحتی به این قش خاص توهین کنندیعنی کشور روبه سقوط می رود. (2528607) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۳:۱۲:۵۱
فکر حضرتعالی بیمار است هیچ کس تنبیه را قبول نداره ولی اگر خواستی فقط 2 ساعت سر کلاس درس یک مدرسه برو فقط به عنوان مبصر کلاس باش اگر توانستی دانش آموزان را آرام کنی اون موقع حق داری حرف بزنی (2528738) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۸:۵۶:۰۳
جالب اینجاست که دانش آموز حق هر توهینی را به معلم دارد حتی می تواند معلمش را بکشد اما معلم در این بین هیچ حقی ندارد !!!!!!!!!!!!!! (2528933) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۸:۵۷:۴۱
عزیزان در کشور هایی که تنبیه بدنی دانش آموز جرم حساب می شود توهین دانش آموز به معلم و کلاس هم جرم حساب می شود و هم دانش آموز و هم خانواده ی وی ناچارند هزینه های آن را پرداخت کنند . (2528934) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۷:۴۷:۲۹
درس معلم ار بود زمزمه محبتی / جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را (2528327) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۰:۲۴:۱۹
تا نباشد چوب تر/ فرمان نیارد گاو و خر (2528794) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۷:۵۷:۱۰
چه آدمهایی پیدا می شن ! یارو (یک کامنت گذار) حتی اعدام جانی و قاتل را محکوم نموده آیا بنظر شما چنین شخصی غیر عادی نیست ؟
اگر همسر و بچه وبرادر و نزدیکانش را شخصی بکشه آیا همین شخص غیر عادی ( عقده ای درست تره) داد و بیداد نمی کنه و خواستار قصاص نیست ؟ صد در صد هست .
اگر قاتلها اعدام نشوندآیا امنیت جامعه بخطر نمی افتد؟
آمریکائیان با اینهمه ادعای شون حتی بجه و نوجوان قاتل را حتی اگر قتل غیر عمد کرده باشه حداقل به سی سال زندان محکوم می کنند و اگر کسی یک حرکت سیاسی مخالف خواسته سرمایه داریشان بکنه با هزار ترفند طرف را می فرستند سینه قبرستان در کشور خودشان و کشور دیگر هم فرقی نداره بعد این یارو چنین ادعای مسخره ای داره
کدام حکومت هست که بلاخره برای بعضی از جرمها اعدام نداشته باشه ؟ همه دارند ولی ظاهرش را عوض می کنند مثلا می گذارند تصادف می گذارند حادثه ، بعضی ها هم که مثلا اعدام نمی کنند کسانی را زندانی نمی کنند که برای منافع اقتصادی و سیاسی شون خطری نداشته و فقط از اقشار مردم کسی را کشته و تجاوز کزده

ولی به هر حال حق هیچ دانش آموزی نیست که امروزه تنبیه بدنی بشه و این کار حماقت و ضعف مدیریت و ضعف اعصاب معلم را می رساند پس خوب است چنین شخصی را از معلمی برداشت و جای دیگر گذاشت برای همین لازم است حقوق معلمی که همه این مسایل را رعایت و می کنه و بچه ها را تحمل می کنه بیشتر از همطراز اداریش باشه (2528334) (alef-13)
 
شاهرخیان
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۱۳:۱۶
من بعنوان پدر اگر این مدل دلسوزی را نخواسته باشم به کی باید بگم بچه ای که تو خونه تربیت نشده به مدرسه فرستاده شود فکر کردید با تنبیه بدنی معلم به اصطلاح دلسوز درست میشه یا بعد از مدرسه فقط خاطرات تلخ را بیاد میاره و در اولین فرصت بدست آمده به دنبال انتقام
خیلی زشت و دور از فرهنگ که در قرن 21 هنوز مسولین تنبیه بدنی دانش آموز را توسط یک معلم {روانی}را اقدامی دلسوزانه میدانند
آیا در دستورات دینی ما مسلمانان که ادعای بهترینها را در دنیا یدک میکشیم چنین چیزی آمده است (2528351) (alef-13)
 
خانم معلم مهربون
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۳۰:۲۳
باسلام من مخالف تنبیه بچه هاهستم واونهارو دوست دارم وبارها جمله ((بچه ها من خیلی دوستتون دارم ))رو ازمن شنیدن ،من درچشمهای دانش اموزم میخونم که امروز غصه ای داره ومانندیک مادری مهربان با اونهارفتارمیکنم ،خداراشکرهمه بچه های مدرسه منو دوست دارن وباهم مشکلی نداریم اماهفته گذشته دانش اموزلویسی رو که تنهادانش اموزلوس کلاس بودبه علت انجام ندادن تکلیف وپس از تذکرومدارای بسیاربهش گفتم نمره مستمری نزدمن نداری چون درکلاس ازتوفعالیتی نمیبینم.گفتن این جمله همان وسرازیری اشک این دخترلوس همان ،من که ازاشکهای او ناراحت شده بودم ودلم براش سوخته بود امادرعین حال نبایدکاری میکردم که ازفردا اشک ریختن حربه ای بشه برای تساهل در کاروامراموزش (چون بلاخره اموزش بچه ها هم مهم هست)بانرمی به اون گفتم گریه نکن یک فرصت دیگه بهت میدم پاشوبیا پیش من چندبارجمله ام را بانرمی تکرارکردم اما اون مغروروازخودراضی بود وبلندنشد درهمین حین زنگ تفریح شدوبچه ها بیرون کلاس رفتن...تااینکه روز بعدمادران دانش اموز امد ودرانظارسی دانش اموز چنان به من توهین وپرخاشگری کردکه دخترش که دانش اموزمن بود ازخجالت فقط اشک میریخت وبه من میگفت خانم به خداشماخیلی خوبی امامن دیشب ناراحت بودم وباخواهرم دردودل کردم مادرم شنیدوامروزامد ومن ناراضیم .من فقط حرفهاوتوهینهارامیشنیدم وبه آرامی به دانش اموزم گفتم تونگران نباش دخترم اشکالی نداره ...من هیچی نگفتم اما فکرمیکنید چی شد؟دانش اموزان کلاسهای دیگرکه ازقضیه باخبرشده بودند به دفاع ازمن برخاستندواز کاراین مادر خیلی ناراحت شدند.چون اونها چندسال است که منومیشناسند .رفتارخوب من نه به خاطر ترس از تهدیدوتنبیه آموزش وپرورش برعلیه معلم است بلکه من واقعا دانش اموزانم را دوست دارم وبه انهاعشق می ورزم والحق که این عشق من بی جواب نبودواونها دردفاع ازمن حتی دهان مدیرمدرسه که منتظرفرصتی بود تابرعلیه من شود را بستند.من ازهمه آنهامتشکرم وخدارا شکرمیکنم به خاطرداشتن این همه قلب مهربان که من را دوست دارند . (2528371) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۲۱:۵۳:۵۴
سرکار خانم شما حتما معلم بچه های کلاس اول و دوم هستید. تشریف ببرید دبیرستان ببینید چه بلایی سرتان می آورند. ضمنا وضعیت مدارس دخترانه با پسرانه خیلی تفاوت دارد و دختر ها آرامترند (2532269) (alef-13)
 
دبیر
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۵۶:۳۶
تنبیه بد است بد است درست اگه تو کلاس ۳۵ شاگرد داشته باشی و تعداد صندلی های سالم کمتر از شاگردان باشد و ۰۰۰ تازه تو هنرستان درس بدی۰۰۰. فکر نکنیم بتونی تولید ۵۰ سالگیت ببینی۰ (2528396) (alef-13)
 
یه معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۸:۵۸:۵۶
شما جنابها دکتر و مهندسو غیره که به برکت معلمان دلسوز و زحمتکش به اینجا رسیدید چطور همه ی معاما رو به یه چوب میرونین البته تنبیه بدنی زشت خطرناک و مال حیوونه اما جایی که اموزش و برورش قانون و ایین نامه درست و حسابی برای انظباط و تدریس در کلاس نداره و همه فقط معلمو مقصر می دونن این داستان ادامه داره معلم حق توهین و تنبیه اخراج و کوچکترین اقدامی نداره اگه شما 10 دقیقه جای معلما تو کلاس باشین روانه تیمارستان میشین (2528400) (alef-13)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۳۰:۳۰
وقتي دانش اموز برجردي معلم رو تار ومار كرد كجا تشريف داشتين؟قلمتون خشكيده بود؟معلم صبح تا شب تو تنبيه روحيه جرا قلماتون ميخشكه بنويسين؟ (2528442) (alef-13)
 
