نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 271099
بیانیه وزارت خارجه درباره «نکبت فلسطینی»
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۴
ووزارت امور خارجه کشورمان با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز «نکبت فلسطینی» ضمن تاکید مجدد بر حمایت از آرمان فلسطین، ملت‌ها و دولت‌های اسلامی را به هشیاری در برابر توطئه‌های رژیم‌صهیونیستی برای ایجاد تفرقه میان امت اسلامی فراخواند.

 به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است:

از زمان شکل‌گیری رژیم نامشروع صهیونیستی در قلب سرزمینهای غصب شده اسلامی در فلسطین، هر روزه شاهد افزایش رنج‌ها و محنت‌های مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین و ملت‌های منطقه هستیم.

رژیم اشغالگر قدس طی ۶۷ سال گذشته علاوه بر ارتکاب جنایات ضد انسانی در حق ملت بی‌گناه فلسطین، منشأ اصلی بحران‌های منطقه‌ای و تهدیدکننده واقعی امنیت و صلح جهانی بوده است که آثار آن هم اینک نیز در قالب بحران‌های منطقه قابل مشاهده است.

مصائب فعلی حدود ۶ میلیون فلسطینی آواره و هزاران فلسطینی دربند زندانهای رژیم صهیونیستی که در بدترین شرایط به سر می‌برند و خانواده‌های داغدار قربانبان خشونت و تروریسم دولتی آن رژیم، جز با بازگشت کلیه آوارگان به سرزمین آبا و اجدادی خویش، رفع کامل اشغال، تعیین نظام آینده این سرزمین بر اساس همه پرسی از ملت اصلی فلسطین و نهایتاً تشکیل دولت یکپارچه فلسطین به پایتختی قدس شریف پایان نمی‌پذیرد.

امروزه منطقه خاورمیانه از فلسطین گرفته تا سوریه و یمن و دیگر نقاط، در آتش فتنه صهیونیستی و جریان‌های تروریستی تکفیری مورد حمایت رژیم اشغالگر قدس و سیاستهای غلط برخی دولتهای همسو با آن رژیم شعله ور است و سکوت و بی‌تحرکی جامعه جهانی در برابر این اقدامات، به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید مجدد بر حمایت از آرمان فلسطین، ملت‌ها و دولت‌های اسلامی را به هشیاری در برابر توطئه‌های رژیم صهیونیستی و حامیان آن برای ایجاد تفرقه میان امت اسلامی و فراموشی قضیه فلسطین بعنوان مسئله اصلی جهان اسلام، فرا می‌خواند.
کلمات کلیدی : روز نکبت
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۵ ۱۱:۳۶:۱۸
امروز مستندی از شبکه خبر پخش شد راجع به زنان فلسطینی. غزه رو نشون داد .یک شهر سرسبز و حداقل از شهرهای ما خیلی ابادتر.مردم شیک پوش و زنان محجبه. به نظر نمیرسه اونقدا هم که رسانه های ما میگن وضع غزه خراب باشه . من که گیج شدم . (2890485) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.