نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470593
آقای روحانی، با ۳۹۷ متخلف حقوق نجومی چه کردید؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲
حسن روحانی دو روز پیش مدعی اصلاح حقوق های نجومی شد، ولی گزارش مسئولان حاکی است، بخش زیادی از وام های نجومی هنوز به بیت المال برنگشته، ۳۹۷ متخلف نجومی بگیر آزاد و در دیگر دستگاه ها مشغولند و دریافت حقوق های نجومی هنوز کامل متوقف نشده است.

به گزارش تسنیم، حسن روحانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری دو روز پیش ادعا کرده که " حقوق نجومی را خودمان اصلاح کردیم و به بیت المال برگرداندیم"، ولی اظهارات اخیر رئیس دیوان محاسبات کشور روایت دیگری از این ماجرا دارد و حاکی است، که اولا بخشی از وام های دریافتی با گذشت یک سال از ماجرای حقوق های نجومی هنوز برنگشته و بیش از 14 میلیارد تومان هنوز دست نجومی بگیران است، ثانیاً پرونده 119 دستگاه پرداخت کننده حقوق های نجومی به دادسرا رفته و در حال رسیدگی است، این در حالی است که برخی از متهمان این پرونده هم اکنون آزادند و برخی هم در دیگر دستگاه ها مشغول به کار شدند، ثالثاً، اینکه ظاهراً هنوز گرفتن حقوق های نجومی در این دولت ادامه دارد و در همین اسفندماه مدیری  که 9 مسئولیت داشت و بیش از 35 میلیون تومان حقوق می گرفت، شناسایی شد.

عادل آذر نیمه اسفند 95 در یک گفتگوی تلویزیونی در پاسخ به این پرسش که آیا موضوع حقوق های نجومی در دیوان محاسبات به سرانجام رسیده است یا خیر گفت: در بحث گرفتن مازاد پول، بله. 397 نفر حقوق نجومی دریافت کردند و مازاد دریافتی آنها 23 میلیارد و 3000 میلیون تومان بود که آن را کامل دریافت کردیم. ولی از وام ها هم حدود 10 میلیارد تومان برگشت.

وی با بیان اینکه قوانین مربوط به پرداخت حقوق را بررسی کردیم، افزود: واژه حقوق نامتعارف در قانون نداریم، حقوق بالای 20 میلیون تومان را نامتعارف و غیر قانونی در نظر گرفتیم و تردیدی در نجومی بودن آن حقوق ها نبود.

آذر با بیان اینکه پرونده 119 دستگاه پرداخت کننده حقوق نامتعارف را به دادسرا ارسال کردیم و در حال رسیدگی است، ادامه داد: در برخی از این پرونده ها، تصرف اموال دولت و تصرف در بیت المال حکم داده شد که جرم است و پرونده آنها باید به قوه قضائیه ارسال شود.

 رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه باید میان دریافت کننده و پرداخت کننده حقوق تفکیک قایل شویم، گفت: برخی ها، خودشان هم پرداخت کننده و هم دریافت کننده حقوق بودند.

وی افزود: هیئت مدیره، مدیرعامل و هیئت امنای 119 دستگاه در این پرونده متهم هستند و دادسرا در حال رسیدگی به آنهاست و این موضوع را به مجلس هم اعلام کردیم.

آذر گفت: برخی از دستگاه ها حدود 300 تا 7000 میلیارد تومان تخلف در پرداخت حقوق داشته اند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور افزود: پس از رسیدگی به این پرونده، رای آن اعلام و در سامانه دیوان محاسبات برای بازدید عموم قرار داده می شود.اگر تخلفات آنان جرم محسوب شود پرونده به قوه قضائیه ارسال می شود.

آذر با بیان اینکه پرونده حقوق های نجومی در جریان است، افزود: هفته گذشته مدیری را شناسایی کردیم که  3 مسئولیت در دولت و 6 مسئولیت در بیرون از دولت به عنوان هیئت مدیره دارد و اکنون ماهی 35 میلیون تومان از دولت حقوق دریافت می کند.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی هم پیشتر از بررسی167هزار پرونده فیش‌های حقوق مدیران توسط دیوان محاسبات و احراز تخلف 397 مدیر نجومی‌بگیر خبر داد و گفت:‌ کمیسیون منتظر ارائه گزارش جامع دیوان محاسبات در خصوص فیش‌های نجومی و وام‌های کلان است. در حالی طبق قانون باید حکم انفصال از خدمت برای این افراد صادر شود که الان شمار زیادی از همین نجمومی بگیران در دستگاه های دیگر و شاید با همان حقوق های نجومی مشغول به کار شدند.
 
کلمات کلیدی : حقوق نجومی + حسن روحانی + قوه قضائیه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۲:۰۰:۴۰
جملگی از ذخایر انقلابند (4333002) (alef-11)
 
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۳:۲۰:۳۴
فقط حقوق های نجومی نیست.

کارانه های نجومی چندین برابر حقوق های نجومی است. هر پزشکی ماهانه علاوه بر حقوق بالای 10 میلیونی اش، کارانه بالای 100 میلیون می گیرد و این در حالی است که یک کارشناس یا کارشناس ارشد در همین دانشگاه های علوم پزشکی 2 میلیون در ماه دریافتی دارد!!! (4333348) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۲-۲۰ ۱۵:۲۹:۴۲
آقاي روحاني بايد كار صادقانه را از دكتر قاليباف ياد بگيرد كه در قضيه املاك نجومي كه بيش از 1000 برابر حقوق‌هاي نجومي بود. بلافاصله دستور رسيدگي داد و تمام املاك واگذاري به دوست و آشنا و همكار را يكجا به بيت‌المال برگرداند و با عذرخواهي رسمي از مردم بابت اشتباه پيش آمده و تقدير و تشكر از سايتي كه موضوع املاك نجومي را براي اولين بار مطرح كرده بود، كار را تمام كرد. خوشبختانه قوه قضائيه و دادستان محترم كشور نيز همين جديت را در موضوع املاك نجومي داشتند كه جاي سپاسگزاري دارد. (4333807) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.