یک ایرانی
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۴۴:۲۸
من دست معلمانم را می بوسم وخدا رو شکر میکنم که در زمانی درس خوندم که مملکت دست روانشناسان نبود تا نسخه های آنچنانی تربیتی برای مردم بپیچند از زمانی که مشاوره شروع شد طلاق چند برابر اختلافها زیاد احترام بزرگتر برباد آنهم فقط با القا کلمات قلمبه سلمبه تفاهم ندارید باید جداشید باید بچه ها رادرک کرد من معلم نیستم ولی بیایید هنوز دیر نشده جلوی این خط ونشان کشیدن برای معلمان را بگیریم شما که پدر ومادر بچه هستید وواقعا در دلسوزی شما که شکی نیست چرا بعضی وقتها مجبورید دست روی بچه دراز کنید یک گوشمالی الآن میتواند آینده بچه ای را تغییر دهد واورا برای همیشه از تکرار جرم دور کند شما که تحمل گوشمالی بچه را ندارید چطور فردا حاضر میشوید بچه برای تکرار این اشتباهات به زندان برود ویا خدای نخواسته خودش را به کام مرگ ببرد اکثر معلمان دانش آموزان را مثل بچه های خودشان میدانند واگر تنبیه میکنند به خدا از سر دلسوزی است نه غرض شخصی کاری نکنیم که معلمان فقط درسشان را بدهند وبه نتیجه وپرورش کاری نداشته باشند روانشناسان هم بهتر این نسخه ها رابرای اینهمه دست پخت های خودشان (بزهکاران خیابانی )بپیچند (2528454) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۱۹:۴۹:۲۱
سلام مشکل اساسی جامعه این است که نقش اساسی خانواده ها در نعلیم وتربیت دانش اموزان کلا فراموش شده است وخانواده ها انتظا ر دارند که تمامی معضلات دانش اموزان را معلم حل کند بنده حقیر 30 سال معلم بوده ام واکنون هم به تدریس در مدارس خصوصی مشغول هستم واعتقاد راسخ دارم اگر خانواده های محترم ارتباط با مدرسه داشته باشند و همواره فعالیتهای فرزندان خود را از نظر تربیتی وآموزشی از مسئولین مدرسه یرس وجو کنند دانش اموز هیچ مشکلی نخواهد داشت واصلا نیازی خدای نا کرده به تنبیه بدنی نیست . با تشکر (2528457) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۲۲:۰۲:۱۹
دوست عزیز الان پدر و مادر ها به انگشت با تدبیر!! بچه می چرخند. آن قدیم ها بود که بچه ها از ترس این که خلافشان را پدر و مادر بفهمند، رعایت می کردند و وقتی خطایی مرتکب می شدند و از آنها خواسته می شد پدر یا مادرش به مدرسه بیاید دست و پایشان را گم می کردند. حالا پدر و مادر که به مدرسه می آیند نه تنها عذرخواه نیستند که طلبکار هم می شوند. من خودم شاهد بودم مادری که برای کم کاری فرزندش به مدرسه احضار شده بود در زنگ تفریح به دفتر مدرسه آمد و در کمال پر رویی رو کرد به معلمان و گفت: اینجا نشینید چای بخورید و هر و کر کنید برید تو کلاس و به بچه ها برسید!! (2532295) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۱۴:۲۱
سلام. دوستان دوباره برگشتید سر پله اول.
دانش آموز روزی شش ساعت مدرسه است. و 18 ساعت بعدی را در دانشگاهی بزرگتر به نام خانواده-جامعه - دوستان - تلویزیون- سی دی - موبایل - ...........که شما بهتر می دانید و نیازی به گفتن ندارد می گذراند...متاسفانه مد شده پدر و مادر ها اول مهر برای مدرسه خوب سر و دست می شکنند و توقع دارند که تمام بلاهایی که بر سر فرزندشان می آید در مدرسه درمان شود.و انگار وظیفه ایشان همینجا تمام می شود.
برادر و خواهر گرامی معلم هم انسان است و جائز الخطا. مدرسه های ما امروز بازتابی هستند از ویروسهایی که در جامعه پراکنده اند.منتها این بیماریها در مدارس سر باز می کنند. (نگاهی بیندازید به سطح زندگی بچه ها نسبت به نسل قبل)
آیا می دانید فرستادن فرزندان به کلاسهای فوق برنامه متفاوت در ساعات مختلف -نشستن آنها در این کلاسها کنار افراد نا شناس از مدارس مختلف- سپری کردن زمان زیاد در سرویس مدارس.(که تازه بهترین حالت است) ویا سوار ماشینهای شخصی شدن-تبلت های رنگارنگ- موبایل های یپیشرفته..........................................همه و همه معضلاتی را بوجود می آورد که بچه های سال های قبل با آن روبرو نبودند.
حالا تازه می رسیم به معلم که اگر قدیمی باشد دوره های تربیت معلم را گذرانده و اگر جوانتر باشد حق التدریسی بوده .دوره کامل و تخصصی دبیری مثل دبیران قدیمی ندارد. و دوره های کوتاه مدت دیده است. هر دو گروه هم در گیر مشکلات مالی شدید بوده و هستند. و مانند سربازی می مانند که بی توشه و مهمات به جنگ مشکلات درون کلاس فرستاده شده اند.طبق معمول دیواری کوتاه تر از معلم هم پیدا نمی شود.............................................. (2528491) (alef-13)
 
A Teacher 4 All Seasons
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۳۵:۴۸
به ابن عبارت اغازین مقاله توجه کنید:
«هیچ روانشناس و کارشناس تعلیم وتربیتی تنبیه بدنی کودکان را برای گوش به فرمان کردن کودکان توصیه نمی کند.»
من نمی دانم چرا نویسنده این طوری فتوا داده. استارت خوبی نداشته. این قید هیج در اول جمله خیلی احساساتی نوشته شده است.
من یک کارشناسم و با تنبیه بدنی موافقم پس این جمله نقض شد. (2528515) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۰:۵۵:۰۷
اقی مدیر کل معلم حق نداره شاگردش رو بزنهوشما توجیه نکن متاسفم برای مدیر کلی کیلویی شما وکارشناسانتون (2528533) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۰۰:۲۵
امروز حق تنبیه حیوان رو نداری انسان را که صد البته کدام باغبان دلسوزی را دیدید که گلها را تنبیه کنه برای شکوفایی
اینها ادمهای بیسوادی هستند که با زد وبند وارد سیستم آموزش و پرورش شدند (2528537) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۱۷:۲۹
جناب آقای وزیر شما وزیر شده اید اما در اداره کل ما فقط رییس عوض شده و بقیه سر جاشون ابقا شدن. دارای چنان لابی قدرتمندی هستند که من خودم همه جوره پارتی بازی رو شاهد هستم.
ناشایسته سالاری و پارتی بازی آدمو توی این اداره داغون می کنه لطفا همه ادمایی که به خاطر باند و باند بازی اومدن روی سر کار تغییر بدین.....
می دونیم چرا می خواستن شما رو استیضاح کنن چون می خواستن کسایی رو عوض کنید که این نمایندگان رو فرستادن مجلس
با این حال گول این مقامو نخورید و به خاطر ترس از استیضاح نذارین 4 تا ادم ناشایسته و کم سواد و بسته اندیش مدیر باشن.
رییس اداره ما الان 4 ماهه داره عوض بشه اما دندون طمعشو نکشیده هنوزم مونده. یادشون می ره این مقام رفتنیه. (2528574) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۱۹:۳۵
حالا شماها که اینقدر از حقوق دانش اموزان دم میزنید نباید تنبیه باشه
عصر حجریه و...
چه راهکاری برای دانش اموزانی که بیجهت به معلمان توهین می کنند
سرکلاس نمی توانند به راحتی بنشینند و هزاران مشکل اخلاقی دارند می کنید
همش که نباید گفت تنبیه نباید باشه
بله نباید باشه
اما راهکار این دانش اموزان چیه
دانش اموز خیلی راحت از سر بی ادبی فکر می کنه همونطور که به پدرش حرف میزنه یا با دوستش حرف میزنه می خواد با معلم حرف بزنه حالا اگه معلم ی سیلی به گوش این دانش اموز بی تربیت بی ادب بزنه نه زمین به اسمان میاد ونه برعکس (2528577) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۲۱:۲۲
من عصبانی ام خشمگینم چون ادمایی که توی اموزش و پرورش معلمن خیلی با اخلاق نیستن و تا وقتی که ادامه داشته باشه جامعه به سمت انحطاطه.
البته معلما هم حق دارن دو ریال حقوقشونو زیاد کردن اون وقت مثل... ازشون بیگاری می کشن و همه جوره هم منفورن. بابا معلم نمی تونه سه ماه تعطیلی کار کنه وگرنه اینجوری اعصابش خورد میشه. چون الانشم این معلمایی که اعصاب ندارن و تنبیه می کنن حتما شغل دوم دارن یا زیادی اضافه کار دارن
لطفا یه قانونی برای سقف کار کردن معلما بذارین که ابلته نمیشه اجراش کرد.
لطفا کمی بیشتر حقوق معلما را اضافه بدین اینا هشتشون گرو نهشونه. برای معلمایی که یک نفر فرهننگیه کاری بکنید یا اضافه حقوق را به یکی از زوجین فرهنگی اختصتص بدین. اینکه هر دو نفر نون خور اموزش و پرورش باشن ظلمه (2528580) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۲۲:۱۸
از سر دلسوزی نیست حداقل یه علامت تعجب می ذاشتین سر خبر (2528584) (alef-13)
 
ایرانی......
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۱:۴۵:۴۲
چرا در آموزش و پرورش به اینجا رسیدیم و از رسالت اصلی کلا دور شدیم:
1-نگاه حزبی وجناحی وسعی در تحت سیطره در آوردن تشکیلات آموزشی که جزو سرمایه های اساسی یک مملکت محسوب می شود ومتعلق به همه است.
2- بستن مسیرهای اصلی تربیت معلم ودبیر در چند سال اخیر که منجر به ورود افراد غیر متخصص به بدنه اصلی این تشکیلات شد.
3- نگاه مصرف گرا نه تربیت کننده نسل آتی به این سازمان و
........ (2528618) (alef-13)
 
