توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 340894
جوان آمریکایی از سه حمله تروریستی مرگبار جان به در برد+ عکس
تاریخ انتشار : شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۱
 یک جوان ۱۹ ساله آمریکایی که پیشتر در زمان حملات تروریستی پاریس در این شهر و در رویداد مشابه بوستون آمریکا در فاصله کمی از محل انفجار حضور داشت، در حمله تروریستی فرودگاه بروکسل مجروح شد.

به گزارش شبکه خبری «BFM» فرانسه، «میسون ولز» که پیشتر حملات تروریستی پاریس در ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان) و نیز حمله بوستون در سال ۲۰۱۳ میلادی را تجربه کرده بود، در حمله ۲۲ مارس (۳ فروردین) در فرودگاه بروکسل از ناحیه پا، دست و صورت مجروح شد.

وی که از پارگی تاندون پا و سوختگی درجه ۲ و ۳ دست و صورت رنج می برد، در حمله ای که به مرگ ۱۴ تن در بروکسل منجر شد، زنده ماند. خانواده میسون به رسانه های آمریکایی گفته اند که وی در حال بهبود است، اما آنچه آنان را نگران می کند، سرنوشت غم انگیز فرزندشان است.

پیش از بروکسل، میسون در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ میلادی در پاریس بوده است. همچنان که همزمان با حمله بوستون در ۱۵ آوریل (۲۷ فروردین) در این شهر حضور داشته است. وی از سه مورد از بدترین حملات سال های اخیر غرب جان به در برده است.

والدین میسون عنوان کردند که بمب در فرودگاه بروکسل در فاصله اندکی از پسرشان منفجر شده است.
این جوان آمریکایی چهار ماه پیش نیز به پاریس سفر کرده بود که ساعاتی پس از ورودش، حملات تروریستی پاریس در استادیوم فرانسه و سالن کنسرت «باتاکلان» رخ داد. در آوریل ۲۰۱۳ میلادی و در زمان انفجار دو بمب در ماراتن بوستون نیز وی فاصله کمی از محل حادثه داشته است.

در حملات تروریستی پاریس که گروه تروریستی داعش مسوولیت آن را برعهده گرفت، ۱۳۰ نفر جان خود را از دست دادند و بیش از ۳۵۰ نفر دیگر مجروح شدند.

در حملات تروریستی بروکسل شامل انفجار بمب در فرودگاه و مترو بروکسل در ۲۲ مارس (۳ فروردین)، دست کم ۳۱ نفر کشته و ۳۰۰ نفر مجروح شدند. گروه تروریستی داعش مسوولیت این حمله را نیز پذیرفت.
 
کلمات کلیدی : انفجار، تروریستی ، بروکسل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
جوان آمریکایی از سه حمله تروریستی مرگبار جان به در برد+ عکس