مدیر مدرسه
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۰۰:۰۷
اصلا هم از سر دلسوزی نیست.
معلمان به خاطر حقوق بسیار بسیار پایین با نظام مشکل اساسی دارند و عقده خود را سر دانش آموزان خالی می کنند.
این داستان تازه شروع شده و خدا ختم بخیر کند. (2528642) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۲:۰۳:۱۳
تنها راه مقابله با این بچه ها دادن اختیار قانونی به معلم و مدیر مدرسه است. شما نمره را حذف کرده اید. مدیر مدرسه حتی حق اخراج دانش آموز را ندارد. خوب با دانش آموزی که نظم کلاس را به هم میزند و فحاشی میکند چه کار باید کرد؟ تمام اهرمهای دست معلم و مدیر را از او گرفته اید و انتظار ارید هیچ مشکلی هم پیش نیاید. بنده دوران تحصیل خودم فقط یکبار یک سیلی از معلم ادبیات خوردم که اینجا هم میگویم دستش درد نکند، چرا که حقم بود. چون اهل شلوغ کاری نبودم. ولی خوب تنبیه بدنی به روحیات لطیف بعضیها نمیخورد! مخصوصا آنهایی که در خانه پدر و مادرشان جرات بالای چشت ابرو هست، گفتن را هم بهشان ندارند. شما هم اگر میخواهید تنبیه بدنی از بین برود یک تنبیه مناسب قانونی بجایش در اختیار معلم بگزارید. نه اینکه آن فبلی را حذف کنید و به جایش هم راه حلی نداشته باشید. کلاسهایتان هم 40 نفری نکنید لطفا. (2528646) (alef-13)
 
بهرام
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۳:۰۴:۵۹
با احترام به همه کسانی که نظر دادند توجه دوستان رو به چند نکته جلب میکنم..هر شغلی مشکلات خودش رو داره و امروز معمولا کسی از شغل و درآمدش راضی نیست و اینکه تنبیه ذاتا مردود است اما این گوشه ای از مساله است.فرزند سالاری ،طلاق ،اعتیاد، بی بند و باری ،موبایل ،ماهواره، آینده مبهم، بیکاری و.....عواملی است که دانش آموز انگیزه کافی برای درس خواندن نداشته باشد و معلم هم موظف و پاسخگو برای درس نخواندن دانش آموزان با درصد قبولی و.... است.آیا خانواده هاهمه شرایط اعم از مادی و معنوی، آرامش ، رابطه صحیح با فرزندان، پی گیری مسایل عاطفی و روحی و روانی را برای فرزندشان فراهم کرده سپس راهی مدرسه میکنند یا فقط نیازهای مادی را در نظر می آورند? آیا بچه های امروز مسایل و مشکلاتشان از جنس 10 الی20 سال پیش است?.قطعا نیست.قبول کنیم همه کوتاهی کردیم و این محصول باغ همه ماست. خانواده، جامعه، آموزش و پروش، دولت، بهتر است بجای توهین به یکدیگر وظایفمان را درست انجام بدهیم .پدر مادر معلم همه مه در مقابل نسل آینده مسولیم.اگر کم بگذاریم دودش در چشم همه مه خواهد رفت و آه و افسوس ومتهم کردن همدیگر چاره ای برای درد ما نیست.همه ما متهم به کم کاری هستیم.امروز برای تربیت درست فرزند خودمان کاری بکنیم فردا خیلی خیلی دیر است.خاک پای همه مردم سرزمینم.یک معلم که قلبش به عشق بچه ها می تپد. (2528729) (alef-13)
 
پیمان
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۳:۱۰:۱۴
با سلام به تمام عزیزان زحمتکش و زجر کشیده معلم
به عنوان عضو کوچکی ازین جامعه فرهنگی باید به بعضی از خانواده های محترم اطلاع بدهم که واقعاً متاسف میشوم که دیدگاه جامعه به قشر پاک و سالم فرهنگی به این صورت غیر قابل تحمل شده بنده بعد از 23 سال تدریس آرزوی بازنشستگی زود هنگام را دارم چون جو کار کردن خیلی خیلی آذاب آور شده اولیای دانش آموز تحمل و نگاهداری بچه خود را ندارند میخواهند معلم برای او پرستاری کنه درصورتی کار و حرفه معلمی چیزی دیگریست از نطرات دوستان چیزی های خوبی میتوان درک کرد از ناعدالتی اجتماعی و فرهنگی گرفته تا مشکلات کمر شکن اقتصادی .بله جامعه ی که طرف یه شبه ره صدساله را میره چه انتظاری از معلم هست باید ازین به بعد فقط درس داد دانش آموز میخواد یاد بگیره یا نه .این جماعت دل سوختن نداره........ (2528734) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۰:۲۳:۴۱
اصلا تنبیه لازم و اگه من وزیر میشدم قطعا چوب و فلک که تنبیه کم خطر تری هست را دوباره احیا میکردم (2528793) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۰:۲۶:۱۰
آدمای بی سواد و تنبل خیال میکنند همه چیز با زور و بدون زحمت حل میشه (2528796) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۰:۴۲:۳۱
مدیر کل رسیدگی به شکایت های ، ، ، اموزش و پرپرش.،، که تنبیه بدنی را توجیه و تایید می کند، باید فاتحه ی چنین دم و دستگاهی را خواند.و گو شی دسسستان بیاید که آرا کتک زدن چه اندازه زیاد شده! اقای مدیر کل،ازار جنسی ناظم و.و،و، مدرسه هم لابد از سر دلسوزی بود که هیچ کماری با ان روانی نکردید. اکر به بچه ی خودت تجاوز می کردند و به سر و دیت و پای او می زدند ،همین را می گفتی! چرا چنین افراد بیمار و پس رفته و زورگو و بی عاطفه را مدیر کل و معاون و،و، می کنید؟ چرا باید اموزش و پرورش پر از افرادی از نهاد ها،ارگان ها و سازمان های ویژه باشد؟ اموزش و پرورش از وزارت اطلاعات، امنیتی تر است، یک مشت عقده ای و گاهی منحرف جنسی را بر پایه ی روابط وارد شغل شریف اموزگاری کرده اید و کودکان و نو جوانان ما را به دست انها دارید نابود می کنید. گویا یک دستور پنهانی از سوی مقام های بالای این سازمان مخوف به مدیران داده شده که کودکان و نوجوانان را بزنند زیرا به شکل مشکوکی زیاد شده و مدیران هم زیر سبیلی این کار ددمنشانه را رد می کنند. اقای روحانی، اقایان نماینده های نگران موی سر و جوراب شلواری و ازدواج پدر خوانده با فرزند ! خوانده، چرا خاموشید؟ چرا ناظم متجاوز اعدام نشد؟ چرا ناظم و اموزگاری که دانش اموزی را کشتند،قصاص نشد؟ چرا این روانی،را بیرون نمی کنند؟ (2528808) (alef-13)
 
انسان
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۰:۴۴:۰۷
احترام متقابل مبنای هر اصلی است،چرا باید معلم و دانش اموز بجای اینکه در کنار یکدیگر باشند ،مقابل هم هستند؟علت کجاست؟به این مطلب فکر کنید.ممنون (2528809) (alef-13)
 
محسن بزرگی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۱:۲۷:۴۰
اساسا این تناقض در فرهنگ ما وجود داره، چون در یک جا می خوانیم:

بر سر لوح او نبشته به زر جور استاد به ز مهر پدر !!

از سوی دیگر می خوانیم:

درس معلم ار بود زمزمه ی محبتی جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را !!

خوب شما قضاوت کنید، بالأخره کدام یک را باید سرلوحه قرار داد؟ مشکل از جای دیگر است. مشکل این است که تربیت و تعلیم ما برنامه و جهت گیری درستی ندارد. بلکه میراث پرآفت گذشتگان و مکتب خانه های قدیم است.

اساسا خود ما هم برای تربیت فرزندانمان برنامه ی درستی نداریم. نه نیازهای فرزند را در سنین مختلف می شناسیم، و نه برای برآورده کردن آن نیازها و جهت دهی به رفتار فرزند تکنیک و مهارت لازم لا داریم، اگر گزافه نگویم، 99 درصد خانواده های ما این طور هستند.

خوب، برآیند و نتیجه ی این جامعه طبعا همین سیستم آموزشی و همین معلمان خواهند بود که تافته ی جدا بافته ای از جامعه نیستند، بلکه مشتی هستند نمونه ی خروار.

=========
راه کار من برای این مهم، توجه ویژه و سرمایه گذاری نظام برای آینده ی این کشور است. به جای صرف هزینه های میلیاردی سالانه برای امور غیر ضروری مثل فوتبال و جام جهانی و همایش های پر هزینه و دیگر موارد غیر ضروری، برای آینده ی آموزش و پرورش این سرزمین، قدری بیشتر هزینه کنیم.

همچنین با نهادینه کردن الگوهای تربیتی کارآمد که در سرتاسر جهان و حتی در کشور ما موجود است، به علم و اخلاق ارزش فراموش شده را بازگردانده و نسلی شاداب، دانا، آگاه و دلسوز بسازیم.

پیشنهادها:
تأمین معیشت معلمان
اخراج معلمان خشن و بی اخلاق و ناتوان در امور تربیتی و آموزشی
برگزاری دوره های کارگاهی رفتارشناسی و روان شناسی و ... برای معلمان
استخدام انسان های با استعداد و علاقه مند به معلمی که شغل انبیاست
استفاده از الگوهای تربیتی کارآمد مثل شیوه ی «پرورش الگو» که در ایران برای اولین بار اجرا شده و هم اکنون کارشناسان فرانسوی جهت آشنایی و اجرای آن از کارشناسان ایرانی بهره مند می شوند (2528833) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۶:۳۶:۵۵
از کی تا بحال کتک زدن نشانه دلسوزی است!؟ پس منهم معلم خودم را میزنم چونکه با او دلسوزی دارم. چقدر شماها درست فکر میکنید خشونت ضرب و جرح ممنوع. (2528890) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۷:۵۳:۳۶
غلط کرده اون معلمی که بخواد تنبیه کنه دانش اموز رو
این اقا مثلا مدیر رسیدگی به شکایاته؟ کدخدای ده که مرغابی بود... (2528907) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۹:۲۹:۳۰
ادب مرد به از دولت اوست (2529663) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۸ ۰۰:۱۶:۳۵
تربيت خانودگيتو به رخ كشيدي ؟؟/ (2538470) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۸:۵۰:۰۵
در هیچ کشور پیشرفته ای تنبیه وجود ندارد اما با دانش آموزان خاطی و مخل نظم کلاس به شدت بر خورد می شود و اخلالگری دانش آموز سر کلاس هزینه های بسیاری را به خانواده ی دانش آموز وارد می کند . این نیست که دانش آموزی با خیالی راحت به کلاس و معلم توهین کند . متاسفانه همه جا صحبت از حق شاگرد می شود اما از حق معلم سخنی به میان نمی آید و این مساله ساز شده و در آینده مشکلاتی بسیار بزرگتر به وجود خواهد آورد (2528927) (alef-13)
 
هانیه
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۸:۵۹:۴۹
اینا همش شعاره ....... (2528937) (alef-13)
 
A Teacher 4 All Seasons
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۰۹:۵۷:۵۴
اگر در مدرسه ای در ایران برای دانش آموزانی که دیر سر کلاس می آیند تنیبهات زیر در نظر گرفته شود فکر می کنید کدامش بهتر حواب میده و موثرتر است؟

1- راه ندادن به کلاس و ماندن در حیاط مدرسه
2- راه ندادن به کلاس و هدایت او به نمازخانه برای خواندن قرآن
3- راه دادن با کلاس با تذکر
4- راه داده به کلاس امازدن 2 ضریه شلاق یا چوب به قسمت گوشتی بدن
5- کم کردن نمره
6- ایزوله کردن او در یک اتاق
7- با سییلی خواباندن زیر گوش او
8- راه ندادن به کلاس و هدایت او به کتابخانه که درس هایش را آنجا بخواند
9- زنگ ردن به والدین
10- راه ندادن به کلاس و مجبور کزدن او که تا آخر ان جلسه در گوشه ای در دفتر مدرسه سرپا وایستد
11- سپردن او به دست مبارک مشاور مدرسه
12- تعهد کتبی گرفتن (2528977) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۳-۱۱-۰۷ ۰۹:۰۷:۰۶
سلام برای معلم یا مدیری که دیر می آید یا زود می رود کدام تنبیه مناسب است (2635863) (alef-3)
 
شهرام
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۰:۵۶:۲۶
فقط بايد با صبر و حوصله رفتارهاي صحيح رو اموزش داد. خشونت به هر دليل و با هر استدلالي غير سازنده و هزينهاي رواني زيادي برجاي ميگذاره. مهم فرزندان ما هستن نسل بعد از ما كه بايد رفتارهاي صحيح خارج از خشونت رو اموزش ببينن. بايد ما هم ياد بگيريم خشونت رو تا حد امكان از رفتارهامون حذف كنيم. (2529048) (alef-13)
 
A teacher 4 All Seasons
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۲۱:۳۰:۴۷
تنبیه را نباید معادل خشونت بگیریم. (2532210) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۲:۱۲:۴۴
سلام ،چرا شلوغش مي كنيد انصاف داشته باشيد اين بنده خدا چند بار گفته تنبيه ممنوع هست ،آخرش هم گفته اون معلمي كه اين اشتباه رو كرده فكر مي كنه داره دلسوزي مي كنه كه اشتباه هست ،خداييش همين شما كه دم از انسانيت ميزني تو رانندگي تو صف مرغ تو پارتي بازي اداره ات تو همه جا همين حرف رو ميزني،چرا يه بار خودت رو محاكمه نمي كني و حكم صادر نمي كني ،معلم ها چند بار از حقوق پايمال شده شون حرف بزنن و تو پوز خند بزني،معلمي كه مي بينه شما به عنوان والدين حق بچه هاي معلم رو رعايت نمي كنيد چه انتظار نابجايي دارين كه معتدل رفتار كنه،شماي نماينده ،رييس و مدير كل خبر از وضع معلم ها دارين كه اينطور بي رحمانه همه رو به يك چوب مي رانيد ،آيا تو كل سالهاي تحصيل شما همه معلم ها اينجوري بودن،اگه بودن مطمءن باش تو مشكل داشته اي (2529128) (alef-13)
 
و
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۴:۱۵:۰۲
زدن و کشتن و خشونت از هر طرف که باشه جنایت هست چی معلم و استاد و مربی این کا ر را بکند و چی دانشجو ودانش آموز و متربی
در دنیای تربیت امروزی خشونت کاملا محکوم است
صحنه پرورش و آموزش این زمانه وعصر باید همه اش داوطلبانه باشد و بس
عرصه آموزش و پرورش این زمان دو طرفه و به صورت عرضه و تقاضا هست و بس که در آن نباید اصلا زور و اکراه باشد
وقتی آیاه می فرماید لا اکراه فی الدین چطور میخواهید با زور نمره و امتیاز بدهد یا امتیاز و نمره بگیرید
در میدان عرضه و تقاضای علم باید یکی طالب باشد و یکی مطلوب و در حقیقت چنین است که معلم و استاد هم دراد چیزی بزرگ طلب می کند وآنهم رضای خداست
خدا کسی را برای نپذیرفت دین چوب نمی زند وفقط می فرماید ذخیره ایبرای کسی که دین نیاورده وجود ندارد بنابر این نبودن ذخیره خودش ابتدای جهنم و شکنجه ای است که خود شخص برای خودش انتخاب نموده نه اینکه خدا خواسته باشد چوبش بزند (2529254) (alef-13)
 
دبیر ریاضی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۴:۴۴:۲۴
درسال1380 که اولین سال تدریسم بود یک دانش آموز را به دلیل حل نکردن تمرین ،هل دادم .به تخته سیاه خورد.چند ثانیه بعد ، بارها و بارها از او و همه عذرخواهی کردم و آمادگی برای تلافی کار اشتباهم را اعلام کردم .پس از پایان کلاس آن دانش آموز را در کلاس نگه داشتم و باز عذر خواهی کردم و هفته بعد با شیرینی سرکلاس حاضر شدم و بازهم اشتباهم را به خودم و دوستان دانش آموزم یادآورشدم .آموختم و آموختم و آموزاندم. (2529299) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۵:۱۲:۴۸
مشکل اینجاست که هر از دهات برگشته ای با کنکور سراسری و قبل از شروع تحصیلات دانشگاهی میره دانشگاه فرهنگیان و خیالش راحته معلمه. بقیش دیگه هیچی. اشکال از پایه هست. (2529331) (alef-13)
 
دهاتی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۹:۴۵:۰۲
خوب معلومه شما تو چه فرهنگی بزرگ شدی که به مردمان روستا توهین میکنی .شما که بچه ناف شهری هستی چه کرده ای؟اطمینان دارم علت این همه ناراحتی شما اینه که نتونستی در همون دانشگاه فرهنگیان قبول بشی و همون به قول شما دهاتی قبول شده که اینقدر ناراحتی. الف جان عجب جایی درست کردی برای خالی کردن عقده ها!!! (2529689) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۵:۵۰:۱۸
غلط می کنه معلم بچه ها رو بزنه (2529378) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۷:۳۰:۰۴
تو مملکتی که اول از معلم عرتش را می گیرند بعد حرمت و رزقش را در تنگنا قرار می دهند و بعد با زور چاقو ازش نمره می گیرند و بزرگان هم سر گرم دشمن تراشی در بیرون کشور ند برای تمام دنیا برنامه دارند اما به زور شلوار خوشان را بالا می کشند اونوقت برای خودشان هیچ چیزی ندارند به جز سخنرانی و و فریب مردم و البته اوجه ویژه به نظامیان ( و خریدن مخ آنها و ایتکه مواجب بگیرند و جملات خاصی را تکرار کنند ) من نمی دانم اسم این نوع حکومت چیه ؟ و .. چه انتظاری عجیبی ! نظام تعلیم و تربیت به گاوداری شباهت پیدا کرده ! عده ای دارای مدارس خاص شده اند و بقیه هم الی ما شا ا... !؟
آموزش و پرورش ما اینجوری نبود اما چون خواست حکومت احساسی بار آوردن مردم و زدون و عقل و عقلانیت بود صلاح دیدند که بر خلاف تمام دنیا تعلیم و تربیت را ذلیل کنند و همه اینها با برنامه بوده و .... ! در ضمن برای بچه های بزرگان هم مدارس ویژه ای وجود دارد و از این حیث خودشان و بچه هایشان در موقعیت بسیار مناسبی هستند!!!!!!!!!!!!!!
ضمنا به عنوان یک معلم که یکی از شاگردانش شاهد تن فروشی مادرش برای شکم فرزندانش بخاطر 4000 تومان بوده !؟ شرمم می آید که چرا نمی توانم تمام مشکلات دانش آموزان را حل نمایم ! (2529497) (alef-13)
 
حسین قارداش2415
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۸:۱۴:۱۰
من معلم تصمیم میگیرم از این به بعد دغدغه و غصه درس نخواندن دانش آموزان را نداشته باشم با حالت شاداب میروم سرکلاس و شاداب درس میدهم و 50 در صد کلاس را با خنده و جوک و سرگرمی سپری کرده و در آخر هم به اکثر دانش آموزان نمره الکی میدهم آنوقت می فهمی که کدام کار معلم غلط است یا صحیح!!! (2529549) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۰۷:۵۳:۰۷
شکر خوردی! (2530361) (alef-13)
 
فرهنگی
۱۳۹۳-۰۹-۱۶ ۱۹:۲۹:۰۲
معمولا بچه های مشکل دار خانواده ای مثل شما بی عفت کلام دارن والا با بقیه که خانواده دار هستندمشکلی نداریم.کجای چنیا به معلم اینگونه توهین میشه؟بچه هاتون همین حرفهارومیشنون میان مدرسه فکرمیکنن هرچی باباجونشون توخونه گفته حالاباید پیاده کنن.کمی به فکرتربیت بچه هاتون باشید اینها حالا معلم رو آزارمیدن اما بعدکه وارداجتماع شدندخودشان وجامعه رو آزارخواهندداد. (2534921) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۸:۰۰:۰۰
بچه های بی تربیت لوس بی شخصیت معتاد رو کی نوازش میکنه بدبختا یک روز برین توکلاس درس بدین بعدبیاین اینجا فیض برسونین دانش آموز موفق میشه کسی یاد معلم نمیفته وقتی مشکلی پیداشد همه کاسه کوزه ها سر معلمه (2529530) (alef-13)
 
مسعود حیدری معینی
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۸:۰۹:۵۹
سلام علیکم
خدا قوت امیدوارم هر چه زود تر شرایط مطلوب و آرامی برای معلمین و دانش آموزان عزیز به دور از هر تنبیه و نحقیری فراهم شود .
سوال اینجاست: ما چه امکانات و ابزار و روشهای استانداردی به معلم داده ایم که حال نوک پیکان را به ست وی نشان رفته ایم؟آیا آموزش و پرورش معلمین را روانکاوی می کند؟آیا اگر معلمی مشکل داشت روانشناسی هست که به او مشاوره بدهد؟...آیا روشهای کنترل خشم به معلمین و دانش آموزان و اولیا یاد داده شده است؟آیا حد اقل ابزار و امکانات را در اختیار معلمین قرار داده ایم؟
آیا می دانید چقدر معلم فداکار و با شرف داریم که نان شب شاگردان را تقبل می کنند و بچه های خودشان در منزل همان غذا را می خورند؟...
آیا می دانید با این فشار های جدید و اختلافات طبقاتی که اکنون در آموزش و پرورش در حال شکل گرفتن است چه معلمینی به خاطر دفاع از حقوق کودکان شما که انان را فرزندان خود می دانند به طور ناجوان مردانه ای مورد فشار از سوی مدیر مدرسه و اداره قرار می گیرند؟ مگر به همین راحتی می شود قضاوت کرد؟
مدیر در اولین جلسه تنبیه بدنی را منع می کند و از معلمین امضا میگیرد. خودش و معاونین اجازه ی هر گونه تنبیهی دارند،کک اداره نمی گزد و تازه به عنوان مدیر و مدرسه متعالی معرفی می شود. تازه می گویند حقوق معلمین را هم مدیر بدهد.آن گاه در همان مدرسه بچه هایی که به مدرسه کمک نکرده اند یا از نعمت داشتن ولی محرومند و یا اولیا شان شغل معمولی دارند همه در یک کلاس سازماندهی می شوند و حتی شوفاژ کلاس آنها به هر دلیلی از کار می اندازند تا معلم و بچه ها از سرما یخ بزنند. سال قبل سنگ های دیوار کلاس از سرما فرو ریخت کسی زیر بار نرفت و معلم زیر سوال رفت که چرا حرف بی ربط زده است.
اولیا می ترسند پیگیری کنند چون با هزار زحمت توانسته اند در مدرسه ثبت نام کرده اند و یا از نمره انظباط .می گویند حتی اگر از این مدرسه بچه ام را ببرم در مدرسه یدیگر سفارش می کنند که یا ثبت نام نشود و یا او را اذیت کنند. فقط مواردی پیگیری می شود که اتفاق جدی بیفتد و یا خدای نکرده معلم یا دانش آموز فوت کرده باشد. (2529544) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۱۹:۵۶:۵۱
لوح تقدیر و سپاس به این مدیرکل ..... (2529705) (alef-3)
 
کریم همکار
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۲۲:۰۷:۴۸
تو فیلم جدایی نادر از سیمین که برخلاف تصور همه من فکر نمی کنم که موضوع فیلم دروغ گویی بود .من یکی نتوانستم هیچکدام ار افراد فیلم را مقصر اوضاع پیش آمده بدانم .دوسه بار فیلم را دیدم ونسبت به همه حس خوبی داشتم .حتی نسبت به دروغ هایشان .از پسری که درگیر تیمارداری پدر معلولش بود تا همسرش که نمی توانستم نسبت به احساس مسئولیتش در تمام طول فیلم بی تفاوت باشم و خانم مستخدم و همسر خانم که یک کارگر زحمت کش بود و تلاش می کرد که از شخصیت طبقاتی اش دفاع کند و قاضی که با دقت لازم از افراد پرس و جو می کرد تا به قضاوتی عادلانه برسد .گاهی برای یافتن حقیقت یک معضل ، باید از جستجو در اجزاء دست برداشت .

بحث اول تخم مرغ بوده است یا مرغ ؟ کسی را به حقیقتی نمی رساند .

چه کسی را دارید محکوم می کنید ؟ کودک دانش آموزی را ، نوجوان را ؟ آنها که طفل اند ! آنها که دست پرورده ما هستند. دست پروده زورگویی برادر بزرگش است .از پدرش می ترسد .ممکن است مادرش بخاطر نمره 19 از 20 با شیرازه کتاب تنبیهش کند . صبح ساعت 6 از خواب برمی خیزد ، با عجله صبحانه می خورد .مجبور است تا ساعت 3 تا 4 بعد از ظهر تو کلاس درس باشد کلاس درسی بی روح .بی آزمایشگاه .نا شاداب .در سیستمی مبتنی بر حفظیات .از ابتدا تا انتها شنونده .درسی که شوق انگیز نیست . معلم درس می دهد .معلم کار در کلاس حل می کند . معلم مساله حل می کند . 30 تا دانش آموز دارد .سال به سال امکان پیدا نمی کند کسی را پا تابلو بیاورد . دانش آموز هی با ید بشنود ، هی بای بنویسد ، هی باید مصرف کند .انگیزه درس خواندن ندارد .آذر ماه معلوم می شود که حاصل شش میلیون تومان هزینه ثبت نام غیر انتفاعی یک نمره زیر ده در درس ریاضی و یا عربی است .حالا باید معلم خصوصی بگیرند . ساعت 3 از مدرسه برگشته است . چیزی یاد نگرفته اما خسته است .باعجله نهارش را می خورد چون ساعت 4 معلم خصوصی اش می آید .ساعت 5.5 خواب چشمانش را گرفته است . معلم خصوصی دارد مساله حل می کند .مساله ای که حلش کار دانش آموز باید باشد . فردا امتحان فیزیک دارد . کاش کلاس تمام می شد .تا بتواند قدری فیزیک بخواند .

این از مدرسه . خانه خانه گذشته نیست . فرزندان شریک خانه نیستند .نان نمی خرند . ظرف نمی شویند . کار را عیب می دانند . پدران و مادران نمی توانند تربیت کنند . پیچیدگی ها را درک نمی کنند . صلاح کار را نمی دانند . خانه خانه نیست . پدر کار می کند تا دیر گاه . مادر میپزد و می شوید تا دیر گاه . نه پدر ونه مادر در چنین نقشی حرمت ندارند . پدری که هم کار می کند ،هم وسایل خانه تعمیر می کند و هم نان و میوه می خرد و هم اختیار گرفتن کانال تلویزیون ندارد . حرمی هم ندارد، مگر اینکه شانس بیاورد و ظاهر نگه داشته شود .او نه می داند که در این دنیای پیچیده چگونه بچه تربیت کند و نه با چنین نقش بازی کردنی کسی ازش حرف شنویی دارد .ده برابرآنچه او در قالب نصیحت های بی روح و بی تاثیر به فرزندش می دهد از طریق تلفن ، گپ با هم کلاسی ، اینترنت ، چت ، وایبر ، واتس آپ و فیس بوک خوب یا بد خنثی می شود . کم کم رابطه ها شکرآب می شود و متلک گفتن ها شروع .

نوجوان به پدر که نگاه می کند ، ناظم مدرسه را می بیند . به ناظم که نگاه می کند .پلیس را می بیند .در مترو جایش را به پیرمردی که سر پا ایستاده است نمی دهد . چرا که به هر بزرگتری به چشم یک زور گو نگاه می کند و زمانی که استخوان هایش شکل می گیرد و بازوانش سفت می شود. گاهی وسوسه می شود که تلافی کند .

مادر نمی داند که حقش از زندگی چیست ؟ بهترینها را برای فرزند هزینه می کند .طوری زندگی می کند و آنچنان خود را محروم می کند که یک مدل بسیار بد از آینده یک نوجوان را در مقابل او می گیرد .مرتب فداکاریها را و گذشته ها به رخ بچه ها می کشد .تمام آرزویش این است که بچه هایش درس بخوانند و دکتر و مهندس شوند .بارها به بچه هامی گویند که ما خوبی شما را می خواهیم . ما می خواهیم که شما آینده داشته باشید .فکر می کنند که واقعا صلاحیت دارند که از 5 سالگی تا 25 سالگی و بلکه بیشتر به بچه شان بگویند :در کدام مدرسه ، کدام رشته کدام کلاس کنکور ، کدام دانشگاه باید درس بخوانند .

شما و من نمی توانیم مقصری پیدا کنیم .معلم ریاضی می گوید من کارم تدریس ریاضی است، معلم تربیتی نیستم .30 نفر تو کلاس هستند .آرام بنشینند تا من درس بدهم و مساله حل کنم و در این مورد چیزی کم نگذارم .دانش آموز درس را نمی فهمد .چون ریاضی پارسالش را هم نفهمیده است ولی با نمره ای نه بد و حتی گاهی خوب قبول شده است . ریاضی قبل تر از پارسالش هم نفهمیده است .سر کلاس هاج و واج است . معلم در قبال او نه وظیفه ای دارد و نه اگر دلش هم بسوزد می تواند کاری بکند . معلم پارسالش هم همین مساله را داشته است ولی نهاینا با یک نمره قبولش کرده است .معلم امسال هم کاری غیر ازکار معلم پارسالی نمی تواند بکند .

سر بعضی کلاس ها که دانش آموز باید یا هاج و اج و گیج ومنگ به فرمول های روی تابلو نگاه کند و یا با گوشی اش ور برود ، اوضاع گاهی قاراشمیش می شود .نظم ظاهری هم بهم می خورد . دانش آموز که نمی داند چرا باید در این کلاس باشد ، بد اخلاقی می کند . معلم انگیزه ای برای تحمل ای همه تحقیر ندارد گاهی حس می کند کلاس از دستش دارد در می رود .زندگی اش خوب نیست . زنش دارد طلاق می گیرد و یا یکی از بچه هایش دچار مشکل شده است .اعصاب ندارد . حس معلمی ندارد . نمی توانید به او بگویید که معلمی را کنار بگذار . آدمیانی که با هزار بدبختی خودشان جایی به استخدام درمی آورندو باید سر ماه قسط بدهند و کرایه خانه و پول دانشگاه محمد وساراو بهمن ، شرایط مساعدی برای تغییر شغل ندارند .
همه خوبند . معلم خوب است ولی گاهی عصبانی می شود و گاهی هم پول می گیرد و نمره می دهد . دانش آموز خوب است ولی جوان است و از دست خیلی از بزرگترها ناراحت است . پدر و مادران خوبند ولی گرفتارند و وقت نظارت ندارند و بلد هم نیستند که به بچه هایشان چیزی بیاموزانند .مدرسه غیر انتفاعی است ، کلی هزینه کرده است ، وام گرفته است . باید 200 دانش آموز داشته باشد تا بصرفد ولی فقط 110 تا دانش آموز ثبت نام کرده است .چک داده است ، بدهکاراست .باید کلاس های فوق العاده بگذارد . آموزش و پرورش فقط بودجه پرداخت حقوق معلم هارا دارد . نمی تواند کاری برای شادابی و بهبود فرایند آموزش بکند . دولت نمی تواند بیشتر از این به مدارس بدهد . از کجا بیاورد ؟ کل دریافتی فصل بهار دولت 16 هزار میلیارد تومان بوده است . تازه از کجا معلوم است که معضلات آموزش با پول و بودجه حل شدنی باشد . (2529910) (alef-13)
 
یک مغلم
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۲۳:۲۳:۵۸
چرا اکثر شما نظر غیر کارشناسی می دهید ,همانند کسانی هستید که دستی دور بر آتش دارید چرا توهین ؟همین توهین ها واز اظهار نظرهای غیر کارشناسانه اولیا واطرافیان نسبت به معلم است که دانش آموزان را نسبت به معلم گمراه وبد بین کرده است .آموزش های اخلاقی در فرزندان ازطرف مدرسه اثر ندارد مانند آب در هاونگ کوبیدن می ماند .در آخر می توانم بگویم از رفتارهای ناشایستی که از طرف دانش آموزان می شود واقعامن معلم دلم به درد می آید چون هیچ عملکردی بر خوب شدنشان تاثیرنمی گذارد,مهمترین علتش این است که همه تربیت را ول کرده اند ومعلم را در این راه تنها گذاشته اند شما بگویید آیا صرف عشق به معلمی می تواند تنها سلاح وی در تربیت باشد بدون کمک همه مداخلان در تربیت انسان از پدر ومادر گرفته تا جامعه و.....
پس بیایید به جای توهین کردن توپ به زمین این وآن انداختن با همکاری همه فکری به حال تربیت آینده سازان کشور اسلامیمان کنیم. (2530060) (alef-13)
 
فرهنگی {محمد}
۱۳۹۳-۰۹-۱۴ ۲۳:۳۶:۴۰
اولا: سلام دوما :ازاین همه کینه ونفرت های بیدلیل وندرتآبادلیل که نثار متولیان تعلیم وتربیت میشودآدم متعجب وغمگین میشود سومآ :اگرهمه با فوت فن های روانشناسی وتربیتی وپرورشی مشکلشان حل می شد نیاز به این همه زندان ودادگاه و............نداشتیم چهارمآ: بعضی ازدانش آموزان با هیچ صراطی مستقیم نمشوند وبعدازجلسات متعدد مشاوره وراهنمایی قربان صدقه.و.........متوسل به خانواده محترم آنها می شوید میدانید پاسخ آنها چیست؟ درکمال استیصال وبدبختی ناباورانه به ما میگو یند ما هیچ کاری ازدستمان ساخته نیست میخواهیم ساعتی از شر فرزندمان خلاص شویم پنجم: منزلت مادی ومعنوی معلم آن چنان خدشه دار گردیده که به این راحتی آب رفته به جوی باز نمی گردد ششم :آیا درجامعه ای که همه چیزش در ترازوی مادی قضاوت میشودفرزندانش به معلم یک لا قبا گوش جان می سپارند؟!!هفتم: مطمئن باشید درهرکلاس 25 نفره به غیر از مدارس خاص بطور متوسط حداقل یک یا دو دانش آموز وجود دارد که معلم وجمیع دانش آموزان ازشرش به خدا پناه می برند واین سنخ افراد نه گیرنده درسندو شنوده نصیحت ومدیران دبیرستان ومعلمین ومشاورین هیچ راهی برای مقابله با این معضلات ندارند وفقط با آنها مماشات میکنندواین است که بسیاری از معلمین دلسوز ناراحتی های قلبی وعروقی پیدا میکنند حدیث مفصل بخوانید از این مجمل هشتم:شما به جای حمله راه حل برون رفت از این معضلات را ارائه بفرمایید که مطمئنآ اجر خویش ودعای جامعه بزرگ وزیادونه زیادی فرهنگیان را به همراه خواهیدداشت .باسپاس وعرض ارادت (2530082) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۰۱:۲۲:۵۲
اوضاع آموزش و پرورش وخیم است از هر لحاظ. هم برای دانش آموزان و علی الخصوص معلمان. این سیستم بیمار باید اصلاح و درمان شود. باور کنید فاجعه ای فرهنگی در راه است. (2530209) (alef-13)
 
مرتضي محمدي
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۰۸:۱۲:۴۳
از قديم گفتند كار بايد دست كاردان باشد! مخالفان تنبيه بدني بياييد اين معلمان بي سواد و بي اطلاع از تعليم و تربيت نوين را كنار بزنيد و خود جاي ايشان را بگيريد و آموزش و پرورش را به قله هاي رفيع پيشرفت و تعالي برسانيد. (2530387) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۰۹:۵۲:۰۶
از کی تا حالا از سر دلسوزی طوری به الت تناسلی دانش آموز ضربه میزنن که روانه بیمارستان میشه؟ (2530555) (alef-13)
 
ملت
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۱:۲۹:۴۳
اگر چاره داشتم هیچوقت فرزندان خودرابه مدرسه نمی فرستادم .ولی حیف که نمی شود.اما در بسیاری از مراکز آموزشی والدین را به چشم یک عابربانک می بینند و توقع دارند هر زمان که اراده کردند والدین بخاطر خرج تراشی های مسئولین مدرسه پول پرداخت کنند . والدینی که به دلایلی از پرداخت آنچه که از آنها مطالبه شده خودداری کنند با هزاران حرف مواجه و حتی فرزندان آنها نیز مورد تحقیر قرار می گیرند .اگر کسی می گوید این حرفها اشتباه است حاضرم دستش را بگیرم وبه تک تک مدارسی که این برخورد باوالدین و دانش آموزان می شود ببرم .ما والدین فقط بخاطر فرزندانمان سکوت کرده ایم وگرنه اینقدر ساده نیستیم که هر کسی به خودش اجازه این برخوردرابدهد .معلمین گرامی کمی به خودتان بیایید و خودرا جدای ازاین مردم ندانید و مشکلات خودرا به این ملت مظلوم به عناوین مختلف تحمیل نفرمایید . بازهم از زحمات شما تشکر می کنم . (2530739) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۱۶:۳۵:۴۵
واقعا جاي تاسف داره که يه سري معلم اينجا دارن از تنبيه بدني دانش آموزان حنايت ميکنن. معلم غلط ميکنه دستشو روي بجه​هاي مردم بلند کنه. (2531572) (alef-13)
 
آشنا
۱۳۹۳-۰۹-۱۵ ۲۱:۲۶:۲۱
تا معلم نشی نمیتونی درک کنی. بعضی از دانش آموزان به دلیل تربیت ناصحیح حتی پاک کن گرفتنشان هم به خاطر لج با معلم هست من خودم دانش آموزی دارم کا از اول تا آخر کلاس مداد میتراشه و یک کلمه هم نمی نویسه (2532203) (alef-13)
 
كوشكي
۱۳۹۳-۰۹-۱۷ ۱۲:۵۶:۳۴
با سلام علت تنبيه بدني در درجه اول مشكلات اقتصادي معلمان است البته بنده با 26 سال سابقه ي تدريس حتي يك بار اين كار را انجام نداده ام . بنده با رتبه ي دو رقمي در كنكور قبول شد ه ام و اكنون داراي مدرك فوق ليسانس از دانشگاه تهران هستم ولي متاسفانه مسولين آموزش وپرورش فقط شعار ميدهند به فكر معلمان نيستتند من به عنوان يك معلم مي گويم ما دانش آموزان را مثل بچه هاي خود دوست داريم و هيچ اعتقادي به تنبيه بدني نداريم . ما همه يك خانواده هستيم مشكل وزير بي سواد و بي تدبير ماست. مشكل كساني هستند كه با رانت مديركل شده اند. (2536700) (alef-13)
 
emad123
۱۳۹۳-۱۱-۱۰ ۰۱:۴۶:۵۳
ای معلمانی که دانش امووزان رامیزنید وای برشما (2649873) (alef-3)
 
علي
۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۲۱:۴۲:۳۴
ما نه درس مي خونيم نه تنبيه بدني مي خوام بزارين فقط بيام مدرسه و بريم (2680901) (alef-10)
 
آرمین
۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۲۰:۳۱:۱۵
سلام من یه دانش آموزهستم معلمم مرابه خاطریه بی نظمی کوچک ازکلاس بیرون کرده وحالاهم هردفعه می گه بروبیرون.یه سوال داشتم،معلم اجازه داره چه قدرماروبیرون کنه؟کاری جزمعذرت خواهی هم هست؟ (2712047) (alef-10)
 
م
۱۳۹۴-۰۲-۳۱ ۰۰:۰۸:۱۴
یک نکته هم بگم اینکه میگن کار معلمی سخته آره یه زمانی سخت بود چون حقوق ها خوب بود مثل الان نبود اما الان معلمی از خیلی از شغلها راحتره مخصوصا مدارس دولتی تعطیلات عید و تابستان و بعد ساعت 1 کارشون تمام میشه مثل ما کارمندان نیستن مخصوصا شرکت های خصوصی با حقوق خیلی کم از صبح تا 6 عصر مجبور باشی کار کنی صد تا رییس داشته باشی با ارباب رجوع سر و.کله بزنی (2900361) (alef-3)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۷-۱۴ ۱۳:۵۷:۲۴
ما یه معلمی داریم فاملیش جعفری هست بیخود و جهت کتک میزنه (3242462) (alef-11)
 
نیک سرشت
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۱۷:۵۵:۳۱
صد رحمت به معلمهای قدیم حداقل قدیم انقدر شعور و آگاهی و ضرورت آشنایی با مسائل روانشناسی و تربیتی دنیا انقدر مثل حالا مطرح و مهم نبود وقتی دولت هیچ فیلتری برای جذب معلم نداره معلمی که خودش مشکل روحی روانی داره و صلاحیت تدریس به بچه هارو نداره وقتی سیستم درستی برای تربیت معلم نداره تا بش بفهمونه که دانش آموز امروز تو فضای جدیدی بزرگ شده که با دانش آموز ده بیست سال پیش تفاوت زمین تا آسمون داره و اگه چهل سال پیش تنبیه بدنی جوابگو بوده که البته باز هم غلط بوده امروز دیگه این شیوه جوابگوی بچه های این نسل نیست مشکل زیر سر سازمانی بی برنامه فاسد هست که نه به کرامت انسانی معلم فکر میکنه نه دانش آموز. معلم اگر از فیلترهایی که تو بقیه کشورهای دنیا وجود داره رد بشه هر کسی نمیتونه ولو با مدرک دکترا معلم بشه طرف چون پدر مادرش آموزش پرورشی ان سهمیه داره کسی که خودش ميدونه نه علم نه صلاحیت نه روحیه این کارو نداره فقط به لحاظ معیشتی این کار قبول میکنه باید بقیه مسائلشم بپذیره و گرنه اگه ناراضی جرات کنه عدم رضایتش به مقامات بالاتر از خودش برسونه نه سر بچه ها خالی کنه گرچه بعضی بچه ها واقعا از خانواده های بی فرهنگی وارد مدرسه میشن اما معلمهای نسل جدید واقعا بی سوادن واصلا شانیت معلم زیر سوال میبرن (3270312) (alef-1)
 
متین
۱۳۹۴-۰۸-۰۹ ۱۷:۳۴:۳۴
نباید بچه هارا تنبیح کنند (3290568) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۱-۰۲ ۱۹:۱۷:۵۸
چرا هیچ پدر مادری به مشکلات دیگر آموزش و پرورش اعتراضی نداره صد جور مدرسه کلی پول میدن اما هیچ نمی پرسند در قبالش چه چیز اضافی یاد میدن بابا کسی اعتراضی نمیکنه که چرا درس ریاضی و زبان ساعتش کم می شه و کتاب ادبیات پر از مزمحلات شده؟چرا کسی نمی پرسه که معلمی که در مدارس خاص تدریس می کنه چطور انتخاب میشه؟ ایا واقعا برترین معلم؟ مدرکش و از کجا گرفته ایا می دونن که به چه چیز معلم امتیاز می دن ؟ هزار تا چراهای دیگر (3612374) (alef-13)
 
نازین
۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۱۰:۱۴:۵۷
جرا باید ناظمان یک مدرسه بد دهن باشند مگه با حیون رفتار میکنن جرا هیجکس به وضع داغون مدارس رسیدکی نمیکنند (3296008) (alef-3)
 
متین
۱۳۹۴-۰۸-۳۰ ۱۴:۰۲:۵۳
خدای مهربان هرکی بچه های مظلوم رامیزند بکش (3337551) (alef-11)
 
امیرحسین
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۱۵:۴۴:۵۲
واقعا متاسفم برای مملکتی که کتک زدن دانش آموز و توهین به شخصیت یک دانش آموز رو دلسوزانه میدونه.
و معلم هم متوجه نیست که با این کارش چه آسیب بزرگی به اون دانش آموز میزنه و اعتماد بنفس دانش آموز رو ازش میگیره.و به جای اون فقط به اون دانش آموز استرس و ترس و نفرت از درس میده (3377697) (alef-11)
 
م
۱۳۹۴-۱۰-۱۴ ۰۸:۱۴:۰۸
سلام من يك معلم با 23سال سابقه كار متاسفانه اينقدر به دانشآموزان بها داده شده كه نه به پدر ومادر احترام قائلند ومعلم را هم عددي حساب نمي كنند فقط براي تفريح مدرسه مايند با كلي فساد اخلاقي وآن روز درميان ومعلم جيكش در نياد چون به دانشآموز توهين ميشه وشخصيتش جلو دوستاش خراب ميشه بايد بره اداره توبيخ .........وهين دانش آموز اگر به معلم به خاطر يك تذكر كوچك مثلا بگوييد تقلب نكن بلند شود وجلو ديگر دانش آموزان فحش و...................بدهد معلم چه بايد بكند چه كسي از معلم دفاع مكند لطفا راهنمايي كنيد (3438499) (alef-11)
 
اسماعیل
۱۳۹۴-۱۰-۲۰ ۱۷:۴۶:۳۶
سلام
معلمی شغل انبیاست ولی هیچ قشری در جامعه خالی از شخصیتهای بد نیست
قطعا جامعه معلمان هم همین طور است من خودم معلم نیستم . ولی معلم هایی یادم هست که واقعا بسیار شریف بوده اند هنوز هم که سی و شش ساله هستم فراموششان نمی کنم ولی معلمانی هم بوده اند که واقعا نمی دانم به چه دلیلی کینه از من که بچه معصومی بودم داشتند هیچ دلسوزی ای در کارشان نبود چرا؟ چون سؤال نپرسیدن از بچه و یا اهمیت ندادن به درس دانش آموز و بی توجهی معلم به دانش آموز آن هم فقط به دنبال بهانه بودن برای کتک زدن به بچه ، هیچ توجیهی برای دلسوزی ندارد معلم حتی از پدر و مادر بچه هم کینه داشته باشد باز هم قابل توجیه نیست (3457796) (alef-11)
 
دانش اموز
۱۳۹۴-۱۱-۱۷ ۱۶:۲۳:۱۰
سلام
به نظر بنده معلم یاناظمی که به خودش اجازه بده به دانس اموز و خانواده فرد توهین کنه معلم نیس چون ایناها الگو ی ما هستن فرد وقتی دانش اموز یه کاره مملکت بشه همین اشتباه منتقل میشه معلمای عزیز بیاید درست بیندیشیم و صبر کنیم هم شماوهم ما
مرسی
دانش اموز دبیرستان عموییان منطقه ۵ (3527507) (alef-11)
 
محمدرضا
۱۳۹۴-۱۱-۲۵ ۲۲:۴۲:۳۳
سلام.من یه دانش اموزم.اوایل خیلی دوست داشتم معلم بشم ولی یه اتفاقی با ملم عربی ام افتاد که واقعا از نظر روحی و روانی اسیب دیدم و افسرده شده ام.ایشون بااین که من نمره 20گرفته بودم یه نمره کم داده بود و وقتی ازشون پرسیدم به چه دلیلی نمره مو کم کرده گفت خوشم اومده.بعد دو سه نفر از دوستان من از من دفاع کردن به اونا سیلی زد.توی کارنامه هم دیدم تازه یه نمره هم کم کرده و داده18و به خاطر درس اون معدلم اومد پایین حتی منو تهدید کرده که نوبت دوم نمیتونی از 10بیشتر بگیری.لطفا راهنمایی کنید چطوری میتونم حقمو از ایشون بگیرم? (3544399) (alef-13)
 
محمد مهدی آگاه
۱۳۹۴-۱۲-۰۳ ۱۲:۲۰:۳۲
مدریران مرا خیلی میزنند بخاطر همین من ترک تحصیل کردم (3559528) (alef-11)
 
الهام ملکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۸ ۱۴:۵۶:۰۲
سلام پسر من کلاس اوله ایا معلم اجازه داره به دلیل ننوشتن املا پسر منو کتک بزنه وباهاش مثل ی ادم بزرگ رفتار کنه وبه اون به جز کتک توهین لفظی هم داشته باشه من قبول دارم بچم از لحاظ یادگیری ضعیفه ایا باید معلم می تونه برخورد این چنینی با ی بچه 7 ساله داشته باشه متشکرم (3632484) (alef-11)
 
متین قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۱۳:۴۴:۲۸
معلم من وقتی دانش اموزان حرف می زنند انهاراجایشان راعوض میکند می کند به نظرمن کسی کحررف نمی زندمریض است (3651061) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۳:۵۴:۲۵
سلام من یک دانش اموز تو اسلامشهر هستم.معلم من بی دلیل بیش از اندازه به ما مشق میگه لطفا رسیدگی کنید (3657613) (alef-3)
 
مادر
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۱۲ ۲۱:۰۳:۱۸
امیدوارم مدیران ومعلمهایی که به دانش آموزان مخصوصا مقطع ابتدایی توهین وتنبیه بدنی میکنند کمی هم به فکر دیه هایی که به گردنشون میمونه واون دنیا باید جواب بدن باشن.خدا همه بچه های خاطی رو به راه راست هدایت کنه. (3678712) (alef-11)
 
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۲ ۱۴:۰۹:۴۱
سلام من دانش آموز هستم مقطع سوم دبیرستان هستم یه معلم جدید داری خیلی وحشیه یه بارهم چندتا سیلی زده بهم میخواستم از دستش شکایت کنم نظرشماها چیکار کنم (3960626) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۳:۴۶:۱۸
اگه اخراج می کنند شکایت کن (4178687) (alef-13)
 
خانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۰ ۱۵:۱۳:۰۳
هیج معلمی حق تنبیه بدنی ندارد ومن چندروزی است ک درگیراین مسئله درموردپسرکلاس اولم هستم آقای وزیراگرهمچنین برخوردی باجگرگوشه شماصورت بگیرد چه میکنید من ازحق پسرم نخواهم گذشت (4010145) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۷ ۲۰:۰۶:۵۵
مگر میشه ثابت کنی بری جایی گزارش کنی با هت بیشتر بد رفتاری می کنن. از دشنام
گرفته تا کتک یک راه سریع
باید یک شماره باشه روی ورد مدارس تا اولیا ی سریع تخلف را گزارش بدن . (4120512) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۱۳:۵۷:۴۱
واقا همین معلم ها هستند که با تنبیه بدنی دانش اموز خشونت رو ترویج میدهند
معلم من جلوی دیگر همکلاسی هایم مسخره میکند و همه به من میخندند .نمیتوانم به او چیزی بگویم.حتی به خانواده و این چیزا هم فحش میدهد.
سر کلاس نشسته بودم و داشتم امتحان نوبت اول رو میدادم اولین نفر برگه رو تحویل دادم و به حیاط مدرسه رفتم برگشتم سر کلاس تا کتابم را که جا گزاشته بودم بردارم که متوجه شدم برگه امتحان من را معلم برای همه میخاند .چیزی نگفتم .و به ناظم مدرسه گفتم .او هم رفت و اخطار داد.از اون روز اون معلم با من چپ افتاده و نمره های پایین به من میدهد .و بعد فهمیدم که 3 تا از امتحاناتم را اینکارکرده است.علوم.ریاضی.انگلیسی
و معلم هنر هم که دیگر نمیشود چیزی گفتبه خاطر ننوشتن 150 کلمه با الخطاط از نوبت اولم 10 نمره کم کرد و معدلم را خیلی پاییین اورد.با این که دیگر مشق هایم را نوشته بودم.و خط من قبل از این کار از همه بهتر بود.چرا اموزش و پرورش از حق دانش اموزان دفاع نمیکند .میدانید چرا به مدیر این مسعلهنگفتم.چون او هم مرا میبیند موهایم را با قیچی از ته میزنه.
به خاطر همین مشکلات در مدرسه من رو فردی عصبانی و زود جوش کرده.خواهشا اموزش و پرورش رسیدگی کند.مدرسه علامه امینی ناحیه 5 مشهد (4161514) (alef-11)
 
Reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۳:۴۴:۲۶
معلم حق زدن نداره چه از سر دل سوزی
منو زدن دستم شکسته باید چی کار کنم (4178682) (alef-13)
 
مهدی احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۲۱:۴۸:۵۳
سلام آیا معلم حق این را دارد که به دانش اموز بگوید که بر زمین بنشین (4188689) (alef-13)
 
مشاور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۱۸:۳۶:۵۸
سلام رفتار دانش آموزان باعث بازخورد تنبیه یا.... توسط معلم میشود
بنده از روز اول پرکاری و دلسوزی توام با تخصص را محور اصلی کار خودم قرار دادم و حتی با وجود رتبه دو رقمی در کنکور و پیشنهادات دانشگاه های متعدد جهت حس تکلیف به معلمی روی آوردم ولی لطف مکرر را به چشم وظیفه نگاه میکنند
حمایت از کارکنان بسیار پایین است
حتی بنده هم در مدرسه ای فقط به دلیل اینکه دانش آموز از جایی دیگر دل پر داشت با جمله لطفا ساکت بنشین گستاخی نشان داد و در خلال اینکه دعوت او را به آرامش داشتم یقه مرا گرفت و در کلاس به نحوی سیلی نخراشیده ای به بنده زد و کتک های او ممتد بود تا جایی که شلوار و کت ترکیه ای بنده پاره پاره شد و بنده به دلیل سیاه تر نشدن پرونده او و همچنین آتو ندادن به او فقط دستم را در برابر صورتش قرار دادم که بیشتر به بنده آسیب وارد نکند. و پیش خود گفتم او الان متوجه نیست و پس از عمل انجام شده با او از درگاه روانشناسی و آسیب شناسی پیش رفتم ولی گستاخی های وی مکرر میشد و معذرت خواهی درکار نبود.
خانواره هم من را تهدید به رضایت کردند و پس از دیدن ملاطفت بنده ٰ دانش آموز خود در منزل خودزنی کرده و پس از چند روز از ماجرا برای گرفتن دست پیش شکایتی کرد و اداره نیز گفت باید ثابت کنی که او را نزدی.
از طرفی هیثیت جایگاه معلمی در مدرسه و کلاس زیر سوال رفت.
کسی هم از پرسنل به نحو مطلوب دفاع نمیکند حتی برخی پرسنل گفتند باید آن قدر میزدی که حساب کار دستش بیاید ولی باز هم با وجود اینکه میدانستم اخراج وی روی شاخش است پیگیر شدم تااین یکماه باقی مانده از سال غیر حضوری بیاید امتحاناتش را بدهد و برود
ولی انگار دلسوزی برای کسی خوب نیست و من هم باید شخصی باشم مثل برخی از همکاران یا کاملا بی تفاوت یا کاملا خشن.
باز هم دلم برای آن دانش آموزی میسوزد که دوست دارد در گرداب فعلی نباشد. دوست دارد کسی دستش را بگیرد و بعد از این دستگیر جمعی باشد .
واقعا وقتی نمره دادن بدون قدرت
خانواده بدون منزلت و معلم جامعه ما بدون حرمت شود انتظاری بیشتر از این جامعه نیست

آیا مسئولان ما توقع دارند از کلاسی که نه خانواده به فکر است ونه معلم آن را زنده گذاشته اند سرباز امام زمان و نجات بخش جامعه بیرون بیاید؟

وای به حال آینده ایران زمین

این قافله ....... (4253509) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.